Hozzászólások száma: 182
Ugrás a hírhez Oldalszám: 10
Témakörök > Hírek fórumai > Eddig tudtam kussolni A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Rita 2013.07.11. 20:37:17 / # 116875
Na igen, én is erre utaltam a magam módján. :-) 61
tom485 2013.07.11. 19:42:13 / # 116874
avatar
Annak nézi őket, amik valójában. Egyedül az irodájában ülve, tagdíjfizető nélkül, uraknak hívná őket, most csak retek taxisoknak, meg verébnek. :-D nyolcvanhét
Nevem senki 2013.07.11. 19:18:48 / # 116873
avatar
"Levelében nem olvashattam arról, hogy mit szándékoznak tenni a két ominózus ügyben." Na erről van itt szó kérem. Ismer Téged, tudja hogy esélytelen ebben a verbális adok-kapokban, de inkább ezt vállalja, mint a választ a fenti kérdésre. Ha meg mégis tesz valamit, hát azt kommunikálni kellene:-) Tisztára mint a szocik az "elmúlt nyolc évben" :-)
törölt felh. 2013.07.11. 19:13:31 / # 116872
avatar
Addíg is pozitívan elöre :-)
hiénakutya 2013.07.11. 19:13:04 / # 116871
Minden esetre nagyon jó a műsor! A TGFSZ elnökének taxis karrierjét elvágó fuvarszervező, (akinek pénztárosa tettlegességgel fenyegette az elnököt), a hallotaxis írásai miatt Szálkát eltanácsoló Horváth Csabára, és a szakszervezetek egyeztető tárgyalásokon való részvételének jogosságát megkérdőjelező Dióslakira hivatkozva kvázi utasítja a szakszervezetet, hogy szervezzenek demonstrációt. Ez nekem tetszik! Kis magyar taxis-abszurd. Imádom! negyvenhét
Rita 2013.07.11. 19:04:47 / # 116870
Csak felmerült bennem egy lényegtelen részletkérdés: Mi az oka annak, hogy a taxis "madárkák" nem közvetlenül fordultak a szakszervezetükhöz, hanem egy fuvarkufáron keresztül üzengetnek? Sokmindent el tudok képzelni ebben a kifordított világban, mint amilyen a taxis-közeg, de azért van ami még itt is életszerűtlen. 79

csogu 2013.07.11. 18:49:16 / # 116869
:-DDDDD
csogu 2013.07.11. 18:48:40 / # 116868
Nézd Marci, értem amit írsz, és szívből egyet is értek vele, de ez egy olyan változás lenne, amit ahhoz tudnék hasonlítani, mintha két megcsalt férj arról beszélgetne, hogy milyen jó is lenne visszaállítani azt, hogy a nők újra erényövet viseljenek. Mondom, értelek és egyet is értek, de úgy gondolom, bár nem biztos hogy jól látom a problémát, hogy nem az orrvérzést kell kezelni, amikor a páciens közben egy perforált vakbéllel is rendelkezik.
Rita 2013.07.11. 18:47:46 / # 116851
Mennyiér' vesztegetik a küldetéstudatot? 30 ezüstpénz még az ára? 87 Ja, ez nem a saját kérdésemre a válasz. :-D

csogu 2013.07.11. 18:37:53 / # 116867
Tisztelt Telegdy Gábor úr! Annyira színvonaltalan és elvtelen lenne köztünk egy vita, arról már nem is beszélve, hogy Én még azzal a Gábor nevezetű kollégával tudtam csak kommunikálni, aki ezt a megszólítást elfogadta és nem kellett a megszólításán agyalni, nehogy az etikett ellen vétsek, ezért nem is vitatnám meg a válaszlevelét uram. Csupán csak egy észrevétellel szerettem volna élni azzal kapcsolatban, hogy szerény véleményem szerint a TGFSZ kommunikációja elégtelen mind a tagság felé, mind a partnereivel szemben és az esetleges ellenfeleiről már nem is beszélve. Amennyiben Ön megbecsülést vár el, tiszteletteljes megszólítást, akkor olyan kicsinyes dolgokon, mint egy kritikával szembeni érzékenység, át kellene tudni lépnie. Levelében nem olvashattam arról, hogy mit szándékoznak tenni a két ominózus ügyben. - Reptér - Csendes címkiadás időelőtti bevezetése Válaszleveléből megtudhattam, hogy szégyellhetem magam, buta vagyok, hogy Pásztor Gábor egy köcsög, aki végre megtanulta Önt megszólítani, de mást nem tudtam meg belőle. Ön, mint egy szervezet vezetője, legyen szíves tájékoztatni minket, taxisokat, hogy mik azok a lépések, amivel mint érdekvédő élni kíván. Illetve a válaszleve után felmerült bennem egy másik kérdés is. Mi a különbség, ami a probléma megítélését illeti, hogy a jelzés honnan érkezik, amennyiben a lényegi oldala az, hogy az érdekeink sérültek? Szerintem a lényeg az nem más, minthogy Önöknek, akik ezt a funkciót felvállalták, akik a tiszteletet elvárják még a megszólítás terén is, feladatuk van innentől kezdve, aminek meg kell felelni, de legalábbis meg kell próbálni. Átolvasva a mostani levelem abban reménykedem, hogy egyik szavammal sem sértettem meg a tisztelt TGFSZ vezetőségét, illetve hogy ezen pár sor miatt nem leszek ismételten pellengérre állítva, lebutázva, ne adj Isten árulónak kikiáltva, amiért szót mertem emelni a stílusával szemben, illetve a cselekvésképtelensége miatt. Köszönettel és Üdvözlettel, innen alulról, ahonnan Ön is kiemeltette magát Egy taxis
szálka 2013.07.11. 18:03:18 / # 116865
avatar
Nagy tett volt. Igazi hősköltemény. A Pásztor-féle suszterinasi faragatlanságot felváltotta a fuvarszervező irodák kommunikációs tréningjének győztes pályamunkája.
