Hozzászólások száma: 47
Ugrás a hírhez Oldalszám: 3
Témakörök > Hírek fórumai > A Fizetni Nem Szerető Utasokról A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
sipi 2011.01.07. 16:06:06 / # 23845
avatar
Támogatom a megoldásod!
sipi 2011.01.07. 16:02:12 / # 23844
avatar
A megalakult Taxisok Egyesületének ügyvédjei és vezetőinek szakmai hozzáértésének segítségével. Amelynek fenntartását havi átalány formájában tartják fenn a taxis kollégák.

sipi 2011.01.07. 15:56:28 / # 23843
avatar
Már itt kéne tartanunk! Az új taxis-rendeletnél már ezeket is be kell építeni! Halló Málna!?

mimóza 2011.01.06. 13:54:18 / # 23842
avatar
Igen , múltkor egy eszmecsere alkalmával kifejtettem , hogy ha talponálló kajáldát nyitok és 20 forintért adom a rántott levest (bár nyithatok én csúcsszuper éttermet is , akkor is igaz) a csövik lesznek a törzsvendégeim. Ha igényes konyhámat értékének megfelelően kezelem a csövik nem térnek be az éttermembe. Hát ez van. Az biztos , hogy ha ismét találkozom a hölggyel , elbeszélgetek vele . Kerül amibe kerül :)
alelölülő 2011.01.05. 15:07:27 / # 23841
Neked nem szóltak a 2000-nél? Ez a viselkedés a 164-es tarifához választható "extra".
mimóza 2011.01.05. 13:51:03 / # 23840
avatar
Sziasztok ! Tetszik a fórum :) Felhívom a kollégák figyelmét egy megrendelőre és egy utasszokásra , bár lehet , hogy csak Én tapasztaltam ilyet. Itt a Taxi2000-nél van egy visszatérő megrendelő , "szumi" néven. Kedves hölgynek tűnik , de utazás közben hajlamos szanaszét köpködni az utasteret . Ez ilyen hányást megelőző állapot lehet nála , mert közben krumplis zsák módjára hempereg a hátsó ülésen. Ha valaki felveszi , utazás után vizsgálja meg a hátsó ülést és a kárpitot , mert lehet , hogy nem lesz "tiszta". A hölgy viszont nem fog szólni , hogy rosszul van , Én is hiába kérdeztem rá . Azt mondta , hogy minden rendben..... Vigyázzatok vele....

taxidriver01 2011.01.05. 01:24:38 / # 23839
avatar
Sajnos, van olyan lelkes fuvarközvetítő, szolgáltató kompánia, amelyik még a taxist megtámadó ügyfél telefonszámáról érkező hívásra is újabb taxit küldött a "kedves megrendelőnek". Ilyenkor talán rendőrt dukálna inkább, - nem? Budapesten azonban hasonló a hozzáállása mindegyik társulatnak: "csak a havi statisztika javuljon, a többi lényegtelen". [b]Új, a mai igényeknek megfelelő, korrekt, egyenrangú szerződést kellene kötni a taxisoknak a fuvarszervezést vállaló cégekkel, ahol pedig egyáltalán nincsen szerződés, azokat a csapatokat egyértelműen le kell tolni a pályáról. Egy megfelelően szerkesztett, kölcsönös szerződés jórészt megoldás lenne minden bajunkra, és nem kellene a Főpolgármesteri Hivatal tízéves tervében előirányzott kegygyakorlására várni.[/b]

Rumcájsz 2010.12.23. 07:26:20 / # 23836
avatar
Olvasd el újra a hsz-okat, és látni fogod, h nem bemondásra megy. A központ látja a telefonszámot (ha nem látja, ne küldjön autót, vagy tegye hozzá, h megbízhatatlan!), a megrendelő meg hiába mondja h ő Kövér László, ha látom rajta, h 40kg vasággyal.
3asbreak 2010.12.23. 03:18:35 / # 23835
avatar
Nem akarok kötözködni, de ez így gáz lesz. Mi van, ha valaki a szomszédja, kollégája, vagy éppen egy polgármester, vagy egy államtitkár nevét használja? Akármit be lehet mondani a telefonba. Képzeld el azt, hogy megjelenik valamelyik újságban, hogy "X.Y híres ember nem fizetett a taxiért" - Te és tomajerék pedig járhattok a bíróságra. Másrészt aki nem akar fizetni az valószínű nem a saját nevét használja. Az ötlet nem rossz, de én átgondolnám a helyedben.

