Hozzászólások száma: 234
Ugrás a hírhez Oldalszám: 12
Témakörök > Hírek fórumai > Nem maradhat többé titok az elkövető arca A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
MCCCXCII 2007.05.11. 19:09:37 / # 121548
Üdv. 3asbreak! Csak egy kérdés. Van kocsid azt tudom, mert írtad. De rendszám is van rajta (mindkettő)? Mert sokszor szemből mérnek az utakon. Azt is kamerával csinálják. Ha gyorsan mész, ha lassan. Legfeljebb az utóbbi esetben nem állítanak meg. Ennyi a külömbség.
tomajer 2007.05.11. 18:56:48 / # 121547
Bocsi itt is. Ez a munkaruhám. Sorry, de nem napokkal előre szóltak, hogy szeretnének velem beszélgetni, hanem másfél órával. Jja igen. És én csak egy büdöslábú taxis vagyok. Tök mindegy, hogy nézek ki. Arra figyelj amit mondok, ne a szépségemre:-) Azt hagyd meg a lyányoknak!;-)
MCCCXCII 2007.05.11. 18:39:27 / # 121546
Üdv néked ?! Pár éve taxizom. Nem ma történt ez eset. Az Erzsébet térről (leánykori neve: Engels tér) vittem egy utast. Az eső zuhogott. Az utas előre kozölte, hogy nincs több pénze csak két Kossuth bankója. Kőbányára akart menni, de a címig nem volt elég a pénze. Mégis elvittem a házig, bár ő ki akart szállni, mikor látta, hogy az óra többet mutat már, mint amennyi a pénze. Békésen elváltunk, majd pár nap múlva ért a meglepetés. Hivattak a forgalmiba, és az esetről faggattak. A lényeg az, hogy az utas a címemet akarta megtudni, de nem adták meg neki. Ezért egy Ady-t hagyott ott a nevemre. Mondanom sem kell, hogy a teljes fuvardíj nem lépte át a 300 Ft-t sem. Azért vannak ilyen utasok is. No meg az igazság kedvéért ilyen-olyan taxisok is.
MCCCXCII 2007.05.11. 18:20:11 / # 121545
Szia Gergő! Lehet, hogy pont az a pár ezer hiányzik az ópiáthoz, vagy ezzel szeretné visszanyerni a pénzt a félkarútól.
MCCCXCII 2007.05.11. 17:52:05 / # 121544
Szia! Régen voltam itt (hál istennek gondolhatják sokan), mert sok más dolgom volt. De azt rosszul tudod, hogy Péterfalvi Attila "dolgozik". A beosztotjai írják a leveleket. Ezt tapasztalatból tudom, mert volt szerencsém levelezni a beosztottakkal Péterfalvi Attilán keresztül.
csogu 2007.05.11. 17:30:58 / # 121543
3-as, azért megyek be ilyen kisboltba, mert hajnalban ez van nyitva, meg az általad megemlített Tesco. A romlott árúk boltja pontosabban. Itt – a kisboltban - lehet még meleg pékárút kapni, itt az árúk jók. Na igen, most hajnalban is bemegyek, mert kényszerű út ez. Igazad van, épeszű ember nem rombolja a szakmája megítélését semmilyen fórumon, de épeszű emberek nem is fizetnek azért, hogy olcsóbban dolgozhassanak. A taxizásban pont ez folyik. Felnőtt, épeszű emberek azért fizetnek havonta egy szolgáltatást, hogy szabályok tömkelegét zúdítsák rájuk, hogy milliós hitelekbe kényszerítsék őket a kategorizálásokkal, hogy a maguk által utcán szerzett fuvarokat olcsóbban vigyék, mint amennyiért engedélyezve van Fővárosi szinten…stb…stb…ha meg így van – és így van – akkor ez a csekélység szerintem már belefér!:-D
forest95 2007.05.11. 16:28:41 / # 121542
avatar
A kesztyűt azért veszem fel, mert bosszant, hogy néhányan magasabb rendű fajnak képzelik magukat. Talán, ha mindenki megpróbálna kultúráltan viselkedni és talán ha szóba sem jönne az, hogy behányok meg pofozkodok, akkor az önbíráskodásról sem kéne beszélni. Szerintem először az alapokat kéne tisztázni. Nem kell antialkoholistának lenni, csak a határokat kell ismerni. Spicces vagy józan ember nem hány be és nem fog agresszíven viselkedni.
