Hozzászólások száma: 182
Ugrás a hírhez Oldalszám: 10
Témakörök > Hírek fórumai > Eddig tudtam kussolni A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
hiénakutya 2013.07.13. 12:47:04 / # 116936
Vagy fordítva. A GPS alapú címkiadás ágyaz meg az alkalmazotti rendszernek. huszonnyolc
törölt felh. 2013.07.13. 12:39:54 / # 116935
avatar
Itt nincs szó droszton állásról. A rendeletböl másoltam: (6) A szolgálat diszpécseralkalmazása: a) térinformatikai alapon rendszerbe szervezett, b) az irányított taxi-gépkocsik adatkommunikációba kapcsolt eszközei minimum 5 másodperces frissíté- sű, 20 méternél pontosabb pozíció és irány megha- tározására, továbbá kétirányú adatkommuniká cióra alkalmasak, c) a beérkező rendelési cím és kiállási idő manuális, vagy adatkapcsolat módú rögzítésén túl, önműködő (személy beavatkozásától mentes) módon választ- ja ki a fuvarra alkalmas és a legjobb pozícióban − hely, irány, távolság, idő – lévő szabad személytaxit azzal, hogy a rendszer a közlekedési szabályok és az aktuális forgalmi viszonyok fi gyelembevételével a valós közúti útvonalakon történő (nem légvonal- ban számított) távolság számítására alkalmas, d) képes a személytaxiban hangjelzés mellett olvas- ható módon a pontos rendelési címet és időpontot megjeleníteni, vagy amennyiben a jármű navigáci- ós berendezéssel ellátott és ezen eszközt a személy- taxi-szolgáltatást végző személy üzemelteti, képes az úti célt az eszközbe adatkapcsolati úton − embe- ri beavatkozás nélkül – továbbítani, e) képes rögzíteni a telefonon, faxon, e-mailben, le- vélben, vagy on-line érkező megrendeléseket.
69 2013.07.13. 12:01:10 / # 116916
avatar
Nem is olyan különleges a dolog!!! http://german.alibaba.com/product-gs/tracking-for-taxi-with-taxi-meter-and-gps-tracker-537748482.html

69 2013.07.13. 11:52:24 / # 116932
avatar
GPS alapú címkiadás egyik alapja, az alkalmazotti rendszer! Csak ezt a Taplós és társai nem tudják,vagy nem akarják tudomásul venni,mint ahogy a sárgítás is! Valamint,hogy van annyi taxidroszt a városban,hogy ahol végzel,oda beállsz,és teljesen mindegy,hogy milyen cégnél dolgozol, amikor te vagy az első,te kapod meg az adott körzethez való címet! Csak hát nagyon kevés droszt van, valamint túl sok fuvarszervező!!! Mozgó kocsira csak akkor küldik rá a megrendelést,ha nincs a droszton autó!!!

Bao 2013.07.13. 11:46:43 / # 116931
avatar
:)
rosszqtya 2013.07.13. 11:28:48 / # 116930
avatar
Megmutathatod, mit tudsz semmit, Ő csak egy egyszerű Csogu! ;-)
nazoli 2013.07.13. 11:27:25 / # 116929
avatar
Vagy tudod mit, Ricsi? Tegyél le egy komplett javaslatot, de legalább a főirányokat jelöld ki GPS ügyben. Az nem opció, hogy nem kell. Ha most, vagy szeptemberben nem is (esetleg elhalasztják a bevezetést a félkész állapotra tekintettel), előbb-utóbb biztosan be lesz vezetve. Itt a lehetőség. Megmutathatod, mit tudsz. Aztán majd megvitatjuk itten.
rosszqtya 2013.07.13. 11:25:08 / # 116928
avatar
világítsd meg légyszives az összefüggést...
