Hozzászólások száma: 1433
Oldalszám: 72
Témakörök > Droszt Híradó > Miért nincs nekünk egy komoly szakszervezetünk??? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Apuka 2009.08.25. 03:06:59 / # 101986
Most, így Kedd hajnalán előre megjósolható (és még nem is kívánok sokat), hogy ha csütörtökig nem lesz min. 300 csatlakozni szándékozó akkor ebből sem lesz semmi. ÉS ez teljesen független attól, hogy vajon hány embernek van internet hozzáférése!
Apuka 2009.08.25. 01:40:45 / # 101985
A topic címét idézve kérdeznék: " FÓRUM - Miért nincs nekünk egy komoly szakszervezetünk???" A választ nagyon hamar megkapod Itt

dago 2009.08.24. 21:39:57 / # 101984
avatar
Keves Tamás! Te sarkalltad Bakutz Józsefet,az Általad kikiáltott nagyreményü szakszervezeti vezetőt,álljon ki a taxisok érdekében,hogy a Margithíd lezárása ellenére is akadálytalanul áthaladhassunk a hídon, amíg tart a felújitás? Ha igen,akkor köszönet érte! De ha mégsem ez történt,akkor megérdemelne néhány köszönő sort az,aki valójában tett ezen ügy érdekében!Tudom,nehéz főt hajtani!De Talán megérne egy próbát! Üdv:D,
gera 2009.08.14. 17:35:41 / # 101983
avatar
Valaki tudja,hogy mi ez a Police taxi?Kik ezek,mik ezek?

bebe 2009.08.10. 11:52:58 / # 101982
avatar
Na itt érvényesül az írd ki-aztán járj bármennyivel elv.A zsinagóga+westend vízesés hiénái szted mikor fognak 150-el menni?Ez most a legtutibb,a zavarosban halászni.
peti493 2009.08.10. 10:37:40 / # 101981
avatar
És a legújabb: Taxi Plusz. 150Ft/km. Király

törölt felh. 2009.08.08. 18:26:44 / # 101980
avatar
Most igazad van.Nem kéne tagdijat fizetni(!!), amikor a bevételek 30-50%-al estek vissza az egy évvel ezelőttiekhez képest,és ezt a pénzt az utcáról is meg lehetne keresni egy tömeges kilépés után.Közben a rezsi és a kiadások napról-napra nőnek,elég ha csak a törlesztő részletekre gondolunk.Egyébként már nincs messze az az idő,amikor a taxis vállalkozók tömegesen fognak tönkre menni.De még sokan ezt mindig nem akarják felfogni.Még időben kéne lépni.Mert már az ajtóban toporognak a"jövő taxisai"max taxi,travel taxi,lady taxi,mobil taxi,vagyis a droidok.Ébresztő!
Váltó 2009.08.08. 14:59:17 / # 101979
avatar
Vázolnám a közeli, s a majdan távoli taxis jövőt! A világ átalakulóban van. A munkahelyek, intézni valók egyre távolabb vannak az emberek otthonától. Egyre kevesebb az otthon eltöltött idő. Mindenki a jövedelemtől függ elsődlegesen, és ennek megteremtéséhez rendel alá minden mást. ( erre még a család is rá mehet ) Szinte mindenhol van autó a családban. Csökkent a taxi iránti igény, mert napi szinten ezer helyre kell menni ügyintézni, dolgozni, gyerekért, bevásárolni, stb. Olcsóbb saját autóval, mint taxival. A kereseti viszonyok is mindenkit az olcsóbb megoldások felé orientálnak. Aki a kényelmet, luxust választja, és meg tudná fizetni a taxit, az pedig élvezve a vezetés nyújtotta örömöket és a kötetlenség szabadságát saját luxus verdájában feszít. A fentieket érzi minden taxis, mégis egymást és a telefonszám tulajdonosokat marja, hibáztatja a kialakult helyzetért, sokallja a jelenlegi létszámot, létszámstopot, fix tarifát, alacsonyabb tagdíjat, miegymást szeretne, de még érdekképviseletet sem tud felmutatni, hogy JÓ ISTENEM LEGALÁBB AZ ESÉLYT MEGADTAM!!! Az össz címmennyiség csökken, és ez a tendencia folytatódik még sokáig. A fuvarok hossza is csökken folyamatosan. A Taxitársaságok és ezeken belül a Taxisok az egyre csökkenő címmennyiség és fuvarhossz napról napra kisebb tortájából próbálnak minél nagyobb szeletet illetve morzsákat kisajátítani, akár elvtelenül alacsony transzfer, km, stb. díjakkal. Ebbe a versenybe kényszerítve a gyengébbeket előbb utóbb eltapossák, kiselejtezik. Régen sok igazi cipész volt, aki jó munkát végzett, talpalt, ha kell cipőt is tudott készíteni méretre, fazonra. Ma már nincsenek sokan a még megmaradt mesterek. Az olcsó, minden sarkon kapható cipők és a tessék-lássék munkát végző gyorsjavítók tönkretették őket. Ez lesz a taxizással is. A legnagyobb létszámmal bíró taxitársaságok a sok tagdíjbefizetésnek köszönhetően túlélnek. Nekik mindegy hogy régi vagy új taxis fizeti be a lét, csak sok jöjjön össze. A kisebb társaságok tönkre mennek. A taxisok eleinte ráfizetéssel is kitartanak, majd tönkre mennek, ki így, ki úgy. A taxisok összetétele a lehetőség és tehetőség alapján megváltozik. Kialakul majd az új egyensúly a KERESLET – KÍNÁLAT alapján. Hogy az egyensúlyban hány taxistársaság és hány taxis marad, azt csak a jós szakma mondhatja meg, de ameddig nincsenek hitelesített jósméterek hétszer leplombálva, addig kétesnek venném az értékeiket. A túlélési esélyt növeli, ha a taxival rendelkezők összefogva saját szeletet tudnak birtokolni az egyre kisebb tortából. Csökkenti a túlélést, hogy szabályozatlanság miatt, a kevés fuvarra sok taxis van kint. Értem ez alatt, hogy ha mindenki csak 8 órát vadászik ugyanannyi fuvarja lesz, mintha mindenki 16 órát vadászik. / nagy számok törvénye egy főre jutó címmennyiség/ De a 16 órát dolgozó idegei kimerülnek, fáradt, egészsége tönkre megy , netán töri az autót. Lényeg: ami lesz az kevés fuvar, kevés taxis !!!

