Hozzászólások száma: 106
Ugrás a hírhez Oldalszám: 6
Témakörök > Hírek fórumai > Egy sáv a bicikliseké a Margit hídon A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
csili 2007.06.27. 05:30:37 / # 18929
avatar
Tegnap délután siettem - volna - haza, Budáról az Örs vezér tere felé. A Blahától a Keleti felé elképesztő volt, hogy a metrópótló buszoknak kellett sávot váltaniuk, hogy kikerüljék a buszsávban haladó kerékpárost. És nem szégyellte magát, jogosnak érezte, (mondjuk aki ezt a jogot adta neki biztos, hogy sem nem kerékpározik, sem nem jár metrópótló buszon) hogy 200 embert hátráltat, hogy az ó ideje drágább, mint bárki másé.

nemkar 2007.06.26. 07:33:32 / # 18928
avatar
VESZÉLYES!!! "Az eddigi információk szerint egy anya és lánya Csanádalberti felől Pitvaros felé haladt kerékpáron. A szemből közeledő terepjáró áttért az ő oldalukra. A biciklisek ezt észlelték, még az útról is lehúzódtak, a jármű azonban így is elsodorta őket - mondta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Az esetről a könnyebb sérülést szenvedett kerékpárosok értesítették a rendőrséget; a kocsi vezetőjét, egy 42 éves szegedi férfit Makó közelében elfogták. A vérvétel kimutatta, hogy ittas volt - közölte Tuczakov Szilvána. A férfi ellen segítségnyújtás elmulasztása és ittas járművezetés megalapozott gyanúja miatt indult eljárás a Makói Rendőrkapitányságon - tette hozzá a szóvivő." Meneküljetek előle.

nemkar 2007.06.26. 06:35:48 / # 18927
avatar
Ezt senki se vitatja.
Bao, a FŐNÖK! 2007.06.26. 06:32:26 / # 18926
avatar
Vitathatatlanul őt terheli a felelősség ezért a mocskos bugrispestért! (sajna ez így van!)
nemkar 2007.06.26. 06:30:30 / # 18925
avatar
Bao! 17 éve D. azt se tudta mi az a BUSZ sáv, nemhogy bicikli út!-:)))
Bao, a FŐNÖK! 2007.06.26. 06:21:44 / # 18924
avatar
Ki a főpolgármester 17 éve??? :)
nemkar 2007.06.26. 06:19:33 / # 18923
avatar
Ez, azért szvsz nem D.-hez köthető. A nagy rendszerváltoztatgatósághoz köthető, Jó dolgukba már, azt se tudják mit csináljanak. Mióta is van, biciklis felvonósülás? Egy egész napra megbénítani a főváros közlrkrdését? Ez a demokrácia? BKV, Taxi bevételek kiesése? Még soroljam?
Bao, a FŐNÖK! 2007.06.26. 06:09:19 / # 18922
avatar
Jó dolog bringázni ,de napjainkban demszkigrádban nagy felelőtlenség tőletek az AUTÓutakon tekerni!
attus 2007.06.26. 03:26:55 / # 18921
avatar
Eddig tartottam magam, hogy ne szóljak bele, de most már muszáj! A mondandómat azzal kezdeném:fiatal koromban az ESMTK kerékpáros szakosztályában tekertem a pedált. Ez uszkve úgy 15-16 éve volt, most 2006-ot írunk és ebből az állapotomból sikerült oda eljutnom, hogy ma már pl. a kőrúton üvöltözők a biciklisekkel!!! Hozzá tenném még azt is: nem én öregedtem meg, 31 éves vagyok. De ezt amit ma a kerékpárosok művelnek budapesten ezt én anno el sem tudtam volna képzelni, hogy megtegyem! Akármit is állítasz Kedves Frodo, a kerékpárosoknak NINCS joguk átmenni a piros lámpán, szembe menni az egyirányú utcában, többsávos úton középen cikázni stb,-stb....
nemkar 2007.06.26. 03:12:08 / # 18920
avatar
..."valahol nekünk is közlekednünk kell"... Miért kell? 15-20 éve még hírmondótok se volt. Azóta meg csak a bajnak vagytok. Nehogy megmagyarázd nekem, hogy ez a rengeteg, szabálytalanul közlekedő biciklis, mind munkába siet. Akár még éjjel is.