törölt felh. 2013.07.11. 17:38:18 / # 116864
avatar
Lehet igazad van, lehet nincs, de ezt most haggyuk. A csendes címkiadás lényege nem a jelen kor taxisainak az érdekében készül. Már réges rég rájöttek a tökések, hogy nem azok, számukra a jó taxisok, akik gazdaggá (csúnyán gazdaggá) tették öket. Azoktól a taxisoktól csak megszabadulni akarnak. Ha ìgy nézed akkor mondhatod jó úton járnak. Nekik olyan taxis kell aki nem gondolkodik, nem okoskodik, nem akar profitot, szó nélkül viszi a fuvarokat és pont. Ehez az elképzeléshez ragyogó eszköz a jelenlegi módon meghirdetett címkiadó rendszer. Innen már csak egy aprócska lépés, hogy ne a taxis fizessen havi fuvarszervezési díjjat. Az összes teljesített fuvart az utas átutalással (vagy tök mindegy milyen kp kimélö módon) fizeti a tökés pénztárába. Máris megfordult a helyzet. Lehet söt kell tarifát emelni. A taxis meg majd kap fizetésnek nevezett alamizsnát! Na. Azokra a taxisokra lessz szükség aki még ilyen körülmények közt is hajlandó lesz csatlakozni fuvarszervezöhöz. Nem hiszem, hogy nállam van a bölcsek köve. De az biztos, hogy még mindíg csak és csakis az utastól a pénz, a taxison keresztül tud eljutni a " tökéshez" Tehát még mindíg nem késö, a személyeskedés helyett arra irányítani az olvasóid figyelmét, hogy ugyan a csendes címkiadás kötelezö, a fuvarszervezö vállalkozások számára, de fuvarszervezöhöz tartozni NEM KÖTELEZÖ. Ha úgy fog szolgáltatni a tökés, hogy az tetszik a taxisnak, akkor befizet a " mozijára" Ha nem akkor megy másik elöadásra. (pl. nem vesz jegyet sehova ) Tehát szerintem még van esély arra, hogy normálisan lehessen taxizni.
Sanyi30 2013.07.11. 17:18:47 / # 116863
avatar
Mit fogtok csinálni? Vagy "pénz hiányában" így jártunk?
