Hozzászólások száma: 10868
Ugrás a hírhez Oldalszám: 544
Témakörök > Hírek fórumai > Gyökeresen átalakítja a ferihegyi taxi szolgáltatások rendszerét a Budapest Airport A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Fotó 2019.10.15. 10:44:20 / # 350398
avatar
Olyan hülye vagy hogy tudnád hogy a föld forog akkor kapaszkodnál !  Néha jobb hallgatni ha ennyire sötét vagy !
donkihóte 2019.10.15. 09:56:29 / # 350397
avatar
twoinone
alelölülő 2019.10.15. 08:33:37 / # 350396
Arra volnék kíváncsi, hogy miért nevezitek mindketten vendégnek az utast.
Szállást is adtok neki?
Kérdések 2019.10.15. 07:20:14 / Módosítva / # 350395
avatar

Lehet hogy a személyszállítóknak is minden évben kell autót vizsgáztatni ?

Lehet hogy nem végezhet taxis szolgáltatást és kurvára rosszul tudja a taxisnak kinéző állatfajzata !

Lehet hogy azért nem fizetnek droszt díjat mert nem áll be a drosztra ls utcán nem vehet fel utast csak megrendelést teljesíthet ?

Lehet hogy személyszállítók is 5 évente vizsgáznak ugyan úgy mint a taxisok ? 

Lehet hogy el kéne olvasni a rendeletet jobban mielőtt szar ömlik a szádból ?

Lehet hogy nem hátizsákos vendégeik vannak a személyszállítóknak ?

Lehet hogy hangnemet kellene változtatni droid  taxiskám ?

Lehet hogy nem kéne magadból kiindulni hogy minden személyszállító csaló  nem gondolod barátom ott nem lehet játszani az órával ?!

repter2 2019.10.14. 22:12:06 / # 350393
avatar

Te is taxis szolgáltatást nyújtasz Te lopós fasz, csak kijátszod a törvényt és személyszállítónak hívod magad, így pl nem kell sárgítani a kocsidat meg minden évben vizsgáztatnod meg droszt díjat fizetned.. stb. Reggelig sorolhatnám mit nyersz a csalásoddal. Nehogy már Neked álljon feljebb... (szétbasznám az ilyen gyökér ingyenélők fejét)

cheater 2019.10.14. 19:29:27 / # 350391
"Valamelyik nap sietősen bementem a sorompón majd felvettem vendégemet..."

Vendégedet?? Neked milyen vendéged van?
Fotó 2019.10.14. 14:22:23 / # 350373
avatar

Továbbá kíváncsian várnám ha valaki felvilágosítana a taxisok miért mehetnek be korlátlanul a személyszállítók viszont nem ! Miért kell a személyszállítóknak fizetni minden 2 . bemenet után csak úgy tréfából kérdezem, ha már megcsinálták a tűzet és egyes taxis sírások miatt volt a folyamatos basztatás . A személyszállítók ugyan úgy fizetnek adót járulékot stb sőt ki lehet szűrni ki a fleós ki nem, erre senki nem gondolt nagy tudású hatalomhoz ragaszkodó 6 ember által megválasztott taxis tótumfaktum tudjátok akinek a sárgítást is köszönhetitek . Kéne már egy normális ember aki képviseli az zemberek ! Nem ? 

Fotó 2019.10.14. 14:11:34 / # 350372
avatar

Sajnos itt az ideje újra indítani a fórumot a sok jogsértés miatt.  Valamelyik nap sietősen bementem a sorompón majd felvettem vendégemet és kimenetnél odajött egy fekete ruhás és kérte a jegyemet mielőtt bedugtam volna  parkoló automatába . Kérdeztem milyen minőségben kéri a jegyemet mert siet az utasom . Közölte ő biztonsági szolgálat és ez a feladata hogy a jegyeket nézze. Tehát kalauzok is vannak  repülőtéren ,ügyvédtől megkérdeztem semmilyen jogköre ehhez nincsen . Elkezdett fenyegetőzni hogy feljelent . Merre tart ez a világ tessék mondani ?


tomajer 2019.05.14. 20:04:04 / # 349920

Durván bekeményít a Budapest Airport

Szigorítja a repülőtéri rendet a Budapest Airport, hatékonyabban lép fel a kéretlen marketingesekkel, illegálisan ajánlott fuvarokkal szemben - közölte a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér üzemeltetője kedden az MTI-vel.

Durván bekeményít a Budapest Airport

Mint írták, május 15-én lépnek életbe az új szabályok, egyben új biztonsági szolgáltatót bíz meg a Budapest Airport. Az ő feladatuk lesz az illegális, vagy kéretlen tevékenységek megakadályozása. Ide tartoznak azok a "hiéna" taxisok is, akik nem szerződtek le fuvarszervezővel, hanem független szolgáltatóként működnek.  

A hatóságok által jóváhagyott repülőtéri rend értelmében május 15-től kezdődően minden kereskedelmi vagy adománygyűjtő, politikai vagy egyéb típusú tevékenységhez, beleértve a szórólapozást, a rendezvények szervezését, a filmforgatást, vagy az utasok kereskedelmi ajánlatokkal történő megszólítását, a Budapest Airport előzetes, írásbeli jóváhagyása szükséges.    

