Hozzászólások száma: 10720
Ugrás a hírhez Oldalszám: 536
Témakörök > Hírek fórumai > Gyökeresen átalakítja a ferihegyi taxi szolgáltatások rendszerét a Budapest Airport A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Fotó 2014.08.05. 16:32:58 / # 317950
Engem sajnos semmilyen Pityu és féreg nem űzött el sehonnan valakivel összekeversz.A főtaxit nagyon ritkán basztattam amikor megérdemelte de látod most is megelőztek. Tehát a gyengébbek kedvéért senki nem űzött el sehonnan és nem is fog ebben az életemben! Ja és nem is vagyok de la mancsa sem:)) hogy fékezzelek a szélmalomnál.....
donkihóte 2014.08.03. 12:35:01 / # 317949
Érdekes módon amíg te is a reptéren voltál, teljesen természetes volt számodra, hogy egyetlen cég vagy társaság dolgozzon onnan. Amióta pityu elűzött, majd a kockás átvette a helyet, folyamatosan ez a témád. Lépj már túl rajta. Nyolc éve vége. Vágod?
69 2014.08.03. 12:16:06 / # 317948
Örülünk,hogy sikerült....
Fotó 2014.08.03. 11:50:18 / # 317947
Érdekes módon nekem sikerült első olvasatra megértenem mit akart közölni. Gyengébbek kedvéért: A főtaxi felbérelt "erős embereket" akik próbálkoznak kiszorítani a csarnokban illetve az előtérben utast fogó embereket. Ehhez a Magyar rendőrség ahelyett hogy a reptér biztonságára vigyázna asszisztál gondolom valakinek a kérésére. Képes szemléltetők majd lesznek!

IST 882 2014.08.03. 05:48:17 / # 317946
Jól látod. Hamar rájönnek, hogy tehetetlenek a hiénák ellen. Aztán csak pár pillanat és arra is rádöbbennek, hogy ezt ők is megtehetik. És se tagdíj, se leadó. Ez a taxis evolucio a reptéren.
69 2014.08.02. 18:19:10 / # 317945
Én is fogyi vagyok..... Annyit én is láttam,hogy a bódé mellett állt 2 csávó, valami kitűző is volt a nyakukba. Gondolom,most ezek "segítik" a kedves utast, hogy a hivatalos szállítót vegyék igénybe,mert kell a lé nagyon!!! De lehet,hogy majd ezekből lesz a következő generációs "hiéna" a csarnokba. :-)
focilabda 2014.08.02. 17:41:18 / # 317944
Nekem sem sikerült :-) De mondjuk én köztudottan fogyatékos vagyok :-)
donkihóte 2014.08.02. 15:37:26 / # 317943
Biztos bennem van a hiba, de többszöri nekifutásra sem sikerült kihámoznom a mondandód lényegét. Most akkor mi van a reptéren? Érint bennünket is, vagy csak helyi bolhacirkusz?
duracell 2014.08.02. 15:00:52 / # 317942
Érdekes dolgok történtek és történnek a repülőtéren. Idáig a parkoló felügyelői szerepet a rendőrök vették át azokkal akik spórolni akarnak a brutális parkolási díjjal és a napi 2 x ingyenes behajtással. Tegnapi naptól pedig a Főtaxi "erős" kopaszait vigyázzák akik "rendteremtés céljából" lettek kivezényelve.Okoskáknak pedig csak annyit, csarnokban és annak 10m távolságán belül nem volt gond. Az hogy a külső körön nem tudnak rendet csinálni és úgy láttam nem is akarnak az egy dolog.. Azért kérem szépen az röhej hogy egy nemzetközi repülőtéren 6-8 rendőr segédkezik egy taxis cégnek, akik az alvállalkozóikat gusztustalanul lehúzzák ráadásul. A rendőröknek nem a rend fenntartása meg a biztonság felügyelése lenne a feladatuk egy kiemelt biztonsági tényezővel rendelkező légikikötőben? Wazze a világon még egy ilyen nincsen, vajon mennyit fizet a Főtaxi ezért és kinek, Liszt Ferenc repülőtér biztonságának és zavartalan működésének biztosításának a rovására. Csak nem mellékállásban fizetett rendőrökről van szó esetleg? Mert azt nem lehetne ,szolgálatban pedig elvonni az állományt felelőtlenség a négyzeten! Illetékesek figyelmébe ajánlanám a történéseket!

Fotó 2014.04.13. 07:03:04 / # 317941
Urán Viktor rokona azt neki is mindent lehet, szétbaszni a BKK-t és a taxisokat is. Ortúró buzi gyerek! A jobbikról meg nem mondok semmit ők is megszavazták és ezért is szopiznak a taxisok. Faszán jönnek le a matricák is és egyre több a bogár ......sárga szint imádják a bogarak.
baupexim1 2014.04.12. 16:42:34 / # 317940
elkezdtem írni rá valamit, de nem teszem ki... :)
alelölülő 2014.04.12. 16:38:44 / # 317939
Csak hát amikor a jobbik hónapokkal ezelőtt követelte a takonytúró kirúgását, hallgattak, mint szar a fűben, nehogymá azokkal értsenek egyet. Gyanítom, piftabá már rég kirúgta volna, ha megtehetné.
Fotó 2014.04.12. 14:57:25 / # 317938
Az MSZP fővárosi frakcióvezetője szánalmas magyarázkodásnak nevezte Vitézy Dávidnak a KDB döntése elleni tiltakozását. Az Index hírportál pénteken írt arról, hogy a KDB - a Skoda kérésére indított vizsgálatában - megsemmisítette a budapesti trolibusztender eredményét, mert a kiírásban nem szerepelt dízelüzemű segédmeghajtás, csak az akkumulátoros, ami szerinte versenykorlátozó tényező.

