Hozzászólások száma: 1433
Oldalszám: 72
Témakörök > Droszt Híradó > Miért nincs nekünk egy komoly szakszervezetünk??? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Sas882 2009.07.25. 10:06:47 / # 101947
avatar
dömping árat használó társaságok a túlélésre játszanak, a piac olyan szereplői, akik bukásra vannak ítélve, ki előbb, ki utóbb.
taxidriver01 2009.07.24. 23:51:02 / # 101946
avatar
[b]Zoli, hogy mondhatsz ilyet? ÖNSZÁNTÁBÓL alkalmaz a taxis dömpingárat? Szerintem törvénytelen eszközökkel RÁKÉNYSZERÍTI a szolgáltatója a FUVARSZERVEZŐ KFT. Ráadásul még beleszólása sincsen a csóró taxisnak az árképzésbe. Viszont ki sem tud lépni ebből az ördögi körből, mert annyi zséje sem maradt már, hogy társaságot váltson. Csendes elfekvőként várja a teljes pusztulást. A magasabb tarifával járó csapatoknál „védővámként” óriási belépési díj, plusz botrányosan durva taxis pénzletét - kaució van, tehát eleve meggátolják, hogy valamelyik elszegényedett régi tag visszatérhessen hozzájuk. Abban, hogy idáig fajult a helyzet – a taxist kiszoríthatták a fuvarszervező társaságok az árképzésből – nagy szerepük van az érdekképviseleteknek, akik mindig csak az állam ellen próbáltak hadakozni (bizonygatva rátermettségüket), de ott is megalkudtak, kipukkantak végül. A fuvarszerző irodák jórészt lekenték az érdekvédőket, vagy épp maguk voltak a képviselőink, kamarai funkcionáriusaink, tehát ők írták maguknak a szabályokat. Így kerülhetett a magyar taxis ilyen kiszolgáltatott helyzetbe, ami velük együtt végül is a szolgáltatók dominószerű bedőléséhez fog vezetni – most már – rövidtávon.[/b]
Bank ár 2009.07.24. 21:28:11 / # 101945
avatar
Hát izééééééé... ! Amíg a M Zoli halálra keresi magát a CITY-nél mit vársz. Én csak akkor fogok hinni neki, hogy komolyan gondolja a küzdelmet, ha mondjuk valamelyik sehonnai Rádiónál lesz és onnét hinti az igét. Vagy a 2000000-nál domborít.
nazoli 2009.07.24. 13:02:31 / # 101944
avatar
Kösz Tmi, ezt már olvstam. Ezért vagyok - nem is kicsit -szkeptikus. Nem is szkeptikus, hanem rohadtul nem hiszek nekik. Söt, megint valami nagy átverésre gyanakszom. Bocs.
tomajer 2009.07.24. 10:16:42 / # 101943
"Remélem, ők szóba állnak velünk! Szólj, ha sikerült! :-(
nazoli 2009.07.24. 05:01:38 / # 101942
avatar
Esélytelen ez a dömpingár! Nincs igazából meghatározva a fogalom, Nem a telefonszám tulajdonos alkalmazza, hanem a taxis, ráadásul önszántából. Röhejes, de oda mennek tömegesen dolgozni, ahol alacsonyabb az ár! Ahány taxis, annyi önköltségi ár, amelyből kiindulva lehetne számszerűsíteni a dömpingárat. Itt is a legnagyobb szélsőségekkel lehet találkozni. Van még egy sereg olyan dolog ami nem szól a dömpingárra hivatkozás mellet. Félreértés ne essék: én is ugyanennek a következményeit szívom, csak szeretnék mindenkit megkímélni attól, hogy rózsaszín álmokat kergessen. Én teljesen máshol látom a megoldást. Amire viszont kíváncsi lennék. Itt van ez a szervezet, az OTSZ. A szórólapjukon csak azt olvasom, hogy mik a problémáink, meg hogy legyünk jó hangosak, de, hogy a gyakorlatban hogyan és milyen érvrendszerrel akar küzdeni a megoldásért, arról semmit sem tudok. Így aztán azt sem tudom eldönteni, hogy támogassam-e. Nem vagyok ellene, csak nem tudom megfogni. Jó lenne, ha valaki az elnökségből, vagy a vezetőik közül megnyilatkozna. Nem úgy, mint a cégvezetők. Remélem, ők szóba állnak velünk!

