Hozzászólások száma: 897
Ugrás a hírhez Oldalszám: 45
Témakörök > Hírek fórumai > Valami elkezdődött A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
cheater 2009.11.22. 13:49:51 / # 148205
Ismered a magyar politikát,ugye....? Nem ismerem a magyar politikát, nem követem nyomon és nem is érdekel. Sem a politika, sem az hogy valaki piros vagy narancssárga, annyira nem érdekel, hogyha ezek közül bármelyik lángolva rohangálva a Blahán én észre sem venném, halál nyugalommal olvasgatnám tovább az újságomat. Politikáról legyen elég ennyi, ne is follyunk bele mélyebben, mert csak félreviszi a témát. Nem kérsz pénzt (tőlünk), de ahogy végigolvastalak kirajzolodik számomra hogy egy kuratóriumban szivesen lennél elnök. Vagy ha okosabb vagy akkor az is elég ha csak egy tag leszel a háttérben, még az elnökség sem kell. Hát én köszönöm szépen, nem kérek belöle hogy egy újabb ember a nyakamba üljön, van ott már elég. Sőt, túl sok is. És ha jön egy ember aki ezen változtatni szeretne az csak egy esetben dicséretreméltó és csak egy esetben fogom tüzön-vizen át követni. Ha a célja az hogy a már nyakamban lévők nagy részétől megszabadít és nem az hogy ő is oda üljön. Csak egy újabb gyors példa: minimálár. Vegyük elő újra, leirom konkrétabban, mert látom nem is érted mit/miket javasolsz. Ha eléred valamilyen úton-módon, hogy Budapesten (Magyarországon?) a minimálár 200Ft/km legyen, ennek két kézzelfogható eredménye lesz: a tarifatáblán ez lesz a legalacsonyabb összeg (és ez nem egyenértékü azzal hogy ez lesz a legalacsonyabb összeg amiért valóban fuvarozunk) és a tagdíjak (jócskán) emelkedni fognak. Ennyi. Ezt éred el (nekünk, ingyen) ha nem tudom mennyi időt rászánva ezt kikavarod. Szeretném ha megértenéd, az a politikus (már a nevére sem emlékszem) és minden további akinek diktálod vagy diktálni fogod hogy mit szeretnének a taxisok boldogan, bólogatva jegyzeteli majd ezt. Aztán ezeket egyszer valóban megcsinálják és mi kifejezzük ellenérzéseinket ezzel kapcsolatban, akkor megkapjuk a választ is: "hát ezt ti akartátok! Jött a málna úr és felsorolta, ezt akarják a taxisok. Akartok évenként ellenőrzést, vizsgát, igazolásos hercehurcát? Dicséretreméltó és garantáltan meglesz! Ja hogy ezt úgy akartátok hogy csak az újaknak? Hát azt sajnos nem lehet vagy mindenki átmegy ezen a szűrön vagy senki."
málna 2009.11.22. 13:06:51 / # 148204
avatar
Tudom Sanyi,készültem rá.. Köszönöm!!!!
tomajer 2009.11.22. 12:53:45 / # 148203
Tudja:-( :-)
Nevem senki 2009.11.22. 12:49:53 / # 148202
avatar
Tibor! Hiszek Neked és bízom benned. Sokkal jobban bízom, mint bárkiben az elmúlt 28 évben. Sok sikert és kitartást kívánok Neked, de ugye tudod, hogy honnan kapod majd a legtöbb támadást? BS
málna 2009.11.22. 11:16:21 / # 148201
avatar
Hát ez az!Még 20 évet akarsz aludni?
málna 2009.11.22. 11:14:56 / # 148200
avatar
Köszi!:)
málna 2009.11.22. 11:13:42 / # 148199
avatar
Kedves Váltó! Az eddigi írásaid alapján nem hittem,hogy felületesen kezeled mások írásait. Én azt írtam(elolvashatod újra),hogy új(!)belépőkre vonatkozzanak a drágább/szigorúbb/licenc feltételek!Akik már elsajátították az eddigi vizsgákat,neki nem kell! Arra is javaslatot tettem(elolvashatod újra),hogy egy helyen lehessen végezni a műveleteket,vagy akát otthonról,elektronikus úton! Remélem legközelebb alaposabb leszel...:) Üdv
málna 2009.11.22. 11:06:35 / # 148161
avatar
Próbálok egyenként válaszolni a felvetéseidre.. -Nem kérek pénzt Tőletek.Sem most,sem késöbb! -A szabályozással az a baj,hogy jelenleg egy jogszabálynál nincs tiltó bekezdés..Tehát,ha megvan szabva az alap/km/maximum,akkor nincs olyan,amely tiltaná fent említettek elhagyását vagy aláigérését.Szerintem egyszerűbb egy kiegészítést elfogadtattni,mint kétharmados jóváhagyással eltöröltetni a meglévőt és egy újabbat elfogadtatni.Ismered a magyar politikát,ugye....? -A Kht példája ugyanez.A pályázat az üzelmelteésre ki volt írva,jogszerű volt.Az üzemeltetés már nem.Nincs felügyeleti szerv.Ezen még lehet változtatni.Egyébként már régóta Te is megtehetted volna,hogy bepereled a bíróságon a Kht.-t jogellenes működés végett,kiboríthattad volna a bilit.Miért nem tetted? -A minimálár minket védne.Ez alatt nem lehetne fuvaroznod(feltételezem Te is taxis vagy).Ennél kisebb árat nem lehetne kiírni a tarifatáblára.Ezért lenne a pályáztatás,hivatalosan is rögzítve lenne az alkalmazott tarifa.Az,hogy ezen túl a cég hogyan végzi a saját belső tevékenységét,lásd visszapörgetés,ez egy másik téma.De erről is megkérdezheted a bíróságot,vagy egy jogászt,hogy mennyire jogszerűtlen.. -Nem kell minden feltételnek megfelelned.Össze is foghatsz,ha nem jók a feltételek a cégen belül.Úgy értem,ha már(tegyük fel)sikerül véghez vinni ezeket a szabályozásokat,szerintem némileg nőne a taxisok önbizalma.Az új együttműködési szerződést nem kell aláírni,le lehet ülni tárgyalni róla.De azt is elképzelhetőnek találom,hogy ezt is rögzíteni lehetne a pályáztatásnál,hogy az alvállakozókat nem károsíthatják meg.Ki lehet térni a részletekre,minden csak konszenzus kérdése,szerintem. -Én nem lázadást szervezek,nem háborúsdit indítok el,hanem komprumisszumot keresek.Javaslatokat várok,hogyan lehetne segíteni ezen a helyzeten.Megitélésem szerint lehet..ha mégsem,az én lelkiismeretem tiszta marad,mert én legalább megpróbáltam! Ja,és ingyen!

