Hozzászólások száma: 18670
Oldalszám: 934
Témakörök > Droszt Híradó > (Eredeti RÁDIÓ???) TAXISOK TOPIKJA! / ami a közre tartozhat/ A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
hiénakutya 2013.10.08. 18:51:34 / # 194786
Most már meg első volt a Buda? huszonkettő
alelölülő 2013.10.08. 18:39:29 / # 194785
Rosszul emlékszem? Lehet, az évszám nem pontos, de úgy emlékszem, az első szövetkezeti társaság a Buda volt, majd valamivel később második a City. Nem léptem akkor be egyikbe se, 88-ig voltam kockás.
hiénakutya 2013.10.08. 18:16:03 / # 194784
'82-ben lehetett először kisipari működési engedélyt kiváltani taxizásra... huszonhat
alelölülő 2013.10.08. 18:14:29 / # 194783
Szerintem a Buda volt a harmadik 82-ben.
góré001 2013.10.08. 18:05:17 / # 194782
avatar
Akkor emlékezz jól és ne híresztelj butaságokat!!A Harmadik a RÁDIÓTAXI volt!!1986.
Kekec 2013.10.08. 17:28:08 / # 194781
avatar
Bár igazad lenne lepkeügyileg,de a Rádió taxid még nem létezett amikor én már taxiztam. Akkor még két taxitársaság volt amikor én kezdtem.
góré001 2013.10.08. 17:00:19 / # 194780
avatar
Bár igaz lenne de nem az VERES LÁSZLÓ ma is TAXIS intézte el !!! SAJNOS !!!!
góré001 2013.10.08. 16:58:35 / # 194779
avatar
Nos szerintem erre te nem is emlékezhetsz olyan régen volt valószínűleg akkor még csak a csattogós lepkét tologattad ! Nos egészen pontosan egy két éves nagyon nagyon sok politikusi ( nem himi-humi emberekkel!) Főleg párt vezetők Országgyűlési frakció vezetők illetve Fővárosi frakciókkal való tárgyalás után ( én magam 3 szólaltam fel a Fővárosi közgyűlésen!)értük el , hogy megszavazták a 3750 fős létszám limitet ! Ebben KELLNER FERENC illetve SIPEKI JÓZSEF vett részt !!Csak jött az ifjú titán a nép gyermeke a TAXISOK SZABAD SZAKSZERVEZETE beadvánnyal élt az ALKOTMÁNY BÍRÓSÁGHOZ aki eltörölte !!EZ VOLT A SZAKMAI VÉG KEZDETE ez a mai meg A KIVÉGZÉSE !!!Hát ennyit a történelmi hűségről!!
focilabda 2013.10.08. 12:34:22 / # 194777
Akkor még nem is kellett hozzá végzettség hacsak az úgynevezett hivatásos jogosítványt nem nevezzük annak. Még a laikus is látta, tudta, hogy nem a taxisnak volt szüksége a létszám korlátozás eltörlésére, hanem annak a csoportnak akik már akkor azt tervezték, hogy a taxisból (minél több taxisból) akarnak megélni. Mit mondjak. Van akinek sikerült. Pali! Nem rád gondolok.
Kekec 2013.10.08. 12:17:59 / # 194776
avatar
Pali! Ne ülj már fordítva a lovon. A létszám limitet pont te támadtad meg,hogy alkotmányos joga mindenkinek azt a vállalkozást űzni amihez végzettséggel rendelkezik.
