Hozzászólások száma: 47
Ugrás a hírhez Oldalszám: 3
Témakörök > Hírek fórumai > A hiéna a zebrán vadászik A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
törölt felh. 2009.03.08. 08:01:17 / # 11402
avatar
Ezek szerint nem iceman írása volt a főfogás.:-DDD
csogu 2009.02.12. 01:42:40 / # 11358
Tolerancia szintem minden ebéd után hatalmasat nő:-)))

Pannon Puma 2009.02.11. 22:30:37 / # 11360
avatar
Mi folyik itt ? Eddig nem néztem. Ezek azok a taxisok akik lejáratják az egész szakmát. Vagy tényleg részeg, vagy tájjellegű. Csodálom a toleranciádat. Én már hajjaj..!

iceman 2009.02.10. 04:46:49 / # 11362
avatar
Hallottam már róluk egyet-mást... Régen úgy mondták: "szemtelen, mint a piaci légy", egy ideje azonban már ütősebb simán csak újságíróval behelyettesített hasonlat. :)
csogu 2009.02.09. 22:39:34 / # 11361
Látom te is ismered a szóban forgó embertípust:-))

iceman 2009.02.09. 22:05:13 / # 11363
avatar
Újságíró… Nincsen nagyobb véresszájú, és éhesebb, csontropogtató hiéna, mint a gerincesek eme egyede, ha pénzért, és pozícióért folyik a küzdelem (lásd pl. az MTV-ben lezajló botrányos belső csaták, pálfordulások, árulások), viszont nincsen selymesebb térdencsúszó, puhatestű hernyó sem az említett egyednél, ha pénzért, pozícióért, előrejutásért zajlik a harc. Tehát tökéletes a felvett kaméleon szindróma – a mimikri –, ha a helyezkedő, kufárlelkű tollforgatók nyalási, vagy ölési helyzetbe kerülnek. Természetesen a nála (újságírónál) alacsonyabb szintre taksált csoportok ellen általában az ölési szándéka áll fenn, míg a magasabbrendűnek vélt pozíciókat betöltő, vagy a kiváltságokat osztogató tehetősebbek felé - lojális és térdencsúszó. Így érthető az újságíró (killer) azon állítása is, hogy a megszorítást továbbra is a pórnép közé tartozó taxisoknál kellene erősíteni, és népellenes cselekedeteikért "leöldösni" őket 3 db. kivételével. Kíváncsiak lennénk azért mi, taxisok – az újságírók számkivetettjei –, hogy a tisztelt Berta István úr pl. hány – igazi – hiénáról rántotta le a leplet, aki ténylegesen megérdemelte volna, mert milliárdos károkat okozott az országnak, akik miatt ma rohan a taxis, siet a sánta, és földön csúszik a béna. Ám nem is lenne probléma az, hogy ír valaki (újságíró) egy rétegellenes, ostoba cikket, de legalább a stílusa, a mondandója lenne rendben, ne lenne tele köznapi gyűlölettel. Legalább egyszerű, simán közérthető formában tenné azt közre. A tisztelt újságíró úr írása felvet elemi szakmai gondokat is bőven, nemcsak uszító társadalmi, etikai torzításokat; a kisebb ellenállás irányába történő, alapvetően vicsorgó (hiéna) csúsztatásokat.

csogu 2009.02.09. 02:59:31 / # 11359
Vártunk választ?:-))

admissarius 2009.02.09. 02:57:13 / # 11368
avatar
és válaszoltak már?

Bao 2009.02.09. 02:17:58 / # 11367
avatar
Ez még jobb!!! :))))))
csogu 2009.02.09. 02:15:59 / # 11366
Nézd, nekem lehet egy férfi vagy egy értelmes nő a vitapartnerem...de úgy érzem, hogy 3asbreaktől jobb, ha elnézést kérek és nem erőltetem a témát:-)
Bao 2009.02.09. 02:13:56 / # 11365
avatar
Hehe... Az előző rúgás után most egy popsi paskolgatás.. :))))

csogu 2009.02.09. 02:11:08 / # 11369
Bocsánatot szeretnék kérni! Most jelezték nekem, hogy te hölgy vagy...mondjuk nekem is rémlik valami ilyesmi, csak kiment a fejemből. Tudod én a nőkre felnézek és többet várok el tőlük, mint férfitársaimtól. Mivel semmi nőiességet sem véltem felfedezni az írásodban ezért gondolhattam, hogy férfi vagy. Még egyszer elnézést és nagyon helyeslem a női emancipációt!...mondjuk az is igaz, hogy nem a közönségességgel kellene kezdeni....na de hát nem lehet minden tökéletes:-))

