Hozzászólások száma: 35696
Ugrás a hírhez Oldalszám: 1785
Témakörök > Droszt Híradó > Az örökzöld politika újra!!! (csak itt!!) :D A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
szálka 2022.07.26. 13:11:10 / # 352831
avatar

Bátyó !!!  Tessék kívülről megtanulni! 

„Az idei tűzijáték show a tavaly nagy sikert aratott, történetmesélő narratívát emeli magasabb szintre: ezúttal a keresztény Magyarország születésétől máig tartó ezer év sűrített krónikáját jeleníti meg olyan formában, amely a nemzeti értékek emlékének tanulságát és a Szent István-i örökség átadását helyezi a középpontba a gyermekek, a fiatalok, a jövő nemzedék számára. Az ünnepi műsor igazi családi élménnyé válik, mely során a szülők megfoghatják gyerekeik kezét és együtt utazhatnak a magyar történelem nagy korszakainak, jelentős pillanatainak tablójával, hangsúlyozva közben azokat a fontos nemzeti értékeket, melyek a mindennapi élethez is támaszt nyújthatnak egy-egy erkölcsi tanítás formájában. A produkció ezúttal is emlékeztet minket arra a csodára, hogy annyi nehézség ellenére is sikerült megmaradnunk és megtartanunk helyünket Európa szívében, ez pedig a magyar nemzet szilárd értékeinek és a Szent István-i keresztény kultúra erős gyökereinek köszönhető.”

Fotó 2022.07.14. 13:18:08 / # 352806
avatar

tomajer 2022.06.22. 21:43:29 / # 352782
szálka 2022.06.22. 10:22:28 / # 352780
avatar


tomajer 2022.06.05. 22:28:35 / # 352777
A koránra pont ugyanúgy igaz.
És ott jobban is látszik, mert vannak olyan irányzatai, akik be is akarják tartatni a betarthatatlan törvényeiket.  (Tálibok)
A Zsidó-Keresztány egyházak, próbálnak annyiban haladni a korral, hogy ugyan nem mondják ki, hogy bizonyos dolgok már érvénytelenek, a bibliában, de nem követelik meg a betartását.
Habár mint tudjuk, mindkettőnek vannak fundamentalista fanatikus irányzatai.  Zsidóéknál, a hászid, pajeszos, kalapos, nyáron is fekete kaftános, szombaton nem veszem fel a vajaskenyeret a földről, ha leesett. Keresztényéknél, meg a mormonok, vagy kik, akik még villanyt se használnak, és lovaskocsival közlekednek.

cheater 2022.06.05. 17:52:41 / # 352776
Ez a Koránra is igaz?
Mert ha igen, akkor nem itt lenne az ideje, hogy begyalogolj egy iszlám közösség közepére és az ő szemüket is felnyisd Mohamed proféta tévedéseiről?

A liberalizmus egy alapköve nem az, hogy egyenlően dicsérek/osztok mindenkit? A kereszténységgel már megtetted, feltételezem most jön az iszlám.

Csak rögzítsd már az eseményeket egy GoPro kamerával pls.
tomajer 2022.06.04. 20:51:40 / # 352774
Nagyon egyszerű.
Ma képtelenség úgy élni, hogy a zsidó - keresztény dogmáknak megfelelj.
Egyszerűen lehetetlen.
Ha használod a mindennapi technikai eszközöket,  (Mobiltelefon, televízió, elektromosság ... amik lássuk be, az ördögtől valók)  akkor máris megcáfoltál egy csomó bibliai evidenciát.
A tudomány mai állása, nem egyeztethető össze a bibliával.
Ha nem tetszik, akkor se.
tudomis(kibic) 2022.06.04. 15:25:19 / # 352772
avatar
Nekem háremem van, még sem vagy buzulmán... Nincs kecském, és az is szűz! Hogy a retkes F*szba jön ez a téma a taxizáshoz? 
Bátyó 2022.06.01. 05:37:02 / # 352771
avatar
Amindennapi életben,te magad is ezerszer cáfolod meg, a keresztény vallás dogmáit."  ezt a baromságot honnan veszed ?Életemben nem találkoztam veled!Honnan tudod, hogy hívő vagyok-e vagy sem???
tomajer 2022.05.24. 20:41:41 / Módosítva / # 352759
Bátyó!
Hinni szép, és hasznos dolog.  A kereszténység eredeti alapjai a maguk idejében előremutató és vállalható elvek voltak.
Az azt követő majd kétezer évben, vállalhatatlan diktatórikus hatalmi rendszerré vált!!!
A 21. században, már csak egy kedves mese....  merthogy normális társadalmakban, nem jut hatalomhoz, és nincs beleszólása a társadalom életébe.  Ott ahol hatalomhoz jut, ma is mérhetetlenül káros és veszélyes!!!
A mindennapi életben, te magad is ezerszer cáfolod meg, a keresztény vallás dogmáit....   az inkvizíció alatt, tuti máglyára kerülnél :-P

