Hozzászólások száma: 414
Ugrás a hírhez Oldalszám: 21
Témakörök > Hírek fórumai > Onlány taxamétert kotyvasztanak a boszorkánykonyhában!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
hacáz 2017.01.10. 19:19:43 / # 346645
avatar
Nekem Cashcube-om van...ha minden igaz, minden nap nullázza a kasszát, nem kell vele bíbelődnöm...remélem...
tomajer 2017.01.10. 12:01:49 / # 346644
Nem nagyon értem ezt a pénz betét, kivét dolgot.
Ugye reggel azt mondja adjam meg a nyitóösszeget.  Jó, megadtam.  Tegnap 18 000-et , mert annyi volt nálam, ma 10-et.
Ma unatkoztam, és kértem tőle egy jelentést.  Jó...  nem voltam biztos, hogy az előző nyugtán jót ütöttem  nem tudtam mit válasszak a sok lehetőség közül, így a pénztárost választottam.
Erre kiírta nekem, hogy a fiókban ötvenezer forintnak kéne lennie.
Ami matematikailag stimmel.  De ezekszerint az előző napi tartalmat ott őrzi.  Hiába zártam le a napot.  Tehát, nem kellett volna beletennem reggel megint ...  erre gyorsan ki akartam venni, a különbözetet, ami a zsebemben van és őszerinte van ...  és azt mondta, nincs annyi pénz a kasszában.
Nnapuff!
Akkor most van benne, vagy nincs benne?
Vagy más a kassza tartalma, és a fiók tartalma?
Próbálkoztam tovább....  ma tankoltam.  Mivel nem akartam kiveszegetni, az arra valót be se tettem reggel.  Gondoltasm, arról van számlám, kiveszem most.
Megint belenéztem, milyen lehetőségek vannak ...  kíváncsiságból nem a pénztáros kivét-et választottam, hanem az egyéb rezsit ...  nna erről meg adott nekem két példányos aláírandó nyilatkozatot :-))) 
... de legalább, 10 000 volt benne.
Szóval van rajta mit elemezni :-(

hacáz 2017.01.10. 10:46:41 / Módosítva / # 346643
avatar


tomajer 2017.01.10. 10:12:17 / # 346642
Mert innen tájékozódott:-)
A Nav a nekünk tartott tájékoztatón ezt mondta. 
Viszont, a könyvelőm érdeklődésére, meg mást ...  hogy kell az óra zárása is neki minden napról.  Remélem kiderül, hogy nem, mert a tegnapi papírköteg, pénzkivéttel, tankolással, nyitással, zárással ..  hamá ..  akkor tankolás számlával, több mint eddig egy hét alatt termelődött :-(
tomajer 2017.01.10. 10:09:15 / # 346641
Pont olyan mintha pesten 5.000 taxiból 3.500-4.000 a ti áratok alatt menne harmadáért és mintha Pesten nem lett volna 5 éve ellenőrzés, mit tudtok csinálni, semmit.

Ez pontosan így volt még három évvel ezelőtt.

Helyi önkormányzat.
Csak utána ne legyen sírás, hogy ellenőriznek, és fizethetek azért, ami eddig ingyé volt ...  meg netán bugyirózsaszín autót határoznak meg ... :-P


 A normálisabbak fogjanak össze.  Persze nem lenne baj, ha mindenki ...  10-en csak befértek egy kocsmába..... és alakítsátok ki a saját szabályaitokat.
hacáz 2017.01.10. 10:07:02 / Módosítva / # 346640
avatar
Amivel nekem bajom van.  Most az én könyvelőm azt mondta, hogy egyeznie kell a taxaméter és az onlány összegeinek.
Nekem azt mondta, mivel a taxaméter elvesztette pénztárgép jellegét, ezért nem kell egyeznie, a taxaméter már csak mérőeszköz..
tomajer 2017.01.10. 10:02:48 / # 346639
A kedvezményre a fiscatnál van lehetőség.  Habár nem tudom hogy jeleníti meg a végén, de gondolom ott a teljes összeg, és a levont %-al a végösszeg. Így el kell hogy fogadják.

Az euróárfolyamnak tényleg utána kéne nézni, mit nem tekint rablásnak a NAV?!?

