Felhasználó hozzászólásai
Téma: Az örökzöld politika újra!!! (csak itt!!) :D
Hozzáadva: 2022.06.05 22:28
A koránra pont ugyanúgy igaz.
És ott jobban is látszik, mert vannak olyan irányzatai, akik be is akarják tartatni a betarthatatlan törvényeiket. (Tálibok)
A Zsidó-Keresztány egyházak, próbálnak annyiban haladni a korral, hogy ugyan nem mondják ki, hogy bizonyos dolgok már érvénytelenek, a bibliában, de nem követelik meg a betartását.
Habár mint tudjuk, mindkettőnek vannak fundamentalista fanatikus irányzatai. Zsidóéknál, a hászid, pajeszos, kalapos, nyáron is fekete kaftános, szombaton nem veszem fel a vajaskenyeret a földről, ha leesett. Keresztényéknél, meg a mormonok, vagy kik, akik még villanyt se használnak, és lovaskocsival közlekednek.
És ott jobban is látszik, mert vannak olyan irányzatai, akik be is akarják tartatni a betarthatatlan törvényeiket. (Tálibok)
A Zsidó-Keresztány egyházak, próbálnak annyiban haladni a korral, hogy ugyan nem mondják ki, hogy bizonyos dolgok már érvénytelenek, a bibliában, de nem követelik meg a betartását.
Habár mint tudjuk, mindkettőnek vannak fundamentalista fanatikus irányzatai. Zsidóéknál, a hászid, pajeszos, kalapos, nyáron is fekete kaftános, szombaton nem veszem fel a vajaskenyeret a földről, ha leesett. Keresztényéknél, meg a mormonok, vagy kik, akik még villanyt se használnak, és lovaskocsival közlekednek.
Téma: Az örökzöld politika újra!!! (csak itt!!) :D
Hozzáadva: 2022.06.04 20:51
Nagyon egyszerű.
Ma képtelenség úgy élni, hogy a zsidó - keresztény dogmáknak megfelelj.
Egyszerűen lehetetlen.
Ha használod a mindennapi technikai eszközöket, (Mobiltelefon, televízió, elektromosság ... amik lássuk be, az ördögtől valók) akkor máris megcáfoltál egy csomó bibliai evidenciát.
A tudomány mai állása, nem egyeztethető össze a bibliával.
Ha nem tetszik, akkor se.
Ma képtelenség úgy élni, hogy a zsidó - keresztény dogmáknak megfelelj.
Egyszerűen lehetetlen.
Ha használod a mindennapi technikai eszközöket, (Mobiltelefon, televízió, elektromosság ... amik lássuk be, az ördögtől valók) akkor máris megcáfoltál egy csomó bibliai evidenciát.
A tudomány mai állása, nem egyeztethető össze a bibliával.
Ha nem tetszik, akkor se.
Téma: Metál Zoltánnak az OTSZ elnökének véleménye.... rólunk taxisokról.
Hozzáadva: 2022.05.29 17:46
Csak a Lánchidas részhez.
Van lobbizva, a Bkk sávok miatt is, a Dohány, Wesselényi, Vértanúk tere áthaladás miatt is, és persze ha ... akkor a lánchíd miatt is.
Logikusan, mindenkinek ez az érdeke.
Van lobbizva, a Bkk sávok miatt is, a Dohány, Wesselényi, Vértanúk tere áthaladás miatt is, és persze ha ... akkor a lánchíd miatt is.
Logikusan, mindenkinek ez az érdeke.
Téma: Metál Zoltánnak az OTSZ elnökének véleménye.... rólunk taxisokról.
Hozzáadva: 2022.05.26 21:46
Legyen neked igazad!
Téma: Lejár e a taxi gk. műszakija vészhelyzet alatt, avagy nem?
Hozzáadva: 2022.05.26 21:45
Milyen, milyen?
Mint itt minden potentát....
Függő :-(
Mint itt minden potentát....
Függő :-(
Téma: Az örökzöld politika újra!!! (csak itt!!) :D
Hozzáadva: 2022.05.24 20:43
Bátyó!
Hinni szép, és hasznos dolog. A kereszténység eredeti alapjai a maguk idejében előremutató és vállalható elvek voltak.
Az azt követő majd kétezer évben, vállalhatatlan diktatórikus hatalmi rendszerré vált!!!
A 21. században, már csak egy kedves mese.... merthogy normális társadalmakban, nem jut hatalomhoz, és nincs beleszólása a társadalom életébe. Ott ahol hatalomhoz jut, ma is mérhetetlenül káros és veszélyes!!!
