Hozzászólások száma: 4289
Ugrás a hírhez Oldalszám: 215
Témakörök > Hírek fórumai > Egy UBER mind fölött, Egy Uber kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen, A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
mozinéző 2022.07.14. 17:06:09 / # 352807
avatar

Tegnap 176km 1000ft a töltés. Jó nem lesz. A benzin sem lesz örökké 480.

alelölülő 2022.07.14. 11:33:42 / # 352804
Gyanítom, hogy sz@rban lesz, aki az üzemanyag-megtakarításból tervezte a villanyautóvásárlásra felvett hitel törlesztését.
alelölülő 2022.07.14. 11:28:16 / Módosítva / # 352803
A piaci áram-ár (7750 helyett 50833 Ft 210 kWh fogyasztásnál) majdnem hétszerese  a rezsicsökkentett árnak.
Mennyi most 1 km villanyautózás áramköltsége?
Jó buli lesz hétszeres áron is?
tomajer 2022.07.14. 10:07:27 / # 352802
Ez akkor lenne igaz, ha korlátlan kerettel, annyian vehettek volna villanyautót, ahányan akarnak, és nem kirakatpályázat lett volna aprópénzből, amit az EU finanszírozott.
De azt hiszem most rosszkor szólaltál meg, éppen a rezsicsökkentés kinyírásakor  .... :-(
donkihóte 2022.07.13. 14:28:19 / # 352801
avatar
És még sorolhatnánk pár dolgot, úgy érzem. Többek között azt is, hogy minden liberális gondolkodású taxista szerencséjére ugyanez a diktatórikus, autoriter, korrupt kormány volt hatalmon, amikor az elektromos autó támogatásból a taxisok ekkora pénzt kaptak. Mármint az előbb említettek is.
cheater 2022.07.11. 22:39:17 / # 352800

Van egy 100milliárd dolláros cég mely engedélyköteles tevékenységet végez mindenféle engedély hiányában az egész világon. De mielőtt még megkezdené a tevékenységét a legelső lépése, hogy speciális védelmi szoftverekkel bástyázza körül magát, mindezt teszi azért, hogy a helyi hatóságok ellenőrzésének lehetőségét kizárja.

Ezért Európában - ma még - börtön jár.

Bárki tud arról, hogy akár csak rabosítottak volna az uber vezetéséből valakit?


Ha ezt én csinálnám a mikróvállalkozásomban még a bilincs is kattanna, ott és azonnal. Sőt, a híradóban is benne lennék mint elrettentő példa. Jönne a NAV én pedig rájuk engedném a kutyákat. Már vinnének is.


Ehhez képest az uber még azt is követte - az egész világon! - hogy az utas az autó elhagyása után mely épületbe gyalogol be. Ha ez alapján bármiféle ellenőrző szerv alkalmazottjának tűnt azonnak kitiltották a rendszerből.

Én megfigyelhetem a NAV-ot? A rendőrséget? Rögzíthetem a vám- és pénzügyőrség tevékenységét? Ráadásul megtehetem ezt akár Amerikában is? Dehogy tehetem meg, kétszeres életfogytiglant kapnék érte.

Ezt úgy hívják, hogy állam elleni bűncselekmény. Az uber modell üzleti részét pedig úgy hívják, hogy bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás.


A legelegánsabb megoldása a Magyar Kormánynak volt. Mi a legnagyobb ereje a cégnek? Az online lét. Kihúzták a lábuk alól a netkábelt és slussz =)


Mi van kiírva Emmanuel Macron neve mellé a kis táblácskájára? A Francia Köztársaság elnöke. Mi a dolga a francia köztársasági elnöknek? A francia állampolgárok érdekeinek védelme. Mit csinál Macron? Az amerikai uber érdekeit képviseli a francia állampolgárokkal szemben.

Még ma is vannak országok ahol ezért fára húznák, de 30 évvel ezelőtt még Európában is életfogytiglant kapott volna. 

Én már akkor tudtam, hogy egy hülye mikor a leégett templomuk újjáépítésére a kíniaktól kért pénzt. Egy atomnagyhatalom. A saját templomára. A kíniaktól.

