| Témakörök > Droszt Híradó > Főtaxisok ide KLIKK!!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned | |
|---|---|
| Fáradt Vándor | 2008.03.04. 17:15:30 / # 283239 |
|
Így ismerelenül is jobbulást a srácnak...
Te meg indujjál már a MOszkva drosztra mert ha nem lesz taxim fél hétkor akkor nem rendelek többet Főtaxit... :)
Előzmény: #283028 csogu 2008.03.04. 16:56:13 |
| Fáradt Vándor | 2008.03.04. 17:15:29 / # 283227 |
|
Így ismerelenül is jobbulást a srácnak...
Te meg indujjál már a MOszkva drosztra mert ha nem lesz taxim fél hétkor akkor nem rendelek többet Főtaxit... :)
Előzmény: #283028 csogu 2008.03.04. 16:56:13 |
| csogu | 2008.03.04. 16:56:13 / # 283028 |
|
Ákossal beszéltem, még kótyagos. Fáj a válla, szóval minden rendben. Aminek örül, hogy csütörtökön mehet haza.
Különben nekem is volt „szerencsém” feküdni a KBA-ban…többször is. Hiába na, jó gyerek voltam:-))
Első alkalommal nem voltam még 18 éves sem. Ez azért aljas dolog, mert akkor még nem te döntöd el, hogy maradsz, vagy saját felelőségre mész haza.
Lehet hihetetlen, de anno én magam is sportoltam és egy ilyen alkalommal kaptam egy térdficamot. Ez annyit jelent, hogy a térdkalácsod hátra, a hajlatba ugrik. Igen egy fájdalmas élmény. Mentő ki, doki csaj visszarántja, te megátkozod őt és egész családját, majd landolsz a kórházban.
Röntgen, gipszelő, majd tiltakozásod ellenére, pár atyai pofon beígérése után fel az osztályra.
…és itt kezdődött a kálváriám.
Az, hogy Jenő bácsit, aki egy igen hangos beteg volt, betoltam a boncterem elé, amitől az eltűnése miatt először a nővérke volt kiakadva, majd Jenő bácsi, amikor rájött hol is parkol. Sokáig keresték azt a fiatalembert, aki ezt a szörnyűséget elkövette (meg kell jegyeznem, nem volt szándékos, csak az öreg macerált, hogy vigyem őt onnan és oda sikerült), a gyanú rám is terelődött, de amikor benéztek a szobámba, akkor én az „igazak” álmát aludtam. Szóval ez még csak olyan apróság volt a kálváriáimhoz képest.
Mivel fekvő gipszet kaptam, így mozdulatlanságra voltam ítélve.
Már akkoriban is szerettem beszélgetni és a félkómás fiatal srác, aki a szobatársam volt, jó hallgatóságnak bizonyult, de annál pocsékabb beszélgetőtárs volt. Hamar egy pótágyra kerültem, ahol nem volt nővércsöngő, mert első körben azt találtam ki, hogy mindig becsengettem magamhoz a nővérkét.
Ez a pótágy egy ilyen magasított tologatható ágy volt. Hamar rájöttem, hogy ha kiengedem a féket, akkor ügyesen belekapaszkodva pár csőbe, berendezési tárgyba, tudom helyzetemet változtatni.
Marha nagy balhét kaptam, mert a dokinak is akkor kellett bejönnie, amikor én a szoba közepén voltam az ágyban és minden kísérletem ellenére sem tudtam befordulni a megfelelő szögbe. Beígérte a nővérke (akit ne egy ilyen könnyed egyéniségnek képzeljetek el), hogy ha még egyszer ezzel próbálkozom, akkor megkatéterez, így nem mertem tovább kísérletezgetni ezzel a lehetőséggel.
Elég hamar kitapasztaltam a helyi szokásokat és rájöttem, hogy az osztályon két nővérke teljesít egy időben szolgálatot, a dokik meg csak ritkán jönnek be az osztályra, inkább a műtőben vannak.
Drága jó szüleim, amikor az egyik idétlen haverom értesítette őket, hogy baleset ért engem (csak azt felejtette el mondani a barma, hogy mi a bajom…gyorsan tessék menni a KBA-ra, a Ricsit bevitték, nagyon súlyos baleset érte…) berohantak, de nem hoztak nekem semmit. Viszont kaptam pénzt, hogy a büfében majd vásároljak magamnak, amit csak akarok…
Na igen, csak ez egy fekvő betegnek nem könnyű feladat, főleg ha mindenki kiabál vele, aki fehérköpenyt visel.
Sebaj, majd osonok. Az egyik ilyen alkalommal landolt Jenő bácsi a halottas részlegben.
Nagyon fárasztó egy művelet, korházban úgy eljutni a büfébe, hogy ne találkozzál fehérköpenyes emberrel.
