Hozzászólások száma: 181
Ugrás a hírhez Oldalszám: 10
Témakörök > Hírek fórumai > A gondolat megszületésétől, a VISZONTLÁTÁSIG ! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
csogu 2007.04.03. 12:59:33 / # 53467
Nincs igazán mit hozzáfűznöm. Ez csak álom.
Kovács Zoltán 2007.04.03. 12:51:32 / # 53466
avatar
Csogu! Te kérdeztél, én pedig válaszoltam. Most Te jössssz!
Kovács Zoltán 2007.03.29. 12:48:35 / # 53465
avatar
Csogu! Ezt most komolyan kérdezed? Ott van benne a dolgozatban! Majdnem hogy pontokba szedtem a javaslataimat. Olvasd el! Azért segítek: -a vállalási idő után azonnal indul az óra. -a kategóriák eltörlése. -a kedvezményezettek körének csökkentése. -a nem taxifuvarok egyedi árképzése. -az emeltdíjas központi telefonszámok. -a megégetős utasok két napos tiltása. -a transzfer fuvarozás eltörlése. -az ár alatti fuvarkiajánlások megszüntetése Csak igy fejből, ennyi jut eszembe!
csogu 2007.03.29. 09:57:24 / # 53464
Zoli, valamilyen javaslatról beszélsz. Milyen javaslatok voltak? Lehet erről tudni valamit?
Kovács Zoltán 2007.03.29. 09:43:55 / # 53463
avatar
Tudod, én csak azt nem értem, hogyha egy másik helyen a Cobra azt írja "üzlettársak vagyunk, és fontos a jókedvű taxis és a jó hangulat", akkor miért nem lehet néhány olyan kérdésről egyeztettni ami a srácok helyzetén javíthatna. Ez csak költői kérdés. A VÁLASZT TALÁN TUDOM MAGAMTÓL IS!
nemkar 2007.03.29. 02:08:36 / # 53462
avatar
Hosszú vagy, de elárulok neked egy nagy titkot, úgy hívják, hogy papagáj. 3 éve, mióta ennél a cégnél vk semmi bántódásom nem ért? Nem tm mi az oka, lehet, hogy a papagáj? A többi írásoddal egyetértek.
Csumi 2007.03.28. 19:26:51 / # 53461
avatar
Csodálkoztok? Ugyanaz folyik a taxinál kicsiben, mint az országban nagyban...Széthúzás, elkeseredettség, kilátástalanság, beletörődés... Mindenki a saját nyomorával van elfoglalva, nem hisz senkinek. (annyit átverték, hogy az már szinte "természetes") Mindenki a mát akarja túlélni, nem tudja mi lesz holnap... Elkeserítő, hogy mindenki elkeseredett(Én is) és nem lát kiutat(Én sem)

Kovács Zoltán 2007.03.28. 16:56:21 / # 53460
avatar
Szia Imi! Igen, a baj velünk van, állandóan! A Gyányi Pisti ezt annak idején úgy fogalmazta meg nekem még a Budánál: "Az a baj veled, hogy nem kocka a fejed, és ezért nem lehet betenni a polcra, mert kigurul onnan!" Ez azóta sem változott, és nem is fog!
forest95 2007.03.28. 13:45:56 / # 53459
avatar
Látod Zoli! Elgondolkodtató dolog, hogy hány ember jött ide erre a fórumra elmondani a véleményét akár név nélkül is. Ezért nincs nekünk egy normális érdekvédő szervezetünk! A Gyurkának lehet, hogy igaza van: "a taxisnak minden jó úgy, ahogy van!" Lehet, hogy tényleg velünk van valami nagy baj?

roby 2007.03.26. 01:21:29 / # 53458
avatar
A telefonszám tulajdonosok gyakorlatilag rabszolgájuknak tekintik a tagdijfizetöket.Még tudomást sem akarnak venni arrol,hogy dicső államunk jovoltábol a taxisok terhei drasztikussan emelkedtek az utobbi 4évben.A fuvarok meg csökkennek az embereket egyre sulyto megszoritások miatt.De nézzük mi is emelkedett:a minibálbér utáni járulékot majd duplájára emelték szeptembertöl az az kb60ezer ft.-ra vagy marad a rettegés,hogy becsenget az apeh.Beigérte "szavahihető"kormányunk,hogy novembertöl az egészségügyi járulékot eltörlik.Persze ebben is átvertek és megmaradt.Bevezették az évenkénti ujra zöldkártyáztatást még egy szinte uj 1éves autonál is!/szégyen-lehuzás/Bevezették az évenkénti drosztdijat fantom drosztokra évi 25ezerért.Négy éve mint tudjuk auto vételnél le kell adni a fehér rendszámot,hogy majd az eladásnál ujra le kelljen gyártatni./értelme?=lehuzás/Szeptembertől ujabb 4%szolidaritási adot fizetünk.Vajon velünk ki szolidáris??Most áprilistol 20%-al emelkednek az auto átirási költségek és az eredetvizsga és a többi autoval kapcsolatos illetékek.Közben a cégvezetök az "A"kategoria mániájukban egyre drágább autokba kényszeritenek bele.És csak azt látjuk,hogy egyre több kolléga családi élete megy tönkre a napi robottol még rosszabb esetben egyre több halálhirröl értesülünk.És persze az is nagy gond,hogy magyar vállalkozoként semmi adokedvezménnyel nem támogatnak csak fejöstehénnek néznek minket.Ugy gondolom,ha a taxis társadalom rövid idön belül nem tud összefogni saját érdekeiért akkor lassu,de biztos enyészet vár rá.