hallo 2009.07.23. 20:09:52 / # 101941
avatar
A lényeg nem az aláírásban van, hanem abban, hogy minden taxis, aki érzi a vesztét, ír egy nyilatkozatot, miszerint nem hajlandó x forint alatt, és transzferáron fuvarozni! Mert ez a családját, kocsiját, lakását, stb, veszélyezteti...Mindenki maga, és akkor nem kell menni sehova, csak összegyűjteni, és egyben a tulajoknak átadni. Hozzáteszem, ehhez még vezetői szintű támogatást is kaphatnánk, hiszen azoknak a cégeknek, melyek nem hajlandóak csökkenteni, ugyanolyan érdeke, hogy véget érjen ez az ámokfutás!Illetve néhány ezer nyilatkozattal plusz egy jól megfogalmazott peticióval, már akár a hatóságok felé is meg lehet moccanni! Ez jó lehet mindenkinek, tehát lehet támogatottsága, kivéve persze azt az egy két céget, aki nyomott áron fuvaroz...

nazoli 2009.07.23. 16:58:47 / # 101940
avatar
Szerkesztésileg nem a legjobb, de talán el lehet igazodni rajta. Ha nem, csinálok másikat.
nazoli 2009.07.23. 16:56:39 / # 101939
avatar
Csak segítségképpen, hogy hogyan lehet kiszámolni a valamit. Egy fuvarra eső összes km. Átlagos fuvardíj / ( Átlagos fuvardíj / Utas km. * Kihasználtsági % ) = Egy fuvarra eső összes km. Egy összes km.-re jutó fuvardíj. ( Átlagos fuvardíj / Utas km. ) * Kihasználtsági % = Egy összes km.-re jutó fuvardíj Fuvardíj számítása. ( Utas km. * Kilométerdíj ) '+ ( Vár. idő * Várakozási díj ) '+ Alapdíj = Fuvardíj A kihasználtsági% az teljesen egyéni, mindenkinek tudnia kell a magáét. Egyébként egy tizedes szám 1 alatt. Pl 0.7%

attus 2009.07.23. 16:20:59 / # 101937
avatar
A GvH-nál a dömping ár miatt érdemes kopogtatni, szerintem! A tecsót is büntették meg már hasonló miatt! Csak be kell bizonyítani, hogy ez az ár a költségek alatt van, és már talán el is kezdik a vizsgálódást! Ráadásul ehhez elég egy ember is , nem kellenek aláírások. Ha jól tudom már készült is egy pár ilyen beadvány?!
peti493 2009.07.23. 11:10:19 / # 101936
avatar
Igen mondjuk a GVH, de sztem az alkotmánybíróságot is be lehetne vonni. Amugy utánajárok, amint időm engedi. Biztos van megoldás.