peti493 2009.08.01. 22:26:43 / # 101978
avatar
Monachus! Én nem,ismétlem NEM fizettem tagdíjat. Miután nem tudok. De valószínűleg augusztusban nem is fogok. És hogy megértsd, elmondom neked az életemet, pár szóban. Van egy másfél éves kislányom, és a második, vavamikor aug 20.-a körül születik. lakásrezsi 70.000, kaja, pelus, tápszer stb 100.000, kocsitörlesztő 70.000, tagdíj 65.000, adó 55.000,tankolás 100.000. Plusz, most a szülés 100.000. Nagyjából ennyi. Lehet h augusztusban nem is dolgozok, ugyanis nem éri meg. kiszámoltam, hogy tavajhoz képest fél év alatt 1.5Millot. ismétlem MÁSFÉL MILLIÓ Forintot buktam. Most élem fel, a 2-3 éve gyűjtögetett pénzemet, amiből mondjuk lakás kéne vegyek, mert 4 embernek 50nm az kevés. MEGÉRTED HOGY TELE VAN A FASZOM AZ EGÉSSZEL????
mew 2009.08.01. 12:09:56 / # 101975
avatar
SAMU FOROG A SÍRJÁBAN!
valcsi 2009.07.31. 22:29:32 / # 101977
avatar
Ismétlen önmagam, még mindig nem vagyunk elég szegények.

mew 2009.07.31. 19:19:52 / # 101976
avatar
Én nem fizettem be a tagdíjat!

monachus 2009.07.31. 13:23:20 / # 101974
avatar
Finomítok: anyagi értelemben már lassan proletár vagyok, politikai értelemben továbbra sem tartom magam annak. Saját magunk rabszolgái vagyunk. Befizettem én is. Személyesen is mondtam neked, nemvagyok hajlandó - mert nem tehetem meg - ahhoz a kisebbséghez tartozni, aki próbál valamit mindenkiért tenni és ő fog ezért rosszul járni. Már hallom a választ: "ezért tartunk itt". Igen. Tanulmányozd egy kicsit a történelmet, vagy nézz szét a világban és látni fogod, hogy a sunnyogók a csöndesek jártak jól. A hős meg azért lett hős, mert elvérzett. Én nem akarok hős lenni. Amúgy nem nemfizetéssel kellene kezdeni, hanem tárgyalni, tárgyalni, érvelni, bizonyítani. Amúgy te befizetted? I/N?
málna 2009.07.30. 19:34:40 / # 101973
avatar
Ha az adott hozzászólásnál lévő "válasz" feliratra kattintasz,akkor számunkra is látható lesz,hogy kinek adod a válaszod.. Csak azért,mert így átláthatóbb és elkerülvén az esetleges sértődéseket a válaszok elmaradása végett. Köszi
peti493 2009.07.30. 14:48:15 / # 101972
avatar
Nem vagy proletár, csak rabszolga. Sajnos mindenki az. Amúgy annyi kétes dolog van a tele5 körül,hogy semmi sem biztos. még az is lehet, hogy 1-2 hónap és vége. és igen, ahogy indult, úgy jó lett volna, csak a kedves hőbörgő kollégák 80% a szaladt befizetni........

