Hozzászólások száma: 1764
Oldalszám: 89
Témakörök > Droszt Híradó > CSENDES CÍMKIADÁS 2013! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
csogu 2013.10.01. 22:35:54 / # 87299
Ez a lényeg.
csogu 2013.10.01. 22:21:23 / # 87298
Azt kifelejtetted, hogy azoknak is "fáj", akik energiát fordítottak arra, hogy a helyismeretet elsajátítsák. Hiszen miközben valakinek nagypályázásnak tűnhet 1-1 cím felvétele, addig a rutinnal rendelkező simán vette az akadályt. Pont annak a rendszernek adtok teret, ami miatt majd simán nélkülözhetővé váltok, sőt a nyakaskodásotok miatt, nem kívánatos személynek. Viszont én azt mondom még mindig, hogy ennek a rendszernek a használata menet közben 10x veszélyesebb, mint a telefonálás.
donkihóte 2013.10.01. 22:00:03 / # 87297
avatar
Nem érted. A TE szemszögedből nem jó. NEKED nem jó. A kevésbé agilis, vagy kényelmesebben dolgozó, nem agysebészi jövedelmet összeharácsolni akaró, nem mindenkin átgázoló másik oldal szerint pedig jó. (És mielőtt megsértődsz, csak felsoroltam néhány taxis tulajdonságot, nem rád értem, nem ismerlek. Ha nem inged, ne vedd fel, tudod...) Tehát, nem vagyunk egyformák. Nekem nincs ellenemre, ha igazságosabban szeletelik a tortát, bár megvagyok nélküle is. De bízzunk benne, hogy az ügyvéd elég meggyőző lesz, és az egész rendeletet felfüggesztik.
6x6 163 2013.10.01. 21:20:59 / # 87296
avatar
Marci! Nem jól tudod! A rendszer MŰKÖDIK! Ha URH-n megy a forgalmazás, akkor sem elég a cím, de nem (csak) a szerencsén múlik, hogy mennyit keresel! Nincs jóstehetségem! De ahhoz, hogy úgy gondoljam, ez nem lesz jó, nem kell jósnak lenni! Mindössze reálisan kell nézni a dolgot! Te, Marci! Ha Te -mondjuk-pék lennél, és sütsz valamilyen kenyeret. Olyat, amit az iskolában tanultál, aztán ahogy egyre többet sütsz, egyre jobb lesz! Megvan a vásárlói köröd, tódulnak hozzád az emberek! Aztán egy nap, a Fővárosi Pékmesteri Hivatalban kitalálják, hogy minden, amit tanultál, az nem számít, a vevőknek a lakhely szerinti pékségben kell vásárolniuk... akkor is, ha az szar, Nem elküldenéd a Főpékmestert, meg a kis pincsijét a búsba? Pedig vevőd maradt! Csak éppen elvesztetted azokat, akiket a tudásoddal csábítottál oda!
góré001 2013.10.01. 19:12:54 / # 87295
avatar
ISTENEM A POFÁTLANSÁGNAK TÉNYLEG NINCS HATÁRA !!!
6x6 163 2013.10.01. 18:59:02 / # 87294
avatar
Zsolti-Zsolti! Ezen valóban nem tud segíteni semmilyen program, azonban tud segíteni az URH! Ugyanis a tudásom (meg a Gábor, meg a Tóni, meg még nagyon sokak tudása) birtokában tudok annyi darab, és olyan MINŐSÉGŰ fuvart felvenni, ahogy én akarom. Most meg várjuk majd a sült galambot...
6x6 163 2013.10.01. 18:51:46 / # 87293
avatar
Nem, barátom, én semmi ilyet nem mondtam! Én mindössze annyit próbálok mondani, hogy kiiktatják a 10-20-30 év alatt összerakott tudásunkat, és rád eröltetnek egy rendszert, ami KIZÁRÓLAG a vak szerencsét erösíti/gyengíti!
donkihóte 2013.10.01. 16:23:36 / # 87291
avatar
Kevés a megrendelő, és/vagy sok a taxi! Ezzel azt mondod, hogy jelenleg az urh-s rendszerben a jobb, a technikailag felkészültebb és bevállalósabb taxis viszi el a címek zömét, ezért jobban keresnek, mint akik nem tartoznak az iménti körbe. Na, hát ők nagyivben tojnak rá, hogy te a csendes miatt rosszul érzed magad. És ők is vannak annyian, mint ti. Ezért a te szemszögedből jön a 7 év szűkösség, az övékéből most jön a kánaán és az igazság. Na, akkor kinek van igaza? De kár aggódni, jövőre jön az online méter, az áfa visszalök mindenkit a szotyi árba, csak magasabb költségekkel. Muszály lenne eredményt elérni ebben a témában.
hiénakutya 2013.10.01. 16:06:42 / # 87290
Mondok én neked társadalompolitikai célt: bárkiből lehessen taxis, amíg nem talál normális munkát magának. Itten van, ide üjjé bele ebbe, az ott amikor csippanik, akkor nyomjad, hogy elfogad, oszt eriggyé, amerre mutassa neked! Estére hozzá tízezeret, a többi a tiedé, köcsög! Ne okoskoggyá, mer látom, hogy merre csalingázol! Jó kis cucc ez, hálistennek ingyé is volt, kifizettettem magamnak az Inzerttel, meg a többi birkával. Na, halaggyá! huszonegy
nazoli 2013.10.01. 16:03:19 / # 87289
avatar
Nem kell ezt privátban folytatni. A százalékokkal nem tudnak mit kezdeni. De ne félj, még azt sem fogja tudni megmondani. A közös ismerősünktől (H.F.) is hajmeresztő válaszokat kaptam. Fogalma sincs semmiről. Ahhoz, hogy össze tudja hasonlítani, tudnia kellene minimum a saját előzményeit.