Az ész megáll, ehhez ilyen ultrahülyének kell lenni.

tomajer 2022.07.11. 20:21:34 / # 352798
Igen.
Kvázi ezt, és a rögzített hatósági árat tényleg nekik köszönhetjük.

donkihóte 2022.07.11. 19:19:30 / # 352797
avatar

Még szerencse, hogy már akkor is a fidesz volt hatalmon, ugye? 

cheater 2022.07.11. 06:58:30 / Módosítva / # 352794

Uber lobbisták és Emmanuel Macron kéz a kézben 


Aztán 2015. június 25-én a tüntetések erőszakba torkolltak, és egy héttel később Macron SMS-t küldött Kalanick-nek, amelyben nyilvánvalóan segítséget ajánlott.


A jövő héten mindenkit összehívok, hogy előkészítsük a reformot és módosítsuk a törvényt

- írta. 


 Ugyanezen a napon az Uber bejelentette, hogy Franciaországban felfüggesztette az UberPop szolgáltatást.

Hónapokkal később Macron aláírta az Uber-sofőrök engedélyezésére vonatkozó követelményeket enyhítő rendeletet.


Az, hogy a mostani francia elnök milyen mértékben állt kapcsolatban a francia törvényeket megszegve működő, ellentmondásos globális céggel, most derült ki először.

tomajer 2022.07.10. 20:48:59 / # 352793

A nagy Uber-leleplezés: „Az erőszakosság garantálja a sikert”


Több mint 124 000 bizalmas dokumentum szivárgott ki a Guardienhez, a magyarországi lobbizásról is kiderültek részletek.


Emmanuel Macron jelenlegi francia elnök is segítette titokban az Uber lobbitevékenységét – egyebek mellett ez is kiderül a Guardian monumentális oknyomozóanyagából, amely a kivételes karriert befutott, agresszív üzletpolitikájáról is hírhedtté vált, a taxik mellett alternatív személyszállítási szolgáltatást nyújtó cég módszereit, működési modelljét mutatja be a laphoz kiszivárgott mintegy 124 000 bizalmas dokumentum alapján. Ezekből világossá válik, hogy Joe Biden jelenlegi amerikai elnöknél és Olaf Scholz jelenlegi német kancellárnál is lobbizott volna a vállalat, amelynek korábbi vezérigazgatója egyébként azt tudatta:

Az erőszakosság garantálja a sikert.

A Guardian a megszerzett dokumentumokat megosztotta az International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ) nevű tényfeltáró újságírói hálózattal. A 29 ország mintegy 180 újságírója részvételével zajló projekt keretében a magyar szállal a Direkt36 foglalkozott. Cikkük szerint az Uber idehaza is mindent megtett, hogy kapcsolatokat találjon a kormány döntéshozóihoz annak érdekében, hogy a szabályozást a vállalat érdekeinek megfelelően alakítsák.

Lobbistájuk, Sárdi Tamás segítségével utat találtak – mások mellett – Vitézy Dávid BKK-vezérigazgatóhoz és Seszták Miklós fejlesztési miniszter köréhez is, de egy alkalommal magával Lázár János kancelláriaminiszterrel is találkoztak. A cég módszereire jellemző, hogy az egyik NAV-razzia alkalmával idehaza is alkalmazták azt a – Guardian cikke alapján rendszerszinten is működtetett – eljárást, hogy a hatóság számára hozzáférhetetlenné tették a munkatársak számítógépeinek adatait. Minthogy Magyarországon a szabályozás nem igazodott végül az Uber-érdekekhez, a vállalat kivonult a piacról.

Ugyanakkor a Guardian cikkéből nagyon sok minden derül még ki arról az ötéves időszakról, amikor Travis Kalanick vezette a céget, és agresszív politikával igyekezett megannyi világvárosba bevezetni a szolgáltatást, akár úgy is, hogy közben törvényeket, vagy a taxisokra vonatkozó szabályokat kellett szegni. A dokumentumok alapján a jogszabályok kerülése mellett az Uber nagy erőfeszítésekkel lobbizott miniszterelnököknél, elnököknél, oligarcháknál, médiamoguloknál:

nem a szabályokat akarta betartani, hanem a döntéshozókat akarta megnyerni, hogy változtassák meg számára kedvezően a szabályokat. 