Váltó 2009.11.22. 10:45:29 / # 148159
avatar
Kedves málna ! Olvastam a cikket, és örülök annak, hogy még mindig jóakaratú, tenni kész TAXIS vagy! A régebbi kezdeményezések érdektelenség hiányában, kis támogatottsággal hamvukba holtak? Nem sikerült a megosztott taxistársadalmat saját ügyük mellé állítani? Nosza! Merész huszárvágással közvetlenül a címzetthez juttattad el a taxisok sirámait, sérelmeit, orvoslandó fájdalmait. Félek attól, hogy a következő képen lesz orvosolva e sok baj. (Idézeteidet felhasználva sorolom rémálmaim.) - „meg kell teremteni a licenc feltételeit” Már ma is kálváriát kell megjárni a taxiengedélyért, és pont ez az egyik táptalaja a droidtartásnak. Még több pénzbe is fog kerülni, mert az önkormányzatok is csórók, bevételt kell növelniük. - „Szigorúbb és drágább vizsgákat kelljen lerakni, ezáltal növelve a presztízsértéket. Évente kelljen megújítani” Itt már Te is javaslod, hogy újabb bőrt nyúzzanak le rólunk, ráadásul évente, és amíg megújítunk, addig sem taxizunk az utcán! Nagyszerű! Gratulálok! - „Ehhez viszont szükséges a megítélésem szerint az, hogy nullás igazolást kell prezentálni mindenkinek, évente!” Új kálváriajárás évente, és a megszorult vállalkozó taxis azonnal kiesik, mehet droidnak! Támogassuk a droidtartókat! Gratulálok! - „a cégeknek be kell mutatniuk a megfelelő igazolásokat és meg kell jelölniük, hogy a fuvarszervezést mennyi és milyen minőségű gépjárműparkkal végeznék” A Cégeknek, azaz telefonszám-tulajdonosoknak, azaz címkiadóknak semmilyen kötelezettségük nincs semmilyen igazolás felmutatására! A gépjárműpark sem az övék! A „H Ü L Y E taxis” adja a gépjármű parkot a részletre megvett, vagy lízingelt, 3 évesnél nem idősebb stb. stb. autójával! Ha nem tud ilyet felmutatni mehet amerre lát, vagy lehet droid! - „Ő amikor taxit rendel egy nem kis létszámmal rendelkező cégtől, miért csak 15 perccel kap autót Újpestre..?Magyarázkodhattam volna, hogy ez időjárás, nap és napszak függő, de inkább nem tettem. Elég, ha ezt mi tudjuk.))” És ne feledd hogy 1 perccel nyomtál rá, időszűkítésben, mert a központ címfelvétele és címkiadása között sokszor zsákbamacska az eltelt idő, de te a TAXIS mentegetőzöl, „hogy ez időjárás, nap és napszak függő,”! Kimosod a címkiadót a sz.rból! De ha a kocsidat összetörik a nagy címre rohanásban, egyedül maradsz! A címkiadód nem áll melléd! Van másik taxis! Mint látható maximum néhány kolléga gyűjt neked egy pár ezrest. És ha felgyógyulsz mehetsz droidnak! - „Ne dugjátok a fejeteket a homokba” Nem, nem dugjuk! Félek, hogy már késő, mert ezzel az átgondolatlan, adhoc előterjesztett javaslattal sajnos már sz.rban van, de nagyon! Nagyon remélem, hogy mint oly sok minden eddig, ez is a feledés jótékony homályába vész. Remélem, hogy a szokások változnak és a jól kereső magyarok többet taxiznak, és a nagy fuvarszám kisimítja a taxisok homlokán a ráncokat. Tisztelettel a taxisok előtt: Váltó

