Hozzászólások száma: 39
Ugrás a hírhez Oldalszám: 2
Témakörök > Hírek fórumai > Akarunk-e kamerát a taxiba? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Amsel 2015.03.05. 10:44:27 / # 338203
avatar

Mindenesetre a Pólya Sanyinál szereztél egy piros pontot !

Amsel 2015.03.05. 10:35:36 / # 338202
avatar

Nem olyan bonyolult ez ! Az autó minden oldalán a tarifa tábla mellett kiirod hogy van kamerád, és azzal rögzited az utazás alatt történteket.Ilyen feltételek mellett vállalja az utazást,semmi gond.

Különben meg mi a helyzet a táblagépekkel amik kétirányú kamerával vannak szerelve? Vagy az okos telefonokkal,amik szintén alkalmasak képi,illetve video video felvétel készitésére .

Úgy hallottam hogy Komáromi úr rámászott a kamerákkal szerelt autókra. Sőt mintha tiltottak is volna le valakit a használatáért.Na akkor lehet az összes olyan taxi engedélyt bevonni akinek táblagép illetve okos telefon van úgy rögzitve a műszerfalon,hogy képes az utastérről felvételt késziteni.Merthogy a személyszállitási törvény a taxiban nem engedi a kamera használatát.

Persze amig az  én biztonságom ellen van,addig szarok az ilyen törvényre !!!!!!!!!!

tomajer 2015.03.05. 07:46:12 / # 338201

Őőőőő...   és ha nem fogadja el?  Mivel bünteted?  Letiltod két napra? :-)


Haggyukmá!  A fuvarkufáraink, a potenciális gyilkosoknak is küldenek új autót :-(

Ha nem akar utazni úgyse fog.

Főbuher 2015.03.05. 00:36:36 / # 338199
avatar

Ezt csak úgy olvastam valahol viszont egyetértek vele maximálisan. Minha én írtam volna.


István Kiskartali "Továbbra sem értek semmit.Veszek egy autót,csinálok egy vállalkozást,ezt mind a saját pénzemen,ami jó,mert majd adót fizetek,ha jól megy veszek több autót is,és így tovább.És akkor jön egy faszpöcs,megmondja milyen színű lehetek,mennyiért dolgozhatok,és így tovább.Mi köze is van hozzá?Vegyen nekem autót,olyan színűt ami a kényes ízlésének megfelelő,kockáztassa Ő a pénzét,nekem adjon fizetést,és annyi kamerát rak a saját verdájába,hogy akár ugy is nézhet ki mint a BBC közvetítőkocsija,az sem érdekel.

Amsel 2015.03.04. 23:54:28 / # 338197
avatar
EZt a hozzászólást tekintsem a tgfsz álláspontjának, vagy éppen vicces kedvedben vagy Zsolt ?

Apuka 2015.03.04. 22:15:08 / # 338196

be kell szerelni a plexifalat a taxiba, az legalább nem vet fel adatvédelmi aggályokat.

majd amikor kiderül, hogy ez miatt nem férnek el az utasok a kocsiban, akkor elö kell irni hogy le kell cserélni a taxit egy hajo méretű valamire

donkihóte 2015.03.04. 21:21:40 / Módosítva / # 338192
avatar

Erről beszélek, tomajer ezért szégyelje magát, hogy ezt a topikot megnyitotta. A vége az lesz, hogy erre fognak hivatkozni, szakmai fórumon megvitatták és a szakma támogatta. De tomajernek annyi esze nincs erre nem gondol...vagy...


sűrgősen zárd és töröld azt a topikot

hiénakutya 2015.03.04. 20:55:48 / # 338190

Szerintem kamera ÉS plexifal is kell.

:-)

higgadt 2015.03.04. 19:57:27 / Módosítva / # 338189
avatar

Tomi!

Egyetlen egy dolgot kellene rögzíteni a hatályos rendeletben:

A megrendelőnek - bármely módon igénybe vett, megrendelt - taxi szolgáltatást nincs lehetősége elutasítani, amennyiben a taxi gépkocsi kép és hangrögzítésére képes eszközzel van felszerelve. (Lehet tovább ragozni hogy miként kell kezelni a felvételeket.)

......... mindenki eldönti hogy beszereli vagy sem, de az utas ne utasíthassa el az ilyen eszközökkel felszerelt gépkocsikat.

Üdv

beretva 2015.03.04. 18:44:03 / Módosítva / # 338187

Két éve használok kamerát, külsőt, belsőt. Konkrét haszna szerencsére csak egyszer volt eddig, amikor beültettem magam mellé a rendőrt, és megmutattam neki, hogy nem piroson mentem át. (Mivel a belső jól látható, azt nem tudhatom, volt-e valamikor elrettentő szerepe, nincs kizárva.) 

