Hozzászólások száma: 106
Ugrás a hírhez Oldalszám: 6
Témakörök > Hírek fórumai > Egy sáv a bicikliseké a Margit hídon A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
taxista 2008.10.23. 10:25:57 / # 18989
avatar
A talált tárgyak közül való. "Valamiért" nem jelentkezett a tulajdonosa... ;-)
MCCCXCII 2008.10.22. 13:45:58 / # 18988
Tévedsz! A bicajos nem a múzsám volt álruhában. .... De azóta is azon törön a fejem, hogy hogyan került a bitokodba a családi albumunk.:))
R005 2008.10.21. 16:44:15 / # 18987
avatar
A biciklisek egy mindenféle képzés és engedély nélkűl járművel közúton közlekedő személyek.És mint ilyenek, sz..nak minden kresz és egyéb írott v. iratlan szabályra! Éjszakánként unalmas pillanatokban megszámoltam: 10 bringásból 8-nak se elől,se hátúl nincs semmilyen világítása! Képzés és vizsgáztatás hiányában mennek mint birkák össze vissza, nem látnak és nem látszanak! Valószínűleg mert nincs mit bevonni tőlük, mernek behajtani tilosba gond nélkűl(akár éjszaka, lámpa nélkűl,és amikor szabályosan fordulok be jobbra majdnem átmegyek rajta, de ő anyázik!!!)A kreszt hírből sem ismerik... az Andrássy út szervíz útján úgy mennek ,mintha a millenárison hajtanának, ahol semmi gond nem érheti őket jobbról!!!(aztán anyáznak, ha felbukkan egy szabályosan érkező autó...) Egy szó mint száz! Semmilyen kötölező kresztanfolyam v vizsga nem követeli meg tőlük a közúti közlekedésben való részvételhez elengedhetetlen ismereteket!!! Ezért mennek mint a birkák,keresztbe-hosszában, nem tolják a biciklit a zebrán csak takarásból hirtelen ráfordúlnak a zebrára, és örül az ember ha nem üti el mert csak neki lenne kára a kocsiban... És végül a margit híd sávlezárásáról!!! Óránként egy biciklis megy a lezárt sávban!!! De az autók araszolnak a meki előtt befelé a belső sávba...Ki az a nem normális aki napi több száz autó közlekedését korlátozza óránként egy bringásért??? (vajon mennyi lóvét akaszt ilyen és hasonló idióta döntésekkel???) Sajnos vannak akik a legfőbb céljuknak tűzték ki az autósok kiűzését a városból...azt szeretnék, hogy az egész város kihalt legyen és ha "ŐK" úgy döntenek,hogy elbringáznak két utcával odébb, akkor kacsázva mehessenek minden felé az üres utakon!!!
Takker 2008.10.21. 05:49:28 / # 18986
avatar
Kedves bringásainkkal felvettem a kapcsolatot,több,kevesebb sikerrel. x-fegyver 109 k, 2008-10-21 01:33 tudod takker végig olvastam a fórum ajánlódat, ahova biciklistákat(!) vársz, vártok... kemény vagy, tudod. nem is, inkább merész. mivel látom be lett másolva oda a backett'staxis dráma, azon filozok, h holnap én is elkövetek egy ilyen blogbejegyzést, (ha már minden szarnak lehet, és ott elengedem magam én is)amit szívesen vennék, ha fölnyomnál oda. tudod semmilyen szinten nem szeretnék regisztrálni közétek. ezt ugye megérted. olyan "emberek" közé, akiknek csak olyan fogalmak léteznek, mint autós, és atöbbicsira(bringás, motoros és gyalogos). az ember mint olyan nem létező kategória (kivétel pár erőtlen hangú kis normálisnak). már bocsánat, nem kenyerem a nickek mögé bújva keménykedni és beugatni másoknak, de ez esetben, hogy van pofád olyat írni,h mi nézzünk magunkba? a biciklisek száguldoznak összevissza? a biciklisták követik el a legtöbb szabálysértést, v a legtöbb balesetet?(néztél erre vonatkozóan valami statisztikát? érdemes volna) te most komolyan beszélsz? és pont egy taxis? a taxisok akik úgy gondolják és (e szellemben is ténykednek),h rájuk nem vonatkoznak a szabályok, mert ők az utcán dolgoznak? pont ti, akik azt hiszik, nekik mindent szabad? a fórumotok is ezt tükrözi. büszkélkedik a kretén,h felkeni a biciklist, a másik,h kivasalna gyalogost... ember miről beszélünk? gondolkodjál már mielőtt itt hőbörögsz. a pofátlanság csimborasszója mikor valamelyik ökör arról fröcsög, h a biciklis miatt dugó van, v lesz és bedugul megint a város a Mass miatt. tényleg apa? miattatok meg egész évben az van! kapjálmár magadhoz, h mit mérsz mihez! és ki okozza a dugókat!? olyan,h környezetszennyezés pedig nem létező fogalmak. mélyen kussol mindenki ez ügyben is. (mindezt úgy írom le,h tisztában vagyok vele,h nem minden taxis szarszemét és feltelezem,h te is a jogkövetők közé tartozol) azt gondolom,h akik az utcán dolgoznak, azoknak kéne inkább példával elöl járni és nem kivonni magukat a szabályok alól. az út nem az autóké, hanem embereké, akik különböző járművekkel közlekednek rajta. és mert neked erősebb a talicskád, még nem gyakorolsz kegyet mások felett, azzal,h nem ölöd meg. erről az isten nekem teremtette az aszfalt dologról zúzódjatok le, mert nem életképes. kicsit nézz körül a nagy világban és rájössz,h egyre inkább nem az. viszont az is igaz,h a figyelmetlenség, kreténség, nem jármű függő, hanem ember. és a köcsög bringást én is leugatom az úton... főleg a gyökér 15 éves BMX-est, aki villamos síneken zúzódik le a Móriczról a Gellértre. és igen, takarodjanak a futárok is a sínekről. az nem mentség,h dolgozik. de a taxisnak sem. és mert láttad a tegnapi kékfényben, még nem minden futár és bringás drogfutár... bocs,h megint hosszú lettem, de kicsit felbasztam magam ezen a ti fórumotokon. ugylátszik nem volt jobb dolgom. x ---------------------------------------------- "...tudja,én már nem hiszek se törvényben,se igazságban.de egyvalamiben hiszek.a Batmanben." * válasz

