Hozzászólások száma: 165
Ugrás a hírhez Oldalszám: 9
Témakörök > Hírek fórumai > A taxizás, aránytalanul költséges vállalkozás! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
hiénakutya 2011.01.30. 17:11:30 / # 29433
öööööööö..... Zavarbaejtő felvetések. :-)

sipi 2011.01.30. 17:10:03 / # 29432
avatar
Igen lefelé robogunk mert a napi 13000 FT a jó számítás. Ha vállalkozó ha bérlő a kolléga akkor is nincs különbség!

hiénakutya 2011.01.30. 17:02:15 / # 29430
Már nem Kht. Kft.

cheater 2011.01.30. 16:54:40 / # 29429
Sipi talán nem Ő itt a doktor, hanem a férje, bár lehet rosszul értelmezem.
nuova 2011.01.30. 16:52:09 / # 29456
avatar
Elolvastam a cikket és a hozzászólásokat egyaránt. Első gondolatom az volt, vajon ki lehet a szerzője. Aztán láttam, Tomajer bemutatta a hölgyet. Szóval ő is taxis (lehet helyette a Kelóból egy ingyen fuvar megpályázni? :-)). Azt hiszem, érthetően összefoglalt sokmindent. Én most a továbbiakról szeretnék végre valamit megtudni. 1. Miért nem "szabadúszó" (hiéna) mindenki? (Tudom, hülye és naív a kérdés.) 2. A költségek és bevételek alakulásából az a tendencia, hogy mindenki lefelé robog a lejtőn. Akkor most mindenkiből droid lesz? Egyáltalán ki az a droid? Akinek nincs saját kocsija? Na, de kinek van saját kocsija? Nem a banké szinte valamennyi kocsi? Akkor meg mire vág fel az, miért nézi le a másikat az, aki a banknak fizet havi részletet, nem pedig a kölcsönadó gazdának? És droid e az az ember, aki 25 éve taxizik, és az év minden napján dolgozik, mégsincsen már tb-je, csak fizetnivaló és fizetnivaló és csekk és csekk és felszólítás és fizetnivaló és ... Huszonöt év tapasztalata van benne és vagy egy régi hülyeség miatt, vagy a mai, lehetetlen állapotok miatt, de padlón van? Fel tud állni valaha? Vagy beledöglik? Elnézitek? Nem féltek, hogy Ti is odajuttok? Ki meddig bírja még fejét a víz felett tartani? Mert tudjuk, "Habár felül a gálya s alul a víznek árja, azért a víz az úr!" (Petőfi után szabadon).

sipi 2011.01.30. 16:51:17 / # 29428
avatar
Ha még megjelenik máshol is ,Tőlem is egy rezsi út!
cheater 2011.01.30. 16:50:29 / # 29455
Átlátja a helyzetet és helyesen mutat rá a problémákra és azok kiváltó okaira, ami a legszimpatikusabb mégis az hogy végre van valaki aki szintén nem hagyja szó nélkül és nem felejtkezett el a jogtalanságokról. Irásából elég jól lejön, hogy akár visszamenőleg is képes lenne elszámoltatni a droszt kht; mert átlátja miről szól a tevékenységük. Persze, minél több idő telik el annál távolabbi és pontatlanabb lesz az elszámoltatás, de ettöl függetlenül nekik lehetne esni. 2-3 éve még úgy gondoltam legolcsóbb és leghatékonyabb megoldás ha a narancssárga tv oknyomozó müsora lenne megkeresve ezügyben, minden bizonnyal kaptak volna a lehetőség után. Azóta viszont fordult a világ és pirosból - feltehetőleg - narancssárgába öltözött a droszt kht; talán egy harmadik színt kellene keresni kifejezetten ezügyben. Itt egy régebbi, rövidebb cikke is a hölgynek

sipi 2011.01.30. 16:47:13 / # 29427
avatar
Kitűnő a doktornő dolgozata,a költség táblázat a sajátommal is egyezik. Támogatnám hogy a lehető legtöbb médiában,sőt hivatalos helyeken is megjelenjen a cikk! Be kell látnunk ez így nem mehet tovább!