turul 2013.07.11. 16:42:11 / # 116862
Jó az írásod Ricsi. Mindennel egyetértek. Legalább most órdítson,akinek hangja van. 25

Rita 2013.07.11. 16:26:33 / # 116861
Nem kell megrökönyödni azon, hogy a Pásztor madárkáinak nevezi a taxisokat. Ebből is tisztán lejön, hogy minek nézi őket. 21
nazoli 2013.07.11. 15:26:27 / # 116860
avatar
Vazze csogu!:-DDD Ne csinálj nagyobb pojácát magadból, mint amekkora valójában vagy. Persze megértem, ha a Pásztor Gábor szponzorálta a dolgot. Ezek után teljesen világos számomra, hogy te a pénzért mindenre képes vagy. Mennyit fizetett neked a Pásztor? Ha meg nem is fizetett, hanem magadtól írtad, akkor meg szimplán buta vagy. Bár eddig nem tartottalak annak. Mindenesetre nagy szégyen ez az írás rád nézve. Nem is értem ezt az egészet. Mit akartál ezzel? De mindegy. Ha már a Pásztor barátod eljuttatta neked a válaszlevelemet, akkor én fölteszem ide az egészet. Hogy folyamatában lássátok. Magánlevelezést kiadni csúnya dolog, de nem én kezdtem. Aztán ha lúd, legyen kövér. Lássa mindenki, mekkora gyökerek vagytok így ti ketten. Pásztorunk első levele. (Hozzáteszem: a TGFSZ-t nem értesítette sem a kamara, sem a BKK erről az akcióról.) „Hello Szakszervezet ! Kérték a madárkáim, hogy demonstrálni szeretnének a reptéri történések miatt. A RT5 Horvát úr csapata is készen áll, meg a Dióslaki kollega is mellettünk van , na meg még ki tudja. Kérlek vegyétek át a kezdeményezést, mert a packázásnak vége. Demonstrálva lehet csak meghátrálásra bírni a TŐKÉST. Kezdjétek légyszíves a szervezést, rendőrség, meg bejelentés meg ahogy szoktátok. Barátságos üdvözlettel: Pásztor Gábor ügyv.ig” Nem akartam hinni a szememnek. Tehát. Ez egy eléggé hmm…bárdolatlan stílusú, és lekezelő levél. Mint amilyen a Pásztor Gábor maga. Mivel nem a seggéből rángatott ki, és nem is vagyunk barátságos nexusban, és a levelet az én címemre küldte, ezért minimum elvárható egy tisztességes megszólítás. Aztán ez a madárkáim. A múltkoriban még retek taxisoknak aposztrofálta őket, most madárkák. És ráadásul az övéi. És demonstrálni szeretnének. Hát ha az ő madárkái, vagy retek taxisai, akkor szervezze meg nekik a demonstrációt. Vagy ha a madárkák, vagy retek taxisok akarnak valamit a TGFSZ-től, akkor szóljanak, vagy csiripeljenek. Mi a ….szt képzel ez a pali? Füttyent egyet, és a TGFSZ szervez egy demonstrációt? Hát ez azért nem így működik. RT5 Horváth úr csapata. Eldobom az agyam. Egyrészt az úrtól nagyon messze van az RT5 Csaba. Aztán meg milyen csapata van? RT5 Csaba képes olyan szinten, és olyan bután hazudozni, és ráadásul olyan embereket hülyének nézni, akiknek a cipőjét sem pucolhatná ki. Dióslaki kolléga is mellette van. Ez aztán végképp megnyugtató. Akkor már semmi baj sem lehet, és biztosan győzni fogunk a demonstrációval. A BA Zrt, meg a BKK meghátrál, bocsánatot kér, hamut szór a fejére, visszavonja a reptéri taxiállomás kiszervezését és a taxisok, de legfőképpen a fuvarközvetítők mennybe mennek. A végén meg mindenki énekel. Meghátrálásra bírni a TŐKÉST! Így, nagybetűvel. Mondja ezt a TŐKÉS. Bazmeg. Hát ehhez mekkora pofa kell már? „Kezdjétek légyszíves a szervezést, rendőrség, meg bejelentés meg ahogy szoktátok.” Kérdezd meg, gyökér, hogy hogyan szoktuk, és csináld magad. A TGFSZ nem a csicskásod. Mint a retek taxisaid, meg a madárkáid. Ezt találtam neki válaszolni. „Hello, taxi4, vagy hogyan szólítsalak! Ha már az én mail címemre küldöd a levelet, akkor minimum elvárható, hogy a nevemen szólíts. Ha a madárkáid téged megkérnek valamire, és te jó pásztoruk akarsz lenni, akkor te teljesítsd a kérésüket. Ha hozzád fordultak, hogy demonstrálni szeretnének, akkor szervezd meg nekik. Ha már mindenáron meghátrálásra akarod bírni a TŐKÉST. Megjegyzem, hogy a leveledben említett urak, és a te jelenlétedben is én magam személyesen tettem föl