Hozzászólások száma: 106
Ugrás a hírhez Oldalszám: 6
Témakörök > Hírek fórumai > Egy sáv a bicikliseké a Margit hídon A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
frodo 2007.06.21. 04:28:55 / # 18909
avatar
Ezt nem értem! Mármint az elgondolás jogos, tény és való, hogy a villamos megállók helyén annyira szük a hely, hogy a bringa melett, már nem fér el egy autó sávváltás nélkül. Amit nem értek, hogy miért halom több autóstól is, hogy innen-onnan kitiltani a bringásokat. MIÉRT PONT A BRINGÁKAT KELL KITILTAN? Csak az autósoknak vagyunk útban. Míg az autósoknak köszönhetően van dugó, zaj, szmog stb... Tudom, ez így nem hangzik túl elfogadhatónak, de ha már egy olyan drasztikus lépésről beszélünk, hogy valakiket tiltsunk ki a krt-ról, akkor azok miért pont a bringások legyenek? Ennyi erővel ki lehetne tiltani a gyalogosokat is. Ugyanannyira lenne az is nonszensz. Az a baj, hogy azt látom,hogy a sok taxis akik itt vannak ezen a fórumon, csak egy szemszögből hajlandóak látjni a közlekedést, a sajátjukból. én is tudom, hogy nem egyszerü úgy közlekedni a városban, hogy még a mindenhonnan felbukkanó bringásokra is figyelni, azt is tudom, hogy általában a legváratlanabb helyekről bukkan elő bringa, és ti mindent megtesztek, azért, hogy ne essen bajunk, én is voltam taxis, láttam én is jó néhány hajmeresztő mutatványt bringásoktól, de ne általánosítsunk, közöttetek is van jó néhány olyan aki nem éppen a kresznek megfelelően közlekedik SŐT!!! Akkor tőlünk ezt miért várjátok?
csili 2007.06.21. 03:42:10 / # 18908
avatar
Sziasztok! A hídon hétvégén kialakított biciklisávot szerintem elbírja a közlekedés ritmusa. Én a problémát másban látom. A Combinók miatti átépítések után csodálkoztam, hogy a nagykörútról nem tiltották ki a kerékpárosokat. Mivel egy sávban csak egy személyautó fér el, gyakorlatilag kerékpársávvá alakul, mihelyt egy bicajos ráhajt. Ezzel a Margit-hídi ötlettel félő, hogy a körúti kerékpár-forgalom még jobban növekedni fog.

frodo 2007.06.20. 21:29:39 / # 18907
avatar
No akkor egyenként ragálnék szinte mindenre. Miért kell nektek átmenni a piroson? Hogy a többiek miért mennek át a piroson azt nem tudom, de én csak akkor megyek át rajta, ha nem jön semmi. Miattam még nem kellett hirtelen fékezni egy autósnak sem, bár tudom az araszolgató autósok szemében elég dühítő amikor büntetlenül átmegyek a piroson, bár tudom, hogy a kresz rám is vonatkozna. Miért mentek a BUSZ sávban? Tudom, hogy a kresz szerint nem mehetünk a busz sávban, hanem a busz sávot és a rendes forgalmi sávot elválasztó záróvonalon kéne egyensúlyoznom, hát erre nem tudok mit mondani. Próbáld ki te, hogy a bal oldaladon megy ezerrel a több tonnás széles busz, a jobb oldaladon meg az autók... Ez egy kicsit veszélyes mutatvány lenne. Miért kanyarodtok a kocsim elé egyírányú utcában forgalommal szembe? Azért mert a bringás ott rövidít ahol tud, ha meg jön szembe egy autó, akkor még mindig elférek az út szélén az autó mellett. Miért élvezitek azt, hogy szűk edyírányú utcákban az út közepén kerekeztek? Ugyanaz a válasz mint az előző kérdésre. És azt is mondd el frodo, hogy miért kell a budai alsó rakparton biciklizni, közel 1!!! méterre a bicikliúttól? Vagy ugyanezt a Szentendrein... Na erre én sem tudom a választ, mert én nem így csinálom, ha van bringa út akkor én ott megyek. Csak tippelni tudok, van 1-2 bringás, aki gyorsabban halad a többi átlag bringásnál, és őket lényegesen lassítaná a sok tutyi-mutyi a bringautakon. A cbtaxi gyulai pál X rákóczi-s esete: Tök jól csináltad, a f@szkalap bringásokat büntetni is kell, én is büntetem a hasonló képességű autósokat. "Sőt, talán elérhetjük, azt is, hogy az uttesten azok közlekedjenek, akiknek ezt kitalálták, vagyis az autók" Nemkar ugye ezt nem gondolod teljesen komolyan? Ha igen akkor ne újságot olvass amíg állsz a tutiban, hanem kresz könyvet. Végszónak még annyit, hogy a problémáitok nagyrészét szerintem a féltékenység szüli, hogy amíg ti araszolgattok, addig én meg húzok el mellettetek. De nem kell annyira irigykedni, én izzadok, míg ti a klímában ültök. De ha a haladás jobban tetszik, akkor üljetek ti is bringára, szerintem nappal gyorsabb mint az autó.