A mindennapi életben, te magad is ezerszer cáfolod meg, a keresztény vallás dogmáit.... az inkvizíció alatt, tuti máglyára kerülnél :-P
Ha nem tudsz róla, az csak a te hibád :-)
Hinni szép, és hasznos dolog. A kereszténység eredeti alapjai a maguk idejében előremutató és vállalható elvek voltak.
Az azt követő majd kétezer évben, vállalhatatlan diktatórikus hatalmi rendszerré vált!!!
A 21. században, már csak egy kedves mese.... merthogy normális társadalmakban, nem jut hatalomhoz, és nincs beleszólása a társadalom életébe. Ott ahol hatalomhoz jut, ma is mérhetetlenül káros és veszélyes!!!
A mindennapi életben, te magad is ezerszer cáfolod meg, a keresztény vallás dogmáit.... az inkvizíció alatt, tuti máglyára kerülnél :-P
Ha nem tudsz róla, az csak a te hibád :-)
Téma: Az örökzöld politika újra!!! (csak itt!!) :D
Hozzáadva: 2022.05.23 21:38
Másba nem tudott belekötni :-(
Téma: A Főváros és a többiek... tárgyalásainak eredménye. (Fővárosi taxirendelet)
Hozzáadva: 2022.05.13 06:19
HP elfelejti az írásaiban megemlíteni, hogy a 15 év, a most futó autókra vonatkozna csak.
A majdan újként behozottakra már nem ....
Ha egyáltalán a kormány napirendre veszi a kérdést.
A majdan újként behozottakra már nem ....
Ha egyáltalán a kormány napirendre veszi a kérdést.
Téma: A Főváros és a többiek... tárgyalásainak eredménye. (Fővárosi taxirendelet)
Hozzáadva: 2022.05.12 21:23
Sajnos simán lehetséges.
Remélem, amíg én nyugdíjba megyek, (kb 10 év), addig már nem következik be.
Remélem, amíg én nyugdíjba megyek, (kb 10 év), addig már nem következik be.
Téma: A Főváros és a többiek... tárgyalásainak eredménye. (Fővárosi taxirendelet)
Hozzáadva: 2022.05.11 22:23
MINDKÉT HELYRE LEVÉLBEN IS ELKÜLDTEMTISZTELT MINISZTER ÚR! TISZTELT PALKOVICS ÚR !Mint azt Ön is bizonyára tudja, közel három év után a Fővárosi Önkormányzat Közgyűlése, az összes budapesti taxitársaság és taxis érdekképviselet egyező kérelme alapján végre rendezte a budapesti taxi tarifát. Több kérést megfogalmaztunk a hosszas érdekegyeztetésen, és abban megállapodtunk, hogy ha és amennyiben elfogadjuk a Főváros kéréseit, a változtatáshoz fűződő viszont igényét, akkor minden kérésünkben segít a megoldásban. A Fővárosi Közgyűlésnek két dologban volt kompetenciája: a tarifa rendezés, és egy a taxi gépkocsik színéhez kapcsolódó mérési tűréshatár. Természetesen minden taxis tárgyaló fél elfogadta a felénk irányított kérést azzal, hogy a Főváros és ezen belül a kijelölt tárgyaló delegáció továbbítja a budapesti és az országban tevékenykedő taxisok változtatási kérelmét, ami jelenleg a KORMÁNY kompetenciája. Már külön is kértük Öntől, Önöktől, de eddig erre nem érkezett válasz. A nekünk szóló ígéret az volt, hogy mindent elkövetnek, hogy a 2022. május 9-i MAGYAR KÖZLÖNYBEN a kormány megjelenteti, hogy a taxi gépkocsik életkorát 10-évről -15-évre emelik, valamint az úgynevezett frissítő Kresz-vizsgát- amit 5 évente kell megtenni- tanfolyammá és nem fizetőssé tetetik. Kéréssel fordultunk abban az ügyben is a Kormányhoz, hogy a taxi gépkocsik KÖTELEZŐ GÉPJÁRMŰ FELELŐSSÉG BIZTOSÍTÁS /KGFB/ mértékét vizsgálják felül, tekintettel arra, hogy nagyságrendekkel fizetünk többet a nagyságrendekkel kisebb kárérték okozás ellenére is. Kérjük ebben a három kérdésben a gyors döntésre, hiszen jön az a dátum, amikor a jelenleg az országban taxi szolgáltató mintegy 30-40 %-a rákényszerül a kocsi cserére, ami a mai helyzetben szinte lehetetlen. Szükségünk van a gyors segítségre, különben sok-sok vállalkozó kollégánk kényszerül feladni a 20-30 éve folytatott személyszállító vállalkozását. KÖSZÖNETTEL HORVÁTH PÁL 2022.05.11. FUVAROZÓK ORSZÁGOS DEMOKRATIKUS SZÖVETSÉGE elnök