Ha nem tudsz róla, az csak a te hibád :-)

szálka 2022.05.24. 09:34:20 / # 352757
avatar
Na, oké.   Kezdjük az isteni parancsra vívott háborúkkal. Ágoston elvei szerint a legfőbb gonoszság  isten tagadása volt, így az egyház igazságosnak tekintett minden emiatt vívott háborút.  Így nyert az erőszak létjogosultságot  -Isten nevében-  sőt átlényegült erénnyé a más vallásúak illetve az ateistákkal szemben. Gondolom a keresztes és egyéb vallásháborúk, az inkvizíció, az eretnek üldözések, a zsidó pogromok számodra sem ismeretlenek.
Megvárom amíg ezeket megemészted. 
szálka 2022.05.24. 09:03:37 / # 352756
avatar
Vajon mennyit értene meg abból, ha komolyan válaszolnék neki? 
tomajer 2022.05.23. 21:38:21 / # 352754
Másba nem tudott belekötni :-(
szálka 2022.05.23. 09:05:44 / # 352750
avatar
Egy hónap alatt sikerült eljutnod a válaszig ???   Mert így elég nehéz érdemben vitatkozni.
Ha viszont eddig gondolkoztál a válaszon, akkor nem is érdemes.
Mellesleg így sem értettél meg túl sokat abból, amit írtam, ha ezt a következtetést vontad le.


Bátyó 2022.05.23. 00:34:48 / # 352749
avatar
Mi a gondod a kereszténységgel ???
szálka 2022.04.19. 11:29:07 / # 352699
avatar
Veled kapcsolatban a féleszű mint jelző, egyenesen dicséret.  És, hogy mennyire vagyok MZP követője ??  Figyelmedbe ajánlom az őszi előválasztás után írt hozzászólásomat.

Íme : Vége.   Csalódott vagyok amiért a baloldal,  vagy az ellenzék, ahogy tetszik, nem képes többre, mint előtérbe tolni egy keresztény konzervatív felfuvalkodott hólyagot.  