Nevem senki 2009.02.08. 21:59:55 / # 11370
avatar
Na ez öngól volt, cicám:-) Jóval kezdtél, ez nem a te kategóriád. Elnézegettem, ahogy elvitatkozgattál néhány kollégámmal, akik vettek annyira komolyan, hogy konfrontálódjanak veled. Néha jól jöttél ki belőle, néha nem:-) De ez más, ezt most add fel:-)))

csogu 2009.02.08. 20:14:58 / # 11357
Ez a beírás tőled egy nagyon nagy dicséret!!! Pont ilyen polgárpukkasztóra szerettem volna, hogy sikerüljön. Háát sikerült:-))))) Remélem nagyon kiakadtál rajta és nem csak az albérleti felső ágyon botránkoztál meg:-))) "Szóval lehet két sör után idesercenteni egy jó nagyot..." Igen, bevallom, alkoholista vagyok!!! Reggel, amikor jövök haza, akkor megveszem a napi 10-20 söröm, attól függően, hogy találtam-e magamnak verebet és van rá pénzem...majd megiszom...(igaz, neked bevallom, hogy már a kocsiban is iszom...nem bírom ki hazáig...)...és ha ezzel megvagyok, akkor verem egy kicsit a családot....majd leülök egy dehonesztáló cikket írni. Tudod 3asbreak barátom, ha ez így lenne, akkor akár törzsutas is lehetnék az egyik taxis cégnél...de nem így van. Hidd el, nem mindenki olyan, mint a Te baráti körödben:-)) Az elmúlt 14 hónapban 2x ittam...az igaz, hogy mind a 2x sikerült olyan állapotba kerülnöm, mint a hétvégi utazóközönség többségének....okos voltam, szép és erős:-))) Egyet tetszik elfelejteni és természetesen elhallgatni, hogy a pártfogoltad mászott bele egy szakma becsületébe...egy csúnya nagy általánosítással. Erre bátorkodtam én, mint ZS kategóriás "újságíró" reagálni, egy hasonló stílusú cikkel. Meg sem lep, hogy az is elkerülte a figyelmedet, hogy sok mondatot tőle idéztem, igaz átfogalmazva ezt az újságírókra... Na de ezt nem is vártam el tőled, hogy érzékeld, hiszen az észt, a logikát, a helyzetfelismerést, nem a törzsutaskártyákkal osztogatják:-)))) Kedves 3asbreak, ez itt nem a taxi, amennyiben itt megtalálnak minket és nem megfelelő a hozzánk állás, akkor hallatjuk a magunk ŐSZINTE véleményét...itt sem a harmatgyenge újságíró, sem te, a "megbecsült" kedvezményes utas nem más, mint egy ember, aki csak azt kapja, amit kiharcol magának. Hááát így kb. ennyi...:-))) A barátod megpöckölte a szakma orrát, én meg leírtam róluk a megkérdőjelezhetetlen igazságot...na ha ez fáj, akkor a hiba nem bennem van:-))))))

3asbreak 2009.02.08. 19:41:25 / # 11371
avatar
csogu, olvastam az írásod. az egy dolog, hogy mivel jómagad is B állásodban "újságíróként" tevékenykedsz saját magadat is minősítetted az albérleti felső ággyal, meg a többi mocsokkal amit összehordtál ebben a "fogalmazásban", illetve ha bunkó lennék még azt is hozzátenném, hogy a folyamatosan sikertelen fogyókúráddal. Általánosítani nem szabad. saját szememmel láttam, ahogy a múltkor egy fél perce megálló autóst kizavartak az Emkénél a City sorból, hogy azért ők fizetnek. Milyen érdekes, hogy a Westenddel szemben viszont két sorban sikerül állni, legalább 30-an az "5 taxi" feliratú táblánál, magasról leszarva, hogy tud-e menni a forgalom. Tessék mondani, a külső sávért is tetszenek fizetni? Szóval lehet két sör után idesercinteni egy jó nagyot, amit a folyamatosan tarifaemelésért hőzöngő közönség rikoltozva fogad, de előbb talán el kellene gondolkozni, hogy a világ valahogy mégsem ilyen egyszerű.

csogu 2009.02.04. 05:12:16 / # 11374
csogu@hallotaxi.hu Ki gondolta volna...mi?:-)
Pannon Puma 2009.02.03. 22:57:54 / # 11376
avatar
Ez egy senkiházi ifjú titán akinek kellett valamit írni mert kirúgják és éhen hal. Vannak ujsáíró hiénák is. - Letolom a másikat mert attól leszek nagy ! Most mellé nyúlt ! /kínjában/

taxista 2009.02.03. 20:55:44 / # 11375
avatar
Ha a kereső kissé felemeli tekintetét, látá, hogy ott álla: MAIL. Majd ezt kiválasztván-levél csogunak...
taxista 2009.02.03. 20:50:07 / # 11373
avatar

mimóza 2009.02.03. 18:08:51 / # 11364
avatar
megadod vala?

Oldalszám: 3