hiénakutya 2013.10.01. 16:00:56 / # 87288
De nem értem, miért fostok a NAV-tól. Csak nem adót csaltok? Mi a f@szom, nem fér bele a tisztességes közteherviselés a 280-ba? :-D negyvennégy

nazoli 2013.10.01. 16:00:30 / # 87287
avatar
Az a baj ezzel az egésszel, hogy a rendeletalkotó nem tud felhozni egyetlen társadalompolitikai célt sem, ami a rendeletnek ezt a pontját indokolná. Ha megnézzük a rendelet indoklását, magának a rendeletnek a célját talán megindokolta, de a rendelet egyes pontjait sehol sem. Amiket tett, azok csak hivatkozások. Egyébként ez a rendelet egészén meg is látszik. Visszatérve erre a pontra. Szerintem érzi a Főváros is ezt a dolgot, azért nem tette kötelező elemmé ezt a címkiadást. (Egyébként a világon nagyon sok helyen alkalmazzák, de sehol sem kötelező rendeletileg. Igaz, hogy ott más a taxizás tulajdonosi szerkezete.) Bármennyire is ezzel érvelnek sokan, ez nem kötelező. Ezt kell tudnia a "diszpécseralkalmazásnak" (elég hülye megfogalmazás), aztán annyi. Minden fuvarközvetítőre rá van bízva, hogy alkalmazza-e, vagy sem. Ezt azért jó lenne, ha mindenki tisztán látná. Majd folytatom (ha egyáltalán érdekel valakit a fejtegetésem), csak most mennem kell.
Apuka 2013.10.01. 15:56:42 / # 87286
Szerintem elérkeztünk arra a szintre amit privátban kellene folytatni..
nazoli 2013.10.01. 15:50:16 / # 87285
avatar
Ne terelj. Mennyivel lett kevesebb a kilométered? Mennyivel lett jobb a gurulód? Mennyivel lett több a bevételed? Mennyivel lett kevesebb a ledolgozott óráid száma? Mennyivel nőtt a kihasználtságod? Mennyivel nőtt az egy órára eső bevételed? Mennyivel lett kevesebb a költséged? És szigorúan csak százalékos arányban. Azzal nem tud mit kezdeni a NAV. Kéretik nem belekontárkodni. A választ a Marcitól várom.
Apuka 2013.10.01. 15:41:54 / # 87284
hogy ez NEM PROGRAMFÜGGŐ! Kevés a megrendelő, és/vagy sok a taxi! A Microsoft legjobb programozója sem tudna olyan programot írni, ami ilyen fuvararánynál jól működne! Színtiszta lutrira vagy kényszerítve!!! Kevés megrendelő- sok taxis.. Ezen valóban nem tud segíteni semmilyen program, de ezen nem tud segíteni az urh-s rendszer sem. Az urh itt csak azokon "segít" akit egyéb módon előnyhöz tudtak jutni a többiekkel szemben, hiszen amennyivel te többet tudsz felvenni ebből a mennyiségből, azt egy másik elől fogod elvinni. Ez azt jelenti hogy amennyi nálad pluszként jelentkezik, az valakinél mínuszként jelenik majd meg.
törölt felh. 2013.10.01. 15:26:38 / # 87283
avatar
Gyuri. jól tudom, hogy nállatok még nem müködik a csendes? Tudom a választ. Ha urh-n megy a forgalmazás, akkor elég a cím a taxisoknak? Tudom a választ. Mindenesetre csodálatra méltó a jóstehetséged.
törölt felh. 2013.10.01. 15:21:50 / # 87282
avatar
Pontosan azok amitöl jobban keres egy taxis. Ok. Ez így tudom, hogy nem kielégítö. De nem fogom ide kitenni az adatokat, mert ki tudja ki olvassa. Személyesen ha találkozunk valahol, valamikor akkor majd megmutatom.
baupexim1 2013.10.01. 15:07:51 / # 87281
avatar
vagy elküldenek 15 km-re levő címre
6x6 163 2013.10.01. 14:54:06 / # 87280
avatar
Te, Tóni! Esküdj meg, hogy nem azért csinálod, mert unatkozol (csak pimaszkodás)! Évek óta olvasom a különböző hsz.-kat, és egy kezemen meg tudom számolni, hány olyan taxis van, akinek a mondanivalójának van veleje. Megsúgom, Te vagy az egyik! És ennél a kurva csendesnél nem tudod, vagy nem akarod érteni (vagy érted, és szándékosan szopatsz :-)), hogy ez NEM PROGRAMFÜGGŐ! Kevés a megrendelő, és/vagy sok a taxi! A Microsoft legjobb programozója sem tudna olyan programot írni, ami ilyen fuvararánynál jól működne! Színtiszta lutrira vagy kényszerítve!!! Csak egy példa: jönnek itt a gazdaságos taxizással! Hogy lehet gazdaságos taxizásról beszélni, mikor kizárnak a menet közbeni fuvar-felvételből?
nazoli 2013.10.01. 13:51:27 / # 87279
avatar
Pontosabban ha lehetne. Milyen adataid javultak, és mennyivel?
Oldalszám: 89