Hozzászólások száma: 1764
Oldalszám: 89
Témakörök > Droszt Híradó > CSENDES CÍMKIADÁS 2013! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Bao 2013.10.01. 12:26:47 / # 87278
avatar
Mást se csináltok, tábla hívő! :)
szálka 2013.10.01. 12:19:38 / # 87277
avatar
Bao-Bao! Ezt hívják úgy, hogy szövegkörnyezetéből kiragadott mondat, és annak önös érdekből való felhasználása. Inkább dőlj hátra! :-)
Bao 2013.10.01. 12:15:00 / # 87276
avatar
"Volt, aki azt is megjegyezte, hogy esetenként olyan címet is bevállal a tabletről, amire egyébként nem nyomott volna, és láss csodát nem bánta meg a döntését. " Ez mekkora! :))) Tehát szálka bebizonyította, hogy király a tablet! :D
szálka 2013.10.01. 12:09:46 / # 87275
avatar
Csak egy kis pimaszkodás volt a részemről, :-), de azért lássuk be, a ti hangotoknak több esélye van behallatszani a megfelelő helyre, mint a miénknek. Bármilyen témakörben. (Én nem akarok tanácsot adni a Málnának, övé a fizetés, övé a felelősség. Megítélésem szerint a véleményemet eddig se vette zokon. És ez sem volt több annál. Mondhatnánk, amíg 6x6-os vagyok, hazabeszéltem.) Az érvelésed annyiban sántít, hogy a Max régebb óta használ egy "valamilyen" rendszert, és ha látták, hogy használhatatlan, akkor miért nem írattak hozzá használhatóbb programot? Miért egy csöppnyi telefonkijelző a megjelenítés eszköze, amelyen képtelenség minden szükséges információt feltüntetni? Véleményem szerint azért, mert arra bőven elég volt az is, amire a cég saját érdekében használni akarta. Jelesül látni, hogy hol, mikor van szabad autó, és azokat gyorsban "elzavarni" az egyébként nem túl kívánatos megrendelésekre. Mondhatják, hogy fos az egész...csak nem hiteles... Budapest taxi: én több emberrel is beszéltem (a Marcival történetesen nem), akik elégedetten nyilatkoztak. Nincsenek elájulva, ezt nem állítom, de egyre használhatóbbnak ítélik, és igazságosabbnak. Volt, aki azt is megjegyezte, hogy esetenként olyan címet is bevállal a tabletről, amire egyébként nem nyomott volna, és láss csodát nem bánta meg a döntését. Van ennek egy ilyen olvasata is. De, egyébként az még magyarázatra szorulna, csak mindenki átsiklik felette: ha egy fuvarszervezőnél nem változik a megrendelések száma, viszont egyesek nyafognak, hogy kevesebbet csipegetnek fel a morzsákból a GPS rendszer miatt, akkor hol csapódik le az általuk fel nem vett címek mennyisége? Mert valakik elviszik, tehát lennie kell egy elégedett csoportnak is.. Ha, kevesebb a megrendelések száma, tehát mindenkinek kevesebb jut, akkor arról miért a címkiadó rendszer tehet? Valakinek eszébe jutott már, hogy kérdőre vonja a fuvarszervezőjét? Innentől fogva bármennyire is közhelyszerűnek tartod, de azt állítom, azoknak fáj ez az egész,-tisztelet a kivételnek- akik a szakmai pallérozottságukon túl hajlandóak voltak olyan eszközökhöz is nyúlni, melyekhez mások nem szívesen. Így kovácsolva előnyt maguknak másokkal szemben. A napi gyakorlatot tapasztalva, és rádióforgalmazást hallgatva nem érzem ennek cáfolatát.
6x6 163 2013.10.01. 10:13:23 / # 87274
avatar
Elviccelődhetnél, csak nem lenne értelme! (hacsak nem akarnád a letisztázott játékszabályokat felrúgni:-)) A Ricsi, meg az én "funkcióink" ebben a témakörben nem számítanak. Ami számít, hogy hónapok óta teszteli a Max Taxi, és a vélemények NEM oszlanak meg róla: rossz! Ugyanez a vélemény a Budapest Taxinál (kivéve a Marcit)! És hidd el, Tóni, reprezentatív a "felmérés", hisz a pertársaság kapcsán 100-110 Budapest Taxissal, és 30-40 Maxossal beszéltem. A többivel nagyjából egyetértek (bár egy megjegyzés: a Málnáék nem duzzasztják a létszámot, hanem lecserélik a nem idevalókat; ennek lett áldozata pl. a Mikulás)! Ami a lehurrogást illeti: nem tudtam elfogadni egy ellenvéleményt sem (de ettől még nem hurrogtam le senkit), ugyanis megmosolyogtató az az érv a sárgítás mellett (és ez volt az egyetlen), hogy "nekem tetszik ez a szín"! Ellene viszont...