Az új szabályok nem érintik a Budapest Airport és hivatalos, engedéllyel rendelkező utasszállító partnerei közötti hatályos megállapodásokat, azaz a BKK buszok, a Főtaxi és a Minibud szolgáltatását, a telefonon előre megrendelt taxik is változatlan módon közelíthetik meg a terminált, miként az utasok csoportjait szállító turistabuszok is a szokott  rendben működhetnek a továbbiakban.   

A biztonsági szolgáltató szakemberei minden illegális utasfelvételt megkísérlő, vagy kéretlen, nem kívánt ajánlatot tevő személy tevékenységét udvariasan, de határozottan meg fogják akadályozni, és az elkövetők jogi eljárásra is számíthatnak.

atv.hu

donkihóte 2019.02.17. 08:03:54 / Módosítva / # 349651
avatar

Felülvizsgálják a privatizációs szerződést? 

Ja nem, ez jobb.


"A vezérigazgató bírálatként nevezte meg a taxis hiénákat is."

Színház az egész világ...

alelölülő 2018.09.12. 21:47:15 / Módosítva / # 349173
Ugyanonnan fogunk felballagni táblázásra, mint a szálloda felépítése előtt, kis különbséggel.

Fizetni fogunk érte, régen meg nem kellett.
alelölülő 2018.09.12. 20:13:05 / Módosítva / # 349172

tomajer 2017.05.17. 21:04:15 / # 347220

Repülőtéri vesztegetés: súlyosabb ítélet


D MTI20120125667

2017.05.17. 16:47

Jelentősen súlyosította a Budapest Airport (BA) Zrt. egykori jogi előadójának és jogi igazgatójának minősített vesztegetés miatt első fokon kiszabott büntetését a Fővárosi Ítélőtábla szerdán kihirdetett másodfokú, javarészt jogerős döntésében, írja az MTI.

A volt jogi előadó, Sziebert György az első fokon kiszabott öt év szabadságvesztés helyett hét évet kapott, az egykori jogi igazgató, Rényi-Vámos Krisztina pedig két év felfüggesztett helyett öt év letöltendőt. Az ügyben megvádolt ügyvédeket felmentette az ítélőtábla.

A repülőtéri vesztegetés vádpontjának lényege az volt, hogy a BA két jogásza 2008-ban jogtalan előnyt kért azoktól az ügyvédi irodáktól, amelyekkel megbízási szerződést kötött a cég, azaz a megbízás elnyeréséhez a megbízási díjból vissza kellett osztaniuk a szerződő partnereknek. Emellett más korrupciós cselekmények is szerepeltek a vádiratban.

Az összesen 13 vádlottas ügy - három másodfokon felmentett ügyvédet leszámítva - a tábla másodfokú ítéletével szerdán jogerősen lezárult.

mpeter 2017.03.04. 03:36:20 / # 346929
avatar
Az szép. Szóval a főtaki meg is köti a kezeteket. Én már azt sem tartom kizártnak, hogy "hoteles feltételekkel" állnak ott a hiénák a főtaxinál. Erről jut eszembe, azért az Elit taxi is megérne egy misét. Pár napja leintettek a hungária fürdőnél, az elites meg szalad oda, hogy ott áll a szép autója, abba üljön, ne hozzám. Mindezt gyönyörű angollal. A végén még odabüfög egy olyat hogy: Disz taxi iz mor ten 20 euró. Na mondom az anyádat. :D A külföldi meg mérgesen bevágta a koffert, és összesen fizetett 20 eurót a reptérre. Gyanítom az árdrágítás miatt nem sárgák ezek sem, így kevesebb hatóság tudná ellenőrizni őket, ha lenne ellenőrzés. 
alelölülő 2017.03.04. 02:55:46 / Módosítva / # 346928
Nekem az se volt jobb (de rosszabb se), csak az ott repterezőknek, mivel nagyjából fele annyira volt éhes, mint főtaxi.
linkas 2017.03.03. 22:48:48 / # 346927
avatar
A Gozsdunál és a Morrison's-nál is ott dekkolnak folyamatosan a hiénák. És amikor bezár a drosztfelelős simán elhajtják a főtaxisokat onnan.
linkas 2017.03.03. 22:46:57 / # 346926
avatar
Előtte a zóna taxi mennyivel volt jobb?
linkas 2017.03.03. 22:46:08 / # 346925
avatar
Mindenki azt várja hogy a reptér tegyen valamit de azok lesz...ják. Ha agresszivek vagyunk a cég még minket büntet meg. A "biztonsági" emberek puszi pajtási a hiénáknak, mi sem értjük mi a fenének vannak. A multkor a Keletinél kis hiján betakartam az egyik majmot de kaptam egy címet és inkább leléptem, mint kiderült jobban jártam mert ha leütöm engem rugnak ki és a 200 ezres kaucióm is ugrott. Amúgy itt is az összetartás hiánya a legnagyobb probléma. Mindenki várja hogy majd Valaki intézkedik. A BKK-s a céghez tartozó taxisokat cseszteti, a hiénának a közelébe sem mer menni. 
bonye 2017.03.03. 21:17:27 / # 346924
avatar
Próbálj beállni a jól öltözött /ballagási öltöny/ becsületes főtaxisok közzé a Gozsdunál vagy a morrisonsnál esetleg a fogasháznál perceken belül elhajtanak az korrektebb. Gondolkozz mielőtt ide hánysz valamit szép estét
hiénakutya 2017.03.03. 19:05:27 / # 346921
Viszik a kétnapos linkas taxis utasait.
:-)
Oldalszám: 544