Hozzászólások száma: 153
Ugrás a hírhez Oldalszám: 8
Témakörök > Hírek fórumai > Szavazz, milyen legyen az új budapesti taxi! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2012.04.01. 21:51:17 / # 40767
... ha valaki olvassa legalább látja, hogy olyan marhák vagyunk, hogy azt se tudjuk mi jó nekünk:-( Merthogy ebben a hozzászólásban szépen körülírtad, hogy minden úgy jó ahogy van....
bebe 2012.04.01. 21:18:16 / # 40766
avatar
A fix tarifa szerintem sem jó. 1.Ha bevezetik is, mi a biztosíték, hogy követi az inflációt. 2.Ki és milyen alapon dönti el hogy mennyi legyen. 3.Még egyikünk sem tudja milyen feltételekhez kötnék. 4.Aránytalanul megnövelné a visszapörgetést, ezáltal hallgatólagosan erősítenénk a korrupciót, amit ki kellene irtani az egész szakmából.A city behozhatatlan előnyre tenne szert, a többi cégnél megemelné a tagdíjat legalább duplájára./ne gyertek azzal hogy leintenek, nem kellene cég.Mi hogy tudnánk 3-6 hónapos fizetést elfogadni, stb/ Még lehetne sorolni, ami csak közben derülne ki. Egyszerűbb és hatásosabb lenne a minimum tarifát meghatározni, mi az az összeg,amiből nem éled föl a vállalkozásod, és tudod fizetni a járulékokat.Ezt a KSH az APEH ajánlásával simán ki tudná számolni, valamint bármikor tudnánk korrigálni. Egyébként irigylem azokat, akik az autó színén variálnak, ha valaki olvassa legalább látja hogy mindenbe beletörődünk...
Lali 2012.04.01. 19:52:15 / # 40765
avatar
Ha egységes szín lesz, akkor egységes lesz a szolgáltatás? Ez a műszaki előírás ez nem a D.Z. gittegylet ötlete? Vagy ki szaladgált különböző megoldás tervezettel. Kamarai képviselőnk(?) A.A megmondta a kártya már le van osztva. Egy ideig a csapat tulajdonosok is támogatták. Csak mikor világos lett nekik, hogy ebbe a formációba még ők se férnek be, akkortól lett nem annyira vállalható az egész. Egyébként Dávidkáról nem annyira setét, mint hiszed, nagyon valószínű, hogy a forgatókönyv már meg van írva, és ez számunkra nem lesz jó.
hiénakutya 2012.04.01. 17:18:37 / # 40764
Nem képviselte ezt az álláspontot. Egyfolytában azt a baromságot szajkózta, hogy egységes tarifát csak egységes szolgáltatásért lehet kérni. Ez most sincs másként. Dávidka pont olyan setét, mint volt.
Lali 2012.04.01. 16:34:36 / # 40763
avatar
Azért ez nekem nagyon bűzlik. Mitől világosodott meg „Dávidka”? Nem rég még azt az álláspontot képviselte, hogy „fix” nem lesz. Szóltak neki a hátér emberek (kormány közeli vállalkozók), hogy mehet?

független 2012.04.01. 14:26:20 / # 40762
avatar
Szürke tényleg -mosás szempontjából-igénytelen szín. Eladhatóságról meg annyit: Volt egy haveromnak egy lakása a X.Kőrösi Csomán.A lakásba állva úgy éreztem,hogy lábam előtt megy el a villamos.Árulta.Na ezt sem adod el soha-gondoltam.Két napon belül eladta olyannak,aki mindig a belvárosban lakott,s nem tud aludni ha háza elött nem megy el a villamos vagy a troli.Mikor mesélte azt hittem viccel. Amig lószar van....-tipikus esete.

csogu 2012.04.01. 14:05:08 / # 40761
Nekem volt:-) Etikás megáll a droszton...vagy 1 hete nem mosattam. Zoli meg előtte volt 1 nappal mosóban, őt elzavarta, azzal a megjegyzéssel: - Nézd meg a Csogu autóját, az szép tiszta, a tiéd is nézzen így ki. Lapítottam, mint sz@r a fűben, azt amikor elment, nem győztem a műszerfalat törlőkendővel suvikszolni:-))
hiénakutya 2012.04.01. 14:01:43 / # 40697
Pedig nekem nem is volt.