Bao 2013.07.13. 11:21:30 / # 116927
avatar
Azért kell műHoldas címkiadás, mert az utak nagy része Holdbéli kráterekkel van tele. Elég végig menni a Rákóczin, a Blahától az Astoriáig...
nazoli 2013.07.13. 11:16:30 / # 116926
avatar
Inkább úgy mondanám, hogy a taxisok is be vannak szarva.
nazoli 2013.07.13. 11:14:35 / # 116925
avatar
Hú, bakker!:-DDD Nem ezt akartam! Ezt akartam. Basszus! Elveszett. Pár évvel ezelőtt megtalálta a Szabó Gyuri 6x6-os etikást teljesen indokolatlanul. Valami förtelmes módon nekiment. De hát akkor még olyan szelek fújtak. Amikor föl lett világosítva, hogy nincs igaza (még a "védelmébe vett" kolléga is elismerte a sarát), akkor sem volt hajlandó csak egy halk elnézést kérni. Engem kezdett el fikázni a kórussal egyetemben. Ennyit a gerincéről.
rosszqtya 2013.07.13. 11:09:07 / # 116924
avatar
Biztos, hogy a taxisok vannak besz@rva a gps miatt? részemről biztos! eddig abból éltem, hogy csomó cím nem kell a kollegáknak, mert csekkes! most majd rátolja a droszthuszárra, aki ahhoz is hülye, hogy betaláljon a kódkapuba! meg majd éjjel, mikor kevesebben vannak kint(nem péntek-szombat!), akkor kiküld 12-ből téténybe a 600as kocsmáért? 1-2x el lehet majd utasítani gondolom, de majd kipontozódsz... etc... ha szerencséd van akkor kapsz napi 3-4 sztk járatot azt kussolj, itt semmi másról nem fog szólni a dolog ezek után, mint hogy mekkora egy mákod van és milyen fuvart kapsz éppen! jah és hiába jössz ki 2kor, ha 5ig nincs pl lőrinc... eddig felvehettél onnan pl egy csepeles malévot, ennek vége! onnan pl 12 km a 21. aradi, de a borárosról csak 10.5... nekik eddig se kellett, nekem kellene, de közöm nem lesz hozzá... pl. jött egy 5 csekked, amit sos be kell fizetni, áhh kint maradok 2-3 órát azt befizetem... jaham! csak vannak előtted még 100an... nálunk a 5. és 13. kerületben kb havi 15k cím van csepelen meg HAVI 300.... hova álljak? utóbbinál van 20 kályhás, előbbiknél 100... aki eddig csak is kizárólag csak taxizásból ÉS urh-ról élt (lenyúlós fuvarok nélkül) annak GAME OVER! és még ragozhatnám....
nazoli 2013.07.13. 11:07:33 / # 116923
avatar
Ricsi! Még egyszer megpróbálom. Ha nem sikerül, akkor többet neked biztosan nem válaszolok semmire. Először is idejössz valami homályos dumával a Szunomárnak, meg nekem. Azt mondod, hogy kérdéseket tettél föl, közben egy csomó baromságot hordtál össze. Csak mutatóban néhányat. "Azt gondolja, hogy ez érdeke az utasnak? Jó a taxisnak? Jaaaa és az egyik főindok, hogy még a környezetvédelem szempontjából is megoldást jelent a globális felmelegedés ellen? Tudja maga mi az a logisztika? Tudja mit él át az a taxis majd, akit a „jobb pozíciója miatt” 20-30 perccel az előrendelés időpontja előtt címre küldenek? Tudja mennyit fog ott bóklászni és ezzel a levegőt szennyezni? Érti tisztelt Szunomár úr?????????????????????????????????????????? Mennyi rendelést vett fel eddig Szunomár úr? Tudom, emléktáblát már avatott fel, de vett fel telefonos megrendelést, ahol az utas azt sem tudja, hogy hol van és nem azért mert ittas, nem azért mert anyagozott, hanem azért mert nincs helyismerete. Ezt hogy vigye be a gépbe úgy a telefonos, hogy utána a gép, minden emberi beavatkozás nélkül ki is tudja adni a taxisnak? Tudja maga mi az a logisztika? Tudja mit él át az a taxis majd, akit a „jobb pozíciója miatt” 20-30 