Bao 2008.10.19. 20:26:57 / # 18985
avatar
Takker (nem ellenőrzött) 79 v, 2008-10-19 21:18 Majd ha betartjátok a közlekedési szabályokat (nem mentek át piroson,nem mentek ketten egymás mellett,nem mentek szembeforgalomba,stb..),akkor ugassatok! Nagyon utállak titeket !!!

taxista 2008.10.19. 20:02:10 / # 18984
avatar
:-)))))))) Szerintem a bicajos a te múzsád volt (álruhában)...
tomajer 2008.10.19. 11:48:38 / # 18983
Taxisok a Beckett's előtt szo, 2008-10-11 03:52 | Szerző: gaze Megépült az Alkotmány csodasáv, használnánk is rendesen. Hétvégén éjszaka viszont teleparkolják a Beckett's külföldijeire vadászó taxis hiénak. Társaság jelzése nincs rajtuk, ezért gondolom, hogy hiénák, nincs kinek "beszólni". Nem várakoznak az utasokra, mert vagy 20 percig figyeltük őket, de drosztoltak tovább keményen. Szóltunk nekik, hogy ne itt parkoljanak már (ugyan ki lehetne őket kerülni, viszont odébb is lehetne parkolni, pláne éjszaka) na erre a szokásos jött: "Anyádnak biciklizzél köcsög! Nekem ne ugassál köcsög! Meg, hogy Köcsög!" Úgyhogy most írtam levelet a Beckett'snek, esetleg ha gondolják, kérjék már meg a figurákat hogy vegyék igénybe a parkolóhelyeket, ha már vannak. Kíváncsi leszek... Az Alkotmányra asszem jól jönne a bajcsy felőli végződésére pár korlát, vagy beton darab, mert a lehajtóra rendszeresen ráparkolnak (egy teherautó gyakorlatilag majd minden nap dél környékén ott drosztol...) valamint áruszállítás, minden basz, és a kilógó autóktól ugyanúgy be kell gurulnom a mögöttem jövő autók elé + a kitolató parkolók sem látnak hogy jövök. Persze, ki lehet őket kerülni. De azt hiszem, nem +1 parkolóhelynek épült oda az a sáv. Ez az én városom is, és az Alkotmány kerékpársávja miatt végre tudom úgy érezni, hogy egy kicsi darabja nekem is fontos. gaze blogja