a kérdést a kérdést Komáromi Endrének, hogy magyarázza el nekem legyen szíves, miért kellett a reptéri taxiállomást "kiszervezni. Ugyanis ha már egyszer taxiállomás, és droszthasználati díjat fizetnek a taxisok, akkor férjen már bele a repülőtéri "droszt" is. Az volt a válasz, hogy majd a szünetben, egy kávé mellett, (a hangrögzítés kikapcsolása után) elmondja. Azóta is várok a válaszra. Akkor rajtam kívül senki sem volt kíváncsi erre a dologra. Nem követeltétek egy emberként a választ, és egy európai (nem valamiféle kiszervezési, banánköztársasági) megoldást. Visszatérve a szárnyasaidra, és a tőkés társaidra. Ha ennyire egy véleményen vagytok, szervezzétek meg magatok a demonstrációt, vagy amit akartok. Ha kérhetném, ne csináljatok programot a szakszervezetnek. Önálló, felnőtt, cselekvőképes, és felelősségteljes emberek vagytok. (Bár ez utóbbi tulajdonságotok tőkési, és társi státuszotok okán a saját zsebetek felé irányuló felelősségnél véget ér.) Be tudjátok jelenteni, meg tudjátok szervezni, mint ahogy meg tudtátok szervezni a Fővárosi Közgyűlésen bemutatott "sárgataxi" ellenes demonstrációt is. És vigyétek ki az utcára a "retek taxist", hogy az általad előszeretettel alkalmazott terminológiát használjam a "madárkáid" meghatározására. Egyáltalán nem barátságos üdvözlettel:Telegdy Gábor Utóirat. Ezt ne tekintsd a TGFSZ hivatalos válaszának. Ez magánvélemény. Magyarázat. Ez a reptéri dolog ezer sebből vérzik. Vagy csak egyből, de abból aztán nagyon. A reptéri taxiállomás a Főváros tulajdonában van. A terület, a BA Zrt tulajdonában van, de mint olyan, a közforgalom számára megnyitott terület. A Főváros átadta egy szerződéssel a BA Zrt számára a taxiállomást, hogy azzal azt csinál, amit akar, természetesen valamiféle szerződés valamiféle pontjai szerint. Mit csinál a BA Zrt? A valamiféle szerződésnek valamiféle pontjainak értelmében lehúzza a taxisokat, amely (természetesen szerződés szerinti) tevékenységéből éves szinten nagyjából 300 milliós bevételre tesz szert. Egyetlen taxiállomásból 300 milliós bevétel. Kérdésem. Miért éri meg a Fővárosnak, hogy ezt az aranytojást tojó tyúkot (Pásztorunk szóhasználatával élve madárkát) a BA Zrt-nek adja? Nem. Tudomásom szerint nem feleznek a lóvén. Az egészet a BA Zrt nyeli be. Pedig a Főváros is megkereshetné az egészet. Annak legalább lenne valami értelme, hiszen az övé a taxiállomás. Vag mindhatná azt is, hogy nem szed pénzt a reptéren, mert az egyébként taxiállomás, és a retek taxis madárkák befizetik a taxiállomás használati díjat. Vagy szed lóvét, de akkor abból tartja fenn az egész budapesti taxiállomás rendszert. És erre irányult a kérdésem, amit föltettem Komáromi úrnak. Amire nem kaptam választ. Másik kérdésem. Ez a Csogu nevű azt mondja, hogy nem vagyunk elég tökösek. Lehet. De akkor miért nem a Pásztor Gábor tette föl ezt a kérdést, és miért nem állt, illetve álltak mellém az általa favorizált cégtulajdonos TŐKÉSEK, amikor föltettem, mondva, hogy ha már ez a barom töketlen Telegdy megkérdezte, akkor miért is? Tehát a reptéren nem az a fő gond, hogy parkolási díjat akarnak szedni, hanem az, hogy egyáltalán miért, és hogyan került az a taxiállomás a BA Zrt kezébe. Ez pedig nem demonstráció kérdése. Ennek megvan a maga útja. GVH, bíróság, perek, folyamatos kérdés föltevések., nyilvánosság, média. Érdekes módon csak a TGFSZ, az OTSZ, meg a City szemét csípi annyira ez a dolog, hogy egyáltalán foglalkoznak vele. A többi TŐKÉS cégtulajdonossal együtt azon voltak, és vannak folyamatosan, hogy a maguk kis szeletét kihasítsák a nagy reptéri tortából. És a TGFSZ, sem én személyesen egy kibaszott lépést sem fogok tenni azért, hogy a TŐKÉS cégtulajdonosok területét védjem. Pláne nem fogunk demonstrálni. Szervezzék meg a TŐKÉS cégek, ha akarják. Legalább az életben egyszer tesznek valami