Hozzászólások száma: 167
Oldalszám: 9
Témakörök > Droszt Híradó > Tedd meg magadért/sztrájk A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Nevem senki 2007.11.29. 14:40:11 / # 6942
avatar
Innen nézve úgy látszik tévedtem, tehát bocs ha ez bántott téged, de a személyeskedést nem elkezdeni, hanem befejezni nehéz és végül is te vagy a "profi",tehát lehetnének egyéb eszközeid is.
tomajer 2007.11.29. 13:54:14 / # 6939
Biztos, hogy én kezdtem személyeskedni?? [i][b]"elégedetlen válasz | 2007.11.28. 19:17:31 (72) ebben az egészben az a jó hogy aki megtenné az itt leírja majd miután kikommunikálta magából el is felejti az egészet mert jön tómájer aztán mindenkit beállít a saját lufieregetős kékszalagos aláírós klubbtagságis anatómiai salakja mögé amitől az egész egy 150 centis kócos bohóc projektjévé válik aki azt hiszi hogy szép beszéddel rávehet egy- egy döbrögit hogy élhetőbb legyen a sarc amit szednek hajrá szalagos lufik januárban meg álljatok sorba aláírni lehet még egy meleg levest is kaptok [/b][/i]
tomajer 2007.11.29. 13:52:17 / # 6938
Végre egy értelmes hozzászólás! Fog ez menni:-) A problémákkal száz százalékig egyetértek!!! Azzal is, hogy lépni kell valamit. Megint leírom, (mert ismétlés a tudás atyja) nekem konkrétan a sztrájkkal mint eszközzel van bajom. Merthogy nem vezet célra! Semmi mást nem kifogásoltam. És akkor lufik. Lehetsz büszke arra, hogy anno nem jöttél el a tüntetésre, megértem. Viszont akkor megvolt a konkrét cél: FIX TARIFA! Megvolt az ellenség: Önkormányzati képviseők. És megvolt az eszköz. Ha akkor bebizonyítjuk, hogy nem igaz amit a KAMARA (Sipeki) állított, hogy a taxisok nem is akarják a fix tarifát, biztos hogy meg lett volna az a pár szavazat ami hiányzott. Csak éppen az ilyen nagyon okos emberek hozzáállása akadályozta meg! Tényleg légy büszke. gratulálok!!!
tomajer 2007.11.29. 13:45:12 / # 6933
Sajnos a támogatottsággal személyes beszélgetés alapján sem lehetsz tisztában. Anno a Kovács zoli által említett tüntetés előtt, kb két ezer emberrel beszéltünk, a nyolcvan százalékuk nagyon lelkes volt, és biztosra ígérte hogy ott lesz. Voltunk majd 300-an! :-( Szájkaratésoknak ne higgy! :-)
Nevem senki 2007.11.29. 12:26:53 / # 6922
avatar
A tomajerrel kapcsolatos reagálásodat megértem( ő kezdte) a többivel viszont teljes szívemből egyetértek!!
Nevem senki 2007.11.29. 12:23:42 / # 6919
avatar
A sortűz elől, csak a falig lehet hátrálni! DDDDDDDDDDDD
elégedetlen 2007.11.29. 11:32:56 / # 6915
avatar
lehet hogy nagy az arcom és lehet hogy eszem sincs bár én még nem járattam le magam egy szalagos lufi eresztgetésen mert azt azért az én kisnagy fejem is tudja hogy ennek semmi értelme. ha megtanultam volna értelmezni akkor nem látnám azt amit teszel. itt bárki feldobhat egy ötletet amire te valami megmagyarázhatatlan indok miatt egyfolytában leszarozol és hozzá teszed hogy miért meg mikor meg kinél és hogyan ha egy kicsit kiszálnál a kikiáltott, autódidakta módon elsajátított, dadogós, önismétlős, újságírói énedből és megpróbálnál együtt űködni azzal ami itt kezd kibontakozni talán még kezdhetnénk is veled valamit. én itt nem kormány eltávolító célzattal dobom fel a labdát hanem mert elegem van abból hogy 3-4 ezerért kell megtennem 50-60 km eket illetve abból is hogy 150- 190 ft ért adatják el velem a kilómétereket illetve azért is hogy még mindíg betanított munkásként kell végeznem a munkámat mert nem képesek normális szakmává tenni a közuti fuvarozást, mert egyes embereknek ez a hely a süllyesztőt jelenti ahova azt tesznek be akit csak akarnak ha nincs munkád mennyé taxisnak vagy fuvarozónak tök mindegy, ott elférsz te is.elegem van abból is hogy minden börtönből szabadult emberke ide csapódik hogy majd itt megmutatja ki a vagány lezüllesztett elsüllyedt emberek tömkelegével feltöltődött feltöltött bűzös mocsárrá teszik a munkánkat. ezek ellen hogyan képzeled a védekezést csak nem megvárod míg a kamara megoldja vagy beviszel oda is egy két lufit meg szalagot? hidd el valahol el kell kezdeni és az már régen nem a lufikázás. nem megyek hátrébb nem tudsz megrémíteni és itt van ebben a józan ész mert már nincs hova hátrálni most ezt diktálja a józan ész és nem a lufikat meg a szalagokat legyen az bármilyen színű. jönnek a talajmenti fagyok