3asbreak 2007.05.11. 16:23:03 / # 121541
avatar
Bocs hogy ide: Csogu. Komolyan egy jótanács. Tomajer azonnal gondolja át ezt a zakóját. TV-be nem ilyet kéne felvenni :))) Látom viszont az ECHO TV még mindig ezekkel a játékkamerákkal dolgozik :)))
forest95 2007.05.11. 16:21:52 / # 121540
avatar
Kultúrált válasz csak kultúrált írásra adható!
3asbreak 2007.05.11. 16:18:35 / # 121534
avatar
Rádióba elő sem fordulhat :-))) De azt nem értem, hogy minek veszed fel a kesztyűt? Írtál volna két kulturált mondatot és annyi.

3asbreak 2007.05.11. 16:17:33 / # 121539
avatar
Na de csogu. Mi a szarnak mész be ilyen lehúzós fostalicska kisboltba? Én már évek óta nem teszem. Csak sír a szája mindnek, hogy a Tesco tönkreteszi őket, miközben ők is ugyanott vásárolnak, majd prosztó stílusban 3x annyiért eladják. Ráadásul megint a jól bevált, de nagyon átlátszó demagógiáddal élsz. A szabadidőben nem kell mindent elkövetni, nem kell szatyrot cipelni. De a saját szakmájának az image-ét épeszű ember nem rombolja.
forest95 2007.05.11. 16:17:22 / # 121538
avatar
A stílus csak pont olyan volt, mint a zabosé! Gondolom a hozzászólása alapján ő pontosan ugyanezt a bárgyú vigyort várja el tőlünk mikor éppen behány vagy pofoz minket. Aztán majd menjünk a bíróságra, ha van kedvünk hónapokig pereskedni, itt zárójelben megjegyezném, hogy 100000 azaz gyengébbek kedvéért százezer forint alatti károkozással nem is foglalkozik a magyar bíróság. Tehát, ha zabos szerint ebben a stílusban és ennyi jogunk van, akkor szerintem neki annyi joga van, mint amennyit leírtam. Maradok tisztelettel: RT 095 Imi (csak azért, hogy beazonosítható legyek, hozzám ne akarjál beülni!)
csogu 2007.05.11. 15:30:45 / # 121537
Bementem az Árpád úton található Nons-stopba. Kértem ezt azt, majd a végén 1 liter tejet...ilyen szokásos reggeli bevásárlás volt. Az ott lévő lány 167 centit elsétált a pulthoz és hozott egy számomra ismeretlen fajtájú tejet. - Húúú, ne haragudj (kezdtem óvatosan), de én Millit szeretnék. (mindig azt adtak egy ilyen kérés után) - Eeeh, ez nem igaz - mondta ahhoz elég hangosan, hogy biztos legyen abban, hogy én hallani fogom. Nem lehetne ezt máskor majd előre közölni? - szegezte nekem a kérdést. - Már ne haragudj, de mindig Millit szoktatok adni, honnan kellett volna tudnom, hogy most te másikat fogsz hozni? - mondtam, miközben azon merengtem, hogy de jó lenne, ha mi is beszólhatnánk így a kedves utasnak, amikor kiautókázunk (ingyen!!!) érte 5-8 km-t, majd kitalál magának dolgokat...pl.: kombi igény, vagy lóval jön meg ilyenek. - Fogadjunk még nem is kóstoltad azt a fajta tejet, de már ellenkezel - tegezett le gyorsba, engem, a vevőt. - Nem tehetek róla, ha a gyerekeim olyan nem normálisak, hogy a MIllit szeretik. Felháborító nem? - kezdett bedurranni az agyam. Nem szólt, csak számolt, majd érthetetlen hangerővel közölte a végösszeget. Fizettem, majd teljesen érthetően, tisztán elköszöntem. - Viszontlátásra, további jó munkát!!! Semmi, nem köszönt vissza, sőt, utánam ő is kijött, majd elfordított fejjel cigizni kezdett. Ez 3-as csak egy és nagyon friss élmény, de sorolhatnám a szolgáltatásban ért sérelmeket. Mondjuk én is döbbenten figyelem Forest, hogy ilyen lekezelően reagál a kedves utasra, miközben otthon ül és épp nem taxis. Forest! Ne feledd, az utasokból élünk és neked a szabadidődben is mindent el kell követni, hogy a taxisokról jó véleményük legyenek az embereknek. Amennyiben a családdal vagy sétálni, és látod, hogy egy törzsutasotok épp nem bírja el a közértben vásárolt cuccot, akkor tessék menni segíteni, hiszen ŐK tartanak el minket!!! ..... ....... vagy szabadok? Valaki ki tudja tölteni a pontozott részt?