Vagy majd nem csak Mi megyünk iskolába, hanem az utas is? perccel az előrendelés időpontja előtt címre küldenek? Tudja mennyit fog ott bóklászni és ezzel a levegőt szennyezni? Rossz, rossz, rossz! Hülyeség, a gyakorlatban nem tud működni a jelenlegi formájában. Az utasnak sem jó. Metál Zoli (akit nagyon tisztelek és szeretek és Én magam is minden imámban kérem az urat, hogy segítse munkáját…majd amikor a politika rögös útjára lép), nem fog nekimenni azoknak, akikkel annyira összehaverkodott. Mit lehet tudni, hogy mit hoz a jövő…választási éve. Mióta Málna kiszállt, nincs ott egy tökös ember sem, főleg, aki a SZAKMA érdekeit előbbre tudná vinni. Ott vannak, elférnek, azt annyi." Szerinted van normális ember, aki ezekre válaszol? Nincs. A Szunomárnak írt részben föltettél a címzettnek föltettél egy sereg kérdést, de nem csodálkoznék azon, ha nem válaszolna egyikre sem. De szerintem te sem vársz rájuk választ. Biztos költőinek szántad. Illetve szimplán egyszerűen fikáztad valamilyen magas erkölcsi lóról. Mert ugye azt tudjuk, hogy a pásztorod a Szunomárt sem vajazza. A nekem, vagy a TGFSZ-nek írt részben, ha jól olvasom, nem kérdeztél semmit. Legalábbis tőlünk, tőlem nem. Ilyen költőieket tettél föl. Viszont kinyaltad a Metál seggét, a Málna seggét, no meg a Pásztorét. Nem tudom, mit akarsz tőlük, de valamit biztosan, mert érdek nélkül nem csinálsz semmit. Csak tippelni tudok. A 6x6-nál akarsz főetikás lenni, a Pásztorhoz akarsz menni főetikásnak, vagy a Metál Zoli főtanácsadója szeretnél lenni, ha politikusi pályára lép. A Szunomártól biztosan nem akarsz állást, mert őt fikáztad. Tőlünk sem, mert bennünket is fikáztál. De legalább valami színvonalas fikázás lett volna. Olyan, amilyet igazából tudsz. Bár lehet, hogy a megbízód nem volt elég gavallér, és a juttatásért csak ennyi, és ilyen szintű fikázás jár. Szánalmas bértollnok vagy. De, mondom, mindegy, még most az egyszer megpróbálom. Bár ha olvasnál is, nem csak írnál, akkor rájönnél, hogy megkaptad a választ. Figyelj. Mint már leírtam, és a Komáromi Endrének eljuttatott levelemben benne áll (egy titkárnő is tud ilyet), de még egyszer bemásolom ide az utolsó mondatait. "Szerintem megérne a dolog egy részletes kibeszélést. Hátha tudnánk segíteni egymásnak. Üdv:Telegdy Gábor" És megmondom őszintén, annak is örülnék, ha a TŐKÉS cégtulajdonosok által "kifejlesztett rendszer" bevezetését egy kicsit el tudnánk tolni, mert amit kifejlesztettek, azzal biztos, hogy meg fogunk őrülni. Remélem lesz annyi belátás a jogalkotóban, hogy a fuvarközvetítők szakmai felkészületlensége, és felelőtlensége miatt nem fognak több ezer taxist megszivatni. Még egyszer mondom. Nem a rendeletnek ezzel a pontjával van bajom. Hanem azzal, hogy még mindig nem tudom, tudjuk, hogy mit is akarnak majd ránklőcsölni százezrekért a fuvarközvetítők. Ebben csak ennyit tettünk. De hát biztos van olyan közöttünk, aki ennél sokkal többet tud. Várom a jelentkezőket." Ez egy pár nappal ezelőtt elküldött levél, amelyet ha értelmezel, akkor rájöhetsz, hogy mit is akarunk voltaképp. Most nem fejtem ki bővebben, rád bízom, hogy mit veszel ki belőle. E pillanatban többet nem mondhatok. Egy biztos: van eredménye. Aztán csapongsz itt a GPS, meg a reptér között. Remélem, a GPS-re megkaptad a választ. De azért leírom egyszerűen fogalmazva. Folyamatos