csogu 2012.04.01. 13:57:57 / # 40760
Szerintem az ezüst az, ami egy egészséges választás lehet. Akinek már volt ilyen színű autója, az nem is mondhatna mást. A legtaxisbarátabb, és a lemosóellenesebb szín:-)
hiénakutya 2012.04.01. 13:50:11 / # 40759
Fehér autóm nekem is volt, összesen négy, és jelenleg is kettő áll a garázsban (hogy egy picit arcoskodjak is). Nagyon jó szín; szeretem, mikor a hajszálvékony karcokba beleül a kosz, és szórakoztató időtöltés lesikálni róla a kátránypöttyöket. Úgyhogy részemről kösz, de nem. Volt egy némettaxiszínű autóm is, és egyből megértettem, hogy a németek miért preferálják ezt az egyébként gusztustalan árnyalatot. Egyszer három hónapig nem volt lemosva és mégis viszonylag szalonképes maradt, csak aztán vinnem kellett vizsgára és előtte lecsutakoltam. De ezzel együtt nem kéne újra, mert ronda, és pont annyira kelendő, mint a fehér. Szerintem az ezüst az, ami egy egészséges választás lehet. Minden autón jól mutat, nehezen koszolódik, eladható és szolidan elegáns, jelentsen ez bármit is. Vágom én ezt a kifutó rendszert is. Nem azért, mert olyan penge vagyok, hanem azért, mert láttam már ilyet. Amikor behozták azt az ENSZ-EGB, vagy nem tudom micsoda, környezetvédelmi izét, akkor például az én akkori (mellesleg fehér) autóm ment volna a levesbe. Csakhogy ott ezt a kifutós dolgot alkalmazták, ezért a már taxiként működő gépkocsik maradhattak mindaddig, amíg sikerült átrugdosni őket a vizsgán, és amíg az üzembentartó személye nem változott. El is taxikázgattam vele egészen 2008. év végéig, csak addigra szitává rohadt szegénykém. Most a garázsban tölti nyugdíjas napjait és arra vár, hogy a gazdájának legyen fölösleges egymilliója, hogy restauráltassa. Na, mindegy. Van azonban egy kis bökkenő. Egy olyan intézkedés, ami nem okozza taxisok százainak azonnali ellehetetlenülését, érdekvédelmileg vállalhatatlan, ezért nincs is napirenden. És bár jelenleg a Főváros konkrét elképzelései egész pontosan még nem ismertek, érdekvédőink a Taxisok Világa márciusi számában, a legnagyobb egyetértésben úgy nyilatkoznak, hogy azokat akár már 2014-től is be lehetne vezetni. Márpedig Metál Zoltán szerint (OTSZ, 20 fő) ők (OTSZ+TGFSZ= kb. 700 fő) a többséget képviselik és a többség érdekét szolgálják. Így azután, kedves erdőkertesi kolléga, Tomajer és Te hiába próbálkoztok ezzel a kifutó dologgal, mert kisebbség vagytok. Én pedig meg sem próbálom. A cél az, hogy politikai segédlettel kigolyózzuk egymást, a szakma, az érdekvédelem, valamint a fülkeforradalom nagyobb dicsőségére és az autó-bérbeadásba befektetni kívánók örömére. Ebből a szempontból viszont a szín akár mókuszöld is lehet.
anyad 2012.04.01. 11:22:40 / # 40696
avatar
Anyira akarjuk a FIX tarifát,és ha a közgyűlés ugy szavaz,hogy 150ft legyen a tarifa akkor jól benyaljuk.

