Hozzászólások száma: 4289
Ugrás a hírhez Oldalszám: 215
Témakörök > Hírek fórumai > Egy UBER mind fölött, Egy Uber kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen, A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
cheater 2021.06.19. 05:41:48 / Módosítva / # 352268
Tudod mennyi ilyen ingyenélő van? Nyúlsz@rnyi. végeláthatatlan sorban nőnek ki a földből, mint a gombák. 

Autó bérbeadás - Keress pént az autóddal 

És győzköd, hogy ez milyen trendi. Meg ez az új világrend, ami maga az innováció, hogy micsoda ostoba dolog, hogy az autók az esetek 95%-ban kihasználatlanul állnak. És ha ebbe a trendi üzletbe beszálok akkor az autóm majd nekem pénzt keres. Hogy az én tulajdonomban lévő autó neki miért keres pénzt az nekem nem egészen világos. De hát nem kér sokat ezért az innovatív ötletért "csak" 30%-ot, hát az igazán nem sok ezt beláthatjuk. 


Az én autómért ő kér pénzt. És ezt felnőtt emberek diplomával a zsebükben eszik. Hát vegyen egy autót aztán bizniszeljen. Ja az úgy nem jó, hát neki egy felnire nincs pénze. Ez csak úgy jó, ha gyakorlatilag átruházom rá az autóm tulajdonjogának 30%-át. De ez még kevés, nem csak én, mindenki más is. 


Hát ilyen ötleteim nekem is vannak. Menjünk be a kaszinóba ezzel a fekete péterrel (vagy zoltán?) aztán mindent a pirosra, fifti-fifti. Enyém az ötlet, ő hozza lovét. Együtt nevetünk, egyedül sír. Sőt, továbbmegyek. Az ember felesége is kihasználatlanul áll az idő 95%-ban, dobjuk be a közösbe. Ja nem, erről már lemaradtunk, ilyen már van, úgy hívják hogy rosszlányok.hu


Mit tudnék még átruházni ezekre az ingyenélő férgekre? A lakásom. Ja nem,. már olyan is van, az AirBNB. 


Akkor a megmaradt kaját.... hmm nem, olyan is van (vagy már csak volt?), emlékszem a hirdetésre, nem is olyan rég még volt egy ilyen cég. Ami otthon megmarad kaja azt ne dobd ki, vannak akik felmennek hozzád és jóízűen elfogyasztják. A cég pedig nem kér mást ezért a nagyszerű ötletért csak 30%-ot. Tőled. A te kajádért: -D Isten bizony volt (vagy még van) ilyen:-D. Te elmész bevásárolsz, kezeled, tárolod , veszel alapanyagot, olajat stb, elkészíted és mikor megmaradt másfél rántott hús akkor feljönnek hozzád valakik - szó szerint valakik, fogalmad sincs kik jönnek - beülnek a konyhádba és megeszik :-DD Ezért fizetnek valami tessék-lássék összeget (másfél rántott hús, használt), aminek a 30%-át az innovatív cég kapja meg. Te fizetsz nekik a saját kajád után:-D Ennél mondjatok modernebb dolgot, ez az innováció csúcsa. 


Akkor a kaja is kiesett, marad a ruhám. Mert ugye egy brit tanulmány rámutat, hogy az ember ruhája az esetek 95%-ban kihasználatlanul áll. Benn van a szekrényben, ahelyett, hogy modern mód keresne neked pénzt. Legyen egyszerű a számolás, vegyünk egy olyan embert akinek csak egy szettje van. Egy ilyen embernek az idő felében - míg alszik és mig otthon tetvészkedik - kihasználatlanul áll otthon a ruhája, teljesen feleslegen. Vegyük például a cipőjét, míg alszik addig valaki feljöhetne és elvihetné a cipőjét, mire felébred addigra visszahozza és természetesen ezért fizetne is, aminek 70%-a tiéd, 30%-a pedig az innovatív cégé. 