A behányásról számlát adsz:-)
tomajer 2017.01.10. 09:59:09 / # 346638
Hát, ez már az uberjelenség ...  csináljuk amíg tudjuk, oszt jónapot.
Droidként ugye megteheti, ha nincs semmi a nevén, és nem is akar soha életében vállalkozó lenni.
Elsősorban a céget próbálják megfogni.  Ez a mai világban, ahol évente új cégekkel vágnak neki a droidtartók, nem nagyon fog menni.  A droidon, meg nincs mit behajtani ...  ez van.
Persze lesz sírás rívás, amikor elkezdik a többautós vállalkozások nyakát majd szorongatni.
Mert itt most nagyon ki fog lógni a lóláb ......  a katások beleverik, az öt hat ..  nyolc millát, a "nagyvállalkozások" meg valamiért sose jutnak fuvarhoz.
gazsi 2017.01.09. 22:29:08 / # 346637
avatar
Nem, semmi sem változik, igaza van az előttem hozzá szólóknak Várpalota ... Taxi ...Itt minden van csak szabályosság nem, romoknál romosabb autó szét hullva nyikorgó vason fogó kiskerték kopásjelzö el hajlitott fékes taxi. 0ra kopott gumik 10 autóból 6-on egy autón 4 soför bejelentés nélkül,  bevétel 30%-áért. Vagy meg található a 300 ezres  nyugdíjas tűzoltó taxis kinek fia szintén be jelentés nélkül hétvégente éjjel taxizik, de annak legalább van taxi vezetői igazolványa, aztán van aki 0-24-be hirdeti magát de este 8 után nem elérhető telefonon reggel 9-ig... 5 éve nem volt itt se NAV SE NKH ellenőrzés... Pedig kéne, nagyon kéne. Szeretnék/nk egy páran becsületesek lenni, de úgy őszintén, mikor van 10 taxi amiből 5-6-7 olyan olcsón megy hogy egyszerüen még úgysincs munkád hogyha nem kapcsolsz be órát, hát mégha kapcsolnál, mit tudsz csinálni? Pont olyan mintha pesten 5.000 taxiból 3.500-4.000 a ti áratok alatt menne harmadáért és mintha Pesten nem lett volna 5 éve ellenőrzés, mit tudtok csinálni, semmit...Pofán vágni? Gondoltunk rá aztán mit érsz el vele látleletet vetet téged meg meg huzkodnak, de effektíve, érdemlegesen tenni  mit lehet ilyenkor mikor 10 autóból 6 le nyomja az árakat és ez miatt a városban minden taxis megélhetési taxis...
atuska 2017.01.09. 21:46:29 / # 346635
avatar

Az én ismerős droid haverom nem vett ilyen foscat-et,ugyanúgy 2 órára van bejelentve mindenkinek számlát ír de ki is törli egyből az órából. Nem változik itt megint semmi,csak a becsületes taxisok szívnak.

prolee 2017.01.09. 21:25:58 / # 346634
avatar

Engem is a következők érdekelnének igazából:

-Borravaló

-Euro árfolyam...

-kedvezmény

-kártérités

Nekem ecometertöl van cashcubom jelszó nincs, lehet állítani árfolyamot, gyűjtőket, pénztárosokat, igazából bármit, nagyon nem látom az értelmét más gyűjtőbe más névvel be ütni a borravalót, így is úgy is emeli az összegét a taxameterhez képest, nem beszélve arról hogy nem mindig van lehetöség ,, álló  helyzetbe bele ketyegtetni'' meg nézném azt a taxist, aki fesztiválkor, vagy szilveszterkor nem vesz fel utast, mert bocsánat tessék várni ketyegtetem percdijba azt az 500 jattot amit kaptam. Nahh most nagy ökörség a gyűjtő borravalónak, hisz nézzük csak meg hogy működik a dolog a valóságban?

Beszáll a kedves, el viszem A-bol B-be, jobb esetbe A-bol B-be majd onnan C-be, kérdi hogy mivel tartozok főnök? Rá nézek a taxiórára fizet majd szabad gomb meg nyomása után nyomja ki a blokkot, mondom neki hogy 2500 forint lesz, és várj egy pillanatot mert a honatyának el küldöm hogy, mennyit fizettél, majd ütöm a gépbe a 2500 1/A összesen erre kinyomja a blokkot, a csávó közbe ad egy 2000-est és egy 1000 est és mondja hogy köszi namost blokk már rég kinyomva...mind kettő akkor hogyan is?


Euró árfolyam, namost először is, hogyha a benzin kutak válthatják 200ért akkor mi nem tudom hogy mennyiért, de volt mikor szlovénbol jöttem haza kis határ c menti kúton kávézunk olaszul beszélő emberkék kértek 3szendvicset, 2 kávét ami 2900 forint volt majd a kutas mondja neki hogy ventinove euró azaz 29 euro. Hát meg jegyeztük hogy milyen jól váltjátok az eurót, állítani tudom hogy hogy kell a géppel háromszázkilencegész nemtudommenyire állították gyárilag, ami azért kicsit sok szerintem de nem tudom mégis mennyire lehet amit s NAV is el fogad

http://www.elelmiszer.hu/gazdasag/cikk/szabad_eurot_is_elfogadni

Itt azt találtam hogy a vállalkozó, maga döntheti el hogy milyen árfolyamon számítja...