3asbreak 2007.05.11. 14:56:57 / # 121536
avatar
Igenám, de ahhoz is joga van, hogy ne szálljon be. És ha ezt sokmindenkinek elmondod, éhen maradsz :) - Az ilyen hozzászólások után szoktam mindig elgondolkodni, hogy semmi baj nincs a taxipiacon, ha ez a stílus (és nem csak Tőled) megengedhető az utasokkal szemben.
forest95 2007.05.11. 13:19:58 / # 121535
avatar
Kedves zabos! Ha már itt tartunk, akkor szerintem neked pedig annyi jogod van, hogy beszállj az autómba, ha megengedem, hátratett kézzel ülj bárgyu vigyorral az arcodon, a fuvar végén fizess, jattot nem kérek és mielőtt kiszállsz elnézést kérjél, hogy élve születtél erre a bolygóra.
csogu 2007.05.11. 12:49:29 / # 121532
Figyelem taxisok! Olyan kollégákat keresünk, akiket ért már támadás és hajlandó lenne velem egy riport erejéig találkozni! Arra kérlek benneteket, hogy ha tudtok olyan kollégáról akinek volt ilyen sajnálatos eseményben része, de nem internetezik, akkor kérdezzétek meg erről őt is. Velem a kapcsolatot kérlek e-mailben vagy telefonon vegyétek fel: csogu@hallotaxi.hu Tel.: 06-70-298-40-21

csogu 2007.05.11. 11:07:17 / # 121531
Mert lehet, hogy az ellenfél kocsijában vele utazik 3-4 barátja is, akik kicsit felspanolt állapotba kerülnek a taxis látványától, függetlenül attól, hogy ki is a hibás. 3-as, ez is a tapasztalat rovására írható.
csogu 2007.05.11. 11:05:48 / # 121533
Köszönöm a korrekt választ, főleg azt a részét, amiben azt mondod, hogy : Lehet, ha taxis lennék én is betennék ilyen szerkezetet.... Te - mint írod - bizalommal vagy irányunkban amikor beszállsz, hogy épségben elszállítunk az általad kívánt célállomásra. Ugyan ilyen bizalommal lennél akkor is, ha már taxissal ért volna 15 év alatt mondjuk 3 súlyosabb és 10-20 kisebb baleset? Nem cinikusan kérdezem, hanem komolyan érdekel a válaszod! Mert sokan vagyunk taxisok, akik ennyit voltunk kénytelenek "csalódni" az utasokban. Rosszul gondolod. Nem csinálhat azt a felvétellel, amit akar, hiszen a jog köti, amennyiben mégis meglépi ezt, akkor megteheted te is a szükséges lépéseket, a jog melletted áll! 3-as, igazad van, furcsa, furcsa mivel rólunk, taxisokról van szó. Egy új dolog, ami nem az utasokért van, hanem a taxisokért. Sok ilyet nem is tudnék felsorolni...talán a buszsávban való közlekedés és a biztonsági öv nem kötelező használatában ki is merül, ami a gyakorlati részét illeti. Szívesen magammal vinnélek egy-egy ilyen támadás helyszínére, ahol a sérült taxis jelen van, na meg az a pár kolléga. A legjobb az lenne, ha maga az elkövető, vagy elkövetők is jelen lennének. Nem ismerem a habitusod, de nem lepődnék meg, ha egy idő után, miközben hallgatod az elkövetőt (mint például ennél az esetnél), akkor nem mennél te neki...na nem biztos, hogy a taxis védelmében, hanem mert emberileg van egy határ, amit már senki sem tud gyomorilag befogadni!
3asbreak 2007.05.11. 10:56:18 / # 121530
avatar
Sok más dolog is érdekes a rádiózásban, de az más topicban tartozik :))
3asbreak 2007.05.11. 10:55:34 / # 121529
avatar
"Taxisok hajlamosak az önbíráskodásra, mire föl?" Na ez egyébként igaz. Mindig nagyokat nevetek, amikor hallom a rádiózásban, hogy valakibe belekoccantak, aztán rohan az Öcsi, a Bubu a Józsi a Fera, a Lapa meg még 20 ember. Esetleg a károsult egyedül nem tudja intézni? Nem ismeri a rendőrség telefonszámát? Mit kell ott segíteni ennyi taxisnak..nem is értem :I
Oldalszám: 12