tomajer 2008.10.19. 11:41:51 / # 18982
A taxisok a Beckett's előtt állnak - agresszívan szo, 2008-10-18 02:19 | Szerző: gaze Cimkék:beckett's Nu, hát nem álltak odébb a taxisok. "G- Uraim tudják ugye hogy a kerékpársávon állnak? T- És mi a fasz közöd van hozzá kisköcsög?! T- Kerüljél ki te kis köcsög a kis köcsög bicikliddel! T- A gyúcsány se tartja be a törvényeket, én mér' ne szarjam le?! G- Azért mert mivel ki van építve a kerékpársáv nekem ezen kell mennem és ebben maguk akadályoznak. T- És akkor mi a pöcs van? Takarodjál kurva anyádba köcsög! G- Esetleg álljanak arrébb, vagy mint láthatják ott van parkolóhely, épp az autójuk mellett. T-Szétbaszom a pofád te köcsög... G- A térfigyelő kamera alatt? T- Szerencséd hogy itt a kamera! G- Akkor álljanak arrébb! *közben autó szintén ráparkol, sofőr benne, vészvillogóval* T- Neki mér' nem szólsz be?! G- Mert benne ül a sofőr és vészvillogóval áll. T- Ki a fasz vagy te hogy itt beugatsz? G- Állapolgár aki használni akarja a kerékpársávot. T- Na takarodjál tovább köcsög!" És ez még kb 20 percig. City Taxi felíratú autókban ültek. A City Taxi diszpécsere szerint nem hozzájuk tartoznak. Egyébként ő nem tud mit csinálni a helyzettel és a beszélgetést fejezzük be, majd bontotta a vonalat. Újbóli hívásra, hogy nem zavarja őket, hogy illetéktelenül használják a cégük nevét és logóját, újra bontotta a vonalat. Ennyit erről a társaságról Rendőrautó kétszer haladt el kis csoportunk mellett. A Szalay rendőrörsön - mivel épp telefonálásban zavartam meg - azt mondta az ügyeletes, hogy inkább telefonáljak be (min. 15 perc mire kapcsolják a kerületet) és hívjak ki járőrt. Tehát egészen biztos, hogy nem lesz tettenérés. Így történés sem. Egyébként ha ki van építve a kerékpársáv akkor nekem azon kötelező haladnom. Ja, és a verekedős kedvű 170 magas kopasz fickó egy ezüst ford mondeóval tolja, rendszeresen ott parkol, rendszáma EBX 181. City Taxi felirattal az oldalán (a lámpáján csak annyi áll, hogy taxi). Észérvekkel semmire sem mentem, hogy megértem hogy ebből élnek, és hogy jövő héten is ott akarnak állni, csak lécci álljanak odébb 2 méterrel, pláne ha üres a placc, mert ez mindkettőnknek jó lenne, de ugye az észérveimet kenjem a köcsög hajamra. Nos. Asszem megveszem azt a repülőjegyet, mert én ezt nem akarom állandóan eljátszani, inkább kiszállok ha tehetem. gaze blogja

