Hozzászólások száma: 234
Ugrás a hírhez Oldalszám: 12
Témakörök > Hírek fórumai > Nem maradhat többé titok az elkövető arca A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
MCCCXCII 2007.05.17. 13:07:37 / # 121588
Meghallgattam a felvételt, majd reagálok.
tomajer 2007.05.17. 00:37:15 / # 121587
Azért, csak erőszakoltam bele némi taxizást:-) Itt a felvétel. Nem volt időm, és kedvem vagdosni, tehát az elején, a híreket is meghallgathatjátok:-)
tomajer 2007.05.16. 19:38:45 / # 121586
Nézek ki a fejemből bambán!:-) [b][i]KÖZLEKEDÉSI MORÁL Sokak szerint nálunk nincs ilyen. Vajon hány évente kellene vizsgáztatni az autósokat KRESZ-ből? Mi a baj a női vezetőkkel, meg a kalaposokkal? Vendégünk: Majercsik Tamás.[/i][/b] Jó, hogy megnéztem:-) Izgis műsor lesz!:-)
cbtaxi 2007.05.16. 19:24:35 / # 121585
avatar
A szakértőknek tetszik,támogatják,de amíg a szakmán belül is támadják..Lásd Dudás István a Tele 5 taxi általános igazgatója,addig ez nem lesz egyszerű.
csogu 2007.05.16. 19:02:49 / # 121583

csogu 2007.05.16. 18:13:50 / # 121584
Ma este 22 órától lesz tomajer a Danubius Rádióban. Nagyon szépen kér benneteket, hogy ha van rá egy mód, akkor telefonáljatok be és mentsétek meg őt a sok taxiban nem utazó, de markáns véleményt alkotó, taxit 20 éve nem látó betelefonálóktól:-))...amit én azért nagy élvezettel szoktam hallgatni:-)) A telefonszám: 06-1-452-61-61

cbtaxi 2007.05.15. 19:57:48 / # 121582
avatar
????????????? Hazudnék,ha most úgy csinálnék, értem. Pontosítanád?
góré001 2007.05.13. 16:08:14 / # 121581
avatar
Na akkor az 1 azaz egy!! nem sok már csak 5234 kell!! / ez a végén azt jelenti Te vagy az is vagy csak mint az indián úgy köszönsz el!!/
cbtaxi 2007.05.13. 07:34:36 / # 121580
avatar
[b]"Ma kb. mennyi % taxiban van bármi is ami a külvílágnak figyelem felkeltő??- szinte " O " !!!" [/b] Hát ebben például tévedsz Pali! Az enyémben van. ÉN!!!! :-)
góré001 2007.05.13. 07:19:52 / # 121579
avatar
Jó reggelt! Drága FŐszerkesztő ÚR!!! Kinek mennyit ér az élete, biztonsága annyit áldoz rá!! Ma kb. mennyi % taxiban van bármi is ami a külvílágnak figyelem felkeltő??- szinte " O " !!!
cbtaxi 2007.05.13. 07:03:11 / # 121578
avatar
Szerintem,eddig szó sem volt beleeröltetésről,kényszerről,pláne kötelezővé tételről.Ez utobbi,kivitelezhetetlen is lenne. Eddig is volt kályhataxizást megszüntethető szerkezet a kocsikban,úgy hívják:térkép. De aki kályhás,az akkor is visszamegy a helyére,ha mitfárer ülne mellette és mutatná az utat. Annak viszont meg van az esélye -ha elterjed a kamera-, hogy bizony lesznek olyan rendelések,hogy "kamera mentes" kocsit kérek. De ez is bele fog majd férni a sok "extra" kérés mellé. ( Mp 3-mas cd-s rádióval,levendula illatosítóval,téli gumira szerelt,vonóhorgos McLarent keresek VIII.Tavaszmező-Mátyás tér X. :))))))))))
tomajer 2007.05.12. 23:58:41 / # 121577
Az a végállomás lenne Pali! Persze úgy, hogy a legegyszerűbb legolcsóbb, de még hatékony eszközt te fizeted ki a taxisaidnak!:-))) Én így képzelem! UI: Légyszi mutass nekem még egy olyan eszközt 100 000.- alatt, ami éjszaka értékelhető felvételt csinál a teljes utastérről, és azt biztonságosan rögzíti is.
