Hozzászólások száma: 18670
Oldalszám: 934
Témakörök > Droszt Híradó > (Eredeti RÁDIÓ???) TAXISOK TOPIKJA! / ami a közre tartozhat/ A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
góré001 2013.09.30. 17:58:29 / # 194759
avatar
Hát ezen én nem DANOLOK !!!
hiénakutya 2013.09.30. 17:32:38 / # 194758
Ez a Vég kezdete című szám, Pali bácsi. nyolcvanhárom
krapek70 2013.09.30. 16:22:05 / # 194757
avatar
IGEN!!!! Ez a lényeg de sokan nem látják a fától az erdőt. Valóban ennél csak lejjebb van.
góré001 2013.09.30. 15:50:24 / # 194756
avatar
Most már ebben a HŰVÖSBEN TE is !!!
kardigán 2013.09.30. 15:37:23 / # 194755
avatar
Palikám, úgy hiányoztál mint egy falat kenyér!!
alelölülő 2013.09.30. 15:22:13 / # 194754
Kis cégeknek kihúzta a sámlit a lába alól a fix. Az utasok, akik szotyitarifáért vártak 20-30 percet is, többé nem teszik. Szerintem még a 4-500 taxis társaságok is megérzik, a kisebbek meg még jobban.
góré001 2013.09.30. 14:45:53 / # 194753
avatar
Ez nem tudom mi de TÉGED BÍRLAK !! JÓKAT SZÓLSZ JÓKAT ÍRSZ !!!
hiénakutya 2013.09.30. 14:31:47 / # 194752

góré001 2013.09.30. 14:21:01 / # 194751
avatar
Elmúlt egy hónap ! Szeptember elseje óta elmúlt egy hónap amikor is elkezdődött az " új időszámítás" ! Nos a hurrá hangulat ami a rendelet bevezetésekor felütötte a fejét alább hagyott! NEM CSODÁLOM !! Azon túlmenően , hogy mindez túl drágára sikeredett ( kocsi csere nélkül is 400-450 ezer Forint , kocsi cserével a triplája !)nem jöttek azok az eredmények amit a kedves beterjesztő forradalmár önmagukat vezetőnek tituláló TÁRGYALÓ emberkék elhintettek a "NÉPNEK". A teljesség igénye nélkül : " megéri tarifa ( FIX ), igazságosabb cím elosztás,több munka kevesebb idő ráfordítással, szabad drosztok, a drosztokon sorban álló utasok, több leintés, több beülés a tutikban, jobb szűrés a svarc taxisoktól , kevesebb TAXIS CÉG ,olcsóbb tagdíjak ,kevesebb csekkes fuvar,...stb...stb...! Nos nézzük mi jött be belőle valóban megérte -e felkavarni a szart vajon kire fröccsent a felkavarodott fekália?? Nem lett több bevétel !!!!! Sokkal,- nem lett több bevétel , ugyan is erre az emelésre ami ha jól bele gondolunk a 240-336 viszonylatában VISSZA LÉPÉS !úgy reagált a piac , hogy felére csökkent a a fizető képes kereslet azaz eltűnt a piacról a fele potenciális utas !( aki nem ezt állítja az nincs az utcán az nem dolgozik , az a hurrá propaganda áldozata!) Több lett a rövidebb fuvar,( csak a metróig , csak a busz megállóig , csak a hegy közepéig,stb..)Nem állnak sorban a drosztokon az emberek!Aki megszokott egy bizonyos kényelmi helyzetet ( fürdőkádból hívom a TAXIT ) az ma is ezt teszi! Aki megszokott egy bizonyos CÉGES TAXIT az ma is azt hívja , nap mint nap tapasztalom hiába állok ott kivilágítva , kitáblázva mint a karácsonyfa 10-15 percet is várnak egy pluszra, egy taxi2000re egy citysre! TEHÁT EZ SEM JÖTT BE !!! Kevesebb lett a tagdíj?? Hát nem sőt a cégeknek megnőttek a kiadásai le kellett cserélni egy csomó technikát , be kellett állítani egy csomó technikát párhuzamosan kell üzemeltetni mert a technika ördöge mindig