értelmeset. Pásztorunk válasza. „Olvasva leveled azt gongolom, hogy lassan szégyelhetem is magam, meg kukoricára térdelhetek, na meg intőt is fogok kapni. Ha nincs bennetek tűz akkor tényleg nem édemes küzdeni , fizessenek a kollégáitok 500/fuvar. Érdekeiket meg dobjuk kukába. Forró fejjel nem fogsz eredményeket elérni az életben csak szevedni fogsz tőle. Tényleg a Szakszervezeti Főnököd mit szól a magánvéleményedhez ? Öszinte sajnálattal: PG” Már megint ez a kis lekezelő stílus. De figyejjé. Ezt írja. „Ha nincs bennetek tűz akkor tényleg nem édemes küzdeni , fizessenek a kollégáitok 500/fuvar.” A kollégáitok. Most már nem a madárkáim. Lepattintotta őket. Már a mi kollégáink. Amikor le kell húzni őket, akkor a madárkái, meg retek taxisok, mikor demonstrálni kell, akkor a mi kollégáink. Jó, mi? Aztán a legszebb. „Forró fejjel nem fogsz eredményeket elérni az életben csak szevedni fogsz tőle.” Mekkora egy bölcs ez a pali! De azért „Ha nincs bennetek tűz akkor tényleg nem édemes küzdeni.” Tehát. Forró fejjel nem fogok eredményt elérni, de azért legyen bennem tűz. Nem is tudom, hogy a tűzoltóságra menjek, vagy a hőerőműbe. Logikája aztán van. Válasz. „Te is pontosan tudod, mi lenne a megoldás. A TGFSZ-nek arra pénze nincs. Nektek meg bátorságotok nincs. Másrészt. Ha annyira érdekelnének a taxisok, akkor nem intéznéd el annyival, hogy "fizessenek a kollégáitok 500/fuvar". Talán az életben egyszer tehetnétek hasznosat valamit a veletek szerződött taxisok érdekében. A másik két elnökségi tagnak, és a bizalmiaknak is elküldtem a neked írt levele. Maximálisan egyetértenek vele, sőt nagyon enyhe megfogalmazásnak gondolják. TG” Magyarázat. A megoldás az, amiről az előzőben írtam. Perek, stb. Ehhez azonban a TGFSZ-nek nincs pénze, a TŐKÉS cégtulajdonosok, akiknek lenne/lehetne rá pénzük, viszont nem mernek ujjat húzni a felsőbb hatalmakkal. Ilyenkor nem számítanak a taxisok. Ilyenkor a mi kollégáink. Pásztorunk válasza. „Kedves Telegdy Gábor ! Sajnálom, hogy egy ilyen fontos témában egy Érdekképviselet egyik vezetőjeként és képviselőjeként ilyen hozzáállást tanusítasz ! Szerintem egy Érdekképviseleti szervnek minden esetben ki kell (kötelező) állnia a képviselt tagjai érdekében. Én csak bátorkodtam jelezni, hogy a hozzánk eljutó hangadók nem kívánják lenyelni ezt a békát. Szerintem ilyenkor Érdekképviseleti szervként határozottan fel kell vállalni az ügyet és első körben szerény eszközökkel, mint pl egy demonstráció figyelmeztetni kell a szakmai érdekeket megsértő gazdasági szervezetet. (jelen esetben a BA Zrt-t) Könnyű volt demonstrációt szerveznetek az "integetőre" nem túl régen, vagy elfelejtetted, hogy szinte minden taxicég segítette azt. Nem is tudom, hogy honnan veszed ezt a hangnemet, amit egy ekkora horerejű témában kifejtesz. Tagjaitok nem lesznek büszkék erre a levelezésre szerintem. Egy a lényeg gyakorolj önkritikát és tükörbe nézve kérdezd meg magadtól " megfelelő a hozzáállásom az ügyhöz ?" Ha a válasz nem akkor én félre állnék és egy harcosabb kollégára bíznám az ügyeket. Üdvözlettel: Pásztor Gábor ügyv.ig” Nem is kommentálom. Válaszom: „Ne állj félre. Legyél harcos.” A Tóninak, meg a Zsoltinak pedig ezt írtam a végén. „Azért csak megtanulta a megszólítást a köcsög!:-DD” Szóval ennyi a történet. Csogu! Bölcsebb maradtál volna, ha tovább kussoltál volna. Persze ez csak a magánvéleményem.
Brian May 2013.07.11. 06:23:24 / # 116850
avatar
Köszi Csogu.Teljesen igazad van.Sajnos-(.

alelölülő 2013.07.10. 22:37:48 / # 116849
Igazad van, otthon biztos az. :-)

hiénakutya 2013.07.10. 21:59:47 / # 116856
Vagy szóltak neki, hogy a Zengő készül megvenni a Maxot (is). :-) (Mért ne lenne tökös? Két gyerek, EGYSZERRE?) :-D ötvenhárom
alelölülő 2013.07.10. 21:33:12 / # 116848
Málna, mint tökös ember... 6x6-hoz készülsz? :-))

Oldalszám: 10