Hozzászólások száma: 167
Oldalszám: 9
Témakörök > Droszt Híradó > Tedd meg magadért/sztrájk A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
fejsze 2007.12.02. 19:15:22 / # 7066
avatar
Kollégám, nemkar! Pár napja egy nagyon pozitív hangulatú, egységes vélemény alakult ki a fórumozók között. Mindenki hozzátett valamit a dologhoz, közösen szorítottunk az eredményért és bár soha nem tudjuk ellenőrizni, hogy mennyit nyomott a latba a véleményünk, végül elégedettek lehettünk. Citys maradtál!!!! Nem kell hálásnak lenned, nem azért kampányolt melletted mindenki, de hogy most "birkataxis"-ozol, maximálisan negatív vagy és még azelőtt akarod megtorpedózni a hajót, mielőtt vízre tennénk, ezt még egy ilyen öreg bolsitól sem vártam:-))) Bocs, hogy Bao szóhasználatával éltem, nem bántó szándék vezérelt:-)))
nemkar 2007.12.02. 17:21:18 / # 7064
avatar
Nem tudom Te hány nyomással mész WC-re, de nálunk sorelsőként, elég 1 is.-))
nemkar 2007.12.02. 17:19:51 / # 7063
avatar
Hááát, azért tudnék sorolni egypár helyet…-)))
nemkar 2007.12.02. 17:19:06 / # 7062
avatar
Indi! Vki itt írta, hogy a sztrájk a munkáltató kárára történik. Na most, Én vállalkozó vagyok, és Te? Kinek is az érdeke?
nemkar 2007.12.02. 17:18:06 / # 7061
avatar
Magyarázd meg, egy gömbnek, hogy mi az, az egyenes…
nemkar 2007.12.02. 17:16:41 / # 7060
avatar
Van egy olyan érzésem, hogy agyadra ment a melegvíz.-))) Miből gondolod, azt, hogy bármelyik birka taxis veszélyeztetni tudná a cégét? Nem mindegyik cégvezető sodorta a csőd szélére a vállalkozását. Nagyon sok olyan cégvezető van, akit többnapi, sőt havi sztrájk sem érintené. Van neki annyi tartaléka, hogy átvészelje a „gyerekcsínyt”. Utána, meg úgy húz le, hogy észre sem veszed. Viszont a pénze visszajön.
nemkar 2007.12.02. 17:14:08 / # 7059
avatar
Elnézést, hogy 4 nap után reagálok, de végig gondoltad, amit leírtál? Szerinted melyik vezetőséget érdekelné, ha Te önhatalmúlag tarifát emelnél? Melyik etikás ijedne meg? Tételezzük fel, hogy egy 400 fős társaságból 300 fő / ¾ /része tarifát emel, akkor számolni kell heti 2-3 utaspanasszal, árdrágítás címen. 300 fő esetén, az kb. 100-150 hét, azaz min. 2 év. Ez alatt hetente rúgnak ki embereket, és a fluktuáció következtében ugyanannyi embert vesznek fel, akik a régi árakon fognak fuvarozni. Na akkor, ki járt jól? Mert Te nem, az biztos.
tomajer 2007.12.01. 22:22:52 / # 7033
Én is ezt szoktam válaszolni. Semmi közük hozzá, hogy már képtelenek lennénk, akár csak a Lánchidat is lezárni, mert ahol két taxis van, az háromfélét akar!:-(
cbtaxi 2007.12.01. 22:01:31 / # 7032
avatar
Megkérdezte egy kollégám (a főállásomban),tudván,hogy én taxizom is. -300 a diesel,mikor csináltok már megint egy jó kis blokádot?- Én csak néztem nagyot. -Miért mi?Miért a taxisokra van predesztinálva ez a lépés?Unom már hogy mindig,mindenki("civilek")tőlünk várják a drasztikus lépést.A magyar közmondások nagyon életszerűek.Most is illik ide egy. "Egyszer volt Budán kutyavásár"
tomajer 2007.12.01. 16:15:18 / # 7025
tomajer a realitások embere. De mondtam, hogy a politikai aspektusait a témának, otthon a politikában taglalni! :-)))
Bao, a FŐNÖK! 2007.12.01. 15:41:08 / # 7024
avatar
Csak a nagyságrendekhez annyit ,hogy a franciáknál is az össz lakossághoz képest kb. annyian mentek ki,mint nálunk. Dehát egy 60milliós népnél imponálóbb szám jön ki,nemde? És persze itt a média nagy része csak kicsinyíti az eredményeket! (Hegedűs Zsuzsa után szabadon)
tomajer 2007.12.01. 15:14:44 / # 7023
Minden eszköz hatása attól függ mire akarod használni. A Sztrájk, komoly fegyver gazdasági harcban, a munkaadók, tulajdonosok ellen. De szinte hatástalan egy kormány ellen. Kormánybuktatásra, hetekig tartó teljeskörű országos sztrájkra lenne szükség, hihetetlen károkat okozva a saját gazdaságunknak. Ha hetekre lebénul a teljes közszolgáltatás, talán dől a kormány. De akkor sem biztos. Kormánybuktatásra, hetekig tartó országos, milliós tüntetéssorozat kell. Olyan, hogy addig nem mozdul a tömeg, amíg a kormány a helyén van (narancsos forradalom Ukrajna) Tehát a lényeg, hogy a nagyságrendek voltak itt alkalmatlanok a kitűzött célok eléréséhez. Ezzel viszont, azt a lelkes tenniakaró réteget morzsolta fel a szervező, aki egyáltalán mellette állt!!! Mit tett? Kárt okozott a saját ügyének. Ettől szeretném én itt a szakmán belül megkímélni azt a pár lelkes embert, aki tényleg szeretne tenni valamit. Hőböröghet Elégedetlen kollégánk, de pont őt akarom megvédeni egy irdatlan csalódástól! Őt szeretném megmenteni attól, hogy egy lelkes akár többnapig tartó sztrájk után, amiben ő, és mondjuk még 3-400 társunk (minden tiszteletem az övéké) komoly anyagi veszteségek árán résztvesz, itt őrjöngjön, és szidja értetlen kollégáit akik nem álltak melléjük. Nem szeretném, ha ő is megutálná a taxisokat, csak azért mert rosszul mérte föl a hangulatukat, akciókészségüket. Csak olyan megmozdolást szabad szervezni, aminek reális esélye van a sikerre. Ez sem jelent biztos sikert ugye, de gondolom érthető mit akarok mondani. Reális esély! Ez a kulcsszó! Per pillanat ebben a szakmában, egy teljeskörű sztrájknak nincs reális esélye.
