Hozzászólások száma: 440
Ugrás a hírhez Oldalszám: 22
Témakörök > Hírek fórumai > Vitaindító: Ünnepi tarifa A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2008.12.19. 20:25:50 / # 64988
Megint kevered a szezont, a fazonnal:-))) Senki nem mondta, hogy egy ilyen akció globális megoldás lenne a szakma problémáira. Úgy tűnik rég olvastad a cikket:-) Fuss neki újra, és rágd át magad a hozzászólásokon is. Egy Csogu nevű pasas nagyon jókat írt anno:-)))
Kekec 2008.12.19. 19:32:07 / # 64987
avatar
A létszám csökkentésbe igazad van de hogy döntenéd el hogy jövőre ki az aki hagyja abba. Én...Te....Ő... hogy lehet ezt igazságosan meghatározni bármilyen rendelettel.
csogu 2008.12.19. 19:19:29 / # 64986
Pedig partizánnak most nagyon igaza van. Emelés helyett, inkább a rentábilisságot kellene növelni, de azt drasztikusan...na és a cégek számát csökkenteni...ebben a városban 3 cég untig elég lenne és akkor a mi kihasználtságunk is az egekbe szökne...és akkor még ezen a tarifán is vígan ellennénk. Amit még forszírozni kellene, hogy ne lehessen (lassan 2009-ben) 500-600 forintos fuvar. Ha ez a két dolog megvalósulhatna, de főleg a második, hoyg pl. a taxióra 1000-ről, vagy 1200-ról indulna (amiben benne van 3 km), akkor nem kellene emelésen agyalni.
tomajer 2008.12.19. 13:48:11 / # 64985
:-) Inkább mennyé dógozzá, most van meló! :-)
partizán 2008.12.19. 12:09:06 / # 64984
avatar
Mégis minek kéne változni? Minden második utasom azt kérdezi mikor visszük lejjebb a tarifát, merthogy a brenya, meg a gázolaj egyre olcsóbb. Örüljünk annak ami van, csak munkánk legyen. Naponta ezrek kerülnek az utcára, akik tegnap még taxira is tudtak költeni, holnap már a napi betevő miatt fáj a fejük. Vagy csak egy kis hangulatlkeltés? Megint? Minek?

tomajer 2008.12.19. 11:51:33 / # 64983
Még mindig aktuális!!! És még mindig nem változott semmi:-(

Bbetyár 2008.09.28. 06:09:35 / # 64982
Lenne aki bevállalná! Apuka még mindíg nem ismered eléggé ezt a társadalmat. Fizetne +3000-et a nyomda költségre! :)
Apuka 2008.09.28. 05:59:00 / # 64981
Én támogatom! A két ünnep között letenném a kocsit. Minden ismerősöm felhívnám ki is szeretne ócsón utazni, majd mikor telefonon sikerült összetrombitálni kb. egy tucatot akkor hívnálak téged. Az ismerősöktől beszedném a pénzt a fuvarért te pedig egész nap csak engem fuvarozmányoznál. ingyé. :))))))) ez meg az én ötletem volt! :)))))))))))))))))))))))
mew 2008.09.28. 05:41:59 / # 64980
avatar
Jaj, mindig az a pénz! Szerintem Karácsony és Szilveszter között ingyen kéne az összes utast szállítani! Nem? Ki támogatná névvel, kóddal az ötletemet? A taxitársaságok vezetőivel beszéltem, már a nyomdában van az Ünnepi Utaskártya. Most büszke vagyok magamra, ez az én ötletem volt.

taxista 2008.09.27. 23:18:50 / # 64979
avatar
Mint pl:??? október 1. Az Istenszülő Szűz Mária oltalma október 8. Magyarok Nagyasszonya október 11-17. A hetedik egyetemes zsinat atyái október utolsó vasárnapja: Az új bor ünnepe október 31. A Reformáció napja november 2. Halottak napja november 1. Mindenszentek (főünnep) november 2. Halottak napja [1] november 5. Szent Imre ünnepe november 8. Szent Mihály, Gábriel arkangyal november 13. A magyar szentek és boldogok november 21. Szűz Mária templomba vezetése nov. 27.-dec.3 Advent 1. vasárnapja december 6. Csodatévő Szent Miklós november 15. a 40 napos böjt kezdete december 8. Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatása december 11-17. A pátriárkák vasárnapja december 18-24. Ószövetségipátriárkák vasárnapja december 24. Karácsony előestéje december 25. Karácsony december 26. Szűz Mária Istenanyasága december 27. Szent István diakónus december 26-31. közötti vasárnap Jézus rokonai
Apuka 2008.08.05. 11:29:25 / # 64978
Közeledik az idő, jönnek az ünnepek!