monachus 2009.07.23. 09:45:37 / # 101935
avatar
Peti! Folytatnám az előző hozzászólást. Próbáltál már aláírást gyűjteni? Közös cégünknél 50-nél többet nem fogsz összeszedni, a bp-i taxisok között meg 3-400-nál. Erre fogadni vagyok hajlndó. Konkrét példa: a mi közös cégünknél egy számomra szimpatikus régi kollega próbált aláírást gyűjteni, minket érintő, teljesen vállalható és cégfezetőknek is elfogadható kérdésekben. Az első 20 aláíró közt voltam, névvel, kóddal. Azt mondta 3-400 alatt nem akar megállni. Néhány hónap múlva rákérdeztem. 40-ig jutott... Világosan kell látni: a fuvarszervező irodák szolgáltatást (taxit taxisofőrrel) közvetítenek a kedves utasnak. Ők mondják meg milyen áron: a taxisnak is, meg az utasnak is. Ha valmelyik félnek nem felel meg, akkor nem működik együtt velük. A cég akármilyen tarifát mond, rohansz és belerakod az órába, mert dolgozni akarsz és csak a cégen keresztül tudsz. A CITY-t kivéve minden cég Kft. vagy ZRT., ott a cégvezetés dönt, nem az alvállakozók. Bármennyire is fáj, ezek tények. A félreértések elkerülése végett: én sem örülök, hogy így van. De a világ nemolyan egyszerű, hogy rohansz aláírást gyűjtesz, és egy jóságos - meg nem nevezett hatóság - segít és utána minden napfényes lesz. Ha már árkartell: a beszedett tagdíjak közel egyezőségét kellene vizsgáltatni a GVH-val, például.
monachus 2009.07.23. 09:26:39 / # 101934
avatar
Peti493! Azért szerintem nem ilyen egyszerű, bárnagyon jól hangzana! 1. Honnan veszed, hogy ha egyéni vállalkozók csinálnak árkartellt, akkor nem az? Honnan? Minden állami szerv működését jogszabályok szabályozzák, Te így ismered ezeket a jogsz-at? Melleseleg valószínűleg azért nem, mert egy ev. nem meghatározó súlyú piaci szereplő. 2. "egyéni vállakozók kérik" - Kitől? Peti kitől? Az Országos Árhivatal a rendszerváltás környékén megszűnt. A GVH-tól? Az csak ellenőriz és szankcionál, nem árat állapít meg. Kitől akarsz ármegállapítást kérni? Peti, jelenleg a taxi szabadáras, melyet a területi önkormányzat a saját területén maximált áras kategóriába sorolhat. Ennyi. 3. Milyen hatóság foglakozzon az aláírásainkkal? Nevezd meg! Akárhány aláírást gyűjtesz, a GVH nem fog foglalkozni vele, mert nem hazásköre. Esetleg a területi önkormányzat közgyűlése, már ha egyáltalán napiredre veszi.
iceman 2009.07.23. 08:35:04 / # 101933
avatar
Írjuk az ívet, és döntsük a tőkét hűvös halomba! :)) Megmondta már JA. is: [b]- Ejh, döntsd a tőkét, ne siránkozz, ne szisszenj minden kis szilánkhoz! Ha odasujtsz körül a sorshoz, az úri pusztaság rikoltoz - a széles fejsze mosolyog.[/b]
baupexim1 2009.07.22. 11:13:46 / # 101932
avatar
Peti...egy tuti aláírásod van már:)))
málna 2009.07.22. 10:51:00 / # 101931
avatar
Most ezt kinek írtad? Egyébként kiváncsi lennék az aláírások számára.Nem lehangolni akarlak,de tudod mi már futottunk ezzel egy kört.Ha nem is pont ezzel,de futottunk a taxisok körül...
peti493 2009.07.21. 23:01:01 / # 101930
avatar
Téma:Fixtarifa!-egy érdekesség. Ha a cégek csinálnak megegyező, vagy közel azonos tarifát, az árkartellnek, vagyis törvényellenesnek minősül, de ha azt privát emberek, egyéni vállalkozok kérik, akkor nem. A megoldás a kezünkben. Megtudom, hogy hány aláírás kell országos szinten, hogy a kedves hatóság foglalkozzon vele, és osztán uccu neki! Ha fix tarifa van a cégvezetők Nem tudnak kibaszni veled. Vágod már????

muci 2009.07.21. 11:44:11 / # 101929
avatar
:))))))))))))))
peti493 2009.07.20. 15:14:29 / # 101928
avatar
Muci ! A nénikéd a hebehurgya. Málna! Rajtad kívül mindenki tudta értelmezni, még a 4 éves unokaöcsém is. A hiba az Ön készülékében van............

muci 2009.07.19. 17:05:03 / # 101927
avatar
Egy kicsit hebe-hurgya a srác.
Oldalszám: 72