Karaj 2010.12.17. 15:23:42 / # 23865
avatar
Te Sipi! Nem akarlak megbántani de nem jöttél még rá hogy a "saját céged" pont úgy leszar ahogy vagy? Cégünk,Ügyvédünk????????? Hord be a tagdíjat aztán kussolj! Mi a f@szról beszélsz???????
sipi 2010.12.16. 20:58:20 / # 23864
avatar
Sziasztok! Én is egyetértek ilyen listával. Pontosan kiegészítve az úton történtekkel. A cégek ügyvédjeinek és akár az ombudsman-i hozzájárulással el kellene indítani.Akár fényképes,videós helyzet-pillanatokkal kiegészítve. Nyugati országokban már behajtó cégeket bíznak meg a taxisok veszteségeinek enyhítésére. Ugyan ilyen fontos lenne azoknak a nem csak pénzügyi károkozások rendezésének kikényszerítése,vagy akár bírói szakaszba léptetése, amelyek még az utazás közben alakulnak ki! Írjatok ilyeneket! Az én példám: Ma hajnalban,kedves régi kollégám a szokásos megrendelését felvéve, a már máskor is rendelő utassal útvonal választási problémába keveredett. Az utas váratlanul torkon ragadta és szorította ahogy tudta,vszínü már nem először tesz ilyet. Hármas brék, rongyolás,járőr azonnal ott. Részleteket tovább nem tudok,de sejtem hogy szinte semmi utózöngéje. Várom is a kollégát itt részletesebben írjon nekünk. Véget kell venni az utasok egyénieskedésének, gyors és hatékonyabb intézkedést várunk el minden szervtől. A saját cégünk segítségét is kérjük. Érthető hogy nem visszük bírói szakaszra ezeket a dolgokat. féltjük saját és családunk biztonságát és se pénzünk se időnk nincs erre. De ha cégünk ,ügyvédünk behajtóink nekünk dolgoznának, tagdíjunkból talán futná erre is. Ha nem akkor egy havi átalány biztosan.

törölt felh. 2010.12.15. 01:46:00 / # 23863
avatar
A nemfizető utasokhoz,hogy jön a politika jomeo elvtárs?Bele kéne már törödni a buktába...:)))Egyébként meg adómentesen fölveheted a magángyugdíj "megtakarításod" osztalékát.Csak aztán el ne ejtsd a nesze semmi fogd meg jólt...Ezek a pénztárak is olyanok mint a cégvezetők.De te ezt ugy sem hiszed el.Te csak a mantrát fújod.Szóval mi is van a nemfizető utasokkal...
jomeo! 2010.12.15. 00:51:37 / # 23862
avatar
Sajnos a rendszerváltással megerősödött taxitársaságok vezetői nem érdekeltek egy feketelista beindításában. Őket csak a bevétel érdekli, és hogy az úszómedencéjük ne legyen vízköves. Tiszta vicc például, hogy 12 havi franchise-díjat kell fizetni egy évben. Az elmúlt évek is bebizonyították, hogy ők alkalmatlanok a taxis-alvállalkozók képviseletében. Az érdekvédők sem tudtak semmit sem elérni. Sztrájk alíg volt, mert a jelenlegi feltételek mellett, aki sztrájkol, saját magával szúr ki, a sztrájktörők pedig jól járnak. A Fidesz-kormány pár látszatintézkedés és ingyenesen teljesíthető (trianon, kettős állampolgárság) törvények után az önkormányzati választások utánra hagyta a feketelevest, a médiatörvény-cenzúra bevezetését, és az emberek megtakarításának elvételét. Ezektől várunk megoldást? És ha esetleg jövőre odaböfögik a tarifa-emelést, azzal mit érünk? A benzinárhoz kapcsolodó tarifát kell bevezetni, mert ha csak egyszeri módosítás lesz, azzal kitörölhetjük! A politika kezében van a taxitársaságok jövője is -például Zóna-(haver) taxi.

