Hozzászólások száma: 167
Oldalszám: 9
Témakörök > Droszt Híradó > Tedd meg magadért/sztrájk A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2007.11.30. 22:41:46 / # 6987
"pedig fényévekre vannak a magyar viszonyoktól és 4-5 ször annyit keresnek mint egy magyar munkavállaló." Talán ez lehet a kulcsa a dolognak nem gondolod??? Nem egyik napról a másikra élnek mint mi. 90-ben mi is meg tudtuk csinálni. Nagyon utálom, amikor lebirkázzák a népet, csak azért mert nem azt teszi, amit éppen a birkázó szeretne!!! Minden attól függ, van-e aki szervezze, összefogja az embereket. Megbízható, hiteles, karizmatikus vezetőkre van szükség. Ilyenek nálunk nincsenek! :-( A szakmában sem, az országban sem! Ész, és kockázat nélkül hőbörgőkből sosem lesz vezető. Az munkával jár! Jja, és aki megveti a népét, vagy a szakmájában tevékenykedőket ahelyett, hogy a létező adottságokat figyelembevéve próbálná kihozni belőlük azt amit lehet, az nem segít, hanem árt! Nna ilyenek vagytok ti, akik folyamatosan álmokat kergettek, elérhetetlen, megvalósíthatatlan dolgokat kértek számon, az embereken. Persze tenni nem tesztek semmit ti sem, hiszen ezekkel a birkákkal mit is tehetnétek:-( Erre szoktam mondani, hogy: szájkaratésunk van bőven!:-) Aki szeretné valamire rávenni az embereket, a legritkább esetben szokta sértegetni őket!!!
roby 2007.11.30. 22:06:04 / # 6986
avatar
Olaszországban ma 8 órás sztrájkot tartottak a vasutasok,a taxisok a buszosok ,repülő téri dolgozók,ezzel megbénítva az országot.Ők meg tudják csinálni,pedig fényévekre vannak a magyar viszonyoktól és 4-5 ször annyit keresnek mint egy magyar munkavállaló.De a legnagyobb különbség,hogy nem birka nép az olasz a francia stb...
tomajer 2007.11.30. 21:57:05 / # 6985
"....de a sztrájk nem automatikusan blokád!" Meg fogok veled őrűlni!:-)
cbtaxi 2007.11.30. 20:41:38 / # 6978
avatar
"Tehát a blokád természetesen sztrájk is egyben" Akkor most mi is a vita tárgya köztünk? Én csak ennyit állítottam mindössze,egy szóval sem többet. Meg fogok veled őrűlni:-)
tomajer 2007.11.30. 20:32:05 / # 6976
Meg fogok veletek őrűlni:-) A sztrájk, és a blokád között az a különbség, hogy a sztrájkoló, csak annak okoz kárt, aki az ő munkájára igényt tart. Egy blokádnál, már mindenkinek kárt okozol aki közlekedni szeretne, tehát sokkal szélesebb kört vonsz be az akciód károsultjai közé. Ráadásul ugye nincs benne az az apró kényszer, hogy minden kollégát meg kell győznöd. Egy blokád öngerjesztő. Lezáródik valami, sikeres az akció, nem lehet közlekedni, egyre többen kapnak kedvet ahhoz, hogy ők is részesei legyenek a sikernek. Ha már úgysem tudnak dolgozni! Egy sztrájknál, bizony a többi taxis azt fogja látni, hogy : De jó, végre megy a meló! Gondolod ingerenciája lesz a "sikered" kapcsán beszállni a sztrájkba? :-) Tehát a blokád természetesen sztrájk is egyben, de a sztrájk nem automatikusan blokád!
cbtaxi 2007.11.30. 20:24:59 / # 6975
avatar
Dolgoztunk vagy blokádoztunk? A lényeg ugyanaz: követeléseink voltak(akárcsak egy sztrájk idején)Nem dolgoztunk,kvázi tüntettünk,(akárcsak egy sztrájk idején). Most csak játszol a szavakkal!
tomajer 2007.11.30. 20:19:53 / # 6974
Az nem sztrájk volt, hanem blokád!!! A sztrájk (munkabeszüntetés)azt jelenti, hogy te nem dolgozol. Nem zavarsz senkit, nem tüntetsz szalagokkal meg lufikkal, hanem otthon maradsz, és nem dolgozol. Egy blokád, egy forgalomlassító, netán bénító akció, már nem sztrájk! Az már annál sokkal több. És nem kell hozzá 100%-os szervezettség. 1-2000 taxi a teljes belvárost meg tudja bénítani, és akkor aztán akarhat dolgozni, aki nem akar résztvenni a megmozdulásban, úgysem tud. Tehát, van értelme! Rögtön észreveszi mindenki! Lufik nélkül is:-) De elégedetlen kollégánk sztrájkolni szeretne valamiért mindenáron!!!