közbe szólhat! EZ SEM JÖTT BE ! Kevesebb lett a csekkes fuvar!! Na ige ez valóban kevesebb lett! De ezt a pénztárcánk bánja!Hurrá hangulatra semmi ok tehát! Eltűntek a repteres fuvarok!Nos ez fél igazság ugyan is a mi rendszerünkből valóban eltűntek a nem túl megéri tarifán megállapított a verseny helyzet diktálta tarifájú repterek de máshol meg landoltak !a kisbuszoknál, a sofőrszolgálatoknál( aminek a létszáma megduplázódott!)az önreklámozó " taxisoknál" akik mindig is a zavarosban halásztak csak most van is mire !) Tán a családi költségvetésünkből hiányzik , aki mást mond az hazudik! Nekünk havi szinten olyan 200 repterünk volt oda- vissza ma jó ha 10 van !!! ma már néhány szórakozó hely előtt ott ácsorog a sofőrszolgálatos kocsi teheti semmi nem tiltja ( kétezerért bármikor bárhova!)(Volt három lány utasom a szigetről rákoskeresztúr végébe nyolcezer ! jaj jobban jártunk volna ha sofőrszolgálatot hívunk az csak 4 ezer!) Nekem fájt volna és sajnos eztán fájni is fog!de mindegyikünknek... Szép sárgák leszünk kerül amibe kerül,lesz majd olyan helyzet bárhol az országban vagy bárhol a világon amikor -3-4-5 szép sárga taxi egymás mellett sorjázva ott áll egy parkolóban hirdetve együvé tartozásunkat!DE SZÉP ÚJ VILÁG ! Ezért kivesznek a forgalmi sorból?? Ugyan már előfordult ez már?? Annyira sokszor hogy megéri száznegyvenezerért? Nem tehetjük ki akkorában amekkorában csak szeretnénk felségjelzéseinket a bevételünket biztosító telefon számainkat!!MIÉRT KINEK MIÉRT MIRE JÓ ????Én tudom ifjú forradalmáraink első beadványaiban mindez szerepelt!!( nekem mind meg van letagadhatatlan!)Hurrá így legalább az egyetlen INGYEN saját zsebnek tetsző reklám is elsilányult! LÁTHATATLAN OLVASHATATLAN LETT ! Csendes címkiadó rendszer ! Nagy vívmány! Eddig azt a címet vetted fel a melyiket tudtál akartál , úgy gondoltál . Ma azt amit a kedves kis tablet és a terjedés enged és eléd tol! Ha nem vagy első sehol sem ha nem vagy közelebb senkihez sehol sem akkor legfeljebb éhen marad a kocsi a család ! ZAK SON majd holnap ! Csak hogy az üzemanyag elfogy a befizetetlen csekkek szolgáltatóinak és a CSALÁDNAK a türelme is egyszer csak elfogy!Akkor mi lesz ? Talán befejezném tán leírnom sem kellett volna mindezt a tapsosoktól kapok is , de nem érdekel ezek tények és igazi elferdíthetetlen tények a FIX tarifa oltárán beáldoztak családok ezreit tisztességes ebben a szolgáltatói iparban megöregedett megőszült családos egyszerű csak dolgozó pénz keresni akaró embereket! MEGÉRTE biztosan MEGÉRTE ??? Büszke lehet magára mindenki aki ebben az ámokfutásban részt vett aki akkor amikor egy " petíciót" a NÉP nevében átadott egy portásnak akkor teli vigyorral " - V - " viktori jelet mutatva önelégülten öntelten a nép vezérének titulálva magát tetszelgett! Pedig csak a halál kezdetét hozta el indította be ! Tán ezeken a fórumokon olvasott észlelt ÉBREDÉSEK !!! jól érzékelik ezt ! Magyarázkodni lehet megsértődni is egymást felzabálni is de mindez nem MEGTÖRTÉNTÉ tenni már nem lehet!!!! EZ A VÉG KEZDETE DE MÉG NEM A VÉG AZ MAJD MÉG CSAK EZTÁN JÖN !!!!