nuova 2011.01.30. 16:33:35 / # 29454
avatar
Tudod, tudom, hogy pejoratív éllel mondtad. Csak azért fogtam meg azt az inget, mert én szeretném világgá kürtölni, nem minden rossz, ami Borsodban van. Sajnos az emberekben van egy előítélet ezzel a megyével és központjával kapcsolatban. Pedig szép hely és nagyon sok rendes, értelmes, becsületes ember él itt. De az nem HÍR. Sajnos. Nem akarok fogadatlan prókátor lenni. Az inget nem veszem fel, Neked elhiszem, hogy qrva rosszul áll. Tulajdonképpen eredetileg a cikkre akartam reagálni, csak megszúrta a szemem a "borsodi" szó.
hiénakutya 2011.01.30. 15:07:14 / # 29424
Most csak egy PIII van. Szar az akksija, recseg a hangszórója, más baja nincs. Hálózati töltővel, táskával 8000,-. :-) PIV a jövő hét közepétől várható, 15-20 között. Vagy nem nekem akartál célozgatni? :-D

hiénakutya 2011.01.30. 15:03:29 / # 29422
De, pejoratív éllel mondtam, és Te magad válaszoltad meg, hogy miért. Ezzel együtt azt szeretném javasolni és kérni is egyben, hogy soha ne vegyél föl olyan inget, ami egyébként nem passzol Rád és ezért qrva rosszul áll. :-)p

janchip 2011.01.30. 14:39:15 / # 29421
Nagyon jó írás. Muszáj a HVG-re várni, bármelyik nagy példányszámú napilapban lemenne, már lenne értelme. Csak van valakinek ismerőse valamelyik bulvárnál.

Csumi 2011.01.30. 14:18:02 / # 29420
avatar
Maximálisan Egyetértünk!!!! Én sem hibaként írtam a vizsgadíjat, csak ,hogy vannak némi pontatlanságok benne, (tomajer már reagált rá, hogy ez egy régebben írt cikk) de a cikk mondanivalója, a taxis helyzetre való rávilágítás kiváló! Eszemben sincs kritizálni a tartalmát! Sőőőt......