A mára 43 milliárd dolláros vállalat és az elit együttműködéséről olyan elképesztő részletek is megjelennek, minthogy az Uber több százezer dollárt fizetett neves akadémikusoknak azért, hogy olyan kutatásokat készítsenek, amelyek alátámasztják a vállalat állításait gazdasági modelljének előnyeiről. További részletek a Guardian tényfeltárásban.


alelölülő 2022.07.10. 18:54:38 / Módosítva / # 352792

Uber próbálkozása 2015-ben a magyar kormánynál.

Meglepő, de akkor még tartottak taxis-sztrájktól.


  • Az Ubernek dolgozott Kónya Imre, az MDF-kormány egykori belügyminisztere, aki többek között Pintér Sándor jelenlegi belügyminiszterrel tárgyalt az amerikai cégről
  • Az Uber elsők között tárgyalt Vitézy Dávid akkori BKK-vezérrel (jelenleg a Technológiai és Ipari Minisztérium közlekedésért felelős államtitkára), ő azonban épp abban az időben veszítette el befolyását a fővárosban
  • Az Uber képviselői kapcsolatban voltak Lázár János egyik bizalmi emberével, és egy alkalommal magával Lázárral is találkoztak
  • Az Uber egyik munkatársa felvette a kapcsolatot Kóka János egykori gazdasági miniszterrel, aki segítőkész volt, mondván, hogy amúgy se szereti a taxisokat, de aztán végül nem lett köztük komolyabb együttműködés
  • Az Uber nagy nyomás alatt volt a NAV részéről. Az adóellenőrök több százszor vizsgálták az Uber-sofőröket, a cég budapesti irodájában tartott NAV-razzián pedig az Ubernek még a titkos „kill switchet” is be kellett vetnie, hogy a hatóság számára elérhetetlenné tegye a munkatársai számítógépén tárolt adatokat

szálka 2022.03.30. 12:47:24 / # 352662
avatar
Te beteg vagy
A monolit világlátásodra itt olvasható a válaszom.  Talán megérted...


Hajnóczy PéterA HANGYA ÉS A TÜCSÖK
A novemberi szél a zörgő faágakról éppen az utolsó fonnyadt-száradt leveleket tépte le, amikor azerdőszélen találkozott a tücsök és a hangya. A hangya kicsit kopott, naftalin szagú, depanofixbéléses télikabátot viselt – júliusban vette leszállított áron a Bizományi Áruházban, akár avízhatlan síbakancsát -, a tücsök viszont láthatóan didergett vékony és béleletlenvászondzsekijében. A tücsök zsebre dugott kézzel álldogált, mert kesztyűje sem volt.– Jó napot, tücsök szomszéd – mondta a hangya. – Ahogy elnézem, nem izzad bele akabátjába…– Bizony, hideg van, hangya szomszéd – válaszolt vacogva a tücsök. – Ez a szél az embercsontját is átjárja...A hangya megigazgatta bőrkesztyűs kezével a sálat a nyakán.– A feleségem kötötte – mondta. – Ügyes asszony: nézi a televíziót és közben mindig kötvagy horgol valamit. Maga, úgy tudom, nőtlen és albérletben lakik…– Hát igen – bólogatott a tücsök -, tudja, én mindig csak hegedülgetek, másra nemigenmarad idő…Cigarettásdobozt kapart elő a zsebéből, és odakínálta a hangyának.– Köszönöm – rázta a fejét a hangya. – Több mint három hónapja, hogy leszoktam adohányzásról. Nemcsak haszontalan, az egészségre káros szenvedély ez, de pénzbe is kerül. Egydoboz cigaretta árából megreggelizhet vagy megvacsorázhat a magamfajta kétkezi munkás. –Megköszörülte a torkát.– Úgy tervezzük a feleségemmel, hogy jövőre nagyobbra cseréljük a lakást. Központifűtés, telefon, közvetlen földalatti járat a szemétdombhoz…A tücsök cigarettára gyújtott.– Aki nyáron hegedül, míg mások megfogják a munka végét, hogy vigyék valamire azéletben… – A hangya megcsóválta a fejét. – Talán azt gondolta, kedves tücsök szomszéd, hogyebben az évben nem is lesz tél?– Egy hét múlva elutazom – mondta a tücsök -, csak úgy május felé jövök haza…– Elutazik? – csóválta a fejét a hangya. – Valami rokoni meghívás, kedves szomszéd?– Nem járok én vendégségbe – mondta a tücsök -, csak hegedülgetek otthon, gyakorlok…– Elárulná, hová utazik? – mosolygott rá a hangya.– Párizsba – mondta a tücsök.– Párizsba?A hangya kerekre tágult szemmel a tücsökre meredt.– Tréfál, kedves szomszéd? – kérdezte kissé emelt hangon. – Miből telne magának arra,hogy Párizsban töltse a telet?– Meghívtak… a Conservatoire… – mondta a tücsök. – Hangversenyeken hegedülök…A hangya a földre szögezte a szemét, hallgatott egy darabig, aztán kérlelő hangon megszólította atücsköt:– Tekintettel a régi ismeretségre… elintézne egy számomra fontos ügyet?–  Kérem, nagyon szívesen… – biztatta a tücsök – csak mondja, szomszéd úr… – Arra kérném – mondta a hangya -, hogy Párizsban keresse fel La Fontaine urat, és mondja meg neki, hogy nyalja ki a seggem.