Fotó 2014.04.12. 14:56:39 / # 317937
"fideszes dilettantizmus" most 3,4 milliárd forinttól és 24 új trolibusztól fosztotta meg a fővárosiakat, miután a Közbeszerzési Döntőbizottság szabálytalanság miatt megsemmisítette a BKK trolibusztenderét. A politikus úgy fogalmazott, "Budapest már-már rutinszerűen bukja el uniós támogatások milliárdjait a városvezetés és a BKK vezetésének teljes alkalmatlansága miatt".

Fotó 2014.04.12. 14:55:10 / # 317936
Az MSZP szerint tarthatatlanná vált a Budapesti Közlekedési Központ vezérigazgatójának pozíciója, ezért ismételten felszólították Tarlós István főpolgármestert, hogy azonnali hatállyal menessze Vitézy Dávidot és - ha csak az önkormányzati választásokig hátralévő néhány hónapra is - találjon alkalmas szakembert a BKK élére. Kis köcsög már elég bajt csinált, már 4 éve ki kellett volna rúgni a faszba! Taxisok itták meg a levét többek között, meg Budapest lakossága!

Kérdések 2014.04.01. 15:33:15 / # 317935
Lehet hogy én is hallottam a szóban forgó társaságnál ilyet? Lehet hogy a taxista beperelte a szövetkezetet és meg is nyerte a pert? Lehet hogy jó üvöltést kívánok neked is?!
tomajer 2014.03.22. 22:02:52 / # 317510
[b]Nem drága a reptéri taxi Bár tavaly szeptembertől jelentősen nőtt a fuvardíj azoknak, akik taxival utaznak a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről a belvárosba, ez még mindig nem nevezhető magasnak nemzetközi összehasonlításban.[/b] A CheapFlights nevű repülőjegy-foglaló oldal most közzétett felméréséből kiderül, hogy a 27 vizsgált főváros közül a berlini Tegel repülőtérről a legdrágább bejutni a belvárosba: egy kilométer 3,5 dollárba kerül (794 forint). A legolcsóbb egy kilométerre vetítve Buenos Aires, ott ez a tarifa mindössze 30 cent (68 forint). Abszolút értékben a legtöbbet, 214,53 dollárt (48 610 forint) Tokióban kell leperkálni egy reptéri fuvarért, ebben azonban a magas tarifa mellett a nagy, 76,3 kilométeres távolság is szerepet játszik, amelyet 70 perc alatt tesz meg a taxi. A másik véglet Új-Delhi, ahol a 14,3 kilométeres távra mindössze 8,67 dollárt (1960 forint) kell fizetni, ezt a távot egyébként 24 perc alatt teszi meg az autó. Az összeállítás erőssége, hogy a számbeli információk mellett szöveges tippeket is ad az egyes városokhoz (például Londonban 10-15 százalékkal többet kell fizetni, ha kártyával teszi ezt az ember, vagy a mexikói Cancúnban érdemes előre megegyezni az árban). Hátránya ugyanakkor, hogy viszonylag kevés várost von be a vizsgálatba (Európában például mindössze hetet, ráadásul Moszkva kivételével egy kelet-európai fővárost sem). Az eltérő módszertan miatt nehéz pontos becslést adni arra, hogy a budapesti reptéri taxik drágák-e, vagy sem. Egy tavaly áprilisi felmérés alapján olcsónak számított a magyar főváros, szeptemberben azonban új taxirendelet lépett hatályba, amely megtiltotta a fix díjas fuvarokat, így jelentősen drágult az ilyen transzfer. A Budapest Airport honlapján lévő információ és saját számításaink szerint is egy átlagos belvárosi fuvar nagyjából 6500 forintból hozható ki (ez a távolság mellett függ a közlekedési viszonyoktól és a várakozási időtől is). Ha ezt elosztjuk 20 kilométerrel, az 325 forintot ad ki, ami 1,4-1,5 dollárnak felel meg. Ez nyugat-európai összehasonlításban olcsónak számít, de drágább, mint Moszkvában. A képet tovább árnyalja, hogy a tiltás ellenére továbbra is léteznek más formában, de fix díjjal működő társaságok, amelyekkel olcsóbban lehet megoldani a reptéri fuvart. Ezeket azonban többnyire nem a reptérre érkező külföldi utasok veszik igénybe.

alelölülő 2014.02.22. 19:30:22 / # 317934
Lehet, hogy sokkal jobb, ahol egy tulajdonos van, én nincs kiabálás, mert saját magával nem kiabál? Lehet, hogy sokkal jobb, ha ez az egy tulajdonos megmondja a tutit, és megint nincs kiabálás, mert kuss van és ha nem tetszik, el lehet menni?
Kérdések 2014.02.22. 18:49:11 / # 317933
Lehet hogy, ahol 400--500 állítólagos tulajdonos van, annak a lónak nagyon szaros a háta? Lehet hogy egy közgyűlés kész élmény a sok forintvadász üvöltése miatt? Lehet hogy sokra értékelik magukat azt a pocsolyát sem érik fel?
duracell 2014.02.18. 09:45:38 / # 317932
Akinek nem teszik vagy kár érte esetleg a rendőrök zaklatták mert azt is megteszik akkor tessenek feljelentést tenni. Ne csak a szájakat tépni hanem cselekedni is tessék! A fogyasztás védelemnél Teve utca és Versenyhivatal stb lehet. A Citysek meg tényleg gyökerek azt hiszik ők szarták a spanyol viaszkot! Én azt hallottam hogy a piacot lehetőleg minél nagyobb százalékban megakarják szerezni bármi áron........remélem belebuknak!
Oldalszám: 536