Hozzászólások száma: 167
Oldalszám: 9
Témakörök > Droszt Híradó > Tedd meg magadért/sztrájk A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2007.11.28. 14:20:33 / # 7006
Sok minden szerettem volna már lenni életemben, de vezető valahogy nem! Mint itt is láthatjátok, nem vagyok egy népszerűséghajhász. :-) Akkor is elmondom a véleményem, ha nem tetszik! Ha nem értitek, elmondom százszor!:-)
tomajer 2007.11.28. 14:18:00 / # 7005
És mely része borított ki ilyen nagyon?:-)))
Nevem senki 2007.11.28. 14:08:45 / # 7001
avatar
Akkor tomajer az alkalmas vezető:-)))) Akinek ilyen letális hatású megnyilvánulásai vannak........... DDDDDDDDD
wolfy 2007.11.28. 14:06:14 / # 7000
avatar
Semmi sem történne, hisz most is olyanok irányítják a szakmát. Egyébként ide azért nem írtam még mert annyira rosszul lettem attól amit Tomajer az elején írt, mint amikor nyilatkozott a rádióban anno, hogy a taxisok tulajdonképpen védtelenek. A mióta elolvastam azt a hozzászólást, csak most tértem magamhoz:-D
Nevem senki 2007.11.28. 14:01:20 / # 6999
avatar
Ámen:-))
csogu 2007.11.28. 13:45:32 / # 6998
Hmmm. nem is tudom...nekem speciel mindegy ki szabályoz, amennyiben az érdekeim nem sérülnek oly mértékben, hogy az kár ként jelentkezzen a brifkómban. Erre is csak azt tudom mondani, hogy ismerek pár taxist, akiknek az irányításától, hatalmától, mentse meg ezt a szakmát a jó Isten!
csogu 2007.11.28. 13:42:57 / # 6996
Hidd el hogy nem. Attus, te egy szűk réteggel vagy napi kommunikációban és ők azok, akiknek a fejükben rend van. Viszont az csak egy szűk réteg. Ne ess abba a hibába, hogy azt hidd, ami neked magától érthető, az mások szemében is így van. Nagyon nem így van. Pont ezekről tudnak azok mesélni, akik próbáltak már valamit is tenni.

fejsze 2007.11.28. 12:54:47 / # 6991
avatar
Neked agyadra ment a viszonylagos jólét:-) Úgy érzem alapvető ok-okozati és időrendi dolgokat keversz össze. Amit az egyes cégek egyidőben történő letámadásáról irtál az nagyon rendben van, én sem gondolnám másként az ismert okokból. Nem a cég tönkretétele, hanem a munkafeltételek megreformálása a cél. Ez irányban innen továbblépni valóban csak Attus ötletével a magunk által létrehozott és szponzorált szövetkezettel lehet.De ez a jövő zenéje:-( A szabályozottsággal sincs gond, kell az, de nem mindegy ki szabályoz és mi a célja, irányultsága! De: a fő ellenségünk a telefonszám tulajdonos! Ő nem azért gyűjt megrendelőket, hogy neked több bevételed legyen, hanem hogy több embert tudjon felvenni. Ő csak a saját bevételét figyeli, és ha te is ezt teszed, azt mondja ő most a te érdekedben cselekszik és rabol ki téged. Igenis radikális reformok kellenek, bár nem feltétlenül radikális eszközökkel kell elérni. Gyengék vagyunk(gazdaságilag) és kevesen is. Nagyon óvatosan kell hozzáfogni, ha nem akarunk az utcára kerülni idő előtt. DE TENNI KELL MÁR VALAMIT!