góré001 2007.05.12. 23:08:38 / # 121576
avatar
hogy ez, vagy egy ilyen szerkezet, minden taxiba bekerüljön!!! - mondá Tomajer szaktárs!! De kedves Főszerkesztő úr! Amikor azt sem lehet elérni , hogy a kályhataxizást megszüntető GPS-t betegyék ami sok sok plusz pénz bevételhez segití akkor csak és mégegyszer csak a bíztonságát képanyaggal támogató szerkezetet hogyan lehetne beleerőltetni bárki kocsijába!! / VELEM ILYEN SOSE TÖRTÉNIK MEG!!!/ Dehát mindenfajta ilyenirányú kütyű van már minden sarki fűszeresnél is akinek ilyenre akinek olyanra van lesz pénze és indítatása azok megteszik bár eddig is megtehették volna akinek meg nem!!
tomajer 2007.05.12. 22:25:33 / # 121575
[b][i]"Vagy azt akarod mondani ezzel,hogy ha én beszerelek egy kamerát és kirakom az erről szóló tájékoztatót,azzal el van intézve? Aki ezek után beül,nem szólhat egy szót sem.Így valahogy?[/i][/b] Így valahogy. Pillanatnyilag a szerkezet, a hozzá való matricákkal teljesen törvényes. Amíg az adatvédelmi biztos nem kezdeményez szabálymódosítást az ügyben, és azt a parlament, vagy valamely arra jogosult szerv meg nem teszi. De miért is tenné? Felhívta a figyelmet a szabályok szigorú betartására, és megkérdezte miért nem elég addig rögzíteni, amíg az utas ki nem száll. A kérdéseire válaszoltunk. És természetesen a taxisok, mint szabálytisztelő állampolgárok, a szabályokat szigorúan be is fogják tartani. Én tudom!:-)
tomajer 2007.05.12. 22:17:45 / # 121574
Milyen igazad van! Nem tiltja semmi. Nem is kértünk senkitől véleményt. Bemutattunk egy szerkezetet a kollegáinknak. Erre persze a külvilág is beindult, és mindjárt mindenkinek véleménye volt róla. Nem kértünk senkitől semmit, mert pillanatnyilag nincs rá szükség. Az első lépés, hogy megismerjék a srácok, le legyen tesztelve, jöjjenek a vélemények a gyakorlatból. Ja és sikerüljön minnél olcsóbbá tenni. Talán egyszer majd kérünk valamit. Mondá Virág elvtárs. :-) Nna akkor leszünk kíváncsiak mások véleményére. De akkor is csak azéra, aki hozzá akar járulni ahhoz, hogy ez, vagy egy ilyen szerkezet, minden taxiba bekerüljön!!! Jja igen: PÉNZZEL! Hogy a csóró taxistát se gyilkolják halomra!
góré001 2007.05.12. 22:14:12 / # 121573
avatar
Gondold végig!! Hát mindenkinél akarod és kell használni , hát Te nem Tv riporter vagy , vagy nem filmet forgatsz hanem azt szeretnéd ha véletlenül támadás ér Te vagy ha sajnálatos esemény zajlik le a vizsgáló/ rendőr/ találjon valamit ami az elkövetőt ismerté teszí! Ezt miért kell nagydobra verni ezt miért kell ország világ orrára kötni! neked a biztonság érzeted meg kell hogy érjen annyit ha valaki bízonyítani tudja rólad , hogy szerepel a te felvételeden esetleg a Péterfalvihoz fordúl! - de Te megmutatod neki ugye nem , csak azt fogod használni aki ártani akart neked! hát akkor mond már meg mi történhet??? Semmi!!! Rajata tedd be törölgesd és kész!!