tomajer 2022.04.19. 06:23:19 / # 352698
Juhász Zoli:
Páran beszóltak azért, mert azt mertem mondani: Nem politizálok egy ideig. Íme az érveim (mondj ellent!):
Ha nem látható, és nem érzékelhető három és félmillió embernek, hogy hazánkban az egészségügy már be is adta a kulcsot, hiszen életmentő beavatkozásokat hónapokkal odáznak el, nincs normális szűrési rendszer, az alapvető orvosi ellátás tekintetében 600 körzetben nincs orvos, 500 körzetben nincs gyermekorvos, a kórházakban orvos és nővérhiány miatt osztályok állnak, és a teljes rendszer el van adósodva… Akkor én minek érveljek? Látható, hogy ez teljesen megfelel három és félmillió Fideszes embernek.Lássuk már be!Nem csak az én apám haldoklik, de sok Fideszes ember szülei is. De úgy tűnik, hogy ez csak engem érdekel. Nekik ez tökéletesen megfelel. Ki vagyok én, hogy ezt megkérdőjelezzem?Folytassam?Ha eddig nem értette meg 3,6 millió ember, hogy az oktatás Magyarországon a végóráit éli és a jelenlegi helyzet tarthatatlan, ez a modell nem vezet sehova, akkor én minek érveljek?Tanárok ezrei hagyják el a pályát, a tankönyvek mondanivalója átalakult, épp újra definiáljuk a magyar történelmet, miközben két generáció alig tud írni, olvasni. (Tudom, megtapasztaltam). A középiskolákban a technikai és műszaki rendszereket nem frissítik, az egyetemi felvételik száma csökken.Nyolc év kellett ahhoz, hogy a szétlopott Öveges programból bírósági ügy legyen, miközben a KLIK évente 50 milliárd forint hiányt „termel”???Hiszen az állam lassan átadja az egyházaknak az oktatást... Négyszeres támogatást fizetve!Az igazság az, hogy elavult dolgokat tanítanak, ideje múlt módon, egyre kevesebben, egyre kevesebbeknek.Minek érveljek? Látható, hogy ma sok millió apának és anyának teljesen megfelel ez az oktatási modell, ez az oktatási szint. Én meg már elfáradtam, hogy győzködjem őket.Van még érvem! Érdekel?Van ma három és félmillió ember, akik szerint gondot okoz az EU, de ugyanakkor legyint, hogy az EU adófizetőinek a pénzét egy zárt politikai érdekközösség teszi zsebre. Nálunk épül (ha egyáltalán épül) a világon a legdrágábban út, híd, autópálya, vasút. Valahogy ma ennek a három és félmillió embernek nem jelent gondot, hogy eddig hatezer milliárd forintot (ez amúgy egy évig fedezné Magyarország összes nyugdíját.) költöttünk stadionokra és sporttal kapcsolatos beruházásokra. Nekik teljesen jó, hogy elköltöttünk egy adag orosz hitelt (500 milliót) Paks2-re, miközben 12 éve csak beszélnek róla, pedig állítólag ez a jelen energiafegyvere. (Gyakorlatilag semmi sincs meg belőle.) Nekik jó, hogy elkezdődik most a Belgrád vasútvonal, amit kínai hitelből, kínai cégek építenek, és vélhetően soha nem fog megtérülni. Nekik nem probléma, hogy az élelmiszer ár stop ellenére egy kiló kenyér 700 forint, a hús, olaj, kávé lassan luxuscikk és létezik a kádári, állami árszabályozás, ami ha véget ér, szembe kell nézni a 600-700 forintos üzemanyagárral és az ebből fakadó újabb brutális áremelkedésekkel. Nekik jó, hogy az inflációról azt hazudja a média, hogy 8.5 százalék, pedig valójában közel negyven. Nekik megfelel, hogy drága piaci hitelekből negyvenháromezer milliárdra, azaz több, mint a duplájára növelték az államadósságot 2010 óta.Akkor én minek érveljek? Ha valaki elhiszi a médiának, hogy a kézhez kapott százötvenezer forintos fizetése, igazság szerint háromszázezer, akkor én mit bizonygassak nekik? Ha valaki egy ötezrest tízezresnek hisz, annak mit mondjak?Érveljek még?És van ma több millió ember, aki szerint teljesen normális, hogy a törvénykezés kriminalizálja a hajléktalanokat, a melegeket, a másképp gondolkodókat, a civileket. Hasonlóan normálisnak érzik, hogy a közmédiában olyan politikai propaganda megy, amihez fogható a Rákosi érában volt. Nekik teljesen elfogadható, hogy a világon mindenki rosszul gondolkodik, és Brüsszeltől, Washingtonig mindenki becstelen, gonosz, rossz és aljas. Sőt! Szerintük a jellem, becsület, értékrend etalonja alapvetően Putyin. (Ez tényleg szánalmas.)