levelezésbe, és tárgyalásban vagyunk a Komáromi Endrével, és próbáljuk menteni, ami menthető. Még akkor is így van, ha ezt egy szerényebb képességű titkárnő is meg tudná tenni. Reptéri 500 forintok. Azért tettem be Zsolti jegyzetét, hogy lássátok/lásd a pásztorod álságos magatartását. Két évvel ezelőtt azt mondta, hogy fizessen a retek taxis, meg emelje már ki a szaros seggét az autójából. Most meg a TGFSZ-t próbálja maga előtt tolni a saját bajkeverő szádnékával. (Mint tette ezt Dióslakival egyetemben, mikor ezt a szerencsétlen HCS-t küldték mindenhova nyilatkozni. Csak mondjuk az volt elég hülye, és ment.) Jobb helyeken ezért simán pofánverik. Én még úriember voltam, hogy csak leköcsögöztem. Ricsi! Nem vagy te annyra hülye, hogy ezeket ne tudnád. Csak az a bajom, hogy engem, minket nézel ennyire hülyének, hogy mi ezt nem vesszük észre. Olvashattad Komáromi Endre levelében, hogy azért vezetik be ezt a GPS-t, mert a fuvarközvetítők állítása szerint mindegyiküknek készen van a rendszerük. Olvashattad, hogy jó pásztorod milyen módon tárgyalt két évvel ezelőtt a Kamarában a reptér ügyében. És most velünk akarod eltakaríttatni a fuvarközvetítők szarát mind a két témában? Meg kell, hogy tegyük, mert ugye bennünk van kötelességtudat. Főképpen te ébresztettél rá erre, hogy kell legyen. Nélküled csak tengünk-lengünk. De azért na akard már ránklőcsölni a probléma keletkezését! Arról nem is beszélve, hogy a GPS-ben te is benne vagy nyakig, mint maxtaxi főetikás. Mi a bánatos faszért nem mondtad a gazdáidnak, hogy ez így nem lesz jó? Hiszen azzal büszkélkednek, büszkélkedtek, hogy ez a maxnál már be van vezetve, és milyen kurva jól működik! Most rajtam kérsz számon olyasmit, amit te basztál el? Ezért mennyit fizettek neked? Szóval csapataink harcban állnak. De bocsánat, mennem kell, mert más egyéb teendőim is vannak, mint, hogy a megnyilvánulásaidra reagáljak. Ha esetleg valami normális, és normális emberi módon feltett kérdéseid vannak, azokra szívesen válaszolok.
nazoli 2013.07.13. 10:55:23 / # 116922
avatar
Ricsi! Még egyszer megpróbálom. Ha nem sikerül, akkor többet neked biztosan nem válaszolok semmire. Először is idejössz valami homályos dumával a Szunomárnak, meg nekem. Azt mondod, hogy kérdéseket tettél föl, közben egy csomó baromságot hordtál össze. Csak mutatóban néhányat. "Azt gondolja, hogy ez érdeke az utasnak? Jó a taxisnak? Jaaaa és az egyik főindok, hogy még a környezetvédelem szempontjából is megoldást jelent a globális felmelegedés ellen? Tudja maga mi az a logisztika? Tudja mit él át az a taxis majd, akit a „jobb pozíciója miatt” 20-30 perccel az előrendelés időpontja előtt címre küldenek? Tudja mennyit fog ott bóklászni és ezzel a levegőt szennyezni? Érti tisztelt Szunomár úr?????????????????????????????????????????? Mennyi rendelést vett fel eddig Szunomár úr? Tudom, emléktáblát már avatott fel, de vett fel telefonos megrendelést, ahol az utas azt sem tudja, hogy hol van és nem azért mert ittas, nem azért mert anyagozott, hanem azért mert nincs helyismerete. Ezt hogy vigye be a gépbe úgy a telefonos, hogy utána a gép, minden emberi beavatkozás nélkül ki is tudja adni a taxisnak? Tudja maga mi az a logisztika? Tudja mit él át az a taxis majd, akit a „jobb pozíciója miatt” 20-30 Vagy majd nem csak Mi megyünk iskolába, hanem az