Őszintén, nem ez a szép új világ? 
zulu 2021.06.18. 21:40:16 / # 352267
avatar

Párizsban végzett,vigyázzá

zulu 2021.06.18. 21:39:18 / # 352266
avatar

https://www.linkedin.com/in/zfekete

zulu 2021.06.18. 21:36:08 / # 352265
avatar

Emlékszem erre a majomra,mikor még Taxify volt,megismertem a reptéren épp utast vitt ki gondolom a bérelt taxijával.Szaladok felé kiabálva,az meg bepattant az autójába és elviharzott,pedig csak kezet akartam vele rázni,eszküszöm.😄

tomajer 2021.06.18. 20:42:13 / # 352264
Nem hiszem el ...
Biztosan felkötöm magam, ha ez bejön nekik :-P
cheater 2021.06.18. 18:51:10 / # 352263

Fekete Zoltán visszatért és még mindig mások tulajdonából szeretne megélni 


Emlékszünk még Fekete Zoltánra, az Uber Hungary kft. reklámarcára, a lányos anyukák kedvencére akinek egy feladata volt ebben a három és fél alkalmazottat számláló PR cégben, hogy mindenre mosolyogva igent mondjon a televízióban? Aki végigkamuzta a médiát az ubert éltetve, milliárdos befektetést, biztosítást, hatalmas, végeláthatatlan zöld gépjárműparkot és fantasztikus fizetést kamuzva azoknak a futóbolondoknak akik ebben akartak hinni?


Na most itt van újra és újfent a haknigazdaságban látja a lehetőséget arra, hogy mindenféle érdemi munka nélkül valakik őt eltartsák. A haknigazdaság az amikor állástalan diplomások kitalálnak maguknak egy munkát és erre rányomják azt a pecsétet, hogy innováció. 


A stratégia és ahhoz tartozó elmélet egészen pontosan ugyanaz mint eddig. Csomagold be egy szép nagy színes dobozba a semmit, köss rá egy csodaszép masnit és kezd el árulni innováció néven. Meg fogják venni. És tényleg, van egy réteg amely hajlandó fizetni az illúzióért, sőt, nemhogy hajlandó, ebből kimaradni egyszerűen nem mer, mert akkor úgy érzi élete nagy lehetőségét szalasztja el. 


Nézzük meg röviden mit mond a Swapp-ről írt PR cikk és én lefordítom mit jelent ez a gyakorlatban. 


"Az alapítók saját tőkéjén túl a Swapp eddig több mint egymillió eurónyi tőkét vont be, melynek nagyobb része közel-keleti, kisebb része cseh, német, magyar és lengyel angyalbefektetőktől." 


Egymillió euró? Mire? Hát egy autójuk nincsen. Illetve lehet, hogy a cikkben szereplő képen megjelenő autó valamelyikőjük saját tulajdona, de az összes befektetés kb kimerült annyiban, hogy a fotózás idejére rátettek egy swapp matricát.  Nem, most nézem alaposabban a képet,  nem kb, hanem biztosan, hisz az a matrica elvágva sincs, igy az ajtót kinyitni sem lehet. Ha pedig ez photoshop akkor nem egy photoshop mágus az illető aki ezt 'alkotta'. 


Visszatérve egy egymillió eurós tőkebevonáshoz...hogy jön ez ki? Se saját flottája, se semmije, csak az a négy darab farmernadrág ami rajtuk van. Az a 4 db farmernadrág megítélésem szerint nem ér meg egymillió eurót.  Arra tippelnék, hogy ez az összeg úgy jön ki, hogy beleszámolták az összes autót ami belépett ebbe a rendszerbe, belevették az összes mobiltelefont amin kommunikálnak - sőt, az azokhoz a beszélgetés idején csatlakozó átjátszótornyokat is, ugye hát azokat is épp ők használják - a vonalas telefonhoz tartozó vezetékhálózatot is a magukénak tudják be és természetesen innen már csak egy kis finom simítás a 4 farmernadrág beleszámolása is. 


Az egymillió eurós tőkebevonást kiveséztük, jöjjön az angyalbefektető. jól hangzik, ugye? Illeszkedik a haknigazdaság szakszavaihoz. De mi is az az angyalbefektető? Ha valaki nem tudná, wikipédia, bocsánat nem hosszítom a hozzászólást ezzel, itt megítélésem szerint nemes egyszerűséggel az egyenesági rokonokat takarja. 


Cseh, német, magyar és lengyel befektetők....  tippem szerint a rendszerbe belépett autók hatósági jelzése alapján mondja ezt, amik benn állnak mondjuk egy autókereskedésben és az autókereskedő - míg nem talál vevőt - úgy optimalizál, hogy elérhető teszi ebben a rendszerben. Hátha... igaz, hogy a későbbi vevő az nem lesz vidám, hogy végül is mennyi km van ebben az autóban, de hát az meg ki a fenét érdekel ugye.


..melynek nagyobb része közel-keleti befektetőtől származik...  Hmm, közel-keleti befektető,mi lehet ez. Sokan erre egy megállíthatatlan Dubaji milliárdost vizionálnak maguk elé, tippem szerint ez az egyik pénzváltó a Keleti pályaudvarnál. 