attus 2007.11.28. 09:00:36 / # 6997
avatar
CSOGU! Valaki írkál a nick neveden?!:-(
szega 2007.11.28. 09:00:07 / # 6995
avatar
Rt-re??? :)) Hááát! Aligha esnénk a kapkodás áldozatául! :)
csogu 2007.11.28. 04:34:03 / # 6983
Érdekes elképzelés, értem is a miértjét, és a hogyanját is, de ha nem tudnám, hogy taxis vagy, akkor azt hinném, egy civil próbál segíteni ötletekkel. Nem szabad külön venni a cégeket. Nagyon egyszerű a miértje. Egyikünk sem lehet olyan agyatlan, hogy azt a céget veszélyeztesse, ahonnan épp megélni szeretne. Viszont egy-egy céget kispécizni sem lehet, mert amennyiben (szerintem) különböző időpontokban történne egy általános engedetlenség, akkor azt a céget igen csak nehéz helyzetbe sodornánk. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy egy erősebb mag összeszedése után, a cégvezetőkkel egyeztetve kellene valami megoldást találni. Többükkel elbeszélgetve, és megelőlegezve számukra a bizalmat, ami jelen esetben azt jelenti, hogy nem vonom kétségbe, mondandójuk valóságtartalmát, szóval ők sem zárkóznának el egy rentábilisabb taxizás kialakítása elől. Pontosan a kiszámíthatóság miatt. Szerencsénkre egyre kevesebb a beáramlás, és azok közül is sokan elvéreznek. Így maradnak az öreg rókák, akiknek azért volt idejük kiképződni, az évek alatt kialakult helyzeteken, és akklimatizálódni, túlélni azt, amire 10 éve a lehetetlen jelzőt aggattuk volna. Fejsze, én az alap problémában nem értek egyet egyesekkel. Én azt hangoztatom, hogy nem a cégvezetők az ellenfeleink, hanem mi magunk, taxisok tehetünk a kialakult helyzetről. Nézd meg a Cityt, ott nincs egyszemélyes tulajdon, mégis egy abszolút szabályozott cégről beszélhetünk, amit maguk a taxisok alakítottak olyanná, amilyen jelenleg. Vagyis, azt ott dolgozó taxisok is abban az irányvonalban látják a megoldást, lehetőséget a piacon maradásra, amin halad az összes többi cég. Na és ott taxisok vannak. Ott már működik az, amit a többi cégnél hosszas „harc” árán tudnánk csak elérni. Ergo, ezen a vonalon sehova sem jutnánk, legalábbis előbbre nem. Akkor meg minek? Itt én a taxisok fejében keresném a hibát, és a megoldást a változásra. Ehhez kellenének minden cégtől olyan taxisok, akik felvállalják, felmerik vállalni az agitátor szerepét cégüknél. Reálisan gondolkodva minden cégtől minimum 20 emberre lenne szükség, ami közel 120-140 embert jelent ebben a pillanatban. Ezeknek az embereknek kellene összeülni, kialakítani egy egységes akaratot, elképzelést, majd ezt a taxisok felé továbbítani. Na és ezek után lehetne tovább lépni, de azt, hogy merre, azt nem tudom, mivel ehhez kellene az információ a 120-140 ember megállapodásáról…
csogu 2007.11.28. 03:52:08 / # 6981
Várj, te most melyik Rt-re gondolsz?:-)) Szega, azért egyben megegyezhetünk: Szerintem, ha Antika orvos lenne, nem szeretnénk, ha a betegségünkre ő találná ki a megoldást…:-D
fejsze 2007.11.28. 03:36:05 / # 6980
avatar
