Hozzászólások száma: 153
Ugrás a hírhez Oldalszám: 8
Témakörök > Hírek fórumai > Szavazz, milyen legyen az új budapesti taxi! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
hiénakutya 2012.04.03. 13:08:42 / # 40787
Nem kell azzal foglalkozni, hogy milyen hatásai lesznek a fuvarszervezők munkásságára a fix tarifának??? Mi van, micsoda??? A fix tarifa erőltetése nem pont arról szól, hogy a fuvarszervezők piaci pozícióját meggyengítse? Nem pont arról szól, hogy ne ajánlhassanak ki gazdaságtalan működést eredményező tarifákat? Nem kell foglalkozni a fuvarszervezőket érintő hatásokkal, miközben az egész arról szól, hogy hatása legyen a fuvarszervezőkre??? Nemár!!! Bebe fölvetései: "1.Ha bevezetik is, mi a biztosíték, hogy követi az inflációt." Ez nem a taxist érinti? "2.Ki és milyen alapon dönti el hogy mennyi legyen." Ez nem a taxist érinti? "3.Még egyikünk sem tudja milyen feltételekhez kötnék." Kivel szemben fognak feltételeket támasztani? A taxissal, vagy a fuvarszervezővel szemben? "4.Aránytalanul megnövelné a visszapörgetést, ezáltal hallgatólagosan erősítenénk a korrupciót, amit ki kellene irtani az egész szakmából.A city behozhatatlan előnyre tenne szert, a többi cégnél megemelné a tagdíjat legalább duplájára./ne gyertek azzal hogy leintenek, nem kellene cég.Mi hogy tudnánk 3-6 hónapos fizetést elfogadni, stb/" Itt egyértelműen le is írja: tagdíj formájában a taxis korrumpál, a taxis teszi bele azt a pénzt a rendszerbe, amiből megvesztegetnek embereket a rendelésért. Hogy a viharba ne érintené mindez a taxist? Pláne, hogy a taxis fogja kifizetni a fix tarifa bevezetésének árát, hála a remek érdekvédelemnek! Meg fogja érni?
törölt felh. 2012.04.03. 10:07:37 / # 40786
avatar
Nekem az a véleményem, hogy a taxis oldalról (tehát a taxisnak) most nem kell azzal foglalkoznia, hogy milyen hatásai lesznek a fuvarszervezök munkásságára a bevezetni kivánt fixtarifának. Én azt olvastam ki a bebe írásából, hogy Ö ilyen dolgokkal foglalkozott.
nagyonkedves 2012.04.03. 08:01:48 / # 40785
avatar
Na tessék. Azé van aki tud szolgáltatni még. :) Pl. a haccorhatnál. Tárt ajtókkal vár a sofőr, odajön a kapuhoz, segít cuccolni, "elöl vagy hátul szeret jobban ülni?", "csomagokat hova tegyük?"... :))) (A tele5nél mán nem is csoda, mondjuk ott ismerős majnem mindenki.)
Apuka 2012.04.03. 07:23:15 / # 40784
bebe! mégis hogyan gondoltad? - ki fogja helyre tenni minden cégnél a tarifát? Te? Ha ez így van, teljes mellszélességgel mögéd állok. és még pár ezer ember. - mutass jó példát. Kezd mondjuk ( ha jól értelmezem az írásod, akkor itt dolgozol) az RT5-nél. (rá tudod venni Csabát, hogy 240-re emelje a telefonost? de mondok egyszerűbbet. Ne is menj Csabához. Hívd fel, vagy keresd fel személyesen a BP taxi tulajdonosát és csak mond el neki amit ide leírtál. Ha őt megtudod győzni erről akkor esküszöm, egy hónapi bevételemet utalom át neked!) -Biztosítani is tudod majd, hogy ez így is maradjon? - biztosítani tudod, hogy egy holnap alakuló cég ne 100 ft-al nyisson a piacra? Mert ha ezt nem az önkormányzat határozza meg akkor ettől senki és semmi nem fogja megvédeni sem a cégeket, sem a taxisokat!
tomajer 2012.04.03. 06:18:10 / # 40783
Azéé ne fessünk má randább ördögöt, mint amink van. :-)
anyad 2012.04.03. 01:17:41 / # 40782
avatar
Azt hiszem,hogy rohadtul megírtad az igazságot.Csak hát ehhez gyávák vagyunk. Mástól várjuk a megoldást.Majd akkor fogunk feleszmélni ha fixen járunk majd 150Ft al.És akkor már nem lesz mit tenni.
tomajer 2012.04.02. 22:28:30 / # 40781
Ohh.. okos véleményt már ezret sőőőt sokezret olvastunk. Miként akarod ezt kivitelezni? Mert itt most megint eljutottunk oda, hogy vazze, amit reálisan el lehet érni, az nem jó. Irreális javaslatokkal meg nem foglalkoznak. A taxis összefogást vagy micsudát, meg felejtsük már el vagy tíz évre minimum! :-(
bebe 2012.04.02. 21:50:30 / # 40780
avatar
Marci, te már vittél fuvaromat, tudod mennyiért járok.Szerinted kifogásokat keresek, szerintem meg ha viszek egy cégtulajt és szóba kerül egy kis emelés, ne tudjon nekem az Üllőin 2700 ft transzferárat mutogatni!