Namost nálunk van olyan hogy diákkedvezmény ilketve törzsutaskedvezmény az adható vagy a teljes összeget kell be ütni, teljes összeget nem üthetek, hisz nem annyit kértem, de akkor meg ugyebár s taxameter nem stimt...

Kártérités, az is úgymond a brifkot v gyarapítja, hogyha be hánynak és kérek miatta kártéritést, az akkor számlás, vagy üssek bele 10.000 forintot egy harmadik gyűjtőbe aminek a neve okádék takarítása?

prolee 2017.01.09. 21:00:36 / # 346633
avatar

Hali, én is vidéki vagyok, a Gazsi hozzászolására csak annyit irnék, hogy az elmondottak alapján, el férne ott egy rendszeres heti sűrűségű, NAV-NKH ellenőrzés. Az a felfogás, hogy nem fizetik meg azt hagyjuk, hogyha nem kéritek el, nem is fogják mek fizetni, amúgy meg minden városban kifizetik csak ti nálatok nem?

El helyeznem egy univerzális állítható szélességü tartóval sikerült, amit 8.000-ért tudtam meg venni. 


tomajer 2017.01.09. 20:47:24 / Módosítva / # 346631
Nem fejben szorozgatok, és hivatalos papírt kap róla.

Ha lesz kedvem, lehet hogy beállítom valamelyik szálloda, vagy a reptér vételijére ... :-)
szabadataxi 2017.01.09. 20:16:07 / Módosítva / # 346630
Update: tényleg lehet a Cashcube-on is árfolyamot állítani (X mód). De minek.
szabadataxi 2017.01.09. 17:21:04 / Módosítva / # 346627
A másik típusban van olyan, hogy S mód, ezt az Eördögh és mások (nem minden viszonteladó!) egy jelszóval levédték, hogy ha például új típusú utalványt akarsz felvinni, akkor ne tudd megtenni, csak a (jól megfizetett) közreműködésükkel. Határozott fellépésre visszakoznak. Biztos, hogy a kínai szarodban is tudsz programozni. Illetve tudnál, ha nem préselődne megint be a NAV és közénk egy parazita. Mondjuk a Telekommal már kettő.
tomajer 2017.01.09. 14:42:36 / # 346626

Nahh nekem ez is új ! :-)

Sz'al Jatt:

Nekem a legegyszerűbb lenne egyszerűen azt beütni, amit ad a kedves.  Semmi bajom, a napi, akár három négyszáz forintnyi bevételnövekedéssel.


De hogy ez újabb macerát jelentsen :-(


Euró árfolyam.  Nekem szépen ott virít minden nyugtán, hogy Euro árfolyam 300,000 Ft/Eur


És programozás. 

Ebben a beállításoknál nem is találtam ilyen lehetőséget.  Tehát, nem lekódolva van, hanem gondolom ámátőr hozzá se fér.

Végignyomkodtam az egészet. 

Nevesítettem magam mint pénztárost, kiírtam reklámként, a hallotaxit ... igaz csak én látom :-) Beállítottam, hogy öt perc után kapcsoljon ki.... stb.
Sz'al, nincs olyan opció, hogy gyüjtők programozása,  se semmiféle szerviz menü, ahova csak kóddal lehetne bejutni.

alelölülő 2017.01.09. 14:24:26 / # 346625
Amivel nekem bajom van.  Most az én könyvelőm azt mondta, hogy egyeznie kell a taxaméter és az onlány összegeinek.  Fillérre.
Tehát, nem elég a jattot beleütnöm, de bele is kell ketyegnem az órába, mint eddig a számlásnál.