cabdriver 2007.03.25. 19:20:29 / # 53457
avatar
Az a cél hogy forgó gyomorral gyere ki dolgozni, egy hangyaf@sznyi joindulatot nem látok egyik részről sem. Diszpécser(?) ha van, de inkább cimbeolvasó, etikás, stb... Kit mikor lehet letiltani, tanuld meg a szabályzatot... Irjál be neki pontot, nehogy anékül menjen haza. Árajánlat: Mond valaki egy elfogadható összeget, tuti valaki alámegy 1rugóval. Lehet ők nem pénzből élnek? Vagy én ülök forditva a moziban, 1987-óta??? 1988-tol budás voltam 1997-ig, aztán repteres voltam, de a zonában nem kivánok részt venni. Beléptem a 2000-hez, mert szimpatikus volt hogy nincs annyi degenerált matrica, de a Sipeki elvitte a cimeket a 6X6-hoz, igy meg nem sok meló van ott, csak 7végén. Jobb a diszpécserszolgálat, sokkal jobb a légkör, ha ennek a cimmennyiségnek az 50 százaléka ott lenne, már menekülnék is vissza. Itt nehogy megkérdezzék az utast peremkerületben, hova megy, isten őrizz, mert akkor a taxis messzebről is rárepülne, és lenne esetleg pénze, esetleg next time is azt a taxit rendelné a megrendelő. Nem a bankcentert kéne vinni az alkotmány utcába. Persze 20ezrese van, és meg volt sértődve, mikor megkérdeztem hogy utazni is akart, vagy csak pénztváltani. A kedvencem meg a "holnapi fizetéssel". Majd én is holnap fizetem a teletankot a kútnál, vagy a silót a tescoba, uram'bocsá a tagdijat. Mondjuk amig viszi a nemnormális éhes jenő személyszállitó kisiparos, addig nincs miről beszélni. Még tudnám sorolni, de szerintem ennyi is elég... A 6X6 hoz csábitottak, (oda ment a volt repteresek nagyrésze), de mikor az etikás elkezdte az "oktatást", kb 6 és fél perc után álltam fel, mert láttam hogy ez nem lesz az én világom. Ki voltak akadva, hogy ide jönni akarnak emberek, magátol még nem ment el senki. Mondtam neki, akkor irjon fel engem elsőnek, és eljöttem. Persze nyilván szabályozni kell a dolgokat, de ez rosszbb mint a honvédség volt, ott nem volt ennyi szabály. Mikor idejöttem beült egy vidék ilyen gyökér 4es kártyával, áthivom az etnikumot, hogy városon kivül mit csináljak vele. Szerinted mi volt a válasz??? Igen az. Olvasd el a szabályzatot. Köszi. :(((

fradika 2007.03.25. 18:13:01 / # 53456
Ez a baj,hogy még egymásnak sem mondjuk el a véleményünket! Igy lehet,hogy holnap egy másik kolléga fog beleesni a veled megtörtént esetbe,pedig ha tudott volna róla messze elkerüli.
Csumi 2007.03.25. 17:53:06 / # 53455
avatar
Ráérünk......és még kíváncsiak is vagyunk...
cabdriver 2007.03.25. 04:33:45 / # 53452
avatar
Hosszú lenne itt. 1X személyesen, ird meg privátba a számod. toth1@mailbox.hu

Sas882 2007.03.24. 19:40:25 / # 53454
avatar
mennyivel és mivel rosszabb, mint a többi cég, nem kötekedés miatt, de nekem nincs összehasonlitási alapom, de kiváncsi vagyok, hogy miért irtad ezt.
attus 2007.03.24. 19:14:20 / # 53453
avatar
Így elsőre?! Nem rossz!
csogu 2007.03.24. 14:49:26 / # 53451
Melyik az a cég, ahol ez nem így van?
Kovács Zoltán 2007.03.24. 14:34:53 / # 53450
avatar
Szia! Ez tényleg nekik kedvez. De, én úgy gondolom, mamár a cégesek között igen elenyésző azoknak a száma, akik miatt rossz a hírünk. Persze van még ilyen! Amikor a droid túlszámlázását az etikás védi meg, majd közli velem, hogy foggal körömmel és bármi áron meg kellett volna védenem a "kollégát"! Én azt is mondtam, nem biztos, hogy mindenkinek taxiznia kell ebben a városban!
cabdriver 2007.03.24. 12:54:00 / # 53449
avatar
Csak nem a T5 ? Taxis szempontból még egy ilyen retek céget nehéz lenne találni..
csogu 2007.03.24. 11:46:15 / # 53448
...tudod az én rádióm olyan, hogy menetközben nem verem le az újpesti tutiban állókat:-)))
Oldalszám: 10