tomajer 2007.11.30. 20:14:20 / # 6973
Attól még a veszteség őt éri. Legfeljebb ő több veszteséget bír ki. A lényeg az, hogy akire nyomást akarsz vele gyakorolni, az észre sem fogja venni!!! Nem igaz, hogy ez ilyen bonyolult. Nem értem, miért vitatkozunk egy szón! Miért hiszitek azt, hogy ez az egyetlen eszköz??? Újra elmondom. A nyomásgyakorláshoz olyan eszközt kell keresni, ami annak fáj, akitől követelsz valamit. Pl: Nem fizetni tagdíjat! Sokan nem fizetni tagdíjat, és azt is közölni, hogy akkor fizetünk, ha bizonyos követeléseink teljesülnek. Vagy ehhez gyávák vagyunk??? Lehet, hogy elégedetlen kollégánk azért forszírozza a sztrájkot oly nagyon, mert sokan vannak a cégénél, és szeretne magának néhány jó napot amíg a többiek sztrájkolnak? :-)
cbtaxi 2007.11.30. 20:12:25 / # 6972
avatar
"honnan tudjátok hogy nem jó megoldás a sztrájk próbáltátok már?" "csinált itt valaki egyáltalán sztrájkot már életében ?" "sosem próbáltátok érvényesíteni az akaratotokat sehol semilyen formába" Miket hordassz itt össze-vissza? Képzeld el,csináltunk már!1990.októberében.Nem dolgoztunk 1 hétig.Meg is éreztük,elhiheted! Áruld már el,mire fől osztod itt az észt,amikor hiteltelenné válsz azzal,hogy nem emléxel(vagy nem akarsz emlékezni) Szerinted EZ mi volt,babazsúr?
Szerényke 2007.11.30. 19:56:18 / # 6969
avatar
Erröl tényleg kár beszélni mert nem egyforma senkinek az anyagi helyzete mert valaki kibir 3 hetet ugy hogy nem dolgozik valaki meg csak 2 napot tud kihuzni valkinek meg elég ha fel vesz 4 cimet egy nap
tomajer 2007.11.30. 19:48:59 / # 6967
Én tényleg nagyon szeretném, ha megpróbálnál emberi hangon kommunikálni, de sajnos neked ez nem nagyon megy. De mindegy, én bírom:-) Nekem csak egy kérdésem van hozzád: Te taxis vagy kiscsávó? Mert szerintem, egy taxis nem kérdez ilyet: "miért okoznék azzal magamnak kárt ha nem veszem fel a címet?" Tudod, a taxisok nem kapnak fizetést. A bevételük, az általuk teljesített fuvarokból keletkezik. Ha nem vesz fel címet (abban ne reménykedj, hogy az utas megjelenik az utcán, hisz lesz aki felvegye helyetted) akkor nem lesz fuvarod, nem lesz bevételed, qvázi kárt okoztál magadnak. És senki másnak!!! Érteeed???? És én ezt a vitát befejeztem veled! Remélem a többiek értik mit ugatok!
Szerényke 2007.11.30. 18:50:49 / # 6963
avatar
Ird fel a mail cimed majd megirom neked jó Ez fizikai meló az is lehet kinnt szabad ég alatt:)
elégedetlen 2007.11.30. 18:48:16 / # 6962
avatar
na látjátok miről beszéltem addig addig mondogatja műmájer nagytudású uraság amíg hisztek is neki az hogy formálható a véleményetek az ebből látszik egy törpe is képes irányítani honnan tudjátok hogy nem jó megoldás a sztrájk próbáltátok már? csinált itt valaki egyáltalán sztrájkot már életében ? azt sem tudjátok melyik oldalt képviseli ez a bot csinálta ujságíró szócső miért okoznék azzal magamnak kárt ha nem veszem fel a címet? én nem tudom de már annyira oda vagytok azért a kurva nyomkodásért hogy talán már otthon is 3-mal mentek wc re vagy enni. sosem próbáltátok érvényesíteni az akaratotokat sehol semilyen formába hja de 1 alkalommal néhány szalagos fickó mutogatta magát a városban. már csak néhány lufi hiányzott a kezükből. na ezekre bízzátok magatokat és többé nem kell gondolni a jövőre mert nem lesz. itt ebben az országban csak akkor tudsz előre menni ha kikényszeríted az utad. nincs más választásunk mert 1 szer kell szólnia a történetnek de akkor nagyot. ha meg valaki nem képes betartani a játék szabályokat annak meg tudjuk hogy mi jár mindenkinek van rádió az autójában lehet halgatni hogy ki a sztrájk törő. illetve akár 5 percenként belehetne olvasni a kéréseket hátha eljutna a fejekbe hogy mi miért van.