És hogy ne csak rutinból tippelgessek, hanem tényszerű is legyek álljon itt a Swapp saját szerződési feltétele: 

"Swapp egy rugalmas, regisztráció alapú online közvetítő platformot biztosít, amely összehozza a bérlés céljából Járművet kereső Felhasználókat azokkal a Partnerekkel, akik bérbe szeretnék adni járművüket. Swapp egy közvetítő, és semmilyen értelemben sem az egyik fél a Partnerek és a Felhasználók között megkötött bérlési tranzakció tekintetében. Swapp nem ad bérbe Járműveket sem a Weboldalon, sem az Appokon, sem a Szolgáltatásokon, illetve semmilyen egyéb eszközön keresztül, és nem végez semmilyen más tevékenységet, mint a Felhasználók és a Partnerek egymással történő összekötését jármű bérlések tárgyában." 


Most akkor hogy is van ez, végül is mi is a Swapp?  Egymillió eurós befektetők a közel-keletről és Európa minden részéről, zöld flotta, prémium kategória, de neki nemhogy autóparkja nincs, de még minden felelősséget is elhárít magáról, sőt még bérbe sem ad járműveket, se weblapon, se applikáción, igazából sehol sem, ő végülis csak tiszta jóbaráti szeretetből közvetít, épp úgy ahogyan anno az uber tette. 


A valóság ezzel szemben pedig az, hogy a Swapp egy olyan cég  - sok más, hasonló cég mellett - mely arról győzköd téged, hogy a tulajdonod 30%-át időnként add át neki és akkor ő téged nagyon fog szeretni. 


Ennyi, ez a haknigazdaság.

cheater 2021.06.04. 18:18:19 / # 352238

Isten nem ver bottal 

Éreztem én, hogy ma szép napom lesz :-)  Úgy néz ki, Isten droggal ver.

cheater 2021.05.14. 19:37:14 / # 352218

cheater 2021.04.29. 05:10:45 / # 352177

Kitiltaná az EU-ból a belső égésű motorokat az Uber  


Olvasom a hírt és nem tudom feldolgozni..  a kaliforniai uber kititltatná Európából a belső égésű motorokat. Mindezt úgy, hogy neki egy darab autója sincsen. Az amerikai cég elkötelezett híve a környezettudatos autózásnak ezért nyilatkozatot ír alá, melyben követeli, hogy X évtől ne lehessen forgalomba hozni belső égésű motort Európában. És ő ebből nem enged. 

Mindezt követeli úgy, hogy ezzel kapcsolatos költsége neki nincs, zéró, azaz nulla. A nyilatkozatot alírta a Volvo - akinek saját gyártású motorja már rég nincsen - a Coca-Cola(!) és az Ikea! Az Ikea soha többé nem gyárt belsőégésű asztalt, ebből a cég nem enged, ez biztos. Ahogy a Coca-Cola sem, a műanyagpalack tengerrel még nem tudják mit csinálnak, de a beszállítást elektromos Volvok végzik majd, melyben egyébként Renault motor dübörög.


Elmebaj.


Most komolyan valaki mondja meg nekem, én vagyok túl kritikus ezzel a szegény hányatott sorsú uber céggel szemben vagy ez úgy ahogy van tényleg egy marhaság?

Meg azt is, hogy mi egy újságíró munkája.. nem az az újságíró, aki mielőtt leközölne egy cikket azelőtt ellenőrzi a forrást és az általa közölt állításokat? Ennek az újságírónak nem kellett volna egy emailt dobnia az uber@eu címre pár kérdéssel mielőtt ezt leközli? 

Pl. hogy ez a hír azt jelenti, hogy a megjelölt X évre te veszel a 40.000 európai sofőrnek elektromos autót? Ja, hogy azt ők vegyék.. de akkor miért te nyilatkoztatsz ki? Hát ez nem a tiéd. 