fejsze 2007.11.29. 11:09:43 / # 6911
avatar
Jó reggelt mindenkinek! Látom törnek elő az indulatok és ezzel együtt az ötletek. Ez az amire számítottam, ez nagyon jó. A motiváció nagyon fontos dolog, ez lesz ami hajt bennünket. Nézzük, mire jutottunk eddig: 1. Kommunikáció Mindenképpen meg kell nyerni tetemes számú embert a dolognak, mielőtt hozzáfogunk. Meg kell magyarázni annak is aki esetleg nem látja, nem érzi át a jelenlegi helyzet megalázó voltát, hogy mit miért is teszünk. Na itt az első probléma! Ha rádión próbálunk agitálni, meg tudják akadályozni+azonnal kirúgnak. Utcai agitációnál ugyanez a helyzet. Egyszer kell csak mellényúlni és már csörög is a tulaj telefonja, hogy valaki jó széles nyelvcsapásokkal bedolgozza magát:-(( Szórólap: megoldható a kihelyezés, viszont nem kontrolálható a támogatottság. Ez vagy bármely más internetes fórum: jó dolog, de viszonylag kicsi a látogatottság. Rágódjunk ezen egy kicsit és ha találunk olyan megoldást , ami viszonylag sikerrel biztat, akkor továbblépünk a sztrájk-nem sztrájk témára. Úgy látom tomajernek van valami elképzelése, talán nekem is és bennetek is nagyon bízom!

Kovács Zoltán 2007.11.29. 09:45:26 / # 6910
avatar
2005. május 24.-KB 250 FŐ. Ennyit tudtok, tudunk. Ennyik vagyunk!

csogu 2007.11.29. 08:27:35 / # 6908
Nem tudom, de nekem egyre szimpatikusabb gyerek ez az elégedetlen:-)))

Levett Elek 2007.11.29. 01:05:23 / # 6906
avatar
Azért, mert a blikk cimű szennylap irt valamit, azért azt a nagytöbbség nem harapja! Kb. négy éve egy ismerősöm is nyilatkozott nekik, és homlokegyenest mást hoztak le...