Senki nem mondott semmit (azon kívül, hogy meg kell venni) a "Pénztárgép napi bevételének módosító tételei" nyomtatványtömb használatáról, de arra tippelek, hogy ez hivatott az eltérések kezelésére.



szabadataxi 2017.01.09. 14:17:04 / Módosítva / # 346624
A te könyvelőd a hülye. S bár ezzel nincs egyedül, de ekkora baromságot még nem hallottam a témában. Ad az utas 2400-ra háromezret, és autózz még több mint két kilométert, hogy egyezzen az összeg az óra által mutatottal, vagy ülj még helyben kilenc percet hülyén? (Persze máshogy is meg lehet oldani, de pikáns lenne, ha erre pont az adóhivatal biztatna bárkit is.)
Gyűjtőket te magad is programozhatsz magadnak (hiába állítják ennek ellenkezőjét egyes taxiórások és kereskedők, én is kivetettem azt a kódot, amely ezt megakadályozza), ha szoktál borravalót kapni (és egyéni vállalkozó vagy, mert ott simán a vállalkozás bevételét növeli a jatt), akkor csinálsz neki egy új gyűjtőt, és beveregeted minden kanyar után, vagy ha nem akarsz ezzel pöcsölni, akkor felírod egy cédulára a nagyvonalú adományokat, és a nap végén, egy összegben beküldöd bevételnek. Vagy nem kapsz, és nem fogadsz el borravalót, ahogy eddig sem tetted. :)

Érdekes, hogy tudod állítgatni az euróárfolyamot, az én Cashcube-omon azt a NAV frissíti naponta, valóságtól elrugaszkodott értékeken. Úgyhogy én ezzel nem fogok bohóckodni, vagy nem fogadok el eurót, vagy váltom úgy (zsebből, nem a kasszából), hogy nekem megérje (sehogy sem éri meg, púp a hátamra), és megy be forintban, ami az órában van. (Nézzük már meg a Keletiben és a Ferihegyen lévő hivatalos pénzváltók árfolyamait, és utána tessék ezért megkövezni.)

Amúgy a legnépszerűbb taxis-FB-csoportban célszerű Szilágyi Ákos munkásságát tanulmányozni, az összes vonatkozó jogszabályból naprakész. Van olyan dolgozata, amelyet érdemes lenne egy az egyben átemelni ide, önálló cikként, ha hozzájárul. (Jócskán vissza kell görgetni ezekhez, de ez az ostoba Facebokk sajátossága, csoportos használatra totálisan alkalmatlan, sosem értettem, miért kell erőltetni. A beállítható titkosság sem szól mellette, bármilyen fórumot zártkörűvé lehet tenni.)
alelölülő 2017.01.09. 14:05:28 / # 346623

Azért lássuk be, a kivitelezés minősége igencsak szivatósra sikeredett. Ha nem dolgozok vele, akkor is tölteni kell minden nap. Fogalmam sincs, mit kell tenni ezzel az onlány-szörnnyel, ha kórházba kerülök vagy netán véletlenül nyaralni megyek. Vigyem magammal Erdély hegyei közé, hogy tölthessem, vagy bízzam gondnokságra? Hagyjam lemerülni a p'ába és fizessek, hogy újra beüzemeljék? Nyitókészlet beviteléről  meg egyéb baromságokról nem is beszélve.

A bevétel miatti hisztit én se értem, taxisok majd 90%-a katás, legfeljebb a reptéren szolgáltatóknak jelenthet problémát az áfakörbe kerülés. Átalányadózók meg a bevétel 3%-át fizetik jövedelemként, hát ezen spórolni tényleg necces.

tomajer 2017.01.09. 14:01:06 / # 346622

Nna térjünk vissza, kedves kis Ipalmomra.


Ma dolgoztam először.  Reggel héttől mostanáig, még csak nem is mutatja merülés jelét ...  és van rajta kijelzés, hogy hhogy áll.  Nem tudom ugyan működik e, mert még mindig telit mutat.

Igaz három napig töltöttem :-)


A kezelése nekem eddig tök logikátlan, de majd megszokjuk.

Jól beállítottam az euró árfolyamot, és azt, hogy minden nyugtára írja is rá, mennyi az annyi euróban.
Ez pl. jó.  Remélem, azt nem határozza meg nekünk senki, milyen árfolyamon kell elfogadnunk.  ... még....

Én 3 kilóra vettem, oszt jónapot.

Gyüjtő ebben is csak egy van beprogramozva, és annak nem is találtam jelét, hogy én mint felhasználó tudnám állítgatni.  Viszont, külön van rajta kp-s, kártyás és utalványos fizetési lehetőség.  Amit gondolom akkor valahogy külön kezel.

Amivel nekem bajom van.  Most az én könyvelőm azt mondta, hogy egyeznie kell a taxaméter és az onlány összegeinek.  Fillérre.
Tehát, nem elég a jattot beleütnöm, de bele is kell ketyegnem az órába, mint eddig a számlásnál.
Nna ez gázos lesz.  Rendszeresen felejtettem el megállítani ...  oszt a végén az órában van több :-(


Az én könyvelőm a zizi, vagy tényleg ez az álláspont most.  ( Ő a NAV-tól kérdezte és ezt az infót kapta)

Oldalszám: 21