Hozzászólások száma: 106
Ugrás a hírhez Oldalszám: 6
Témakörök > Hírek fórumai > Egy sáv a bicikliseké a Margit hídon A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
csogu 2007.06.18. 07:12:16 / # 18892
Nem arról van szó, hogy nem akarjuk használni a bicikliutakat, de nézd meg azt is, hogy hol vannak a bringa utak, és hogyan lett kialakítva! Egy gyanú ébredt bennem…nem lehet, hogy a bicikli utakat ugyanazok a „szakemberek” jelölik ki, mint a drosztokat?:-))
frodo 2007.06.18. 01:46:55 / # 18891
avatar
Szeretnék pár szót ehhez hozzászólni, a bringások nevében is. "Epithetsz nekik kerekpar utat le se tojjak" Nem arról van szó, hogy nem akarjuk használni a bicikliutakat, de nézd meg azt is, hogy hol vannak a bringa utak, és hogyan lett kialakítva! A legtöbb bringaút úgy készült, hogy a járda közepén felfestettek egy sárga vonalat, és állandó harcban vagy a gyalokosokkal. Andrássy út: Életveszély, folyamatosan azt várom melyik idióta nyitja ki elöttem az ajtaját, nem beszélve arról, hogy a buszmegállóknál megszakad a bicikliút, és ott macskakő rázza szét a bicót, is meg a bringást is. Én közlekedésre használom a bringát, nem kirándulásra, és szórakozásra, hanem többek között dolgozni is ezzel járok. Ezért lényeges Szempont, hogy mennyi ideig tart az út. Ha bringaúton mennék akkor a sokkal tovább tartana az út, egyrészt azért, mert kerülgetni kell az embereket, meg mert ezek az utak általában nem a legrövidebb utat jelentik a és b pont között. Tehát nem a főbb főútvonalak mellé épülnek. Ha rendesen szeretnél haladni akkor az autók között kell menned, ami egyébként szabályos, legalábbis szerintem, ugyanis én azt olvastam a kresz könyvben, hogy az egynyomtávon haladó járműveknek az út jobb szélén kell haladniuk, a lehetséges mértékben az út jobb széléhez húzódva. A bringások legalábbis a nagyrésze figyeli az autósokat, már csak a saját érdekében is, de sajnos ez fordítva nem mindig igaz.
6ker 2007.06.15. 03:29:38 / # 18890
avatar
Tobbszor ujra fogalmaztam a bizonyos szavak miatt. De egyszeruen felfordul a gyomrom ettol. Epithetsz nekik kerekpar utat le se tojjak. Ugyanugy ahogy a piros lampat es a zebrat se. Bunko modon kozlekednek es most meg ez is. Tudom az autosok is de most nem arrol van szo. Felhaborito.Kap ezert a Demszky valamit? Termeszetes tisztelet a kivetelnek nehogy sertodes legyen.

nemkar 2007.06.15. 02:12:57 / # 18889
avatar
Amikor én tanultam a KRESZ-t, akkor még az volt a szabály, hogy lakott terület főútvonalán tilos kerékpározni. Na, most akkor volt 10 autó a Rákóczi úton, és a körúton összesen. Legjobb tudomásom szerint, ez a szabály a mai napig nem változott. Valaki mondja már meg mi van itt?

Rocktaxi 2007.06.15. 01:56:56 / # 18888
Na!! Hála Istennek!! Unatkoztam volna hétvégeken!!! :-((

MCCCXCII 2007.06.15. 00:27:02 / # 18887
Na ezt megint jól elszabták! ”Ideiglenes biciklisávot alakítanak ki hétvégenként a Margit híd Budára vezető oldalán szeptember végéig, hogy a kerékpárosok biztonságosan közelíthessék meg a Margitszigetet.” [b] Budáról honnan fognak ráhajtania biciklisávra? Vagy csak egyszerűen elmondják a varázsszót: [font size=4]Piri a parádé, piri a csalamádé, hipp és hopp teremjek ott! [/b] [i]” A szombattól megvalósuló kezdeményezésről Demszky Gábor beszélt a híd pesti oldalán, a Magyar Kerékpárosklub elnökével, László Jánossal közösen tartott csütörtöki tájékoztatóján. A főpolgármester elmondta, hogy nyár végéig szombaton délután két órától vasárnap éjfélig mobil oszlopokkal és kifeszített szalagokkal biztosítják a bicikliseknek a szélső forgalmi sáv kizárólagos használatát.[/i] [font size=4]A hét végétől Lánchíd sem lesz hétvégén! Állandó bicikliutat a Margit híd felújításakor alakítanak majd ki - tette hozzá. [font size=4]HOL! Mert hely nincs! Ha csak egysávosra le nem szűkítik. [i]László János örömének adott hangot, hogy kezdeményezésüket a főpolgármester elfogadta, s döntésével lehetővé teszi, hogy a biciklisek könnyebben és biztonságosabban kereshessék fel a Margitszigetet. A Magyar Kerékpárosklub (MK) közleményében sikeres lobbijának …”[/i] Javaslatom:[b] 1. Budáról a Pestre haladó oldalon szintén a szélső sávot le kell ideiglenesen keríteni oszlopokkal és szalaggal. 2. Meg kell engedni a kerékpárosoknak a balra való kanyarodást a szigeti lehajtó felé. 3. A 2-es pont feltételének biztosítására biztosítani kell az elsőbbséget a kerékpárosoknak. E célból „STOP” táblát kell kihelyezni az autós és villamos sávra való érvényességgel.[/b] Most csak ennyire futotta. A 3. pont arra is jó, ha a combinó leáll, akkor a stop táblára lehet hivatkozni, meg arra, túlságosan sok kerékpáros akart a zöld foltba menni. (:-))))

Oldalszám: 6