Útmutató betegeknek:
- Várd meg, amíg az egyik szobából becsengetik a nővérkét.
- Győződj meg róla, hogy a szobatársad kómában van, és távolléted közben nem fog csengetni a nővérkéért.
- Osonj az ajtóhoz, majd gyorsan bicegj vissza.
- Arra a kérdésre, hogy: mi volt ez a zaj, nem jó válasz, hogy te nem hallottál semmit. Mondd inkább azt, hogy te is hallottad, de nem tudod honnan jött.
- Szenvedj egy sort, amiért visszabicegés közben belerúgtál a gipszes lábaddal a lemezszekrénybe, aminek iszonyatos hangja van.
- Újból osonás, majd amikor tiszta a terep, akkor gyors suhanás a beszélgető beugrójáig.
- Itt vegyülj el a cigarettázók között, amíg a nővérke újból elfoglaltságot talál magának.
- Amikor ez megvan, akkor pattanj be az egyik tolókocsiba, háttal az osztálynak és így várd a liftet, mert ha meg is látnak, azt hiszik, egy beteg vagy (persze hátulról nem ismernek fel), akit majd visznek valahova.
- Amikor megérkezik a lift, akkor ne tolókocsistól szállj be, mert igen kínos magyarázkodás következik, ha a kívánt emeleten megállva egy orvos csoporttal találod magad szembe.
- A kívánt emeletre megérkezve határozottan szállj ki.
Nagyon fontos figyelmeztetés!!!
- Ha látsz egy mankót, akkor azt ne vedd el!!! Jó álca, de rohadt hangos tud lenni a tulajdonosa, amikor felfedezi a hiányt!
Na folytassuk..
A büfé megközelítése:
- Mivel a büfét az orvosok is előszeretettel használják és ránézésre megállapítják, hogy milyen gipsz van rajtad, így légy óvatos! /engem 3x is a cél előtt vittek vissza az osztályra/
- A büfé felé /akkoriban/ sok ülőalkalmatosság van, ha meglátsz orvost, akkor ülj le és vágj várakozó arcot.
- Ne a pultnál kezdj el azon gondolkodni, hogy mit is szeretnél, mert ilyenkor bebukni igen fájdalmas dolog.
- Kérj gyorsan és határozottan. Amikor kifizetted és megkaptad, amire vágytál, akkor azt már nem veszik el tőled, amikor visszafelé lebuksz. Viszont ezt is jobb elkerülni, mert elég hamar lenyugtatóznak, hogy nyugtuk legyen tőled, és akkor csak még nehezebb eljutni a büfébe.
Két nagyon fontos figyelmeztetés!!!
1, Elég hamar észreveszi a többi fekvőbeteg, hogy te ügyes vagy és megszerzed magadnak amit akarsz. Nyugodtan bevállalhatod, hogy nekik is viszel amit kérnek, mert ha összeszedsz 3-4 megrendelést, akkor általában a hálájukból fedezheted a magad kiadását, de…DE!!! a kávé rendeléssel bánj csínján, mert 3-4 kávéval visszafelé nő a lebukási esélyed, na meg a kávéfoltot is nagyon nehéz kimagyaráznod a gipszen. Én ez miatt egyszer fél napot ültem kacsán:-((
2, Ne vedd be a kis fehér tablettát, amit egy-egy lebukás után a nővérkétől kapsz. NEM VITAMIN!!!
|
|
| csogu | 2008.03.04. 12:31:39 / # 283851 |
|
No, Ákos 10.30-kor hívta az Andit, hogy túlélte a műtétet. Holnap röntgen, és ha minden rendben, akkor csütörtökön mehet haza.
|
|
| csogu | 2008.03.04. 08:44:10 / # 283833 |
|
Most beszéltem Ákossal. Már megkapta a bátorság pirulát (seduxen) és 30-40 perc múlva tolják a műtőbe. Kb. 1 órás beavatkozás lesz. Nem parázik már, mert úgy látszik nála egy ilyenfajta nyugtató a vártnál nagyobb hatást fejt ki /alig bírt már ébren maradni:-)/. Szóval ennyi. Mondta, hogy már nem is bánja a műtétet, mert nagyon fáj a válla. Megnyugtattam, hogy a műtét után úgy 2 napig ez még rosszabb lesz, de utána már javulni fog a dolog.
Előzmény: #283823 nyertes00 2008.03.04. 07:42:21 |
|
| nyertes00 | 2008.03.04. 07:42:21 / # 283823 |
|
Tudod mikor lesz neki a legszarabb érzés? Amikor elkezdik "felkészíteni" a műtétre. Na akkor fog előjönni neki a lámpaláza :-(( ez tapasztalat....