MCCCXCII 2010.12.15. 00:37:18 / # 23861
Olvastam a bejegyzéseket, s látom, hogy billentyű nem maradt porosan. Megint sikerül egy cuki témát találnom, ami feldobja a punnyadó „társasági” életet. Most kicsit válaszolgatok minden felvetésre. (1.) beírás tomajer 2010.12.12. 20:01:44 Úgy lehet frissíteni, hogy a megadott e-mail címre küldeni kell egy levelet, mely a táblázatban szereplő adatokat tartalmazza, már amelyiket tudni lehet egy címleadásból. Azután 24 maximum 48 órán belül „felíródik” a kedves a táblázatra. Persze, ha lerendezte a tartozását, akkor arról is kérek értesítést. Hiszen így fair a „játék”. Mellesleg kösz a gyors e-mail cím megadását a „cikk” végén. (2.) beírás taxista 2010.12.12. 20:53:50 „Azonban a nevek, címek nyilvánosság elé tárása kifogásolható.” Osztán miért? A taxi nyugtán boldognak, boldogtalannak átadod a saját címedet. Ezt törvény írja elő. Ezzel kapcsolatban írtam az ombudsmannak egy levelet, melyben leírtam, hogy anno miért engedték meg, hogy csak a vállalkozási szám legyen a kocsi jobb első ajtaján a teljes cím helyett. Most meg kötelező a nyugtára ráírni, de miért? Erre azt válaszolták, hogy a mosodásnak, vendéglősnek is a pontos címe van felírva. Erre még küldtem egy levelet nekik, hogy rendben van, de a mosodásnak, és a vendéglősnek nem a lakáscíme van feltüntetve, hanem az üzlet, ahol tevékenykedik. Ergo nekem az utca a tevékenykedési helyem, tehát felsorolok egy tucat droszt címet, és tuti helyet ahol megtalálható vagyok. Na, erre a levélre, én úgy kaptam választ, ahogy Te. (3.) beírás cheater 2010.12.13. 16:55:58 „Ezt egy olyan 1 éve már leirtam hogy szükséges és nem egy olyan nagy munka megoldani, csak hajlandóság kérdése.” Egy éve? Nem überelni akarlak, de én már vagy húsz éve nyavalygok ezzel. És tudod miért? Azért, mert amikor kiadták a kocsikat leasing-be, vagyis az alkalmazottak helyett vállalkozók kezdtek dolgozni, akkor rögtön a központ által felvett fuvarszám nagysága lett az elsődleges szempont. Kit érdekelt már ekkor, hogy a taxisnak ebből kára keletkezett. Senki nem merte feltenni a kérdést, hogy: — Kollégám mekkora a károd? Ahogy Hofi mondaná a választ: — Hogy jön ez most ide? Hát bizony úgy jön ide, hogy a régi átkos vagy szép (kinek ahogy tetszik) időben, amíg csak „hagyományos” taxisok voltak, vagyis alkalmazottként dolgoztak a vállalat által biztosított gépkocsin, akkor érdekes módon egy kis papírkára felírták a renitens utasok adatait. Ezt fejből kellett tudni egy telefonkezelőnek, mert ha ide mégis kocsit küldtek, akkor a kiállási díjat kifizettették a telefonossal. Ja, hogy akkor a vállalat elesett volna némi bevételtől, és ezt nem engedhették meg maguknak? Persze, akkor még más idők voltak. Szellemek is járkáltak, olyan kommunizmus fajta szellemek. Én nem láttam őket, de állítólag járkáltak. Most már nem járkálnak, és ki a csudát érdekel az, hogy egy taxisnak kára keletkezik. SENKIT! Mellesleg egy kis pozitív hozzáállással már régen működhetne, egy ilyen „közös” adatbázis. (4.) beírás hiénakutya 2010.12.13. 17:18:45 Általában minden ember egy aránylag jól behatárolható területen mozog. Vagy a kiindulási pont azonos, vagy az úti cél azonos, vagy mindkettő. Így már lehet gyanakodni. A SIM kártya váltogatása, meg nem egy olcsó mulatság, mert azt nem ingyé adják, mint a taxit. (5.) beírás 666666 2010.12.13. 17:27:04 „Gyanítom ez nem fog menni. Mégpedig azért, mert pld. a Plusnál, ahol én is vagyok még a várakoztatós megégést sem írják fel.” Ezért kell nekünk taxisoknak lépni. Bár, amíg olyan kollégák vannak, nem kollégák, csak taxisok, akik hallják a csövön, hogy mi volt a gond, és ennek ellenére hanyatt homlok rohannak az „újra” feldobott címre, addig tényleg nehéz bármit is tenni, mert nem túl sok értelme van. De azért bizakodjunk. (6.) beírás cheater 2010.12.13. 18:56:27 Igen, olyan „egyetemleges” felelősségféle lenne, mint a gépkocsinál. (7.) beírás cheater 2010.12.13. 19:05:07 Igazad van. (8.) beírás Rumcájsz 2010.12.13. 22:58:15 Nem kell milliókat kifizetni senkinek, csak kicsit „odafigyelve” kell „szervezni” azokat a fuvarokat. (9.) beírás Rumcájsz 2010.12.13. 23:04:51 Ahogy mondani szokták: A kitalált történetben a hasonlóság „nem” a véletlen műve! (10.) beírás 2010.12.13 23:34:50 Mi, mikor szoktunk komolytalankodni? :)) (11.) beírás hiénakutya 2010.12.14. 11:48:15 Látja. Látja a telefonszámot, a nevet, és a megadott lakáscímet is.

