Hozzászólások száma: 116
Ugrás a hírhez Oldalszám: 6
Témakörök > Hírek fórumai > Pásztor Gábor: A Taxi rendelet Szakmai véleményezése A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Nevem senki 2012.06.20. 11:37:03 / # 37588
avatar
Na, halasztottak szeptemberre.

megmondó 2012.06.20. 10:53:42 / # 37587
avatar
Tomajer ebben teljes mértékben igazad van! De csak abban,hogy nem fizetek!!!!!!
tomajer 2012.06.20. 06:10:29 / # 37586
Mert te nem fizetsz azért, hogy írogathass itt.....
megmondó 2012.06.19. 22:25:13 / # 37585
avatar
Taxigépkocsi és taxirendszám bérelhető! 06 70/620 22 22 AZÉRT ez sem szar!!!! Nem értem miért is hirdethet itt??
megmondó 2012.06.19. 22:23:36 / # 37584
avatar
Nekem tetszik!!! Kár,hogy már csak 1-t kell aludnunk!!!!
megmondó 2012.06.19. 22:15:12 / # 37583
avatar
Végre!!!!! Ez igy müködött régen és müködhetne ha ezt a pár egyszerü mondatot megértené mindenki!!! A Pásztor Gabi majd megértené még azt is ha elégedlenkednének a taxisok az ő érdekeiért!! Kabaré!!!!!!!!!!!!
törölt felh. 2012.06.19. 22:10:40 / # 37582
avatar
A fentiekkel szemben a budapesti taxi piacon a fuvarszervezők rendellenesen működnek. Beékelődtek a kereslet és a kínálat közé, a taxis számára megkerülhetetlen tényezővé válva a piacon. Olyan módon sikerült alakítaniuk a megrendelői szokásokat, hogy az utasok túlnyomó többsége a fuvarszervezőn keresztül veszi igénybe a taxi szolgáltatást. Így a taxisok számára a piachoz jutás egyetlen lehetőségét a fuvarszervezővel való szerződés jelenti, tehát egyfajta kényszer. A fuvarszervezők szolgáltatóból kvázi munkáltatóvá léptek elő. A kiajánlásra kerülő árak kialakításában, vagy egyéb döntéseikben a szerződött alvállalkozók véleményét nem kérik ki, a taxisok tevékenységének gazdaságosságára, jövedelmezőségére nincsenek tekintettel Csipegessek még cáfolnivalót?
törölt felh. 2012.06.19. 22:00:17 / # 37581
avatar
Itt egy apró kiragadott részlet cáfold meg lécci! Fuvarszervezők szerepe és működésük Optimális esetben a fuvarközvetítő hasznos közreműködője a területnek, megkönnyíti a kereslet és a kínálat egymásra találását, elősegítve ezáltal az utasok biztonságos, kiszámítható, megbízható szolgáltatáshoz való jutását és a taxis szolgáltatók hatékony működését. Tevékenységének pénzben mérhető haszna a taxisnál jelentkezik (hatékonyabb működés), ezért szolgáltatásának megrendelője a taxis, ily módon a szolgáltatás árát is a taxis fizeti. Az adott piacon egymás mellett párhuzamosan működő fuvarszervezők szolgáltatásaikkal és áraikkal a taxisok "kegyeiért" versenyeznek. Szolgáltatásaik díja arányos a teljesítménnyel és a szolgáltatás minőségével. Fontos kihangsúlyozni, hogy optimális esetben a taxis számára a fuvarszervezővel való szerződés önkéntes és csupán a hatékonyabb működés eszköze, de semmi esetre sem a piachoz jutás egyetlen lehetséges módja. Normális esetben a fuvarszervező a vele szerződésben álló alvállalkozókkal egyeztetve alakítja ki a kiajánlandó viteldíjakat, szem előtt tartva az alvállalkozók működésének gazdaságosságát és tevékenységük jövedelmezőségét.
Egér 2012.06.19. 19:52:08 / # 37580
avatar
A Dr Pintér elvtársnak !
hiénakutya 2012.06.19. 17:00:58 / # 37579
Mit cáfolsz? Mit tagadjak le? Miért tagadjam le? Miért írjak mást, mint amit gondolok? Féligazságok? Írd le az igazságot! Miért nem írod le? Én hírdetek összefogást? Kivel? Mivel? Cégekkel, cégvezetőkkel? Esetleg velük szemben, nem? Akkor miért ne taknyolhatnám le a cégeket? Nem a többségüket taknyolom! Mindet! Kit tettem én magam mögé? Milyen 1-2 száz embert? Miről zagyválsz? Kivel keversz? Hol van a többség, milyen többség, kinek, minek a többsége? Én nem képviselek senkit, a saját véleményemet írom le. Viszont nem is állítom, hogy bárkit is képviselnék, pláne nem a többséget. Nem én fogalmazok többes szám első személyben. Mihez kell nekem 50-60 ember? Mit akarok én bebetonozni? Ki vagy borulva, mert rád szóltam, hogy csak a magad nevében köszönd meg a Pásztor buzgólkodását? Hát nyugodj meg, lazítsál! Csapkodsz itt össze-vissza, mint hal a szatyorban. Tiszta gáz, komolyan.
osztap 2012.06.19. 15:22:24 / # 37578
Főtaxis vagyok, ha muszáj tudni.
666666 2012.06.19. 14:41:43 / # 37577
Ne húzd fel magad Gábor! Meleg van és nem tesz jót a vérnyomásodnak. 666666
vapi 2012.06.19. 12:55:24 / # 37576
avatar
Mi lesz a legújabb taxicég neve? BKK, VITÉZY?????Kinek "lobbiznak" ezekkel a hülye rendelettervezetekkel?