Majd írd meg, hogy Andi mit mondott...
Előzmény: #283798 csogu 2008.03.04. 07:28:04 |
| csogu | 2008.03.04. 07:28:04 / # 283798 |
|
Este még beszéltem az Ákossal, úgy 23.30 környékén. Már javában tartott nála a műtéti lámpaláz. Mondtam neki, hogy ne idegeskedjen, ez mindenkinél így van, nincs ebben semmi ciki. Utána beszélgettünk a jövőbeni lehetőségeiről, hogy mi vár rá stb…stb…
A beszélgetésünk végére már nem is izgult annyira, hogy sikerül-e a műtét vagy sem:-)))
Most reggel 9-kor kezdődik a műtét. Andi megígérte, ha túl vannak rajta, akkor hív.
Előzmény: #283328 nyertes00 2008.03.03. 21:41:26 |
|
| cbtaxi | 2008.03.04. 07:07:48 / # 283589 |
|
"s hamár platinát kapok"
"Értékes" ember leszel Ákos! :)))))
Hát csak kitartás és gyógyulást!
|
| indi50 | 2008.03.03. 23:03:28 / # 283480 |
|
Szevasz!
Mielőbbi gyógyulást!
Üdv.!Indi
|
|
| nyertes00 | 2008.03.03. 21:41:26 / # 283328 |
|
Ez kemény lehetett. Nekem mindig azt mondták, ha valmi fáj akkor az gyógyul!! szóval kitartást neki.
Előzmény: #281313 csogu 2008.03.03. 09:16:29 |
| nyertes00 | 2008.03.03. 21:40:27 / # 283318 |
|
Ahhhha szóval mégsem olyan jó a buli. Najó akkor én sem bambulok el. De legalább a napi edzése megvan, igaz félhomályban :-))
Előzmény: #281297 csogu 2008.03.03. 07:43:14 |
| csogu | 2008.03.03. 18:58:01 / # 285246 |
|
Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna:-))
Előzmény: #284988 Akos1758 2008.03.03. 17:55:36 |
|
| csogu | 2008.03.03. 18:49:52 / # 285189 |
|
Titánt, nem platinát...te énekes:-))
Előzmény: #284988 Akos1758 2008.03.03. 17:55:36 |
|
| attus | 2008.03.03. 18:44:40 / # 285128 |
|
Jobbulást!
Kitartás!!!
Előzmény: #284988 Akos1758 2008.03.03. 17:55:36 |
| Akos1758 | 2008.03.03. 17:55:36 / # 284988 |
|
Köszi mindenkinek a jókívánságokat. Ahogy egyszer nekem mondotta volt valaki:
úgy még sosem volt, hogy sehogy se lett volna!
Tehát ezúton is szeretnék mindenkit elriasztani, s hamár platinát kapok (amitól azért a látszat ellenére kicsit be vagyok szarva) csak úgy terminátorosan: Még visszatérek!
asta la vista, baby ;)
most behoztak egy laptopot, legközelebb a hazajutásomkor leszek net közelben, szal addig lehet sarazni :DDDDDD
Előzmény: #281313 csogu 2008.03.03. 09:16:29 |
| bemondó | 2008.03.03. 15:39:31 / # 284847 |
|
Ok, egy sörre a vendégem vagy!:)
Előzmény: #281380 trubadur 2008.03.03. 09:52:53 |
| bemondó | 2008.03.03. 15:37:59 / # 284823 |
|
Ugyan, ez csak egy sima taggyűlés volt:)
Utolsó senki kollégánkat Isten éltesse 45. szülinapján!!
Előzmény: #281194 cbtaxi 2008.03.03. 05:48:48 |
| trubadur | 2008.03.03. 09:52:53 / # 281380 |
|
Jó reggelt szasztok !!!
Nézzétek milyen szép szinű billentyűzetet vettem !
(üzi a liláknak)
:-)))
|
| csogu | 2008.03.03. 09:16:29 / # 281313 |
|
Nem rég hívott. Kemény éjszaka van mögötte. Ha aludt, akkor a balesetről álmodott, ha ébren volt, akkor a nővérkéért kiálltott fájdalomcsillapítóért.
Ami biztos, holnap műtik.
|
|
| Bao, a FŐNÖK! | 2008.03.03. 09:07:52 / # 281308 |
|
Azért ez a kis bünti kijár nem? (árnyoldal)
Eszembe jutott az esetről,hogy engem hasonlóan nullázott le egy mami ,én a III.ker Rákóczin (új Szentendrei) haladtam a mami meg keresztbe a Mátyás királyon...
Mondjuk túléltem,ez a lényeg!
Jobbulást Ákos1758!
Előzmény: #281297 csogu 2008.03.03. 07:43:14 |