tomajer 2008.10.19. 11:38:23 / # 18981
Taxis vs. biciklis, így is lehet sze, 2008-10-15 13:16 | Szerző: NemNorma Cimkék:taxi koccanás baleset kerékpáros Ma 10-11 óra között az Izabella utcába mentem karbantartásra egy lakásba. Épp leparkoltam, és elkezdtem nézelődni parkolójegy automata után, mikor a Podmaniczky utca felől fékcsikorgást hallottam. Tőlem 30 méterre kb. egy biciklis meg akart kerülni egy taxist, aki az út szélén állt, ám mikor melléért a bringa, hirtelen meg akart fordulni, és így fellökte szegény srácot. Láttam, hogy a bringás hempereg a földön, egy országúti hátsó kereke meg pattog az úton. Na, mondom, ez komoly. A srác egyből felpattant, és kiderült, nem a biciklije esett szét, hanem pluszba vitt egy kereket magával. Taxis egyből kiszállt, és segített a srácnak, majd visszaült a taxiba, és félreállt, mert az egész Izabella rájuk várt. Közben én is odasiettem, hiszen láttam az egészet, hátha kell tanú. A taxis visszasietett, sőt, az utasa is kiszállt, és többszőr megkérdezték a srácot, nincs-e valami baj, tényleg minden oké? Én is kérdeztem, hogy rendben lesz-e, majd kezet fogtak a taxissal, és mindenki ment a dolgára. Szimpatikus volt mindkét fél hozzáállása, így is megoldható egy koccanás. A kerónak nem lett baja, csak az egyik fékkar fordult el a kormányon az eséstől. Amúgy a taxis még azelőtt normálisan, emberi hangon elismerte a dolgot, és elnézést kért, mielőtt én odaértem volna, tehát nem a tanú megléte, és a következményektől való félelem miatt viselkedett így. Bárcsak több lenne belőle. NemNorma blogja

erdősáv 2007.11.11. 05:26:29 / # 18980
avatar
http://www.scheerti.blog.hu/2007/11/10/egy_futar_mindennapjai

erdősáv 2007.11.11. 05:24:35 / # 18979
avatar
http://scheerti.blog.hu/2007/11/10/egy_futar_mindennapjai

csogu 2007.10.29. 11:39:05 / # 18978
Na, erről a dologról cbtaxinak lesz beszámolója, amit épp az előbb mesélt nekem!!! Majd felhívom a figyelmét erre a topicra.
Bao, a FŐNÖK! 2007.10.29. 11:28:46 / # 18977
avatar
Sok sikert! :)
MCCCXCII 2007.10.29. 11:27:37 / # 18976
Na ja! De menek "vadászni", mert ebből nem élek meg. Hátha akad egy kerékpáros, vagy egy gyalogos. DD
Bao, a FŐNÖK! 2007.10.29. 11:25:11 / # 18975
avatar
Akkor értjük egymást! :)
MCCCXCII 2007.10.29. 11:22:29 / # 18974
Igazad van! Nekem még oda is szólt a kiscsávó: - Azért van fékje, hogy megálljon nem? Én csak annyit mondtam neki, hogy mitől olyan biztos benne, hogy működik-e.
Bao, a FŐNÖK! 2007.10.29. 11:22:03 / # 18969
avatar
Frodó elég korrekt,nem fog tiltakozni szerintem.

Bao, a FŐNÖK! 2007.10.29. 11:21:25 / # 18973
avatar
Ez megszokott.. A tüntetők a hibásak akik 100 illió kárt okoznak... Nem a kormány aki 7 év alatt több 100 milliárdot!! Kicsiben és nagyban is így megy!
MCCCXCII 2007.10.29. 11:19:53 / # 18972
Hangsúlyozom sajnálom az illetőt. De azon felkaptam a vizet, hogy minden fórumon csak azt emelték ki, hogy a szegény kerékpárosokat, akik mindig szabályosan közlekednek, és őket azok a szabálytalankodó autósok veszélyeztetetik. És ebben azt hiszem Frodo topictárs is egyetért, hiszen korábban már kifejtette erről a véleményét.
Bao, a FŐNÖK! 2007.10.29. 11:14:59 / # 18970
avatar
Én legszívesebben a gyalogokon hajtanék át! Ki van még így vele? Gondoljon mindenki egy min. csütörtök éjszakára a nyugati mcd. és a forgóóra közötti részre! Lépett már le valaki elé szánt szándékkal szabálytalanul gyalogos?! Ha nem ,akkor én a holdon taxizom.. :)

Oldalszám: 6