kertestaxi 2012.04.01. 10:12:24 / # 40758
avatar
Megpróbálok utoljára nekifutni. Azt írtam, hogy teljesen mindegy a színe de csak autócsere után legyen kötelező. (ne keljen átfényeztetni az autót)Hibáztam amikor írtam,hogy "talán fehér" de olyan szint kéne választani amilyet nagy számban lehet találni az autópiacon. A taxisárgát hiénakutya szaktársnak válaszoltam mint legigénytelenebb szint.(a németek azért festik erre a színre az autóikat, mert ezen látszik legkevésbé a por, a locsolóautó és egyéb kosz) Egyébként a kompromisszum mentes véleményem az, hogy dávidka, komáromi és a többi döntéshozó egymás édesanyját fesse sárgára fekete tetővel.
törölt felh. 2012.04.01. 07:58:14 / # 40757
avatar
Szerintem nem jelent semmit hiszen a blikk-ben olvastad :) De valami olyasmi lehet, hogy úgy alakul a tarifa ahogy szavaznak a közgyülésben:) Erre lécci azt válaszold nekem, hogy a válasz nem jó, de elfogadod. :) Valami olyasmi lehet amit a Hofitol hallottam valamikor réges régen. Egy randevút mesélt el, hogy miért nem kerülték el egymást ami így szólt: Te nem jössz én nem megyek igy nem kerüljük el egymást. Na valahogy így függ össze a közgyülés a tarifával :)
független 2012.04.01. 07:53:19 / # 40756
avatar
Hidd el vannak olyan márkák-igaz nem taxis kategória-ahol felárat kérnek e fehér színért!

R005 2012.04.01. 02:21:58 / # 40755
avatar
Sajnos ismerem ezeket a kereskedői kedvezményeket! A feltupírozott árból enged egy kicsit és tündököl a rendes szerepében. De hagyjuk a kereskedőt! Az állam mivel támogat minket mint közfeladatot ellátó,a közösségi közlekedést kiegészítő szolgáltatókat??? Semmivel! Viszont ha veszel szalonban új autót akkor akár az egy hónapos vizsgája mellett újra kell vizsgáztatnod stb...stb... leírni és belekezdeni sincs kedvem a sok szarba amivel gusztustalanul leveszik a taxist! Ezért háborít fel amikor a nyugattal jönnek! Nyugaton pörögnek a drosztok mert olcsóbb az utca! Ez nem érdekel titeket csak a sárga szín ,hogy az milyen jó???
69 2012.03.31. 21:41:52 / # 40754
avatar
Hát persze,ne a jóról vegyünk példát!!! Az áfát nem ,viszont 23%-ot adott azért a kereskedő.Az meg,hogy egyébb kedvezményekkel nem támogatnak bennünket...... Valamiért csak jók ezek a példák,ha évtizedek óta működnek,csak megfelelőképpen kéne itthon is alkalmazni és ehhez kellenének ott bennt szakemberek és nem Dávidkák! Amúgy 100.000 alatt már nincs szín,talán csak a Wagon R pozitívra!
R005 2012.03.31. 20:08:24 / # 40753
avatar
Hagyjuk már ezt a nyugati példákat!!! Kurvára unom már! Itthon elengedik az áfát ha taxinak veszel autót? Vagy van valami hasonló itthon? Itt csak a szarban kell követni a nyugatot, ha a jó-ról van szó akkor EZ NEM NYUGAT! :( A fehér szín pedig mindig is droid autó szín volt ,vagy az igényteleneké akiknek a lényeg hogy 40000 ft-al kevesebb legyen az ár)!
kertestaxi 2012.03.31. 18:07:53 / # 40752
avatar
Volt több fehér autóm is. Azért írtam, hogy talán, mert nem a szín a lényeg, hanem az, hogy maximum annyi kompromisszumot kéne bevállalnunk, hogy a következő autócserénél a kijelölt színből választunk. Egyébként nem vagyok érintett, mivel nincs budapesti engedélyem. Végezetül a németeknél a taxi sárga szint pont a praktikussága miatt vezették be.
málna 2012.03.31. 11:09:44 / # 40751
avatar
Ott voltál az elsőn, végig hallgattad a műsort, majd markoltál egy jó nagyot a tagságikból, hogy majd Te belépteted a Maxosokat...Egy interjúban még a TGFSZ fontosságát is megkérdezted a főnöködtől..És most visszafordulsz? Miattam? Ilyen sokat jelentek Neked? Ejnye. Nem kell izgulnod szerintem, mindig találsz magadnak bérautót valahol.. Szakmailag pedig nincs mit magyarázkodnom. Nem írtam alá olyat (nem is tehettem volna) , amely hátrányos helyzetet teremtene a jövőben. Ha pedig fikciókat tényként közölsz, akkor azt biztos bizonyítani is tudod...
málna 2012.03.31. 11:03:02 / # 40750
avatar
Úgy látom, sikerült... :) Csináld csak. :)
Oldalszám: 8