tomajer 2013.08.28. 19:33:37 / # 194750
Jajj te Szálka, ez a Pali topicja....:-) Te eztet keresed: ??? - ??? Budapest Taxi Holding - fúziós topic
szálka 2013.08.28. 19:28:19 / # 194749
avatar
Na, elmesélem nektek a kálváriámat, aztán mindenki vonja le belőle a megfelelő tanulságot! - a történet egy kártyalehúzó körül forog, úgyhogy akit nem érdekel, az ugorjon - Bár, fogalmam sincs, hogy ebben a történetben minden részlet pontosan fedi-e a valóságot, vannak-e általam nem ismert megoldások-trükkök egy ilyen helyzetben? Ha, valaki ismer ilyet, tegye közzé, hadd okuljak belőle, és könnyítsük meg vele a leendő sorstársaim dolgát! A történet 2009 tavaszán kezdődött, amikor az RT5 vezetője, és a taxipiac ikonja, Horváth Csaba úgy döntött, mindenkinek kötelező lesz a jövőben a kártyalehúzó. Magasabb szolgáltatás, készpénz kímélő megoldások, és egyéb lózungok.... Sőt, azon keresztül érkeznek a címek, történnek a taxikártya, és csekksorszám rögzítések, így csökkentve a központ munkatársainak mindennapos, és heroikus erőfeszítéseit. Tehát KÖTELEZŐ! Khm...a tagdíjon felül egy kis anyagi hozzájárulás Horváth Csaba cégének, vállalkozásának tökéletes működése érdekében. A világ boldogabbik felén is fontos a komfortérzet, csak ott a tulajdonos beruházni szokott. Vadkeleten minden másként van: fizess paraszt, ha dolgozni akarsz, és semmi mással ne törődj, vagy törődj, de úgyse mondom el az igazságot... Azt el kell ismerni, hogy működőképessé vált a rendszer, és kényelmesebbé a napi tevékenység. Aki sietett az 80.000 forintért, aki nem az -tudomásom szerint- már 90.000 körüli összegért volt kénytelen megvásárolni a kártyalehúzót. ( az biztos csak a városi legenda része, hogy voltak akiktől olcsó pénzen visszavásárolta a lehúzót, és 90.000-ért újraértékesítette azt ) Kötelező készülék vásárlás, kötelező K&H-s rendszerhasználat. Telt-múlt az idő, aki kilépett a cégtől, az valamilyen megoldással biztos megszabadult a lehúzótól, aki maradt, az használta mit sem sejtve.... Elérkeztünk a történetemhez: az ismert, hogy elváltak az RT5, és az én útjaim. Kivették az adatkártyát a készülékből…helló, csinálj a lehúzóval, amit akarsz. Azt nem tudom, hogy szükséges lett-e volna átírni a programját, visszaállítani bármit benne az RT5 költségén, vagy csak tájékoztatni a teendőkről…de semmi nem történt. Elvégre, ha az ember megszűnik pénzhordónak lenni, akkor már nincs is……….. A kártyalehúzó várva a jobb sorsára pihent a szekrényben, mígnem úgy döntöttem, eladom. Ekkor hirdettem meg a Hallón. Az érdeklődőket kértem, hogy nézzenek utána, tudják-e használni annál a cégnél ahová készülnek, vagy tudnak-e magánszerződést kötni bármelyik bankkal. Nem akartam zsákbamacskát árulni, és azt végképp nem, hogy bárki gazembernek nézzen, ha a vásárlás után jön rá, hogy hibát követett el. Nem hagyott nyugodni a dolog, és felhívtam azt az illetőt a K&H Banknál, aki kapcsolattartóként volt feltüntetve a szerződésen. Antal Attilának hívják a lelkem, állítólag a beosztása: fizetőkártya-elfogadó…mittudomén…főmenedzser… Az épületes párbeszédet nem idézném, de a lényeg: a K&H nem köt egyedi szerződést, csak cégekkel. 