góré001 2013.10.07. 19:09:25 / # 194775
avatar
https://www.facebook.com/photo.php?v=10201319385129584

góré001 2013.10.03. 07:18:46 / # 194769
avatar
Már ugyan leszoktam róla de most mégis ! 1: Olyan NICK nevet használsz amit ebben a szakmában nagy elismertség övez !Ő volt az élő GPS mindenkinek mindenkor mindenben segített! TE ERRE JOGTALAN VAGY ! Senki vagyok hát én így is jól érzem magamat nem is akarok több lenni ami saját erőmből tudásomból lehettem azt megfutottam én erre voltam elég !ENGEM NAGY BÜSZKESÉGGEL TÖLT EL ! Nos én ártottam a legtöbbet ..hmmmmm lehet nem sok de mégis ma csak azért használhatod ebben a nagy városi dzsuvában a busz sávot mert kétszer is kiharcoltam a KRESZ megalkotók ellenében,mert ezt ők törölni akarták.A nevemhez köthető továbbá az első létszámlimit kiharcolása /3750 fő/ de egy hozzád hasonló senki megtámadta az ab. biróságon,és ezt szopjuk ma is . Az én tehetségemböl ennyire futotta,de legalább ennyire. Te mit tettél ebben a szakmában,? vagy egyáltalán az életedben?? Valamikor a rádiótaxi volt magyarország legnagyobb cége ,számos vidéki városban tevékenykedtünk,Én erre szerényen,nagyon büszke vagyok! Az első beadványnál leirtam aggályaimat ami mára beigazolódott ,a saját börödön fogod tapasztalni nem is olyan sokára,hogy milyen az amikor hozzád hasonló emberek Istent játszva eldönthetik ki maradjon ki ne . Lelketek rajta!!
tanárúr 2013.10.03. 03:21:50 / # 194768
avatar
Arról nem beszélve, hogy olyan valaki lettél, aki csak tárgyalások után tudsz beszélgetni. Nehéz tudomásul venni, de senki lettél. Viszont büszke lehetsz a fiadra.
tanárúr 2013.10.03. 03:17:30 / # 194767
avatar
Nem most kezdődött, hanem úgy harmincöt negyven éve, amikor valaki kitalálta, hogy a személyzetnek üres órával álljunk ki. Lehet hogy nem te voltál, de akkor neked volt egy ugyanilyen ocsmány válasz lépésed.
góré001 2013.10.02. 13:00:58 / # 194766
avatar
Minden tárgyalás után ott voltam beszéltem mindenkivel akivel lehetett és kellett de az események és annak menete túlhaladt azon a ponton ahol még segíteni lehetett volna!Ezt le is írtam itt anno sőt azt mondtam vizionáltam ennek nem lesz jó vége sok sok ezer kárvallottja lesz!Akkor le öreg vén buziztak gyógykezelésre irányítottak ! ma ugyan ezek az emberek egymást marják és sajnálkoznak , meg azt hirdetik nem ilyen lovat akartak ! KÉSŐ !!! ( ha komolyan írtad köszönöm ha plekniből akkor is hiszen benne vagy majd érzékeled ! )SAJNOS !
Franky 2013.10.02. 12:18:37 / # 194765
avatar
Kedves Pál! Elkelt volna segítséged a tárgyalásokon. Szükség lett volna ilyen nagy tapasztalatú, és a szakmát ismerő, sokak által tisztelt résztvevőre.