indi50 2007.11.30. 02:45:11 / # 6956
De kár, hogy ezt lehagytad, a kettő együtt a lényeg " munkabeszüntetést helyeznek kilátásba érdekeik érvényesítéséért a munkavállalókat képviselő szervezetek" Tomajer! "Ebben a szakmában a sztrájk, közvetlenűl csak a taxisnak okoz veszteséget!" Ebben azért nincs igazad, ill. a mostani állapotokat ha figyelembe vesszük,akkor igen. De mondjuk teljesen mindegy, mert látom, hogy a sztrájkhangulat alább hagyott. Mondhatnám, hogy még az alapokat sem raktuk le. Egy taxissztrájknál kb. erre lehetne számítani. Én, különben 3 napja szrájkolok,de nem önszántamból, nem volt fuvarom.:)
túrán 2007.11.30. 01:12:27 / # 6955
avatar
Hol,melyik városban,faluban lehet netto kilót keresni?
tomajer 2007.11.30. 00:32:36 / # 6954
"A sztrájk a munkaharc egyik eszköze, amelynek belső lényege mindig a károkozás: kárt, veszteséget előidézni a [font size=4]másik oldalon,[/font size=4] korlátozni a megtámadott felet anyagi érdekinek érvényesítésében. Magyarázza már el nekem valaki, hogy ha mi nem visszük el a fuvart, milyen anyagi veszteséget okozunk ezzel a telefonszám tulajdonosnak?!? Legfeljebb áttételesen, hosszútávon. Márha, a megrendelő aki nem kapott autót, mérgében többet nem hívja a mi cégünket. Mi éhenhalunk, és nem tudunk tagdíjat fizetni. De előbb mi múlunk ki!:-( Vagyis állunk odébb, (a megrendelőt követve) a másik telefonszám tulajdonoshoz. Ebben a szakmában a sztrájk, közvetlenűl csak a taxisnak okoz veszteséget! Nna ebbe azért kár munkát, energiát fektetni.
Szerényke 2007.11.29. 18:46:09 / # 6952
avatar
Ebbe neked igazad van de az átlag ember mit lát nyilatkozik valaki egy 6 milkás autobol hogy alacsony a tarifa szerinted egy olyan melosnak aki valahol robotol 100 ezer nettoér havonta az mit fog szólni rá
indi50 2007.11.29. 17:33:02 / # 6950
Ha mindenki elolvasta, akkor indulatmentesen le fogom írni, hogyan lehet( lehetne), megcsinálni lépésenként, hangsúlyozom lépésenként. Persze ez az én egyéni ötletem. Évtizedek lemaradását nem lehet megoldani napok alatt. Illetve lehetne, de azt nem sztrájknak hívják. Este 9 körül leszek újra. Várom a hozzászólásokat, ilyet is , olyat is,bírom.:))

indi50 2007.11.29. 17:02:43 / # 6949
Szerintem, mindenki olvassa el és utána lehet ötleteket írni. "A munkaharc egyik eszköze: a sztrájk Amennyiben a vitás kérdésekben nem sikerül megegyezniük a feleknek, különféle eszközöket vethetnek be érdekeik érvényesítéséhez. A munkaharc a munkaadók és munkavállalók közötti nyílt konfrontációt jelenti. Harci eszközökkel pedig mind a munkavállalók, mind a munkaadók élhetnek. Miközben év elején több ágazatban a bérekért, munkahelyek megtartásáért akartak sztrájkolni a szakszervezetek, addig mostanában több cégről - Ferihegy, Paski Atomerőmű - lehetett hallani, hogy munkabeszüntetést helyeznek kilátásba érdekeik érvényesítéséért a munkavállalókat képviselő szervezetek. A sztrájk a munkaharc egyik eszköze, amelynek belső lényege mindig a károkozás: kárt, veszteséget előidézni a másik oldalon, korlátozni a megtámadott felet anyagi érdekinek érvényesítésében. Mikor gyakorolható sztrájk? Sztrájkot akkor lehet kezdeményezni, ha a vitatott kérdést érintő egyeztető eljárás hét napon belül nem vezet eredményre, vagy az egyeztető eljárás a sztrájkot kezdeményezőnek fel nem róható ok miatt nem jött létre. Az egyeztetés ideje alatt egy alkalommal lehet munkabeszüntetést tartani, ennek az időtartama azonban nem haladhatja meg a két órát. A