cbtaxi 2007.06.20. 16:51:43 / # 18906
avatar
OK. Tudjuk! :))))
Rocktaxi 2007.06.20. 15:36:05 / # 18905
Tudjuk be a melegnek. Nem kicsavarni a meleget!! Nem vagyok thermotoleráns!! :-))
cbtaxi 2007.06.20. 14:26:52 / # 18904
avatar
Elolvastam 2X,5X,10X. Vesszek meg,nem értem!! Bicikliztél szabadjelző nélkül????????? És leintettek,de nem álltál meg? Tükör van a bicajodon?? :-))))))))))
Rocktaxi 2007.06.20. 10:21:08 / # 18903
Nem kell mindet bántani. Van köztük "normális" is. Időnként én is biciklizem. :-)) Persze taxis fejjel!! :-))Nem, nincs rajtam a szabadjelző, mielőtt cbtaxi megkérdezné!! De múltkor majdnem megálltam egy integető utasnak!!!! :-))))) Utána kb. 2 percig néztem magam a tükörben!!! :-DDDDDDDDDDD

cbtaxi 2007.06.20. 07:34:52 / # 18902
avatar
EMBER!!!!!!!!!!! Hát feljelentette a szerv!!! Gondolod,ha tepsiben viszik el, kap idézést?? :DDDDDDDDD Amúgy meg,hozzá se értem.Ügyesen kell csinálni. Nagy gáz,rátartasz és CSIKORGÓ fék,hogy mindenki odanézzen!!!Ekkor látják,hogy dől-borul a köcsög és azt is,hogy a piroson hajtott át!
nemkar 2007.06.20. 07:19:11 / # 18886
avatar
Na, akkor hullanának, mint a legyek.-:))))
nemkar 2007.06.20. 07:15:41 / # 18885
avatar
Hogy miért nem jobb oldalon van az összes busz kipufogóvsöve........?

nemkar 2007.06.20. 06:56:52 / # 18884
avatar
Túlélte?

nemkar 2007.06.20. 06:48:55 / # 18901
avatar
Öreg! Ilyen mentalítással, csak egyet mondok neked! Ne kerülj elém. mert gyászolni fog a családod!!!!
nemkar 2007.06.20. 06:42:33 / # 18895
avatar
Úgy van! És, ezt még megcsináljuk mind a 6000-en akkor, már nem is lesznek olyan bátrak. Sőt, talán elérhetjük, azt is, hogy az uttesten azok közlekedjenek, akiknek ezt kitalálták, vagyis az autók.

nemkar 2007.06.20. 06:37:09 / # 18893
avatar
-Te kis hazug, de bizomány, hogy büntetni fognak. -Mig jól el nem, ütlek, azt majd sírhatsz jó anyádnak. - Írányváltás a pokolba - Pofára, akkor esl, ha Én jövök.-:)))

cbtaxi 2007.06.19. 15:22:05 / # 18897
avatar
Vagyis sorozatban és DIREKT megsértik a Kreszt! És ha a busz sávban - ahol semmi keresnivalójuk!- kicsit arrébb lökdösöm őket,akkor még nekik áll feljebb! Mégis miből gondolják a kerékpárosok,hogy ők bármit megtehetnek? Én már küldtem fel oszlopra ilyen arcátlan fickót.Megálltam és megkérdeztem: Hívjak rendőrt? Lemondott róla. Nem tudom,hogy leszokott- e a busz sávról,de taxi előtt biztos nem brilleskedik ezután. Más: A Gyulai P u ból át a Rákóczin a Nagydiófába. Persze,hogy a Rákóczin a buszsávban,a PIROSON át teker elém a bringás! Feltöröltettem vele az azsfaltot. Volt szemtanu bőven.Mind igazolták,hogy a kerékpáros volt a hibás. Rendőr is jött,fel is jelentették. Nagyon jól esett!

3asbreak 2007.06.19. 15:17:42 / # 18900
avatar
És azt is mondd el frodo, hogy miért kell a budai alsó rakparton biciklizni, közel 1!!! méterre a bicikliúttól? Vagy ugyanezt a Szentendrein...
Zolika 2007.06.19. 13:06:19 / # 18899
avatar
- mert minket nem tudnak a rendőrök megbüntetni - mert ott sokkal biztonságosabb - mert könnyen váltunk irányt - mert ha kilépnek az autó mögül, akkor nem esünk pofára
nemkar 2007.06.19. 12:48:14 / # 18898
avatar
Válaszólnál nekem néhány kérdésre? - miért kell nektek átmenni a piroson? - miért mentek a BUSZ sávban? - miért kanyarodtok a kocsim elé egyírányú utcában forgalommal szembe? - miért élvezitek azt, hogy szűk edyírányú utcákban az út közepén kerekeztek.
Brekeke 1 2007.06.19. 06:03:56 / # 18896
avatar
Majd fogsz... turelem :)
frodo 2007.06.18. 22:27:57 / # 18894
avatar
Igen, de én legalább nem fizetek érte 25.000-ft-ot. :)), És engem nem is köteleznének a használatára
Oldalszám: 6