Kekec 2013.10.01. 07:30:55 / # 87273
avatar
Én nem azt írtam,hogy örülök a csendes cím kiadásnak. Hanem azt,hogy biztos bérautón ülsz azért nem érdekel a sárgítás. Ne csak beszélj róla szervezd meg a pertársaságot beszállok oda is. Attól még mert az egyik kezdeményezés mellett kiállok nem azt jelenti,hogy a másikat nem támogatom.
szálka 2013.10.01. 03:44:35 / # 87272
avatar
Akkor a játékszabályok tisztázva... :-) Megnéztem. Elviccelődhetnék azon, ahogyan a 6x6 "kisetikása" számára a Maxtaxi főetikásának, vagy főideológusának véleménye a hívószó címarányos létszám tekintetében, de nem akarok. Azzal együtt, hogy nektek még mindig több befolyásotok lehet egy-egy cégtulajdonosi döntésre, mint nekünk, egyszerű földi halandóknak. A taxis legfeljebb a lábával szavazhat azzal, ha odébb áll. Itt megjegyzem -de ez csak a magánvéleményem- Málnáék nagy hibát követnek el, ha mérlegelés, és józan belátás nélkül felduzzasztják a létszámot. Előbb vagy utóbb a túlzott bővülés miatt megindul az elszivárgás is. Jól látható, hogy mindenki, akinek van egy kis gógyija az igyekszik előre menekülni. Először azok fognak elmenni, akik stabilabb anyagi háttérrel rendelkeznek ahhoz, hogy lépni tudjanak, megfelelő színvonalú az autójuk hozzá, és ne szégyelljük kimondani, mentálisan is alkalmasak rá. Ezzel óhatatlanul űrt hagynak maguk után, miközben a döntésük pozitívuma az új cégnél jelentkezik. Egy olyan időszakban, amikor a szolgáltatás színvonala, a presztízs döntő lehet az életben maradáshoz. De, térjünk vissza! A címarányos létszám -szerintem- valahol fából vaskarika. Egy ingadozó kereslet jellemezte szolgáltatási ágazatban mi a viszonyítási szám? Ha, a csúcsrendelésekhez igazítjuk a létszámot, akkor sűrűn jelentkezik piaci túlkínálat. Ha, a mérsékelt időszakhoz, akkor hiátus alakulhat ki. Ez viszont a szolgáltatás minőségének romlásához vezet. Egy cég versenyképességét nem csak a piaci igényekhez mérik, hanem a konkurens cég szolgáltatási színvonalához is. Következésképpen, ha mindezeknek meg akarsz felelni, akkor vagy a taxisok leterheltségét kell növelni, vagy a munkát kell hatékonyabbá szervezni. Erre kell a legigazságosabb megoldást megtalálni. És, hogy a hurrogásra is válaszoljak: mostanában volt szerencsém eleget hallgatni, ahogy ellentmondást nem tűrő módon fejtetted ki az álláspontod pl. a fólia ürügyén. Egy mondat nem sok, de még annyit sem fogadtál el "más" véleményként. Hallgatni szórakoztató volt. Ha vitára kényszerülök, biztos nyűgösebb lettem volna, de inkább csak a cirkusz lélektana érdekelt.
csogu 2013.09.30. 23:01:44 / # 87270
Nem fogod elhinni, de veled példálódzok:-) Hívnak a srácok, hogy most hová, melyik céghez és én küldöm hozzátok...és ha nem hisznek nekem, olvassák el, hogy ott milyen elégedett emberek vannak. Kapsz a nyakadba úgy 50-70 éhes szájat, és akkor fog igazán jó statisztikád lenni :-)
6x6 163 2013.09.30. 22:18:18 / # 87269
avatar
Tisztázzunk! Az a helyzet, hogy személyeskedhetünk itt napestig, előre nem fog vinni, ebben igazad van. Azonban, ha volnál kedves megnézni még egyszer a 69., és a 72. hsz.-t... Köszönöm! Az van, kedves Tóni, hogy amíg azok igazak (márpedig nehéz belekötni), addig a rendszer fos! Akárki írja... Ui.: kit, és mikor hurrogok le bárkit is az URH-n?
hundária 2013.09.30. 20:45:10 / # 87268
avatar
Na még ez is :(
donkihóte 2013.09.30. 20:39:28 / # 87267
avatar
Én is hinnék. Nyilván jobb úgy dolgozni, ha nem kell visszamenned a helyedre, vagy tutit keresni, miután kiszállt az utasod. Megállsz, kivárod és mész. De szerintem ez sci-fi.
szálka 2013.09.30. 20:34:56 / # 87266
avatar
Keresd meg hol írtam, hogy Taxi 4-es vagy! Ezt bátorkodtam megjegyezni: "Kínlódtok egy szar programmal, egy olyan cégnél, ahol a fuvarszervezés finoman szólva is elégtelen." Te asszociáltál a T4-re :-) A többit beszéld meg a Pásztorral.
donkihóte 2013.09.30. 20:33:33 / # 87265
avatar
Az áfába fogsz beledögleni, légy nyugodt. Csak valamiért az érdekvédőket ez a témakör nem érdekli.

