Hozzászólások száma: 47
Ugrás a hírhez Oldalszám: 3
Témakörök > Hírek fórumai > A Fizetni Nem Szerető Utasokról A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
cheater 2010.12.13. 19:05:07 / # 23856
Pedig ha kicsit végiggondolnák ott nálatok az etikások, cégvezető, stb akkor be kellene lássák míg égett nálatok a cső és nem tudtatok mindenhová autót küldeni aközben a diszpécser ott várakoztatott téged egy órát, ennyi idő alatt másik 4 megrendelő igényét láthattad volna el. Ebben az esetben az a minimum, hogy kifizetettik vele. Olyat mélységbe már nem is merek - egyenlőre - belemenni hogy ha utas nem rendezi akkor (szerintem) irnod kellene egy számlát a cég részére és vonják le a tagdíjból, te csak az utasitásokat követted. Azért a fuvarszervezésnek is legyen már minimális kockázata, ne hárithassák ránk mindet, mert ez nem tiszteséges. De ez talán ez egy következő téma.
cheater 2010.12.13. 18:56:27 / # 23854
Telefonszám alapján, (csak) emiatt biztosan nem fog senki sim krtyát cserélni, jellemzően a saját szám az mindenkinek érték. Kis rutinnal el azt a szintet is érni, hogy mikor egy házibulin a vendég megkéri a vendéglátot hogy hivjon neki egy taxit akkor a vendéglátó nem csak hivás diját 'adja neki' hanem a bizalmát is, hogy ő nem fogja meglógatni a taxist. Ellenkező esetben majd rajta kérik számon, illetve ő nem kap taxit a telefonszámához párosított tartozás miatt. Aztán majd ők ketten elvitatkozgatnak hogy ki is lógatta meg a taxist. Vagy nem foglalkozik vele, rendel egy másik cégtől, de remélhetőleg ezek után már nem fog ész nélkül fűnek fának rendelni taxit. Épp úgy nem ahogy mi sem rendelünk pizzát, ha nem veszük át. Ez elmegy 1x, talán belefér 2x, de harmadszorra tuti nem kapsz pizzát, hivj mást.
666666 2010.12.13. 17:27:04 / # 23853
Gyanítom ez nem fog menni.Mégpedig azért,mert pld.a Plusnál,ahol én is vagyok még a várakoztatós megégést sem írják fel. Példa:Még a nyáron kaptam egy éjszaka a címet az I.-ker-ben.50 percet várakoztam úgy,hogy a diszp kétszer visszahívta az utast,hogy óhajt é jönni.Utas közölte,hogy el ne menjek,rögtön jön.Közel egy óra múlva hivattam harmadszor,de akkor már fel sem vette a telefont.Diszp mondja,hogy gyere el és,hogy felírja az 1800ft-ot. Nos ez az utas azóta többször rendelt és kapott kocsit,de az én pénzemről nem esett szó.Ezentúl a Hegyalja út és Harkály utca sarkára nem nyomok Kovács névre.Ezzel megóvom magam az órás várakoztatós megégéstől.

hiénakutya 2010.12.13. 17:18:45 / # 23851
Ezt az egészet nem értem. Hogyan akarjátok beazonosítani a szutykot? Rendelésnél olyan nevet mond be, amilyet akar. Ellenőrzi, vagy igazoltatja valaki? Szép is lenne... Naná, hogy nem! Marad a telefonszám. De meddig tart beszerezni egy SIM-et?