dimitrov 2009.11.22. 03:57:01 / # 148198
avatar
Hát ez ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓriási! Fél évvel ezelőtt éreztük úgy, hogy valamit tenni kell? Létszám. Droszt Kht. Parkolás. Tarifa. "Egyablakos" ügyintézés. Lehet, hogy átaludtam az elmúlt 20 évet? Ezek valami új fogalmak vagy feltaláltuk megint a csövön a lyukat?

törölt felh. 2009.11.22. 02:48:08 / # 148197
avatar
protelos.Hagyd már a politikát.Főleg,hogy imamalomként a fideszt szidod.Főleg annak tükrében,hogy az mszp-szdsz van hatalmon a fővárosban 20(!!)éve,és hülyitenek minket is.Egyébként málna ugy tudom baloldali,te meg szerintem bölcsebbnek tünnél,ha hallgatnál arról amihez nem értesz...
cheater 2009.11.21. 22:32:48 / # 148196
Tehát Te értünk tennél valamit (amiért most még nem kérsz pénzt) mindez abból állna hogy elintéznél 3-4 újabb jogszabályt, vizsgát és szűrést és hasonló számú bizottságot a fejünk fölé. Ahelyett hogy azt próbálnád elérni, hogy a mostani teljes mértékben jogtalan szabályozások amik minket(is) húznak alapból törlödjenek. Nem tudom hogy képzeled, naiv mód azt ha jön pár újabb szabályozás, akkor a régi elavult automatikusan törlödik? Erre még soha nem volt példa. Mindig jöttek újabb és újabb ötletek (sajnos akár a mi részünkröl is), ezek szültek újabb szabályozásokat és a régiek is megmaradtak. Gyors példa: droszt kht. Ezt nem átvilágitani kell és majd későbbiekben ellenőrzés alá vonni, meg ellenörzőbizottságot alakitani fölé (a mi pénzünkböl). Itt azt kell látni, hogy ez teljes mértékben jogtalan, igy azt kell elérni, hogy ez úgy ahogy van megszünjön, a taxisokat visszamenőleg kártalanitsák, majd a vezetőiket kell átvilágitani és elszámoltatni, de ezt már végezze el a bíróság, ennek a végső kifejletnek az eredményét meg majd megnézzük a híradóban. Minimiálár. Nagyon szimpatikus felvetés. Mindenki egyett fog vele érteni. Zászlót bonthatsz ráirva, hogy minimálár, minden taxis ott lesz melletted. A legegyszerübb csatakiáltás, ha minél nagyobb tömeget akarsz megmozgatni a szakmán belül. Sajnos a cégek válasza épp ennyire egyszerü és már réges rég készen van. Taxisok 10 éve hajtogatják ezt a minimálár témát és épp ennyi ideje nem értik, hogy ebböl semmilyen gyakorlati elönyük nem származik. Te most kiállsz minket képviselni (tiszta emberbaráti szeretettböl és ingyen ezt szeretném kiemelni) és te sem érted. Azt hiszed ha kimondják (egyébként nem fogják, de tegyük fel) hogy a minimilár az 200Ft, akkor a cégek valóban annyiért mennek majd. Nem. Valóban ez lesz a legalacsonyabb tarifa a táblán, ellenben folymatosak lesznek az "időszakos" akciók, a kedvezmények, sőt már most megszokott hogy céges megrendelés esetén megrendelésszám alapján a megrendelőnek(!) visszautalnak összeget. Innentől kezdve a minimálár elképzelésed nevetséges ötletnek tünik. Még az sem világos miért szeretnél évente 6 cégből istent gyártani, akik egy éven keresztül a piacon élet-halál urai lesznek (és feltehetőleg a következő években is ők erősödnek tovább), kérhetnek majd bármennyit tőlünk és megszabhatnak bármilyen feltételt, nekünk mindent meg kell majd fizetnünk és minden kivánságukat teljesitenünk kell.