bebe 2012.04.02. 21:46:10 / # 40779
avatar
86-tól taxizom, soha nem voltam sem etikás, sem időmérő. De ha megengeded, akkor nekem is lehet véleményem, még ha nem is egyezik a tiéddel. Számomra a fix tarifa csak időhúzás, álltatás. Olyan dejavú érzésem van, hogy MÁSSAL akarjuk megoldatni a mi problémáinkat.Nem is olyan rég volt a reptér.Tarthatatlan állapot, hiénák, rablók, stb.Megoldották, ugye?Kérdezz meg bárki főtaxist, visszasírják a Veres Pityut!Szerencsétleneknek 2-3 óra várakozással nincs meg az óránként 500ft netttójuk! De térjünk rá a fix tarifára:Az összes önkormányzatot, a parlamenti képviselőket, bankokat, nagy cégeket 180 ft/km körüli tarifával visszük.Szerinted mit fognak nekünk megszavazni? A legegyszerűbb megoldás nálunk van.A vidéki tarifát kivéve, az összes helyre be kell tetetni a 240-et minden cégnél és mindenkinek, aztán ha kettes jár neki az ha hetes akkor az.A cégtulajok meg adják neki oda saját zsebből a kedvezményt ne az enyémből.
indi50 2012.04.02. 21:38:34 / # 40778
Szvsz. Ha valóban akarnak színmegkülönböztetést, akkor szerintem elég lenne a csomagtartó és a motorháztető lefóliázása, mondjuk sárga színnel.

indi50 2012.04.02. 21:31:19 / # 40777
Nem tudom, hogy mi most a helyzet, de kb. 10 éve, de lehet, hogy régebben, nálunk volt minimum tarifa, de szóltak, hogy nem alkalmazhatjuk. Helyette van most, olyan tarifánk, hogy rövid fuvar,van akinél 1, van akinél 2 km.-re.
R005 2012.04.02. 21:09:59 / # 40776
avatar
LIKE !!! Ha egy csöpp eszük lenne a Dávidkáéknak akkor az ezüst színt választanák! Meglenne az egységesség és a taxisnak is jó lenne! Ha már mindenképp halaszthatatlanul ez a legfontosabb!Ja és természetesen mindenki maradhat a verdájában,addig amíg nem cserél! De sokszor az az érzésem ,hogy ebben az országban direkt ki akarnak ba..ni a jó néppel!!! :(
hiénakutya 2012.04.02. 14:05:26 / # 40775
Hanem mikor kellene? Miután kifizettették velünk a számlát, majd megvitatjuk, hogy megérte-e?
hiénakutya 2012.04.02. 14:04:20 / # 40774
Vagy időmérő!
hiénakutya 2012.04.02. 14:03:57 / # 40773
Igen, hát vannak olyanok, akik nem szeretnének frekventált, 3 éves Dacia Logant és 240 forintos viteldíjat. De mondok szebbet. Képzeljük el azt a helyzetet, hogy a főváros bevezeti az egységes tarifát, minden szopatással együtt! Megvan? Lecserélted az ótódat egy Daciára, lefóliáztattad narancssárgára, beállíttattad a 240-et, lemondtál az éjszakairól, vettél kártyalehúzót, minden sarkon áll egy ellenőr, meg még mit tudom én. Ekkor jön valaki és megtámadja a fővárosi rendeletet valahol. Készít egy beadványt, hogy sérülnek a vállalkozói jogai, meg sérül a szabad verseny, meg faszom tudja. Tegyük föl, hogy helyt adnak a beadványnak és megsemmisítik a rendelet árszabályozásra vonatkozó részét! Na?
hiénakutya 2012.04.02. 13:56:00 / # 40772
Minimum tarifa esetén ugyanott vagyunk, mint a fixnél, azzal a különbséggel, hogy továbbra is megmarad annak lehetősége, hogy a telefonon rendelt taxi olcsóbb legyen a leintettnél.
csogu 2012.04.02. 10:41:25 / # 40771
Az, hogy mi a maximális szolgáltatás, nem tudom, de azt, hogy mi az alapszolgáltatás, arról van elképzelésem. Messze nem szolgáltat több taxis sem ezen a szinten. Valamelyik nap láttam (céget szándékosan nem írok) a következőt. Taxi megáll a címen, ahol kismama babakocsival... Taxisunk megnyom egy gombot és a csomagtartó kinyílik. Azt old meg magad, kedves utas...
Csaholó 2012.04.02. 09:21:46 / # 40770
avatar
Maximális szolgáltatás!Az mi kinek van jobb GPS-e,vagy ki imeri jobban a várost? Már kezdem a doktorit,aki tud segíteni kis plágiumot reszkiroztatok!!!!

törölt felh. 2012.04.02. 07:32:40 / # 40769
avatar
Vagy egy igazi Magyar aki csak a kifogásokat keresi a megoldások helyett. Amúgy nem alaptalan a feltételezése de ezeknek a gondolatoknak most szerintem sem kellene hangot adni.
Apuka 2012.04.02. 07:21:52 / # 40768
bebe etikás. vagy tel szám tulaj. vagy...
Oldalszám: 8