tomajer 2007.11.28. 23:04:17 / # 7055
Ez két téma. Sztrájk! Te sem érted, hogy a legjobb szervezés mellett sem tudod meggyőzni az összes kollégánkat??? Tehát amelyiket meggyőzöd, az magával cseszik ki, hiszen a többiek szépen elviszik a címeket!!! Eredmény? Nem fog lejönni az utcára az utas. Az elmélet szép, de csak akkor működik, ha Budapest összes taxisa részt vesz a sztrájkban. Ráadásul, ez nem is sztrájk lenne, hiszen dolgozni szeretnél, csak nem a telefonos megrendelőket vinni. Tehát ezt inkább bojkottnak lehetne nevezni. De a végeredménye sajnos ugyanaz. Tényleg ilyen érthetetlenűl magyarázom? Már kezdem magam teljesen hülyének érezni, hogy tizeszer írom le, és újra, meg újra kell kezdenem!:-( A lényeg: Csak olyan akciónak van értelme, ami az aktivizálható 10-20-30% taxista részvételével is hatásos! Ne felejtsük el, hogy a blokád óta soha senkinek semmilyen célból nem sikerült még a 10%-ot sem megmozgatnia!:-( Nna és a riport. Riportra nem jelentkezni kell, hanem megkeresik az embert. Felvesznek nyolcat tizet, és azt vágják be belőle, ami nekik tetszik. A legutóbbi RTL-es Fókuszban, asszem volt velem vagy egy perc. Ehhez az egy perchez több mint egy órát autókáztam velük, miközben folyamatosan beszéltem. Ők ennyit tartottak belőle fontosnak.
Szerényke 2007.11.28. 22:30:28 / # 7054
avatar
Szerintem ebben nincs igazad mert sztrájkolni ugy kellene hogy a központol nem veszel fel fuvart az utcait elviszed Eredménye lenne mert nem váratna egy elökén mondjuk 20 percet Amikor a fix tarifát be akarták vezetni a blikk elöásott valami nagytudásu super b tele 5 -t akimegindokolta neki mért nem lenne jo a 6 kilos alapdij meg a magasabb km dij Kérdés mért ilyen hüje ................nak kell jelentkeznie riportra???????????????????????????
tomajer 2007.11.28. 20:15:17 / # 7043
Kiccsávó, neked rettenetesen nagy arcod van, de ész sajnos nem került mőgé!!! Ha megtanultál volna értelmezni mondatokat, netán egész bekezdéseket, akkor felfognád, hogy nekem legkevésbbé sem a bármit tevés ellen van kifogásom. (veled ellentétben, én már próbáltam megmozdítani ezt a bandát) Én konkrétan a sztrájk mint eszköz ellen emeltem fel a szavam, merthogy látom tudom, hogy teljesen meddő, sőt határozottan káros. Gyanítom nagy nagy politikai lelkesedésedben úgy gondolod, ha a fővezérék ott fent azt adták ki utasításba, hogy sztrájkolni kell, akkor mindegy milyen áron, de nekünk is azt kell. Nem kell! Jobb módszert kell keresnünk! Nem politikai céljaink vannak. Sőt, elárulom neked, hogy nem a kormánnyal van vitánk. Nem a kormány hatásköre a mi problémánk megoldása, bármennyire is utálod. A kormány előterjesztette, a parlament megszavazta a Fix tarifa lehetőségét. A Fővárosi Közgyűlés, pedig egyhangúan leszavazta. Tehát hátrébb a lelkes világmegváltó ambíciókkal, és engedd előre, a józan észt. Ha van olyanod!!!:-) Nem utolsó sorban megjegyezném, hogy sokkal drasztikusabb megmozdulásokat is el tudok képzelni mint egy sztrájk!!! Olyat, ami talán még a Főváros pohos seggét is megmozgatja. De előbb ki kell találni végre, hogy mit akarunk és kitől! A módszer csak utánna jön.

tomajer 2007.11.28. 20:02:12 / # 7041
Dolgoztam egész nap, mint a gép!!!
elégedetlen 2007.11.28. 19:17:31 / # 7065
avatar
ebben az egészben az a jó hogy aki megtenné az itt leírja majd miután kikommunikálta magából el is felejti az egészet mert jön tómájer aztán mindenkit beállít a saját lufieregetős kékszalagos aláírós klubbtagságis anatómiai salakja mögé amitől az egész egy 150 centis kócos bohóc projektjévé válik aki azt hiszi hogy szép beszéddel rávehet egy- egy döbrögit hogy élhetőbb legyen a sarc amit szednek hajrá szalagos lufik januárban meg álljatok sorba aláírni lehet még egy meleg levest is kaptok

indi50 2007.11.28. 16:27:54 / # 7056
Akkor a taxiközpontokat ne látogasd!:))
csogu 2007.11.28. 15:33:17 / # 7053
Most ez az időszak van…minden elektromos berendezés egyszerre adja be a kulcsot körülöttem..:-)
csogu 2007.11.28. 15:32:08 / # 7052
Ennyire kegyetlenek ők sem lehetnek:-DD
indi50 2007.11.28. 15:30:19 / # 7050
Már most rádöltél az éhségtől?:))
Oldalszám: 9