monachus 2009.07.30. 13:22:16 / # 101971
avatar
Peti! Az Internacionálét ne keverjük ide, engem ettől a hideg kiráz! Nem érzem magam proletárnak! Erről ott szó sem volt. Remélem csak frappáns felütésnek szántad! :)
málna 2009.07.30. 13:02:13 / # 101970
avatar
Kedves Peti! Novemberben lesz két éve,hogy volt egy hasonló gyűlés a T5-nél.Igaz,azon fele annyian voltunk mint most Ti.Váratlanul,előre nem bejelentetten szerveztük meg.Úgy éreztük,valami elkezdődött.. Az első húsz perc után én személy szerint úgy éreztem,hogy a tulajdonos érdekeinek ránk hárított anyagi részének jellemzése és ennek okainak megmagyarázásán kívűl nem lesz mondanivalójuk,így felálltam és kijöttem.Volt olyan,akinek két óra alatt kimosták az agyát,és azt mondta,hogy ez tök jó!Mi lett a vége?Változott valami?Hogyne..Ránk nézve semmi.Csak annyi,hogy eljöttünk úgy közel hatvanan. Nyílván,vannak dolgok amelyek azóta megváltoztak és olyanok is,amelyek egyátalán nem.A személyi állomány is más a tulajdonosi részről,így lehet,hogy most sikerrel jártok! Kívánom,hogy így legyen! A lényeg,az érveken álló kompromisszum kiharcolása!
mew 2009.07.30. 12:10:09 / # 101969
avatar
A TŐKÉSNEK AZ A LÉNYEG, HOGY MINNÉL MAGASABB BEVÉTELE LEGYEN! NULLA KÖLTSÉGGEL IS MEG TUDJA TÖBBSZÖRÖZNI A BEVÉTELÉT, CSAK ELÉG FELVENNI NÉHÁNY SZERENCSÉTLEN MUNKANÉLKÜLIT, AKIT A MUNKÁVAL HITEGETNEK, VEGYÉL FEL HITELT, MERT LESZ BEVÉTEL... A TAXIZÁSNÁL ÉS TERMÉSZETESEN RENGETEG MÁR SZAKMÁRA IS JELLEMZŐ, CSAK AKKOR VAN BEVÉTEL, HA VAN MUNKA. EZÉRT GUSZTUSTALAN AMIT A FUVARKÖZVETÍTŐK CSINÁLNAK. A JELEN PILLANATBAN A LEGNAGYOBB VÁLSÁG KÖZEPETTE IS VESZIK FEL AZ ÚJABB ÉS ÚJABB SZERENCSÉTLENEKET, A TÖBBI RÉGI OTT LÉVŐ KOLLÉGA ROVÁSÁRA. ELVÁRJÁK TŐLÜK, HOGY HŰSÉGESEK LEGYENEK A CÉGHEZ, KÖZBEN PEDIG MAGASAN SZARNAK A FEJÜKRE. MEGOLDÁS: TÖRVÉNYI SZABÁLYOZÁS, LÉTSZÁMSTOP. VAGY BLOKÁD. ÉN A 2. MELLÉ TESZEM LE A VOKSOM. +1 LEHETŐSÉG: NE FIZESSEN SENKI SEM TAGDÍJAT. HA SENKI NEM FIZET, AKKOR IS LEHET DOLGOZNI, MERT AKKOR AZ UTASOK VISSZASZOKNAK AZ UTCÁRA. MINDEN TAXISNAK VAN MOBILJA, ŐKET IS LEHET HÍVNI.
peti493 2009.07.30. 11:28:16 / # 101968
avatar
Fel-Fel, ti rabjai a földnek, Fel-Fel, te ÉHES PROLETÁR!!!!!!!!!!! Ezúton tájékoztatok mindenkit, hogy a Tele5 nél elkezdödött az amit minden cégnél meg kellene csinálni. Tegnap egy 100-130 kolléga volt bent a központban, a jelenlétével demonstrálva a vezetőség felé, hogy emberek vagyunk, és nem tagdíj. Ebből egy jó 3 órás beeszélgtés lett a vezetés és a taxisok közt, hogy mi lesz a vége, azt nehéz megjósolni. De ők is érzik, hogy gáz van, közel a vég, és arra ők is rámennek. Ehhez hasonló megmozdulásokra számítunk a többi cégnél is. VAGYTOK ELÉG TÖKÖSEK? VAGY CSAK A SZÁTOK JÁR????????????

Bősz Péter 2009.07.29. 21:09:17 / # 101967
avatar
Szia Zoli! Ha tudnám a számodat, már hívnálak. Üdv BP
Oldalszám: 72