Bao, a FŐNÖK! 2007.12.01. 14:35:52 / # 7013
avatar
Olyan ismerős ez a szöveg. Lehet,hogy tomajer a kormány embere? :(
roby 2007.12.01. 14:13:05 / # 7009
avatar
Törvényes lehetőség?Ne röhögtess!Egy diktaturában?Én a radikális dolognak a sztrájkot hondoltam,arról nem tehetek,hogy egyesek mindent félre akarnak magyarázni.A józan többségen meg mit értesz?Mind azt a 13%-ot??
tomajer 2007.12.01. 12:07:38 / # 7003
A téma politikai vetületeit, szeretném, ha az erre rendszeresített topicban folytatnátok. Viszont tanúlni lehet a politikai tüntetések krónikáiból. Tudom, közutálatnak fogok örvendeni vele, de bizony be kell látni, hogy az elmúlt egy éves tüntetéssorozat pontosan a szervezők hibájából teljes kudarc volt. Pontosan azért, amit itt ugatok. Nem lett meghatározva konkrét cél. (a Gyurcsány takarodj nem az) Nem lett felmérve mekkora a támogatottság. Ezáltal, nem a célnak, és a támogatottságnak megfelelő tiltakozási forma lett kiválasztva. A zavargások hatása visszafelé sült el. A közömbös emberek, meszebb kerűltek, mert nem szeretik a felfordulást, a követelés támogatói fogynak, mert az eredménytelenség, hosszú távon kiábrándító. Tüntetni, zászlót lengetni, (lufit eregetni) szélben, hóban, esőben, nem egy leányálom. Minden normális embernek van jobb dolga ennél, ha látja hogy értelmetlen. Kb. annyi haszon volt az elmúlt több mint egy évből, mintha 3-400 taxis úgy döntene, hogy ő most akkor sztrájkolni fog, azt követelve, hogy a telefonszámtulajdonosok dögöljenek meg! Kb. akkora esély van arra, hogy ezek önként feldobják a talpukat, mint arra, hogy a Gyurcsány önként lemond!:-) Még egyszer kérem, hogy a politikai oldalát ne itt tárgyaljátok. Ha akarjátok vigyétek át ez a hzzászólást is a politikaiba, és ott elemezzétek. Itt csak és kizárólag a szakmai hasonlat miatt van!!!
Petit Poi 2007.12.01. 08:12:52 / # 6992
avatar
Roby! A többség nem ti vagytok és nem is a monikázok, hála a mindenhatónak a többség józan. Van törvényes lehetőség, minden ilyen eszközt meg lehetne ragadnotok. Zajongani oda lehet állni a 20-25 éves rendőrök elé, és? Imádott vezetőitek is elhatárolodtak az ilyen féle rendszerváltó tüntetésektől. Nem?
roby 2007.12.01. 06:51:59 / # 6990
avatar
A hatalom a közgyülés és a telefonszám tulajdonosok sem mindenhatok.De csak röhögnek a tüntetgetéseken/majd haza mennek/röhögnek a lufi eregetésen.Ezek az embertipusok ellen csak tömegessen és kitartóan lehet tüntetni,ha azt sem értik akkor radikálisan.
roby 2007.12.01. 06:42:52 / # 6989
avatar
Nem birka az a nép aki 3x szavazza vissza a kifosztóikat a diktatúra milliárdos örököseit??És azok után eltüri,hogy a pofájába vágják,hogy átkurták.Megmondom neked apukám ez veri- veri birka nép.Azt irod,hogy nem teszünk mi semmit csak "szájkaratésok" vagyunk.Én ott voltam egy két tüntetésen ,ahol nem sok mullott,hogy belém löjjenek az ujkori ávosok.Ha látták volna ,hogy több 100 ezren vannak az utcákon az igazságért,meghátrált volna a gy.f. rebiszserege.De nem látták mert a birka nép épp otthon gyözike vagy monika showt bámult.Pedig akkor tavaly volt egy pont,ha a tömeg kitartobb és nagyobb lett volna,hogy bármi történhet.Megadja magát ez a hazug banda.Esetleg el lehetne számoltatni őket,vagyonukkal,az ellopott,eladott 1000 milliárdokkal.Az olaszoknál vagy a franciáknál ilyen dolgok nem történhettek volna,mert lángba borul roma és párizs még az nap.
Neduddgi 2007.12.01. 01:32:29 / # 6993
avatar
Hogy te mekkora egy paraszt vagy.
cbtaxi 2007.11.30. 22:52:17 / # 6988
avatar
Meg fogok veled őrűlni:-)
Oldalszám: 9