cheater 2022.03.30. 10:27:57 / Módosítva / # 352661
Meghalnék, ha végignéznék egy netflix produkciót is, nemhogy még fizessek érte. Azt hiszem ennek elég jól érthető jelét adtam. 
Igazából már a filmnek kiosztott díjak számából és magából a borítóképből meglepően pontosan meg lehet tippelni, hogy mit/milyen témákat kezel kiemelt prioritásként a film. 
Az ultraliberális mainstream egy zárt körben felváltva egymásnak osztogatja az általuk kitalált díjakat, egy az általuk alapított döntő bizottságból az általuk létrehozott mozicsatorna gyakorlatilag összes 'művére'. 
Természetesen propagandáról szó nincs! 


Figyelj, ha ezzel  házibulis témával megbántottalak akkor azonnal visszavonom. Szóval ha te nem szoktál házibulit tartani vagy éjfél után ébren lenni, esetleg az élet értelmén sem elmélkedsz soha akkor mea culpa, már vissza is vontam. Bár igazán nem értem a víziómban mi a bántó, de legyen ahogy akarod.


De szerintem te félreértesz engem. Én nem minősitelek, én győzködlek. 
Azt írod neked nincs bajod a különböző médiákkal, elférnek egymás mellett, szerinted legyen színes a paletta (ötletem sincs honnan jöhet ez a gondolat a fejedbe :-D ).  Én pedig arról győzködlek, hogy ne fogadd el.  Miért kéne elfogadnod? Nem értem a hozzáállásod. Konkrétan téged a taxist támad egy évtizede a netflix.  Miért ne adhatnál a nemtetszésednek hangot?  Ez valami fétis, hogy üssetek(!)  vagy mi?


Vagy én értelek félre és az uber nevezetű céggel nincs bajod?


Mert akkor itt egy filmajánló neked, nézd meg az Ubergáz c. filmet.  Netflix produkció. Egy tök rendes és okos pakisztáni (mi más?)  uberdriver egy napját mutatja be. Akcióvígjáték, gurulni fogsz a nevetéstől.Annyira jó, hogy nagyon. 


Mondjuk én nem néztem meg, de velem ne foglalkozz, hisz tudjuk én előítéletes vagyok.
tomajer 2022.03.29. 22:01:11 / # 352660

Én élvezem :-P


szálka 2022.03.29. 17:39:16 / # 352659
avatar

Sok ökör megfordult már ezeken az oldalakon,  de ennyire öntelt barom, mint te igazán párját ritkító.

Eredendően egy könyvről volt szó.  

Megint leírod, hogy én dotálom a netflixet, közben azzal kérkedsz,  számodra világos  mi folyik ott.   Ergo nézed.  Pénzért, előfizetéssel.

És természetesen azt is pontosan tudod, hogy én mit csinálok éjfél után.  

Mint ahogy egy korábbi vitánkban a francia tejtermelőknél is jobban tudtad, hogy mi van a francia tejtermelőkkel.


Miért nem fejezed be ezt a tébolyult önigazolást?

cheater 2022.03.29. 16:37:19 / Módosítva / # 352658
Helyes lenne a logikád, ha a világháló és a netflix úgy működne ahogyan te képzeled. De nem úgy működik. 