sztrájk lehet spontán, figyelmeztető vagy tényleges sztrájk, illetve szimpátia sztrájkról is beszélhetünk. A munkabeszüntetés lehet általános, vagyis az ország munkavállalóira kiterjedő, teljes, azaz egy adott ágazat, terület, vállalat minden dolgozóját érintő, illetve részleges, amikor csak a kulcsponti szerepet betöltő üzemekre irányul. Annál a munkáltatónál, amely a lakosságot alapvetően érintő tevékenységet végez, csak úgy gyakorolható a sztrájk, hogy az a még elégséges szolgáltatás teljesítését ne gátolja. Ennek mértéke és feltételei a sztrájkot megelőző egyeztetés tárgyát képezi. E körbe tartoznak például a közforgalmú tömegközlekedési szervezetek, a távközlési cégek, az áram, a víz, a gáz és egyéb energia szolgáltatását ellátó szervek. A sztrájk jogellenes, ha: - nem a dolgozók gazdasági és szociális érdekeinek biztosítása érdekében kezdeményezik - nem tartják be az egyeztető eljárás szabályait - Alkotmányba ütköző cél érdekében szervezik - Olyan egyedi munkáltatói intézkedéssel vagy mulasztással szemben, amelynek megváltoztatására vonatkozó döntés bírósági hatáskörbe tartozik - Kollektív szerződésben rögzített megállapodás megváltoztatása érdekében, a kollektív szerződés hatályának ideje alatt. A sztrájk kezdeményezése, illetve a jogszerű sztrájkban való részvétel nem minősül a munkaviszonyból eredő kötelezettség megsértésének, emiatt nem lehet a munkavállalóval szemben hátrányosan intézkedni. A jogszerű sztrájkban résztvevő munkavállalót megilletik a munkaviszonyból eredő jogosultságok. Az emiatt kieső munkaidőre ugyanakkor a dolgozót nem illeti meg díjazás és a munkavégzés alapján járó egyéb juttatás sem. Az üzemi tanács köteles a munkáltatónál szervezett sztrájkkal kapcsolatban pártatlan maradni. Ennek értelmében nem szervezhet munkabeszüntetést, illetve a sztrájkot nem támogathatja és nem akadályozhatja. Az üzemi tanács sztrájkban résztvevő tagjának a megbízatása a sztrájk idejére szünetel. A munkavállalók más harci eszközöket is igénybe vehetnek érdekeik érvényesítéséhez Ilyenek: - agitáció, aláírásgyűjtés, szimpátianyilatkozatok - a belső üzemi nyomásgyakorlás aktivizálódása - demonstrációk - cikkek az üzemi újságban, szórólapok, - a nyilvánosság figyelmének felkeltése. Léteznek kevésbé kemény "harci" eszközök is, amelyek károkat okoznak ugyan a munkáltatónak, de nem jelenik meg nyílt munkabeszüntetés formájában: - passzív ellenállás, tudatos teljesítmény-visszatartás, a teljesítmények nivellálódása, a kiugrók visszafogása - lassú munkavégzés (go slow, Bummel-streik) - az "előírások szerinti munkavégzés", a szolgálati út maximális betartása (work to rule) A munkaadók is élhetnek különböző harci eszközökkel a munkavállalókkal szemben Ezek: - egyéni, személyzetpolitikai harci eszközök: figyelmeztetés, fegyelmi eljárás, elbocsátás - fellépés a szakszervezet ellen vállalaton belül - a sztrájk intenzitásának csökkentése: sztrájktörők alkalmazása, a sztrájkolók egymással szembeállítása, a sztrájkkészség gyengítése - a sztrájk által okozott károk csökkentése: a termelés átütemezése, kihelyezése - kollektív, nyílt harci eszköz a kizárás, az adott munkavállalók munkaviszonyának felfüggesztése" Forrás: Pethő Róbert: Munkajog Karoliny Mártonné-Farkas Ferenc-Poór József-László Gyula: Emberi erőforrás menedzsment kézikönyv

szega 2007.11.29. 15:39:29 / # 6948
avatar
Pedig a kedvencemet még nem is írta! "szakadj le rólam, mint tehénrôl a farzseb" :))

Oldalszám: 9