szálka 2013.09.30. 20:29:39 / # 87264
avatar
Először is tisztázzunk valamit! Eddig nem foglalkoztam az egyébként sokszor nagyobb vehemenciával, mint realitásérzékkel megírt hozzászólásaiddal, már csak azért sem, mert tudok szimpatizálni a józan indulattal, és különben se kell nekem mindenkivel összevesznem. De! Kéretik nem összemosni se a személyemet, se a véleményemet másokéval! A Marciét még csak-csak vállalom, de a Csipetét végképp nem. Elvégre mégiscsak etikás a lelkem. :-) Ha, a régebben leírt véleményem nem lett volna világos, vagy feledésbe merült volna, akkor vegyük át újra! Hol írtam én olyat, hogy tetszik ez a "fos"? Az a "fos", ami szerinted nekem tetszik. Még valamikor a Telegdy Gabi jegyezte meg egy másik topikban, hogy azért kiabáltam a Komáromival az egyik egyeztetésen, hogy egy használhatatlan rendszerrel nem tegyék kiszolgáltatottá a taxist. Azt kértem, követeltem, hogy legyen a BKK részéről egy minimumkövetelmény. Hiszek egy jó programmal megírt címkiadó rendszerben. És? Tilos? Ha, mi hárman vagyunk hívők, és ti öten ellenzők akkor az már elég ok arra, hogy leszólj bárkit? Ki az, aki felsőbbrendűségi érzéssel küzd? És a másik! Ezt írod többek közt nekem is: "Ugyanis az érvelésetek kimerül a "batyus", "nagypályás", és a "káros anyag kibocsájtása" kifejezéseknél!" 4 napon, és oldalakon át vitatkoztam a Gáborral ezen a kérdésen úgy, hogy a szubjektivitást mellőzve a gazdasági szempontokat helyeztük előtérbe. Többen a szemünkre hányták a "tudományosságot", és senki nem akadt, aki hozzászólt volna érdemben. Erre jössz ezzel a szemrehányással.. Legalább engem hagyj ki belőle! Vagy, ha érdemi vitát akarsz folytatni, akkor rajta! A "mindenki hülye", "minden fos" nem vitaalap. És, lehet, hogy az URH-n, vagy itt esetenként működik, ha mindenkit lehurrogsz, de velem szemben nem fog...úgyhogy ha kérhetem...eddig a részemről megvolt a kellő tisztelet...
hundária 2013.09.30. 20:19:57 / # 87263
avatar
Na látod erre irtam ,hogy ebbe fogunk beledögleni,nem a sárgitásba. De Kekec Balázs belém kötött,mert ő sem tud gondolkodni ,hogy a pert evvel kellett volna inditani!!!!!!! én vagyok a legnagyobb 99
nemtudom 2013.09.30. 19:04:06 / # 87262
avatar
Kezdheted a fejhajtogatást szép lassan.
6x6 163 2013.09.30. 18:51:16 / # 87261
avatar
"Az én adataim egyértelműen javultak". De mely adataid, Marci? Nézzük, miből "éltünk" szept. 1. előtt, a félcsendesben (legalábbis a taxizni tudók): 1.,Utcák (sok esetben házszámok) maradéktalan ismereéből. 2., A megrendelők (sok esetben a rendelési szokásaik) ismeretéből. 3., Szerencséből. És mi van most? 1., Szerencse. 2., Szerencse 3., Szerencse. Az a javulás, ami KIZÁRÓLAG a szerencsén múlik, az hosszabb távon -szerintem- lószart sem ér...
taxi4 657 2013.09.30. 17:51:02 / # 87260
avatar
Jó lenne az észrevételed, csak a nick-kel ellentétben, nem tartozom a taxi4 táborába. Mellesleg ha valaki mutat nekem egy "nem szar" programot, fejet hajtok! Hagyjuk az egészet, kínlódjunk, túlélő üzemmód bekapcsolva. Meglátjuk...:) Jó a taktikátok! :)
törölt felh. 2013.09.30. 17:48:10 / # 87259
avatar
Mi mást tudnék tenni. Majd itt részletesen feltüntetem az adatokat, aztán meg özönlenek a nyakamra azok a taxisták, akik hasonlóan jártak mint amit itt Te felvezettél.
góré001 2013.09.30. 17:21:35 / # 87258
avatar
VICCES VAGY MARCI !! PEDIG VÉRESEN SŐT HALÁLOSAN KOMOLY AMIRŐL VICCELŐDSZ !!!
Oldalszám: 89