Netflix filmbe nem csak a netflixen szaladhatsz bele, sajnos ennél jóval nagyobb a kapacitásuk, a nagyüzemben gyártott filmek mára már döntő többsége netflix produkció. És mind - értsd mind kivétel nélkül - tartalmaz propagandát. Olyat amelyet a tulajdonosi kör gondol helyesnek a világról. Ez nem egy eltitkolt, hanem egy megfogalmazott cél, ahogyan egészen pontosan ugyanezt a facebook is kinyilatkoztatta.


Ha egy fájlmegosztó oldalon rányomsz a letöltés gombra jellemzően még nem tudod, hogy ez egy netflix produkció. Elindítod a filmet és jön a pislogás. Csak egy egyszerű példa hogy megértsd, szeretted valaha az X akták sorozatot? Ezt biztosan ismered. 13 év után a netflix elővette.

Első rész első jelenet, szó szerint az első képkockák: 

Murder kiszáll egy kocsiból a hátsó ülésről mosolyogva. 
Scaly várja és mosolyogva kérdezi:  - Uber?  
Murder (elégedett mosollyal) - Uber. 

Majd elindulnak földönkívüliek után kutatni. Uberrel!


Ember, te ennek a cégnek pénzt adsz, dotálod. És közben házibulikon a haverjaid körében az éjfél utáni beszélgetések és az élet értelmének keresése közben fogadni mernék rá szóba kerül az, hogy te nem eszed a propagandát. A narancssárgák bekaphatják, téged nem vernek át.  Ez neked fontos, a környezetednek a te világnézetedről és felkészültségedről tudnia kell. 

Csak ha ez így van, akkor felmerül bennem egy kérdés. Te válogatsz a propagandák közül, vannak számodra megfelelő propagandák? Tehát a propaganda az propaganda feltételezem ebben egyetértünk, de te kiválogatod azokat akiknek hagyod hogy befolyásoljanak és büszkén hirdeted azt mikor nem? 

Szerintem te kevered a szocializációt - mely egy egészséges folyamat - az átszocializálással mely minden esetben negatív eredménnyel zárul.
szálka 2022.03.29. 11:14:13 / # 352657
avatar
Próbáltalak megóvni attól, hogy kardcsörtetve sorba állj egy újabb pofonért, de hiába.

Először is tisztázzunk valamit :  a kérdésedben megfogalmazott állításoddal ellentétben mi nem beszélgetünk.   Mindössze annyi történik,  hogy a szokásos lekezelő, arrogáns stílusodban magabiztos kijelentéseket teszel velem kapcsolatban oly módon,  hogy közben szemernyi tudásod sincs azok valóságtartalmáról.  De, végülis minek bármiről bármit tudni, ha meggyőződéses imádója vagy a saját igazadnak.
Mindeközben észre sem veszed, ahogy önmagad járatod le.Mutatom,  ezzel  kezdődött :  Felszólítasz,  mondjak neked egy netflixes filmet ahol taxit hívnak, te majd rögtön mondasz rá tízet amiben ubert.   Még hozzáteszed, hogy jó hangosan hívják, hogy mindenki értse.Tehát te egyre tudsz tízet is.  
Eszerint  te nézed a netflixet !!   Sőt, akkora figyelmet szentelsz rá, hogy naprakész vagy belőle.  ( talán filmkész is )Aztán kétség nélkül  dörgölöd az orrom alá, hogy nézem a propagandát, ami konkrétan ellenem irányul.  Hát nem most vált világossá, hogy egyedül az állítható bizonyossággal, hogy te biztosan nézed.?
Utána  rádobsz még egy lapáttal.  Szerinted én fizetek azért,  hogy nézhessem a konkrétan ellenem irányuló propagandát.  ( szinte szóról szóra idéztelek )Még mindig csak azt tudjuk,  hogy te nézed.... Hiszen az érvelésed alapját adta, hogy pontosan ismered  az ott látható filmeket.
Viszont, és most jól figyelj  :  aki nézni akarja a netflixes tartalmakat az feltehetően fizet érte, vagy a megosztás módszerével jut hozzá, ha valamelyik rokona, barátja fizeti.
Következésképpen vagy te magad fizeted, vagy azzal a megosztással élsz, ami ellen hallotaxis oldalak tucatjain keltél ki magadból. Legyen szó bármiféle megosztásról.


