Hozzászólások száma: 414
Ugrás a hírhez Oldalszám: 21
Témakörök > Hírek fórumai > Onlány taxamétert kotyvasztanak a boszorkánykonyhában!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
mezitlábas1 2017.01.04. 15:53:36 / # 346587
avatar
Mert érdekvédőnk nincs!Aki annak mondja magát az kilóra meg van véve .Nem a mi érdekeinket védi.
donkihóte 2017.01.04. 13:20:07 / # 346584
avatar
 #346566 egy képzelgés egy ideális jövőkép vágyálma, #346569 pedig egy jogos és reális igény. Mint írtam, nincs kifogásom, hogy beüssem ebbe az amorf képződménybe, de igazítsák a ránk vonatkozó előírásokat a valós élethez. Miért nem fordul valamelyik "érdekvédőnk" az adatvédelmi biztoshoz, az egész napos megfigyelés és tracking miatt? Miért nem elegendő a felküldés pillanatában az aktuális helyzetem, ha annyira kell nekik? Mihez kezdenek a 0-24 nyomkövetéssel, meddig és hogyan tárolják, mire használják? Az mitől reálisabb igény egyébként, hogy műszak végén egy összegben vidd fel a bevételt? Azért, mert te írtad? Eskü nem értem h miért kell szélsőségekben gondolkodni ...
nosi 2017.01.04. 12:59:37 / # 346583
avatar
Nincs rajta töltés jelző, sem töltöttség jelző. Egyszer csak fogja magát és kikapcsol, az az lemerül. XXI. századi csúcs technológia! Az okos telefonok mellett a retró jegyében a bunkó taxisoknak bunkó buta pénztárgép! Komolyan, nem szégyenlik magukat a gyártók? 
Amsel 2017.01.04. 11:35:13 / Módosítva / # 346581
avatar

Többek között a taxis is online pénztárgép használatára,ill nyugtaadásra kötelezett.Mivel nyugtát a pénztárgépből kötelező adni, igy kivitelezhetetlen,hogy a műszak végéig pl a csomagtartóban pihenjen a csodás szerkezet.Ha ez igy lenne, akkor joggal kérhetné a fodrász is hogy majd ha befejezte a munkát leül,és beütögeti a napi bevételt.

Nem egymás közötti vitainditónak szántam.

nosi 2017.01.04. 10:19:25 / # 346580
avatar
Heló! Itt egy vidéki hozzászóló. Van valami jó ötletetek, hogy hová lehet elhelyezni biztonságosan a pénztárgépet? Ha beszorítom a műszerfal és a szélvédő közé talán nem esik le, de nyáron valószínűleg folyékony halmazállapotúvá válik. Két ülés között az utasok babrálják. A kesztyű tartóból nem tudom elővenni az utas macerálása nélkül. A csomagtartóból nem tudom kivenni minden fuvar után, főleg, hogy az utas meg se várja. Ha a rögzítetlen pénztárgép személyi sérülést okoz, ki lesz érte a felelős? Az utastérben elhelyezett közel 1 kg.-os kemény tárgy súlyos sérülést okozhat egy baleset esetén! Én teljesen megértem, hogy a nemzetgazdaság a pénztárgépek nélkül reménytelen helyzetbe kerül, de talán egy kicsit át kellett volna gondolni a végrehajtást! A rendelet alkotónak és a gyártónak nem ártott volna beülni egy autóba mielőtt kitalálták a nemzetgazdaság mentőövéül szolgáló taxis pénztárgép ötletüket! Csak halkan kérdezem, ilyenkor hol van a taxis kamara? Miért nem szólaltak megy a taxis érdekképviseletek? 
hacáz 2017.01.04. 09:34:32 / Módosítva / # 346579
avatar

FBetti 2017.01.04. 09:31:46 / # 346578

Eskü nem értem h miért kell szélsőségekben gondolkodni ... nyilván nem fogják visszavonni az onlinef@s használatát..ezen erőlködni tök felesleges ... viszont reális lenne h a műszak végén a taxióra napi zárása alapján egyösszegbe kéne beütni a bevételt ...munkaidőben pihenhetne az a szar a csomagtartóban bekapcsolva (így a helymeghatározó működne hamár ez a mániájuk ) ...az utas megkapná továbbra is a taxióra nyugtát (aminek van hátránya lássuk be (aki érti a taxizást az tudja mire gondolok ) ...

6ker 2017.01.04. 00:05:39 / # 346574
avatar

Az Ipalm cirka 6 órát bír nálam. Sokáig teljesen "jól" merülget, aztán rohamosan, de szó szerint rohamosan vége van. Nem hajlandó már nyomtatni.