cheater 2010.12.13. 16:55:58 / # 23850
Ezt egy olyan 1 éve már leirtam hogy szükséges és nem egy olyan nagy munka megoldani, csak hajlandóság kérdése. Sajnos ezt a hajlandóságot jelenleg a cégvezetöknek (esetleg a körülöttük lévő slepnek) kell felmutatnia ahhoz hogy ez müködjön. Ez elöbb utóbb mindeképp megvalósul, persze nem mindegy hogy pár hónapon vagy 10 éven belül. Az ötlettel semmi baj nincs, itt a kivitelezés ami nem járható. Tehát itt egy adatbázis amelyikbe bármelyik taxis beirhat bármit elképzelés nem müködik, ráadásul még használhatatlan is, ki fogja ezt bogarászni szombat éjjel az ömlésben? A jó megoldás a Taxi2000-é, ki nem egyenlített számla rákerül a diszpora - ez lehet akár egy megégés szolidabb összege is - a következő taxi csak akkor indul el a megrendelővel ha kiegyenliti ezt a számlát. Ráadásul mindezt úgy hogy diszpécser közli a taxissal, a telefonos pedig előre jelzi az utasnak. Igy félreértés kizárva, taxis is csak széttárja a karját azzal a címszóval hogy nekem ezt a fönököm kiadta, esetleg beszéljék meg vele, igy harag nincs, ha pedig mégis van akkor az már valóban az a kategória aki jobb ha nem kap autót. Persze, ezt a T2000 még akkor 'engedhette meg magának' mikor a legalacsonyabb áron járt, igy a megrendelésszámba ez bőven belefért, mindenesetre ez legjobb tudomásom szerint megmaradt és müködik azóta is, bár már van olcsóbb cég. Feltételezhetően egy ilyen ötlettel bekopogtatna valaki a 6x6-hoz ebben - jelenleg - ők nem lennének partnerek. Talán később vagy ha pár úttörő már alkalmazza és az utasok megszokták. (most a 6x6 csak egy példa, nem tudom ők hogy kezelik, ha valakinek bántja a szemét akkor cserélje le a 6x6-ot a szövegben 'az utas az isten taxivállalatra') Jelenleg ennek a megvalósításához a legjobb és legrövidebb út első lépcsője ha a piacon legolcsóbb cég alkalmazza ezt, azok közül is a legnagyobb megrendelésszámmal rendelkező (150Ft/km). Ők poziciójuknak köszönhetően megtehetik gond nélkül, kár nem éri őket csak előnyük származik a dologból. Egy kalap alatt egy jókora 'adag megrendelőt' szoktatnak hozzá az új hozzáálláshoz, igy ha más cégnél is ezt tapasztalják a megrendelők magától értetödő helyzet lesz számukra. Még egy előnye van ennek az első lépcsős megoldásnak, mégpedig az hogy nem kell - feltétlenül - ebben minden cégnek részt venni. Ha a utas befordul ezen, akkor rendel másik céget, cityt, 6x6, de itt már drágábban. Meggyözödésem hogy legtöbbje inkább fizet minthogy ezentúl minden nap a drágább taxit hivja (ami még mindig olcsó, de most ebbe nem menjünk bele, nem ez a téma). Ha pedig 2-3 cég következetesen alkalmazza ezt a szűrőt biztos vagyok benne hogy a többi cég is követi a mintájukat. Igy már leheteg közös adatbázist létrehozni,de ha ettöl a cégek idegenkednek akkor már az is elég lehet ezek a bizonyos telefonszámok körbeérnek. Tehát elsőként csak egy cég nem küld erre a számra autót, aztán szép lassan egyik sem. Vagy a utasnak rá kell jönne idővel hogy vannak határok amiket nem léphet át vag marad számára az utcán integetés.

taxista 2010.12.12. 20:53:50 / # 23849
avatar
Szerintem a kiegyenlítetlen adósságok nyilvántartása nem törvényellenes. Azonban a nevek, címek nyilvánosság elé tárása kifogásolható. Szerintem gyűjtsétek, és aki igényli, annak pl. egy emelt díjas SMS ellenében kiküldhetitek... 10%-ot kérek DDD
tomajer 2010.12.12. 20:01:44 / # 23848
Háát... hogy ezzel "jogszerűen" mit tudunk kezdeni nem tudom... De az ötlet jó! ui: és technikailag se tudom per pill, hogy a fórumba való beíráson kívül hogy lehetne ezt nektek sajátkezűleg frissíteni...

Oldalszám: 3