utas is? perccel az előrendelés időpontja előtt címre küldenek? Tudja mennyit fog ott bóklászni és ezzel a levegőt szennyezni? Rossz, rossz, rossz! Hülyeség, a gyakorlatban nem tud működni a jelenlegi formájában. Az utasnak sem jó. Metál Zoli (akit nagyon tisztelek és szeretek és Én magam is minden imámban kérem az urat, hogy segítse munkáját…majd amikor a politika rögös útjára lép), nem fog nekimenni azoknak, akikkel annyira összehaverkodott. Mit lehet tudni, hogy mit hoz a jövő…választási éve. Mióta Málna kiszállt, nincs ott egy tökös ember sem, főleg, aki a SZAKMA érdekeit előbbre tudná vinni. Ott vannak, elférnek, azt annyi." Szerinted van normális ember, aki ezekre válaszol? Nincs. A Szunomárnak írt részben föltettél a címzettnek föltettél egy sereg kérdést, de nem csodálkoznék azon, ha nem válaszolna egyikre sem. De szerintem te sem vársz rájuk választ. Biztos költőinek szántad. Illetve szimplán egyszerűen fikáztad valamilyen magas erkölcsi lóról. Mert ugye azt tudjuk, hogy a pásztorod a Szunomárt sem vajazza. A nekem, vagy a TGFSZ-nek írt részben, ha jól olvasom, nem kérdeztél semmit. Legalábbis tőlünk, tőlem nem. Ilyen költőieket tettél föl. Viszont kinyaltad a Metál seggét, a Málna seggét, no meg a Pásztorét. Nem tudom, mit akarsz tőlük, de valamit biztosan, mert érdek nélkül nem csinálsz semmit. Csak tippelni tudok. A 6x6-nál akarsz főetikás lenni, a Pásztorhoz akarsz menni főetikásnak, vagy a Metál Zoli főtanácsadója szeretnél lenni, ha politikusi pályára lép. A Szunomártól biztosan nem akarsz állást, mert őt fikáztad. Tőlünk sem, mert bennünket is fikáztál. De legalább valami színvonalas fikázás lett volna. Olyan, amilyet igazából tudsz. Bár lehet, hogy a megbízód nem volt elég gavallér, és a juttatásért csak ennyi, és ilyen szintű fikázás jár. Szánalmas bértollnok vagy. De, mondom, mindegy, még most az egyszer megpróbálom. Bár ha olvasnál is, nem csak írnál, akkor rájönnél, hogy megkaptad a választ. Figyelj. Mint már leírtam, és a Komáromi Endrének eljuttatott levelemben benne áll (egy titkárnő is tud ilyet), de még egyszer bemásolom ide az utolsó mondatait. "Szerintem megérne a dolog egy részletes kibeszélést. Hátha tudnánk segíteni egymásnak. Üdv:Telegdy Gábor" És megmondom őszintén, annak is örülnék, ha a TŐKÉS cégtulajdonosok által "kifejlesztett rendszer" bevezetését egy kicsit el tudnánk tolni, mert amit kifejlesztettek, azzal biztos, hogy meg fogunk őrülni. Remélem lesz annyi belátás a jogalkotóban, hogy a fuvarközvetítők szakmai felkészületlensége, és felelőtlensége miatt nem fognak több ezer taxist megszivatni. Még egyszer mondom. Nem a rendeletnek ezzel a pontjával van bajom. Hanem azzal, hogy még mindig nem tudom, tudjuk, hogy mit is akarnak majd ránklőcsölni százezrekért a fuvarközvetítők. Ebben csak ennyit tettünk. De hát biztos van olyan közöttünk, aki ennél sokkal többet tud. Várom a jelentkezőket." Ez egy pár nappal ezelőtt elküldött levél, amelyet ha értelmezel, akkor rájöhetsz, hogy mit is akarunk voltaképp. Most nem fejtem ki bővebben, rád bízom, hogy mit veszel ki belőle. E pillanatban többet nem mondhatok. Egy biztos: van eredménye. Aztán csapongsz itt a GPS, meg a reptér között. Remélem, a GPS-re megkaptad a választ. De azért leírom egyszerűen fogalmazva. Folyamatos levelezésbe, és tárgyalásban vagyunk a