karika 2017.01.03. 20:59:27 / # 346573
avatar

Sziasztok!Egy pár kérdés:egy napon van kb 20 fuvarom.Ebből kb tíz csekkes,amit,ha jól tudom nem kell beütni az új gépbe.A fennmaradó tíz fuvarból /bankkártya+kp/ 5-nél számlát kér az utas,tehát ha jól tudom ezt sem kell beütni a pénztárgépbe.Marad napi 5 fuvar amit be kell üssek az új gépbe.Ha jól értelmezem a szabályokat,akkor az én esetemben szerintem jobban jártam volna,ha nem kérem az új gépet,és inkább vállalom,hogy arról a napi 5 fuvarról kiállítom a szlát,majd elküldöm hó végén a nav-nak,és akkor nem kell a téglával foglalkozni /nem tudom elhelyezni az utastérben/.Jól gondolom?Most,hogy megvan a gépem kérhetem,hogy inkább mégsem használnám és irogatom a számlákat?Köszi:Karesz

donkihóte 2017.01.03. 20:39:42 / # 346572
avatar
Nem, nem. Úgy gondoltam, hogy ha lefújnák az onlány alkalmazását taxiban. Akkor benyelném.
tomajer 2017.01.03. 20:02:08 / # 346571
Azért én ezt a simán benyelést megnézném magamnak :-)
Pláne, ha egy újabb, (állításuk szerint használhatóbb eszköz ..  netán onlány taxaméter) kötelező megvásárlásával együtt jár! :-(
hacáz 2017.01.03. 19:17:16 / # 346570
avatar
Igen! És én is ki tudjam kapcsolni valaha...
donkihóte 2017.01.03. 19:15:13 / # 346569
avatar
Nem csak a kezelhetőség a szempont, hanem a rendeleteket és törvényeket kéne módosítani taxi specifikus használathoz. Beütök én mindent nekik ebbe a téglába is, de ne kelljen már fillérre pontosan nyilvántartani a pénzt, ne kelljen kismillió gombot nyomogatni, ne fenyegessenek aránytalan bírságokkal, ne kövessenek a gps-el, mert semmi közük sem az én, sem az utas magánéletéhez. Mert ugye amikor kikapcsolva a konyhaszekrényen pihen, azt is látják. De mi közük van hozzá? Nem is értem, a jogvédők most miért nem háborognak.
Amsel 2017.01.03. 19:13:30 / Módosítva / # 346568
avatar

Értékelném ha a vidéken,a vidéki városokban dolgozók is megszólalnának. Nyilván olvassák ők is az itt elhangzottakat.

Amsel 2017.01.03. 19:09:19 / # 346567
avatar
Ezért lenne jobb megbékélni a helyzettel,mert baj lehet. Esetleg lehetne kiharcolni,hogy cseréljenek nagyobb kapacitású akkumulátorra  persze a gyártók saját költségükre,hiszen valószinűleg más a forgalomba hozott készülék akku teljesitménye,és más lehetett az engedélyezésre bemutatott darab akku kapacitása. Vagy ha nem kész darabot vizsgáltak,hanem műszaki dokumentációt,akkor talán ott lehet eltérés a terv és az elkészült termék között.Ez járhatóbb út mint hogy visszavonják és a terhünkre újabb tipusú készülék használatát irják elő. Ha mégis arra megy rá a közösség,hogy cseréljék és kezelhetőbb gépet kapjunk, azt következetesen a végsőkig kitartóan kell követelni,legfőképp az ingyenességet hangoztatva.
donkihóte 2017.01.03. 19:08:27 / Módosítva / # 346566
avatar
A nyakamat teszem rá, ha visszavonnák és belátnák, hogy taxiba felesleges, a többség lenyelné szó nélkül, hogy 80 rugót kihúztak a zsebéből. A nyugalmam, a nyugodt, plusz stressztől mentes munkavégzésem díjának tekinteném. Sőt, akár évente befizetném, mint nyugalom-adó. Soha nem vágytam külföldre, de ma már azon gondolkodtam, hogy összepakolom a családot és migri leszek.

Sajnos nem emlékszem olyan esetre, hogy a hatalom belátta tévedését, és visszavont valamit. Most isszuk az uber levét. Kellett nekünk.
tomajer 2017.01.03. 18:53:31 / # 346565
Én is ezen agyalok.  Mit is akarunk most elérni?
Vonják vissza?  Kérünk másikat?
Részemről OK!
De ti, akik már megvettétek???
Abban ugye nem bíztok, hogy a forgalmazók szépen visszavásárolják tőletek?
tomajer 2017.01.03. 18:51:24 / # 346564
Az elején, ugye én mondtam, hogy ne kapkodjunk, lesz ez még olcsóbb is.  Lett is!
 Aztán, dec 16.-án némi kalamajkába keveredtem a műszaki vizsgán, aholis szennyezett fényszórók és repedt hátsó lámpa-búra miatt (ami a Bkk szemlén egy nappal előtte átment) megbukott az ótó ... és csak Jan. 02-ra kaptam időpontot.  A műszaki már lejárt, autó nuku.
Elücsörögtem Érden, és reménykedtem, hogy sikerül telefonon emailben elintézni a dolgot.  Ígéret volt rá.  Megvalósulni, amint  a pillanatnyi helyzet mutatja, nem valósult meg.  Aki intézte volna, nagyon elfoglalt és azóta se érhető el se emilben, se telefonon ... :-(
Így aztán abba a kellemes helyzetbe kerültem, hogy a ti már létező tapasztalataitokból tanulva választhatok. :-)
Amsel 2017.01.03. 18:50:10 / # 346563
avatar

A pénztárgéppel kapcsolatos felháborodás jogos,csak nehogy az legyen, hogy kivonják a forgalomból,és másikat vetetnek velünk. Mert ez a sok vizfejű ge...i  mindenre képes.

Amsel 2017.01.03. 18:47:06 / # 346562
avatar
Akkor két fajta gép létezik egy tipuson belül.Az enyém kikapcsol.
Oldalszám: 21