Én minek győzködjem őket?Nekik teljesen vállalható az a felfogás, hogy az Ukránok voltaképp kivégeztek húszezer Ukránt, hogy bebizonyítsák, hogy az oroszok gonoszok. Mindezt azért, mert az Ukránok hoztak egy nyelvtörvényt az OROSZOK ELLEN, ami sajnálatos módon érintetté tette a magyar kisebbségeket is. Nekik teljesen reális, hogy ha a nyelvtörvény bukik, akkor az ukránok nyilván népírtásra is képesek, mindezt úgy – és ez logika teteje - hogy az oroszok voltaképp egy felszabadító hadsereg, akik szimplán ezért háborúznak Ukrajnában, mert ők felszabadító hősök... (És ez az agyrém logika, ma három és félmillió embernek ehető.)Eleve. Még az „ellenzéki szavazók” harmada is elhitte, hogy háborúba megyünk. Egy ostoba mondat kellett csak hozzá. EGY! (by: MZP)Minek érveljek? Kinek?Ma több millió magyar ember azt gondolja, hogy az, ami ma van a hétköznapokban, maga a Kánaán. Valamiért mintha senki sem akarná észre venni, hogy négy év alatt hatszázezerrel csökkent a szavazásra jogosultak száma (8,3 millióról, 7,7 millióra). HATSZÁZEZERREL! Ez a kis ország hivatalosan elvesztett (mert kivándoroltak innen) hatszázezer nagykorút (ez az aktív munkavállalók 15%-a), akik mellett vélhetően ott van… pontosabban a – magyarság szempontjából – már csak ott volt, száz, vagy kétszázezer gyermek is. A magyarság, a magyar nemzet jövője is.És ezért ma nem ont könnyeket ez a három és félmillió ember.Nem bizony!Miközben ők érzik, és hangoztatják, hogy ma jó magyarnak lenni és ennek legfőbb jele, ha olyanok is szavaznak az életünkről, akik nem itt élnek, nem itt dolgoznak, nem itt fizetnek adót, de akik bármikor közölhetik velem – aki itt él, itt dolgozik, itt fizeti az adót – hogy nem vagyok igazi magyar.Én minek érveljek? Ezeknek?***Összefoglalva?Azok, akik értik a gondolataim egy piciny és egyre kisebb, kisebbség tagjai.Egyre kevesebben vagyunk, akik szembe mernek nézni a pusztító és szikár realitással, a vidék lassú halálával, a hazug és mérgező közbeszéd eredményével, az országtól örökre elbúcsúzó százezrek valóságával, a pályaelhagyó tanárokkal és nővérekkel, a felélt, elmorzsolt szakszervezetekkel és érdekvédelmi intézményekkel, az alapítványokba kiszervezett közvagyonnal……és a sor végtelen.Nincs kinek érvelni.Nincs olyan ember, akiért érdemes ma politizálni, mert az ellenzéki gondolkodás eszméje – ezt lemérhettük a választáson – voltaképp meghalt, elveszett.Nyávogunk csak, hogy a oda a média, hogy megy a félretájékoztatás, hogy nincs az ellenzéknek sajtófelülete, holott vannak ellenzéki milliárdosok, ellenzéki újságírók és véleményvezérek, még mindig szabad az internet és még mindig lehetne valami valóságosat létrehozni.Ki kellene mondani itt az ellenzéki oldalon – de ugye, nincs aki meg merné tenni (oké, csak kevesen), hogy rajzolt, szürke, alaktalan ideálokat kergetve azt hisszük, elég négyévente véleményt formálni a választásoknak csúfolt állami megtévesztés morbid játékában.Holott nem elég!Ki kell menni a terepre, közösséget kell vállalni azokkal, akik ezernyi okkal, de az életben maradás indokával szavaztak a Fideszre. Meg kell fogni a kezüket és ki kell őket vezetni a fénybe.…ez nem megy fél évnyi kampánymunkával, és üres ígéretekkel.És igen! Ott vannak a megszállottak, akik készek bármit elhinni, ha a nagy ember – Orbán Viktor – és az ő csapata mond valamit. Legyen az bármilyen ordító, eszement, logikátlan ökörség.De ahhoz, hogy ez megváltozzon, ahhoz létre kell hozni valamit, ami rávilágít, hogy mi – a kisebbség – többet és jobban tudunk, az mi érveinknek, eszméinknek, gondolatainknak van valóságalapja. Építeni kéne valamit, nem csak dumálni a levegőbe, hogy mi vagyunk az alternatíva, mi vagyunk a megoldás!Meg kell ezt tenni azért, hogy akik lehet nem értik, nem látják, nem fogják fel, hogy az, amire szavaznak egy délibáb, egy hazugságból épített ködvár, egy üres és semmit sem jelentő luftballon – azok ráeszméljenek mennyire átverték őket.Lássuk be!Attól, hogy én itt érvelek egy szűk kisebbségnek, ez a szűk kisebbség nem jön velem szöget verni a vidéki csirkeólok falába (nem építene I-Lab-ot mindenhova), nem akar kimozdulni a komfortzónából, nem akar a változás élő, mozgó, radikális eleme lenni.Csak lájkol, vagy megoszt.És egy országot nem lehet lájkokból felépíteni, mert az pont olyan lesz, mint amiben élünk. Sok kéz, sok vigyor, sok szívecske az egyik oldalon……hatszázezer kivándorló és elvesztett (elbukott) választások a másikon.Na ezért nem akarok politizálni. Mert ez csak pofázás. Fing reszelés. Az igazi politizálás a cselekvés......Lenne.Juhász ZoliTalán... mondom: Talán megosztod. Bár már ezt sem remélem.
Bátyó 2022.04.17. 23:47:37 / # 352697
avatar
Valami nagyon fájhat,hogy ilyen dehonesztálló jelzőt használsz, amit én sosem tettem.De Márki Zavaros Petya követőjétől már ez sem lep meg.
tudomis(kibic) 2022.04.11. 18:00:09 / # 352681
avatar
Leveszi a sapkát az árakról.. Ha nem, akkor szarban lesz. Ha igen, mégjobban.
tomajer 2022.04.11. 06:16:19 / # 352679
Most félve, és egyáltalán nem kárörvendően figyeljük, hogy miként kormányozza ki a nagymester az országot abból a szartengerből, amibe belekormányozta :-(
Oldalszám: 1785