osztap 2012.06.19. 11:56:16 / # 37575
Ha meg cáfolom legfeljebb letagadod. Amit irsz azok is csak féligazságok és csak a saját szemszögedből nézve. A saját képzeletedben egyedül ez létezik. Összefogást hírdetsz közben letaknyoltad a cégek többségét. Magad mögé tettél 1-2 száz embert, a többség azonban nem ott van. Ezt nem én mondom ez látszik, uszítással több az ellenség, a barát. A sinek mellett elég 50-60 ember is. Ezt szeretnéd csak bebetonozni, ez a valódi cél. Ha felhúzod magad,hát az sem nagy baj.
nagyonkedves 2012.06.18. 21:54:58 / # 37563
avatar
Benned meg TGFSZ elnököt :D Bennem meg öntelt Tomajer-oktatványt :D Baoban elvtársat :D Csoguban csodafakírt :D Málnában gyümölcsöt :D Szálkában faforgácsot :D Csudapofák... :)

hiénakutya 2012.06.18. 20:14:27 / # 37574
Azt már viszonylag rég óta tudjuk, hogy a taxisok várják a Megváltót. Nade az azért minden képzeletet felülmúl, hogy akadnak köztük olyanok, akik Pásztor Gáborban vélik Őt fölfedezni... :-D Mentem vadászni. Amíg még lehet.
exex 2012.06.18. 20:04:09 / # 37573
avatar
Olyan izé vagy! G. már többször elsütötte embereinek, hogy "egy hajóban evezünk". Akkor ez tutti így is van! Most is biztos egy csomó taxissal egyeztetett írása előtt. Arról hogy kiknek kell majd feláldozni magukat a "mozija" védelmében..
hiénakutya 2012.06.18. 19:52:07 / # 37572
Hát, a kapcsolataik és a tőkéjük miatt tartunk ott, ahol, de ez más tészta. Vagy nem. Hogy mindezt a saját javunkra tudnánk fordítani, ha melléjük állunk? Nem. Maximum meg tudjuk támogatni erkölcsileg, tömegbázissal ezeket az amúgy is hatékony eszközöket. Erre mi szükségünk? Te is tudod a választ. Na, eddig az elvi rész, most jön a gyakorlati. Pásztor Gábor levelét megírta. Aztán szétküldte, a címzettlistát most (még) nem hoznám nyilvánosságra. Szerepeltél rajta? Én szerepeltem rajta? 6000 másik taxis szerepelt rajta? Megkérdezett minket? Egyeztetett velünk? Kért felhatalmazást? Támogatást? Na, látod! Nincs ezzel a levéllel dolgunk. A címzettek vagy aláírták, vagy nem, vagy beadták, vagy nem. A dolgok tőlünk függetlenül történnek, alakítani azokat nem tudjuk. Akkor már legalább ne is támogassuk! A tőkéjüket elfogadom. Fizethetnék mondjuk a fóliáztatás költségeit, esetleg a valamilyen hosszúságú átállási időszakban csökkenthetnék a tagdíjat (takdijjat), hogy minél inkább tehermentesítsék a taxist, elősegítve a követelmények teljesítését. Szó van itt ilyesmiről? Ha igen, hol? Esetleg majd abba is beszállhatnak némi pénzzel, mikor jogászt fogadunk, hogy ezt az egész szarságot bíróságon támadhassuk meg. Ha már olyan fontos az összefogás. :-) Nagyobbat bukni pedig az tud, aki magasabban van. Erről esetleg Horváth Pali bácsi tudna hosszasan mesélni neked, hogy egy példát is mondjak.
törölt felh. 2012.06.18. 19:47:32 / # 37571
avatar
Én nem tudom nekem milyen kapcsolatára van szükségem. Talán arra, hogy el tudja intézni, hogy továbbra is lehessen 150.- km díjjal fuvarozni? Mennyi ilyen fa@ságot soroljak fel amit ő el szeretne nekem mint taxisnak intézni? Ő a jó kapcsolataival vezesse a moziját. Ha lesz nézője akkor tegye össze a két kezét és ...........
Kovács Zoltán 2012.06.18. 19:29:58 / # 37570
avatar
Én, nem kívánom egyetlen mondatodat sem megcáfolni. Pusztán arra kívántam felhívni a figyelmeteket hogy, jelen esetben szükségetek lehet az ő kapcsolataikra, tőkéjükre, és támogatásukra. Mert a rendelettel nektek is, nekik is bajuk van. Mind kettő közös érdeke a rendelet meg nem valósulása! Más más kiindulásból, a végcél mégis közös. Hidd el, ti fogtok nagyobbat bukni! UFF, én beszéltem..................
Oldalszám: 6