Megpróbálom összeszedni egy kicsit a gondolataimat, nézzétek el ha nem mindig sikerül szabatosan megfogalmaznom, mire is gondolok. Majd ti segítetek. Előrebocsájtom, semmi kiforrott, kipróbált dolgot ne várjatok, csak kósza ötleteket. 1. Mivel egységes fellépést 4-5 ezer budapesti taxistól nem várhatunk, a változásokat cégenkén kell szerintem kiharcolni. Ez természetesen behatárolja a lehetőségeinket, de politikai síkon már kiderült, hogy nem megyünk semmire. Csak labdáznak velünk és az általuk alkotott jogszabályok átláthatatlan szövevényében csak nevetségessé tesznek bennünket. Szerintetek mi történne egy mondjuk 500 fős társaságnál, ha 300 ember(optimista vagyok??) egységesen 20%-al felemelné a tarifáit ellentételezendő az utóbbi 7 év több mint 41%-os inflációját. Vagy 400!! Álmodjunk nagyot!! Szerintetek ki mernék rúgni a tagság 3/4 részét?? Vagy kirúgnának 20-at és a többi és nélkül állítaná vissza az órát??? Vagy kitörne végre belőlük a csakazértis??? Ha ez a pár száz ember nem venné figyelembe az etikások és egyéb néven nevezett, a tulajok érdekeit elvtelenül kiszolgáló csoport utasításait ellenben gondosan ügyelne, hogy semmilyen kritika ne érhesse az általa nyújtott szolgáltatást, akkor a tulaj tartaná, etetné vagy fizetné őket továbbra is??? Vagy esetleg hajlandó lenne együtműködni egy csapattal akik a taxisok cégen belüli érdekvédelmét is ellátva, valóban szakmai alapon szerveznék meg a munkát és kimondani is szentségtörés, de vezetnék a céget! (A tulaj üljön otthon, számolgassa a pénzét és ne szóljon bele szakmai dolgokba!!) Ezeket a szakmai vezetőket ne csak a tulaj számoltassa el, de esetleg mi is. Persze ez durván hangzik és már majdnem kisszövetkezet, de ezek csak elnagyolt gyors ötletek. Ha egy kicsit fárasztom magam, és ti is , biztosan rengeteg ötlet kerül ide, amit kivesézhetünk. Tudom, kicsit vérszegény , nagyon utópisztikus amit leírtam, de el kell kezdeni valahol. Túl régen ülünk már a langyos vízben. Érezni akarom, hogy vagyok, hogy tehetek valamit magamért, másokért. A pokol forróságát akarom, vagy akár a sarki hideget, de ezt a langyos sz@rt nem akarom tovább. Elnézést, ha elragadtattam magam, de szeretném hinni, hogy nem én érzem ezt egyedül.
szega 2007.11.28. 03:12:41 / # 6979
avatar
Naaaaaaaa!
csogu 2007.11.28. 02:52:48 / # 6977
Na igen, de mire Antika kirukkol a megoldással, addigra nem lesz min alkalmazni:-)))
detox 2007.11.28. 00:21:42 / # 6971
avatar
ki maximalizálta?
kritikus 2007.11.27. 22:36:05 / # 6968
avatar
Tőke erős???Arról gondoskodnak a paraziták,hogy olyanok ne nagyon legyenek.A taxisok nagy részében partnerre is találtak.ebben.Az ostoba taxisok - akire vonatkozik- a saját kárán sem tanulja meg a leckét:A taxis első számú ellensége a telefon szám tulajdonos! A tolvaj banda ellopta az utcáról az utazó közönséget és most 50-60 ezerért adja vissza. Heti rendszerességgel emelik az üzemanyagok árát, minden egyre drágább de a tarifák még mindíg a béka segge alatt vannak.A paraziták megtehetnék,hogy emelik a viteldíjakat,de nem teszik,minek?Így lesz egyre nagyobb nyomorban a taxista és ez azoknak nagyon jó.
szega 2007.11.27. 21:57:42 / # 6965
avatar
Csogu! Ne bántsd a barátomat! Lassan érő tipus, ne türelmetlenkedj.
csogu 2007.11.27. 20:57:04 / # 6961
Ismétlés a tudás rokona!:-) Maradjunk itt, Fejsze ötleteit úgyis itt olvashatjuk majd. Remélem nem olyan lesz, mint Antika Rádiós, majd megmondom a frankót, csak várjátok ki…esete:-))
tomajer 2007.11.27. 20:50:38 / # 6960
De jó lenne, ha egy fórumban csinálnánk ezt, mert nincs kedvem mindent kétszer leírni!!!
Oldalszám: 9