Mindez történt egy lassan 100 évvel ezelőtt írt könyv miatt.   Amit te hatásos fegyverként gondoltál felhasználni ahhoz, hogy lesújtóan írhass napjainkról.Csak azzal nem számoltál, hogy esetleg más is ismeri a könyvet, és a szabad gondolkodás jegyében talál párhuzamot  a megírt  fikció és a napi kormánypolitika közt.








cheater 2022.03.29. 01:16:03 / Módosítva / # 352656
Én az elvetemült liberális elfogadom a google, a faszbúk, a netflix mellett a mandinert is.


Hát ne tedd. Nem itt lenne az ideje, hogy ne fogadd el a befolyásolást? Ha már ez a vesszőparipád. Felnőtt embert ez nem zavar, hogy befolyásolják nap, mint nap? 
Másrészt pedig nem igaz amit írsz, ugyanis a mandinert nem fogadod el - ennek többször is jelét adtad - de az előtte felsoroltak mindegyikét gondolkodás nélkül igen. 


Te két lábbal a földön álló felnőtt emberként, aki magát - ha jól veszem ki - a világot egy jól ismerő embernek gondolja azt hiszed a facebook értéke azért 1000 milliárd dollár mert lehet rajta mókás gif fájlokat küldözgetni?
Leírjam forintban az ezer milliárd dollárt vagy arányosítsuk a magyar GDP-hez, hogy végre kezdjen derengeni és valóban felfogd, hogy miről is beszélgetünk itt mi most?
szálka 2022.03.28. 18:33:37 / Módosítva / # 352655
avatar
Megint öngól lesz abból, ha csak a saját térfeleden vagy hajlandó játszani a saját pöttyöslabdáddal. Minden egyes szó, ami kritikai éllel születik reakcióként az írásodra, neked csak arra jó, hogy még nagyobb hévvel leírd lényegében  ugyanazt, amit előtte.  Nem !  Érted ?  Nem magasztaltam a netflixet.  Az általad dicsőített könyvből egyedül az általad ördögi ármánynak tartott netflix próbált filmet csinálni. Ezt és ennyit írtam.   Ebből az jött le neked, hogy én a világtalan az ubert reklámozó netfix üvegszemű rajongója vagyok.Én az elvetemült liberális elfogadom a google, a faszbúk, a netflix mellett a mandinert is. Ugyanis mindegyiknek megvan az a sajátossága, hogy nem kötelező olvasni, vagy nézni.
És, hogy legyen valami, amiben tökéletesen egyetértünk : ( idézet tőled )  " Folyamatosan nézed a propagandát - mely konkrétan ellened irányul "   Igen valóban ömlik rám a fideszes agymosás.   A ti világotok vált ketté Krisztusira és Antikrisztusira.  oly"amat
cheater 2022.03.28. 16:39:54 / Módosítva / # 352654
A netflix magasztolása érdekes gondolatvilág egy taxistól. 
Mondj egy netflix moviet amiben taxit hívnak én pedig mondok rá neked 10-et amiben már rég ubert. Ráadásul jó hangosan kiemelve, hogy bizonyosan mindenki megértse. 


A többi témában ejtett célzott befolyásolásról nem ejtek szót, maradok a fórum keretein belül. Mi sokadikak vagyunk a célkeresztben, de sajnos mi is benne vagyunk. 
Folyamatosan nézed a propagandát - mely konkrétan ellened irányul - sőt, nemhogy nézed, fizetsz érte. Mindeközben még ott a kanapén tévézés közben szidod a mandiner.hu-t, mert szerinted azt téged befolyásolni akar. És konkrétan te azt hiszed, hogy ezzel a hozzáállással szebbé teszed a világot. Te tudod melyik a helyes világ, hisz a helyes világ mintáit láttad a netflixen.. 


Ha nekem nem hiszel, higgy a matematikának: csak szimpla matematikai alapon összehasonlítva a netflix, facebook, google lobbi erejét pl. a mandiner.hu-val, azt hiszem nem kell nagy tudás hozzá hogy belásd ezek ereje nemhogy egy lapon nem említhető, még egy galaxisban sem.


Rövidre zárva: te fizetsz azért, hogy nézhesd a célzottan ellened irányuló propagandát. Úgy gondolom, ha van a sekélyességnek magas szintje akkor ez az.
Oldalszám: 215