3 „taxicéget” meg is nevezett. Tulajdonképpen kimondta, kenjem a hajamra a kártyalehúzót. Jól van baszdmeg, rohadj meg a bankoddal együtt, majd kötök valahol máshol szerződést, elvégre az összes tranzakciós, és egyéb számlavezetési díjakat tekintve mégis én adom nekik a pénzt. Újra visszahívtam, mert az önérzetemet nem hagyta nyugodni ez az egész…de a kollégája azt mondta, értsem meg ennyi…még abban is segített, hogy mit írjak abba a levélbe, amiben felmondhatom az egyébként élő, de nem aktív szerződésem. Megírtam, felmondtam. Ezután beszéltem a szerviz egyik alkalmazottjával, akivel már egyébként is volt közös ügyünk…nem ismeretlenül hívtam. Felvilágosított, hogy a kártyalehúzóba a K&H rendszere van telepítve, következésképpen más bank rendszerén nem tudom használni. Viszont, szerinte köteles kötni egyéni szerződést a bank, tehát hajtsam ki belőlük, és ha kell szívesen módosít a programon. Megkezdődött a „kihajtás”. Elértem egy –legalább- segítőkész banki alkalmazottat, aki nagyjából képben van a taxisokkal kötött ügymenettel, és azt ígérte, megpróbál segíteni. Megtette, amit megtehetett. Az eredménye: A K&H nem köt szerződést, de nem egyénit nem, hanem erre a kártyalehúzóra nem. Mert elavult. Tetszik érteni???? Az RT5-nél 4 évvel ezelőtt, és azóta is értékesített kártyalehúzó elavult, a programja már nem felel meg a banki informatikai követelményeknek, és ezért új egyéni szerződés nem köthető rá. Ha valaki elszerződik az RT-Budapest-5-7-3, vagy ki tudja milyen céghez, ott még beüzemelik a meglévő szerint, akkor használható. De, mindazok, akik kilépnek a cégtől, hónuk alatt a készülékkel, azok számoljanak vele, hogy az legfeljebb papírnehezéknek lesz használható. Nem tudom ki az aljasabb a történetben? A K&H Bank, vagy az a Horváth Csaba, aki legalább hivatalból tisztába kellett hogy legyen ezzel az egésszel. Bár, megjegyzem valami bűzlik, mert állítólag már nem értékesíti a készülékeket, hanem csak bérelteti azokat. Mindazoknak szolgáljon ez figyelmeztetésül, akiket bárhol, bármelyik cégnél vásárlásra köteleznek. Mert afelől nincs kétségem, hogy ez a fuvarszervezői, és banki gyakorlat máshol is fellelhető. ( bár tudom, ez itt nem a reklám helye, de ha valakit érdekel még a kártyalehúzóm, akkor csak olyas valaki legyen, aki a Rádió-Tele-Budapesthez akar kötődni) Elkeserítő ez az egész, de legalább tiszta a lelkiismeretem.

Zson Margit 2012.10.06. 00:57:30 / # 194748
avatar
Tisztelt Horváth Úr. Köszönöm élni fogok vele.Sajnos egy- két hét mulva tudom keresni. -Előjáróban csak annyit, énis nehezen vettem magam rá ,hogy valakinek elmondjam ,de megtisztel,hogy pont Önek mondhatom.-Egy személyről van szó nem szerelem mert az nem ide való.De egy kapcsolatban amit megtudtam a taxisrol baratairol.Ezert, hogy megtudtam majdnem eltett örökre. Sajnos ez igaz. Bizonyitékaim vannak. A többi a rendőrségre tartozik.-Előtte hivom Önt.Zs M. KÖSZÖNÖM:
nagyonkedves 2012.10.05. 23:30:52 / # 194747
avatar
Kedves, a klubot a tücsök vezeti, ott egyébként megtudhatod mit jelent a Madách tér és hogy mit csinálnék. Itt nem szabad ilyenekről értekezni, mert ezek a takszisok szakmai topikjai és összerombolódnak könnyen tőlünk. :)
nuova 2012.10.05. 21:27:00 / # 194746
avatar
Hahahaha

tomajer 2012.10.05. 20:55:39 / # 194744
Hát biztos nem egy nyilvános lapra írnám be!!! Utoljára kérlek, ezt itt hagyd abba!!!

nuova 2012.10.05. 20:09:55 / # 194745
avatar
Kedves Agybetegklubvezető, mivel nem vagyok pesti, nem tudom, mit jelent a "Madách tér" ebben az összefüggésben. Örülök, hogy jól elvagy, én kevésbé. Nem tudom, hogy éreznéd magad, ha ....... ....... ....... Azután rájössz, hogy minden kezdődik előlről. De már egy másik nővel. Minden szó újra. Te mit csinálnál:?
tomajer 2012.10.05. 08:30:28 / # 194743
Háború. és béke.... :-D
törölt felh. 2012.10.05. 07:50:39 / # 194742
avatar
Ha esetleg változik a szemlélet akkor én a te magánéletedre fényképekkel illusztrálva kiváncsi lennék! :)
nagyonkedves 2012.10.05. 07:08:00 / # 194741
avatar
Ez itt nem a Madách tér, na.
tomajer 2012.10.05. 06:13:16 / # 194740
Szép történet. De továbbra se tudom mi közünk bárki magánéletéhez??? Pláne fényképpel illusztrálva?:-)
Oldalszám: 934