hiénakutya 2010.12.14. 16:20:29 / # 23860
Hát, ha látja, akkor ez sima ügy. Esetleg azt is meg lehet csinálni, hogy tiltásba rakni az adott telefonszámot. Oszt anyádtól rendelj taxit... A 3 éves, középkategóriás telefonom tudja ezt a funkciót; akivel nem akarok beszélni, azt automatikusan visszautasítja. Sokminden lenne a fuvarszervező felelőssége, de én nem kérhetem rajtuk számon... Ez a Ti bulitok volna.
cheater 2010.12.14. 14:41:26 / # 23859
Természetesen látja, ma már az a szokatlan és esetleg gyanúra okot adó ha nem jelzi ki a számot. Egy ilyen - ma már ritka - esetben a telefonos döntése és rutinja dönti el a dolgot. Tehát ugye nem mindegy hogy egy állandó megrendelő százból egyszer rejtett telefonszámmal, de bemutatkozva kóddal kér a belvárosba vagy egy tök ismeretlen Siófokra. Előbbi gond nélkül kap autót, mig utóbbi - remélhetőleg - nem. Ha pedig van olyan cég ahol egy ilyen Siófoki megrendelést is kiadnak gondolkozás nélkül a csövön akkor az már bizonyosan az a kategória ami a fuvarszervező felelőssége. "Nem vár senki Siófokon? Jó, hát akkor gyere vissza, bocsika, majd kapsz egy címet." Érted, hát ilyen nincs. Egy ilyet fizessenek ki. Hogy most ezt behajtják a szolgálaton mert egyértelmüen buta döntés volt vagy ez bele van számolva a fuvarszervezési díjba, az már az ő dolguk.
hiénakutya 2010.12.14. 11:48:15 / # 23858
Jó, és a központ látja a telefonszámot, vagy ez is bemondásra megy?
tomajer 2010.12.13. 23:34:50 / # 23855
Tessenek minket komolyan venni! :-)
Rumcájsz 2010.12.13. 23:04:51 / # 23852
avatar
Azt hittem, ez a Hajdú Gábor egy kitalált dolog, s csupán a példa kedvéért lett nevesítve. Ma pedig azt hallom a beszélgető csatornán, h egy 30 körüli, magas szőkés-vöröses hajú, borostás ember az Asztalos Sándor utcából rendszeresen megégeti a kollégákat. Csak nem mindenki úszta meg Alkér utcai viszonylattal, van, akinél vastagabb volt a számla.
Rumcájsz 2010.12.13. 22:58:15 / # 23857
avatar
Az ötlet jó, 20-30 évvel ezelőtt működött is volna. Sajnos mára annyira felhígult a szakma, olyan sok közöttünk a link alak, h a visszaélések miatt több millió forintot fizethetnének ki a cégek havonta. Persze h egyik sem vállalja.
Oldalszám: 3