Ez nem újságírás, ez egy cikk egy az egyben fordítása, ezt úgy hívják, hogy google translate. Erre felesleges embert alkalmazni, ezt egy végtelen egyszerű szoftver megoldja ingyen.

tomajer 2021.04.04. 13:34:42 / # 352164
Még jó hogy nem írta be lazán a címbe, hogy: A taxisok nem vitték el a vak nőt! :-(
hiénakutya 2021.04.04. 12:28:36 / # 352163

cheater 2021.03.12. 06:19:29 / # 352132
Nem lenne rájuk hatással - illetve most nem - mert ennek a sztorinak az egyik sarokköve az irányított ár. Az uber többek között ott van megfogva, hogy ő szabályozza milyen áron kell fuvarozzzon az autós partner. Egyes helyeken emiatt most próbaképp - és persze azért mert nem tudják mennyire is kell komolyan venniük ezt az ügyet - lehetőséget adnak az autós partnereknek az ár minimális változtatására. Ezzel  - is - próbálnak kibújni a szabályozás alól.
cheater 2021.03.12. 06:08:24 / # 352131

Ezen a héten a különböző hírportálok 18 taxival kapcsolatos cikket hoztak le. Az index semmit, egy darab uber hájpot közölt. De ha nagyobb időintervallumot állítok be a keresőben egészen decemberig kell mennem, hogy találjak náluk taxival kapcsolatos beszámolót. 

Természetesen az is negatív, arról ír, hogy a paraszt taxis a villamos sínre hajtott, hogy elkerülje a dugót. 

Engem meg anno győzködött taxis, hogy menjek tüntetni, mert szegény index el van nyomva. Én menjek tüntetni, hogy ezeket védjem.. ahogy ugyanez a taxis akkor is győzködött, mikor a népszabadság hullott a porba. Hát én pezsgőt bontottam, nemhogy még tüntessek értük. 

És azt hittem, hogy az indexes trend átvonult a telex-hez, De nem. a telexen megjelennek taxival kapcsolatos hírek, az indexen továbbra sem, only uber.

tomajer 2021.02.19. 16:47:53 / # 352116
Izgalmas lenne ...   borulna az egész rendszer :-P
hiénakutya 2021.02.19. 15:18:24 / # 352115

tomajer 2021.02.18. 21:29:33 / # 352109
Simán tudtunk netezni, a fészbúk, és a gugli előtt is! :-)
A hallotaxi minden közösségi igényt kielégít! :-P
cheater 2021.02.18. 17:34:16 / # 352108

A Facebook blokkolja a híreket Ausztráliában 

Mindezt  az új médiaszabályozás miatt, mely felelőségvállalásra kényszeríti és elszámoltatja őket, magyarul nincs tovább ingyen ebéd. Mind a facebook, mind a google azonnal és egyszerre támad rá most az ausztrálokra.

Blokkolják saját magukat figyelmeztető jellegel az egész kontinensen, így próbálják befolyásolásra bírni a felhasználókat. Arról győzködik őket, hogy milyen nagyszerű szolgáltatástól esnek el az ausztrálok ha hagyják, hogy a gonosz Ausztrál Kormány döntsön ebben az ügyben.


Nem ismerős ez a történet nekünk?


"Google amerikai vállalat azzal fenyegetőzött, hogy kivonja keresőmotorját, böngészőjét Ausztráliából, amennyiben az említett törvényt elfogadják. A törvényt az ausztrál fogyasztóvédelmi és versenyhatóság dolgozta ki, és támogatja Scott Morrison miniszterelnök is.

A Google-nak az ausztrál piac elhagyására tett kijelentése után az ausztrál kormányfő védelmébe vette a döntést. Kijelentette: Ausztrália saját maga alkotja meg azokat a szabályait, amelyek keretei között a technológiai cégek működhetnek az országban. Hozzátette: ezt a munkát az ausztrál parlament és a kormány végzi el. Fenyegetésekre nem reagálunk - szögezte le Morrison."


Én személy szerint szívből remélem, hogy az ausztrálok nem hátrálnak meg és kihúzzák a két konszern lába alól a netkábelt, aztán egy más pozicióból jöhet a tárgyalás. És emellett szívből remélem, hogy Ausztráliát nem hagyja magára a világ ebben a háborúban, most jött el az idő, itt a lehetőség hogy a többi ország - vagy akár maga az Európai Unió - is tökön rúgja őket.

tomajer 2020.11.26. 21:07:15 / # 351996
Erre is.
De inkább arra, hogy a "népszavazás"-okon, mennyire a média ereje a döntő ... :-(
alelölülő 2020.11.26. 18:49:21 / Módosítva / # 351995
Erre a mondatra gondoltál?

"ha azonban magánvállalkozók, akkor a helyzetük leginkább Charles Dickens korának proletariátusáét idézi – ez a manchesteri kapitalizmus, ahol a tőkéssel szemben kiszolgáltatott bérrabszolgák nyomorgó tömege áll."
tomajer 2020.11.26. 13:54:08 / # 351994
Tanulságos ... :-(
Oldalszám: 215