MCCCXCII 2011.01.30. 10:36:17 / # 29453
Persze, vannak pontatlanságok. Hogy most már nincs külön zöldkártya díj? Nincs, de ha összeadod a műszaki vizsga 25.000,-Ft/éves árát, meg a zöldkártya 6.000,-Ft/2 éves árát, akkor máris 31.000,-Ft/éves díjnál vagyunk nem? Ha így számolom, akkor e kettő tétel összege miért lett 32.500,-Ft. Biztosan az ötletgazdának jár belőle 1.500,-Ft/vizsgadíjanként. Még így is megéri, mert ha utánanézel, akkor látod, hogy a zöldkártya ára 6.000,-Ft/2 év. Ez évente 3.000,-Ft/év lenne. Vagyis a teljes összeg 25.000,-Ft+3.000,-FT = 28.000,-Ft/év volna. De mivel az ötletgazda ilyen jól „ átpasszírozta” az „új” rendeletet, így neki is jár jutalék, mondhatnám, hogy ez a neki adott „pacsipénz”, azért mert levizsgáztathatod a kocsidat. Azután lehetne nyámmogni azon is, hogy mi van akkor, ha gázos az autóm? Akkor is pontatlanok a számok! Meg ha tovább cincálom, akkor soronként bele lehetne kötni mindenbe. Tehát, lehet itt szőrszálakat hasogatni, hogy még boglyasabb legyen minden. De, uraim és hölgyeim, itt az egész írást kell nézni, ami nagyon is jó képet fest a mai taxizásról. Mindenki vergődik, vegetál máról holnapra. Siránkozik, hogy nem tud megélni, stb. stb. Nem sorolom, hiszen mindenki tudja, hogy miről beszélek. Azután van egy írás, ami felnyitná a csipától összeragadt szemhéjakat, akkor csak azt látjuk meg benne, hogy a „zöld kártyának nincs is külön díja”. (Bocs Csumi, most nem csak neked céloztam a mondatot, hanem mindenkinek.) Olyanok vagyunk majdnem, mint a walesi bárdok. Mi is önként és dalolva megyünk a vesztőhelyre. De legalább nekik volt egy közös eszméjük, amiért egységesen kiálltak. Nekünk mi van? Csak a menetelés a vesztőhely felé. Közösen semmiért nem tudunk kiállni.
nuova 2011.01.30. 08:24:01 / # 29452
avatar
Ugye Gyuri, ezt nem pejoratív éllel mondtad? Mármint a borsodit? Mi bajod van Borsoddal? Tudod, a szegény embert még az ág is húzza! Az átkosban nagyon felhígult a megye(rész), rengeteg képzetlen ember idejött, munkát-megélhetést remélve. Ők voltak a vattaemberek a nagy gyárainkban. Ma már gyárak nincsenek, emberek maradtak, sőt mivel sok az idejük, "újratermelik" magukat, vagyis tovább fokozzák nyomorukat ezzel. Tengenek-lengenek. Sajnos. Ez tény. De azt hiszem, ez nem CSAK Borsodra jellemző. Ja még valami, annyi baj van itt amúgy is. Gondolok itt az árvízre és belvízre. Elviszi az emberek életét. Csoda, ha nem fenékig tejfölösköcsög az élet!
tomajer 2011.01.29. 22:32:09 / # 29449
Nem akarok senkit felizgatni... a hölgy taxis, itt jár köztünk nap mint nap. Olvasni most nem olvas bennünket, mert elromlott a sz.gépe... /talán egy laptop jól jönne:-)/ A cikkben tényleg vannak pontatlanságok. Ennek több oka is van. Az egyik, hogy ősszel íródott, és azóta már folyt le némi víz a Dunán. A másik, hogy én nem vettem a fáradtságot, hogy átrágjam, visszaküldjem, egyeztessünk. Pont a sz.gép hiány miatt. Így nem változtattam rajta, lejött, ahogy elkészült. Bocs.

hiénakutya 2011.01.29. 20:10:19 / # 29443
Egyszer pedig már betetted. Engem nem izgatsz föl vele, legfeljebb irigyellek, hogy Te jogszerűen alkalmazhatod... :-)
indi50 2011.01.29. 20:02:09 / # 29440
Nem akarlak benneteket felizgatni, ezért nem teszem be az árainkat, de mi nem szeretnénk csökkenteni.:-)
Csumi 2011.01.29. 18:43:30 / # 29431
avatar
Persze! Vannak benne kisebb pontatlanságok, (pld. ugye egy taxis műszaki vizsga már 32500-Ft, és nincs külön díja a zöld kártyának, ill. benne van ebben a szabadrabló vizsgadíjban)de ha azt nézzük, hogy egy "kívül álló" írta, szerintem nagyon korrekt cikk. Ha valaki veszi a fáradtságot, és elolvassa, (és itt most nem taxisra gondolok) talán más színben látja a "Taxis kérdést".
törölt felh. 2011.01.29. 17:41:03 / # 29414
avatar
Most például egyiptomban is fellázadtak a hatalom ellen.2006-ban itt is volt összefogás a hazugság ellen.A taxis az meg mindent eltűr pár kiskirálynak.Ha holnap 99 ft. lesz a tarifa azt is.Mert lesz arra is ember, aki megcsinálja és fizesse a napi(heti,havi)leadót.

Oldalszám: 9