Rocktaxi 2007.06.26. 01:52:29 / # 18918
Úgy járok, mint akit Piszkos Fred elkezd szeretni. Mindenki "utálni" fog!!! :-)) Ne csináld!!! :-)) Köszke!! :-))
frodo 2007.06.26. 01:43:57 / # 18919
avatar
köszi
detox 2007.06.26. 00:44:58 / # 18917
avatar
bocs,most szenya leszek.nyilván elkerülte a figyelmedet,de a hallotaxi.hu egyik forumán vagy.persze,hogy izig-vérig taxis mindenki.nem a legrövidebb a leggyorsabb,kivéve tankkal.bicaj ut valoban kell,na de bármi áron?a meredek manöverektöl ovnálak,lehet Te figyelsz,de nem biztos,hogy más is.megboldogult édesapám mondta mindig "inkább késöbb érjek oda,mint soha.".jo tekerést
frodo 2007.06.25. 22:31:34 / # 18916
avatar
Feladom. Egy-két hozzászólástól eltekintve, mindenki ízig vérig taxis, aki nem nagyon viseli el, hogy mások is használják az utakat. Rocktaxi hozzászólása volt szerintem nagyon idevágó: "Azt nem figyeltétek meg magatokon, hogy úgy viselkedtek, viselkedünk ahogy éppen közlekedünk" Azok akik a krt-n közlekedést veszélyesnek mondták igazuk van, de ettől függetlenül valahol nekünk is közlekednünk kell, és nem szeretnék bagdadon keresztül eljutni a munkahelyemre, hanem igyekszem én is a legrövidebb úton haladni, ahogy ti is.

nemkar 2007.06.21. 22:11:19 / # 18915
avatar
Ez mind szép, és jó. Viszont Én Taxisként, egész Bp.-en közlekedem. Mi a különbség / a munkám szempontjából /, a Nánási út, vagy a Körút között? Itt is feltart, ott is feltart, mert nehogy már azt mondd, hogy a Nánásin gyorsabban tekernek. Ja, és még élvezik is! Nrm csak az általad felvetett helyeken van káosz, hanem Bp. összes utcáin. És csak, azt látom, hogy a barom "rend őre", a gjmű tulajdonosokkal van elfoglalva, a biciklis, meg nyugodtan landolhat a kocsim előtt egyírányú utcában a forgalommal szemben. És amikor tűzet akarok gyújtani, akkor azt mondja a szerv, hogy "Ne csináljunk ügyet belőle, mert megütötte magát, fáj neki, és holnap már nem fogja, ezt tenni" Kösz szépen, és a nem tm hány ezer kp.-bólmég hány gondolja úgy, hogy az autóm eleje sikkes neki?
csili 2007.06.21. 19:12:55 / # 18914
avatar
Családunkban 3 bicikli van, közlekedési eszközként, hétvégi szabadidő-sportként is használjuk (használják a gyerekek), taxisként autóval keresem a kenyerem, de én lélekben gyalogos maradtam, és leszek is életem végéig. Esős időben lefékezek a buszmegálló előtt, ha valaki a megálló felé szalad, villantok, és engedem futni, a Lánchídon nem vagyok lusta a tükörbe nézni, és jobbra, vagy balra lehúzódva elengedni a motorost,- tisztelem, - olykor irigylem - a kerékpárost, miattuk tartom be a Nánási úti sebesség-korlátozást, (ott ők a főszereplők), a körúton viszont -bocsáss meg Frodo - epizódszerepet sem adnék nekik.