cbtaxi 2007.05.12. 21:23:44 / # 121572
avatar
Nem értelek.azt írod: MI TILTJA MA , HOGY BÁRKI - BÁRKI AZT SZERELJEN A KOCSIJÁBA AMIT CSAK AKAR!!!! Azttán alább,válaszolsz a saját kérdésedre: a rögzítés és annak tárolása adatvédelmi elbírálás alá tartozó!! Vagy azt akarod mondani ezzel,hogy ha én beszerelek egy kamerát és kirakom az erről szóló tájékoztatót,azzal el van intézve? Aki ezek után beül,nem szólhat egy szót sem.Így valahogy?
attus 2007.05.12. 21:14:05 / # 121571
avatar
Ez pontosan így van, ha meglátja a váltózárat rögtön odébb áll és keres egy másik kocsit, ha meg előre kinézett autóról van szó, akkor felkészült a tolvaly is. A taxis támadásokat nem szokták előre megtervezni, az mindig hirtelen ötlettől vezérelt az tuti. De ha meglátja a matricát a kocsi oldalán az a kollégánk valószínüleg már fellélegezhet, nem fog kockáztatni a rabló. Ha meg egy elborult agyú baromról beszélünk az sajnos semmin nem fog gondolkozni, az ilyet az sem zavarja, hogy a bankban, a kisközértben a bevásárlóközpontban ott a kamera. Ez a típus nem válogat, csak a balhét akarja, lehet még élvezi is a kamera jelenlétét. Ha az első típust megtudjuk előzni a kamerákkal, már jól jártunk ugyanis az a LEGVESZÉLYESEBB!!!!
góré001 2007.05.12. 21:10:53 / # 121570
avatar
Komolyan mondom megdöbbenve olvasom a napok óta itt tartott vitaforúmot! Csak egy kérdésem van az itt pro és kontra megszolalókhoz! MI TILTJA MA , HOGY BÁRKI - BÁRKI AZT SZERELJEN A KOCSIJÁBA AMIT CSAK AKAR!!!! Lehet benne TV, GPS, RÁDIÓ, MAGNÓ, DVD lejátszó, Viedó lejátszó, Playstation, számítógép, fax,Kamera , meg még fene tudja mi minden amire csak pénzed van!! Kapni is lehet mindent mindenhol mindenkitől függetlenűl! Csak a rögzítés és annak tárolása adatvédelmi elbírálás alá tartozó!! De önmaga védelmére ezt anélkül meg teheti , hogy bárhová bejelenti! De ha központosítani akarja valaki , ha kötelezővé akarja valaki tenni akkor ehhez kellenek a hívatalos okmányok is! De magán emberként nagy kütyű barátként , ez egy egyszerú magán cselekmény semmilyen kötelezettséggel nem jár! Minnél nagyobb a por körülötte annál nehezebb lesz megoldani!

csogu 2007.05.12. 20:57:27 / # 121569
Kedves Rőzse! Egyetlen bajom van csak ezzel, de komolyan. Nagyon örülök, hogy véleményt alkottok, hiszen ez az egész lap erre van kitalálva. Ami a gondom, hogy részinformációk után is azonnal tényként állapítotok meg dolgokat. Ez az egyik. Amit cbtax kolléga is megemlített, ez sem 1000%-os dolog, hiszen van olyan agyatlan, aki a rendőröknek is nekimegy a rendőrőrsön! Na, szóval egyetlen dolgot említenék csak meg neked ezzel a kamera dologgal. Ha jól sejtem, te sem mai gyerek vagy és emlékszel még a VIII. kerület pár évvel ezelőtti arculatára. Bűnözés mindenhol, verekedések, késelések minden sarkon, a taxisok többsége be sem nagyon merészkedett a kerületbe (azok a szép idők:-D), hiába cirkáltak a rendőrök egész nap. Aztán egyszer csak felszerelték a kamerákat...az eredményt a saját szemeddel is megtapasztalhatod, akár ma éjszaka, ha arra mész. Többen kijelentették már több fórumokon, maguk az ott lakó tisztességes állampolgárok is, hogy szerintük a VIII. kerület lett a Főváros legbiztonságosabb kerülete. Ami viszont a leglényegesebb: Nem kötelező beszereltetni, nem úgy, mint például a droszt matrica.
Oldalszám: 12