Önkéntes alapon mindenkinek ajánlok saját készüléket, száz dollár körül már teljesen jót lehet beszerezni külföldi webshopokból, ingyen szállítással (kicsit drágábban olyat is, amely biztonsági okokból azonnal a felhőbe lövi a képkockákat, persze ehhez elég durva mobilinternet-előfizetés kell).

De minden erőmmel tiltakoznék az ellen, hogy valami központi rendszerre rákössék a munkanapjaimat, és visszanézhető legyen, hogy mikor vakartam meg a seggem, esetleg mikor fingottam magam alá, és hogy kiengedtem-e utána az ablakon az ánuszgőzt. Nem is gondolom, hogy a saját autómban kötelezhető lennék ilyen spioneszköz üzemeltetésére, bekapcsolására pedig pláne nem.

(A tabletes megfigyelésben nem hiszek, bár a technikai lehetőség tényleg adott. Viszont egyszerűen ki is iktatható.)

Ha a sárgítás, a (most még önkéntes, bármikor kilőhető, de lesz ez még máshogy is) gps-es nyomkövetés, a hamarosan várható online taxióra, a minden bizonnyal rövid időn belül tető alá kerülő Uber-mutyi után még ezt is benyeljük, onnan már tényleg csak egy kis lépés a tökünkre akasztott zseblámpa, és a nyakunkba akasztott kolomp.

Amsel 2015.03.04. 18:01:14 / # 338186
avatar

Részemről  maximálisan támogatom! Igen kell !

Csak nem abban a formában ahogy azt a törvényalkotó elképzeli! Vagyis ne akarjon arról tudni,hogy éppen mi zajlik az autóban,(kivéve ha az alaposan indokolható,pl a sofőrt ért inzultus stb) vagy hogy ki utazik  kivel.

Több mint 8-10 éve használok ilyet, és bizony sok esetben tapasztaltam hogy ha tudomást szerzett pl a" jó fiú "a gépkocsiban lévő kameráról,egészen másképp viselkedett.De bűncselekmény feltárásában is jó hasznát vettem már.

A másik kérdés pedig hogy kötelező legyen-e ? Ne legyen ! Mindenki saját maga döntse el, hogy neki kell-e ilyen vagy sem.De ha már kötelezővé teszik, akkor törekedni kell arra hogy elérhető árban kerüljön a gépkocsiba.Az elérhető ár alatt nem a minimál bér háromszorosát értem.

Lényeges kérdésnek tartom a rögzitett adatok kezelését. Szigorúan kell büntetni azt,ha valaki a megszerzett adatokkal visszaél,vagy ha azt nem semmisiti meg záros határidőn belül.

Szóval kell az a kamera !!!!!


tomajer 2015.03.04. 17:44:11 / # 338185

Nna?  Be vagyok kamerázva? :-)

warrior 2015.03.04. 17:29:08 / # 338184

Persze,hogy nem!!

Aranyospalabácsi 2015.03.04. 16:15:33 / Módosítva / # 338181
avatar

NEM

piktor 2015.03.04. 15:52:04 / Módosítva / # 338180

Qrva egyszerű kivédeni.Ragassz a lencsére takaró matricát.Az egész 3-4 mm.Előlapira.

Így garantáltan nem látnak,legfeljebb hallanak.

Rohadt BKK-ás Ávósok.

+taxista 2015.03.04. 14:39:28 / # 338178
avatar

A tablet kameráján mindent látnak ami a kocsiban történik!!!

alelölülő 2015.03.04. 14:10:42 / # 338177

Már van: tableten beépített.

donkihóte 2015.03.04. 13:59:35 / # 338176
avatar

NEM AKARUNK!!!   ÉRTHETŐ???

TE MEG SZÉGYELD MAGAD. ÁTLÁTOK ÁM RAJTAD TOMAJER!!!

A TOPIK ZÁRHATÓ!

tomajer 2015.03.04. 13:46:48 / # 338175

Akarunk-e kamerát a taxiba?

2015.03.04.

Felmerült a kérdés, tehát válaszolnunk kell rá.

Van előnye, van hátránya.  Ma azt hiszem inkább nem.  Nem vágyunk arra, hogy a bkk unatkozó ellenőrei bármelyik autóba bármikor "bekukkanthassanak"!

 

De!  Kíváncsiak vagyunk a ti véleményetekre is.  A fórum várja a hozzászólásokat.

Oldalszám: 2