Rocktaxi 2007.06.21. 10:26:14 / # 18912
Azt nem figyeltétek meg magatokon, hogy úgy viselkedtek, viselkedünk ahogy éppen közlekedünk?? Én pl. autósként kiborulok a gyalogosokon, bicikliseken, autósokon. Gyalogosként kiborulok az autósokon, bicikliseken, gyalogosokon. Biciklisként kiborulok az autósokon, gyalogosokon, bicikliseken. Mindig az aktuális közlekedési mód és kész az anyázási lehetőség!!! :-)) Egy kis türelemmel egymás iránt csökkenthető lenne a mindennapi stressz!!! :-))

MCCCXCII 2007.06.21. 08:40:30 / # 18913
Pedig ez harc! MÉGHOZZÁ A JAVÁBÓL! Mindenki küzd a másikkal. Az egészben legalább az a becsülendő, hogy akiknek a „színeiben” éppen küzd valaki, akkor minden érvet bevet a maga igazának érvényesítésére. Ha gyalogosként közlekedik valahol, akkor ide, meg oda kell zebra. De legfőképpen oda, ahol ő jár. Máshol, ahol gépkocsival közlekedik, ott mi a „francnak” van ennyi lámpa, csak feltartják a „hülye” gyalogosok miatt a forgalmat, akik össze-vissza mászkálnak. Soroljam tovább? Azt hiszem, nem kell. A „kutya” valahol ott van elásva, hogy mindenki a saját érdekeit, és JOGAIT akarja messzemenően érvényesíteni bármi áron. Frodo ajánlotta, hogy a tutiban az újság helyett olvassam a KRESZ könyvet. Előtte is olvasgattam. Egyik kedvenc olvasmányom a Pál utcai fiúk után. De abban sehol nem olvastam olyanokat, hogy egy szabály, ami a biztonságos közlekedés érdekében lett hozva, az nem vonatkozik pl.: Audi, BMV, böhönc nagy terepjáró, vagy akár kerékpárral közlekedőre. Pedig többször átolvastam. Persze lehet, hogy változott valamit a szabály, mert nekem egy régebbi kiadás van a birtokomban. Az olyan „dolog”, hogy a kerékpáros áthajt a piroson. Engem egyáltalán nem zavar. Sőt ha utassal vagyok, akkor a látványosságra felhívom utasom figyelmét, hiszen az ember fia nem minden alkalommal látja élő egyenesben az eseményeket. A bőrét mindenki maga viszi a vásárra. Úgy közlekedik, ahogy akar. Egy kerékpárossal való közelebbi kontaktus eredménye nálam, „csak” egy lakatos munkát okoz, de a kerékpáros esetleg átül a kétkerekűről egy négykerekűre. Igaz ettől kezdve már nem a kerékpár utakért fog nagy vehemenciával küzdeni, hanem az akadálymentesítésért. Végeredményben ez is egy szempont lehet. (Már bocsánatot kérek a mozgáskorlátozottaktól, de azt hiszem, hogy mindenkinek van egy története, hogy hogyan került ilyen helyzetbe.) Még zárszónak annyit, hogy a fentebb leírtakat egy közlekedési kisfilmben már megörökítették bő harminc évvel ezelőtt. Azoknak, akik nem láthatták: A kisfilm egy nap történetét meséli el, úgy, mint egy hadijátékot. Korán reggel kezdődik a film, és bemutatja az „ellenfeleket”. Látjuk készülődni a gyalogosokat, motorosokat, kerékpárosokat, autósokat, stb. A nap folyamán egyre „élesedik” a küzdelem. Délutánra már több elesett résztvevője van a ”hadijátéknak”. A mentősök estére összeszedik a „hősöket”, akik az intenzív osztályon immár békésen fekszenek egymás mellett. E filmet régóta nem láttam, de nem ártana sűrűbben levetíteni. Ma is nagyon aktuális.
frodo 2007.06.21. 05:06:28 / # 18911
avatar
igazad van, félreértettelek. A krt-on tényleg veszélyes közlekedni, de ezen kívül még sok olyan út van a fővárosban ahol veszélyes a közlekedés. Én is szeretném társasjátéknak felfogni a dolgot, de ez sajnos nem mindenkivel megy... Sőt én igyekszem úgy közlekedni, hogy egy kicsit autós szemmel is nézem a dolgokat mielött belekezdenék vmi durvább manőverbe, sőt, ha nem sietek még udvarias is vok.
csili 2007.06.21. 04:59:41 / # 18910
avatar
Félreértettél. Szerintem a közlekedés nem harc, ahol gyalogosok, kerékpárosok, autósok,teherautósok küzdenek egymás ellen, hanem "társasjáték", ahol az előre meghatározott szabályok betartásával, egymás adottságait és lehetőségeit figyelembevéve haladunk az úton. Kerékpárral közlekedni a körúton veszélyes, ez nem az én szubjektív véleményem, ez tény, a Bp-i kerékpár-térkép szerint is. Az autópályákról sem azért vannak kitiltva, mert nincs elég hely, hanem azért, mert nem biztonságos.
Oldalszám: 6