Komáromi Endrével, és próbáljuk menteni, ami menthető. Még akkor is így van, ha ezt egy szerényebb képességű titkárnő is meg tudná tenni. Reptéri 500 forintok. Azért tettem be Zsolti jegyzetét, hogy lássátok/lásd a pásztorod álságos magatartását. Két évvel ezelőtt azt mondta, hogy fizessen a retek taxis, meg emelje már ki a szaros seggét az autójából. Most meg a TGFSZ-t próbálja maga előtt tolni a saját bajkeverő szádnékával. (Mint tette ezt Dióslakival egyetemben, mikor ezt a szerencsétlen HCS-t küldték mindenhova nyilatkozni. Csak mondjuk az volt elég hülye, és ment.) Jobb helyeken ezért simán pofánverik. Én még úriember voltam, hogy csak leköcsögöztem. Ricsi! Nem vagy te annyra hülye, hogy ezeket ne tudnád. Csak az a bajom, hogy engem, minket nézel ennyire hülyének, hogy mi ezt nem vesszük észre. Olvashattad Komáromi Endre levelében, hogy azért vezetik be ezt a GPS-t, mert a fuvarközvetítők állítása szerint mindegyiküknek készen van a rendszerük. Olvashattad, hogy jó pásztorod milyen módon tárgyalt két évvel ezelőtt a Kamarában a reptér ügyében. És most velünk akarod eltakaríttatni a fuvarközvetítők szarát mind a két témában? Meg kell, hogy tegyük, mert ugye bennünk van kötelességtudat. Főképpen te ébresztettél rá erre, hogy kell legyen. Nélküled csak tengünk-lengünk. De azért na akard már ránklőcsölni a probléma keletkezését! Arról nem is beszélve, hogy a GPS-ben te is benne vagy nyakig, mint maxtaxi főetikás. Mi a bánatos faszért nem mondtad a gazdáidnak, hogy ez így nem lesz jó? Hiszen azzal büszkélkednek, büszkélkedtek, hogy ez a maxnál már be van vezetve, és milyen kurva jól működik! Most rajtam kérsz számon olyasmit, amit te basztál el? Ezért mennyit fizettek neked? Szóval csapataink harcban állnak. De bocsánat, mennem kell, mert más egyéb teendőim is vannak, mint, hogy a megnyilvánulásaidra reagáljak. Ha esetleg valami normális, és normális emberi módon feltett kérdéseid vannak, azokra szívesen válaszolok. Ha valamit kihagytam volna, az csupán a figyelmetlenség miatt történt. Semmilyen kényes kérdés elől nem akarok elbújni.
69 2013.07.13. 10:55:22 / # 116921
avatar
Taxis a taxinak a legnagyobb ellensége! Ezt itt jól lehet olvasni!!!! :-)

nazoli 2013.07.13. 10:05:58 / # 116920
avatar
Szerintem tudod, hogy kinek szántam, annak ellenére, hogy neked írtam.
hiénakutya 2013.07.13. 08:40:27 / # 116852
Holló! :-D Mondjuk az ótéjeszhez pont a másik fél rohangál... :-) ötvenkilenc

manci 2013.07.13. 08:25:14 / # 116905
avatar
Ezt jól elcseszte a tégéjeszef, csogu kilépet mert nem védték eléggé az érdekeit, mi lesz velük ezután ? Gondolom most belép az otéjeszbe mert ott mindent jobban tudnak, és takdíjat sem kell fizetni. Lassan Málna nyomdokaiba lép, és megteszik üzletágvezetőnek a maszknál......

törölt felh. 2013.07.13. 08:06:24 / # 116895
avatar
Szerintem nem a tgfsz-nek kellene az aggódó taxisokat megnyugtatni a csendes címkiadással kapcsolatban hanem azoknak a valakiknek ( ide mindenki azt illeszt be akit akar) akik abból szeretnének megélni, hogy pénzért árulják a rendszerüket.

Nevem senki 2013.07.13. 07:40:28 / # 116894
avatar
Ricsi, vedd már észre hogy minden gond megoldódik itt magától, elég ha Téged köpködnek mint az utálatos képet. Jobb lenne tán másban ilyen egységesnek lenni...de ez könnyebb:-( Kórus? Basszátok meg!

Oldalszám: 10