tomajer 2009.11.21. 22:16:45 / # 148195
Kérve volt, hogy a politikát (pártpolitikát...mert különben tudjuk, politikai döntésről, legalábbis politikusi döntésről van szó) hagyjuk ki belőle...
attus 2009.11.21. 22:14:22 / # 148194
avatar
Egy biztos a Tibire sok mindent lehet mondani, de azt, hogy fidesz szimpatizáns semmi esetre sem! Ugye Bao?!:-) Úgyhogy aki erről közelítene inkább meg se szólaljon!:D Én minden esetre sok sikert kívánok! Négy szem közt szívesen segítek is amiben tudok, részemről ez a maximum.

protelos 2009.11.21. 21:55:57 / # 148193
avatar
Én elég szkeptikus vagyok e téren. Minden ciklusnál arra gondoltunk,hogy valami el fog kezdődni.S még mindig itt tartunk. ézek is megigérnek mindent a választásokig majd jön az amnézia.Emlékszünk Ovi "öszödi" beszolására: a választási program teljesen más mint amit beterjesztenek,no meg az oszt jó napot -ra? Arról nem is beszélve,hogy egyáltalán ott marad-e az akivel beszéltél. Na szóval nem vagyok túl optimista,bár ne lenne igazam.Én aztán már a fidesznek sem hiszem el mit igér.
a-kinti 2009.11.21. 16:09:44 / # 148192
avatar
kedves málna nem csesztetlek tovább. végezd a dolgod. az utcán meglátlak,neked megyek és felfedem a kilétemet

a-kinti 2009.11.21. 16:04:27 / # 148191
avatar
hát igen . erre a válaszra számitottam. nem mered leirni amit gondolsz erröl a témáról. félsz mert ismernek.
málna 2009.11.21. 15:59:42 / # 148190
avatar
Ahogy a kiöregedett hidegháborús ügynök mondaná...Nem tudsz megtörni,bírom a gyűrődést,hozd a satut bátran!:)
a-kinti 2009.11.21. 15:39:33 / # 148189
avatar
VÉGTERMÉK??????? hol van az még kedves málna.az ő helyében én is kiváncsi lettem volna ,ha érted mire gondolok. vajon mi lett volna, ha azt mondod neki,hogy bocsi de ez nem rád tartozik. gondolom ő is mindig tájékoztat téged, meg a többieket a pénztárcád érintő kérdésekről!!! ahogy én tapasztalom mindig csak a maszlag jött le hozzánk!!
cicu 01 2009.11.21. 15:38:29 / # 148188
avatar
Egyébként szerintem is megoldás lehet a minimum fuvardíj/ km bevezetése.

Oldalszám: 45