góré001 2013.10.01. 19:46:17 / # 194763
avatar
Szia ! Sajnos ami megtörtént az megtörtént! Hogy bosszant , hát persze , hogy bosszant! Tudás politikai és jogi képzettség nélkül leül 5 ember a minden hájjal megkent politikusokkal " kiharcolni" a TAXIZÁS megújításának általuk jónak tartott sarok pontjait és még csak nem is csodálkoznak , hogy BEDARÁLJÁK ŐKET és velük együtt még vagy 6000 embert akik további kb 6-10 ezer ember mindennapos sorsáról felelnek, gondoskodnak !Megtörtént a baj most meg még nyilatkozgatnak ferdítenek maszatolnak , hárítanak de nyilatkoznak!! Én ma egy hónappal a " halálos rendelet " kijelentem ennek a rendeletnek utcára kerülésének napján kijelentem NINCS JÓ OLDALA !! EGYETLEN MOMENTUMA SEM JÓ SENKINEK !! Tudom majd az " ellenségek köpködni kezdenek" de tartom! Nézzük: Kocsi csere ? minimum egymillió Forint! Sárgítás: minimum 140.000 Forint Bankkártya leolvasó : 140.000 Forint Tablet : 30-60 ezer Forint Vizsga : 120-130 000 Forint!! Na most mindezért mit is kaptunk? FIX TARIFÁT.....FIX TARIFÁT !!!280 ....280 !! Éjjel nappal ünnep napokon Budapesten és , Vidéken , Az ország határain belül és kívül ! No meg egy kb 50 % FUVAR VISSZAESÉST ! Egy folyamatos BKK...KÖZTERÜLET FELÜGYELŐI ... és RENDŐRSÉGI ELLENŐRZÉST !( baszogatást) Egy baleset veszélyes és a szemüvegesek részére szinte megoldhatatlan CÍM FELVEVŐI lehetőséget!( menet közben szemüveg csere okézás stb!) No és persze a szerencse mint egyetlen faktor arra , hogy keressél is !!! Hát ezért vagyok bosszús az már régen nem érdekel , hogy néhány gerinctelen agyatlan rosszindulatú divatból rám köpköd de az igen HA MÁR ELBASZTÁK LEGALÁBB MARADJANAK CSENDBEN !!És sajnálják azt a pár ezer sorstársukat és azok családját akiket lenulláztak ... lenulláznak !!( ehhez képest a 150 Forintos tarifa egy baba zsúr! ott nagyon kerestek a taxisok! itt éhen halnak !!)
dr.Kotász 2013.10.01. 16:22:25 / # 194762
Ne bosszankodj Pali. Nem kívánunk sem neked,sem másnak rosszat. Arról van szó,hogy a budapesti taxizás megkapta a kegyelemdöfést.Ez mindenkit bosszant.Persze ellene senki nem tett semmit.Megszivattak és ez tény.Mindenki beszopta,ki így ki úgy. Mi még akik úgy 40 éve vagyunk a pályán/volántaxi/mi tudjuk,hogy mit jelentett a taxizás valamikor.Ez nem feltétlen anyagi értelemben mutatkozott meg.Sokkal inkább emberileg volt magasan mindenekfelett.Sajnos az a kollégalítás soha nem jön többet vissza. A betegségedet meg győzd le és ehhez sok erőt kívánok. Persze sokszor szapultalak itt a hallón,de igazából soha nem haragból. Na akkor üdv:1ex volános.
góré001 2013.09.30. 20:49:02 / # 194761
avatar
Kedves Hundária! nem tudom ki vagy nem tudom ismersz-e? nem tudom beszéltél -e velem bármikor is ! De egyet tudok én a 30 éve használatos nevemen írok azonosítható vagyok nem bújtam , bújok fika nick név mögé és pláne NEM ÖRÖMKÖDÖK MÁS TRAGÉDIÁJÁN !! Én egy mindannyiunkat érintő negatív hatásokkal teli helyzetről írtam helyzet értékelést! lehet hogy igazad van , hogy sok embert jól érintett helyzetem de még többet elkeserített és mellém mögém állt ! kemény volt ember próbáló de kiálltam a próbát és rendben vagyok mára heti két napot dolgozom és jól megvagyok csak magamtól függök magamnak kell megfelelnem.Nincs problémám a betegségemen kívül de azt is legyőzöm mert EMBER vagyok szemben VELED !! AKI MÁS TRAGÉDIÁJÁN ÖRÖMKÖDIK AZ NEM EMBER !! Remélem hamar kiesel a rostán itt nincs sok helyed !!
hundária 2013.09.30. 20:23:38 / # 194760
avatar
Pedig megérdemled ahová kerültél. Sok ember kivánta ezt neked ,éveken kereszül!!!!!!
Oldalszám: 934