taxista 2008.01.16. 19:37:05 / # 64946
avatar
Igen, pedig ki kéne már valamit találni, mert nem csak a kedves megrendelőink ideje drága. Az előrendelés ezért is a "szívem csücske", szerintem ez egy jelentős plusz szolgáltatás.

attus 2008.01.15. 08:22:20 / # 64971
avatar
Ezt már egyszer valaki nagyon jól kitalálta! De sajnos féltékenységből nem ugrott rá egyik cég sem a lehetőségre!:-(
taxista 2008.01.14. 20:08:42 / # 64935
avatar
Sziasztok, a tarifák növelése mellett lenne még néhány finomságom az utasok számára: - a címeket a telefonomra kérem, hogy nyugodtan kiszállhassak "folyó ügyeimhez". -cserébe küldök egy "kb. idő " üzenetet. -a beül-odaviszem-en kívül minden "+ " szolgáltatás (az előrendelés is)fizetős.

Szerényke 2008.01.05. 22:11:29 / # 64949
avatar
Lehet rosszul irtam vagy fogalmaztam ha a cég ahol dolgozl nem adna xy %-ot annak a cégnek akivel szerzödik taxiztatásra lehet 10-15%al lenne kevesebb a tagdij és mindenki orával menne nincsen transfer meg rudis kézfogo hajnalba a hostel pedelussal csak telos meg utcai tarifa lenne lehet naponta 2-3 rudival többet vinnél ( a 300 ft kiállást nemis irom meg mennyi lenne egy normálisan dolgozo taxisnál ezeket add össz számolj simán kijönne a hétvége de a kocsi meg a tagdijj és ne kéne többet dolgozni) haza akkor meg már /legalábis nálam meg nagyon sok kolegánál / rezegne a léc hogy kimenjek vagy ne menjek dolgozni 7végén mig most egértelmü
cbtaxi 2008.01.04. 16:18:05 / # 64948
avatar
Na vazze...bár még totál az év elején vagyunk,de valszeg most olvashattuk 2008 leghosszabb mondatát! :)))))))))))))) Na de valahogy csak kihámozom a lényeget.:) "Azt amit irtál azért nem teszik meg a cégek mert az egyéni vállalkozos rendszerbe még ennyi taxikocsi sem lenne kinn hétvégén mint mostanság tavasztól ösz elejéiig" Na ezt spec nem értem.Hol látsz a fenti állításod és a kedvezmények(a cégek felé) megvonása között összefüggést? A telefonos tarifa meg vörös posztó a szememben. Én még emléxem arra az időre amikor órával álltunk elő.Sőt!2-300 ft-os "igazolóval". Ezt a lehetőséget elszúrta a taxistársadalom. Ezt csak EGYSÉGES fellépéssel lehet visszaállítani.Mindenki jól járna.A fuvarszervező iroda - mert emelhetne tagdíjat. :) A taxis - mert nem gurulgatna többé ingyen. Az utas - mert több esélye van,hogy kocsit kap éjjel 2-kor a periférián is. Ez az ingyenes kiállás telefonra....amúgy is egy speciális magyar találmány. De valahogy erre nem mozdult úgy rá a világ,mint anno a C vitaminra vagy a bűvös kockára! :)))))))))))))
Szerényke 2008.01.04. 13:44:09 / # 64944
avatar
Jo kis vizio mert ha az év összes napján csak telefonossal mennél ugy hogy telefonos plusz leadó és hidegkutról nem 5200ft a repcsi 2 csütörtök 4 kor hanem orával 8600ft akkor már joban elfekszik kinn a sorba mert 3 rugoval több van a zsebébe Azt amit irtál azért nem teszik meg a cégek mert az egyéni vállalkozos rendszerbe még ennyi taxikocsi sem lenne kinn hétvégén mint mostanság tavasztól ösz elejéiig Ja és azt mért nem lépi meg egy cég sem hogy az egyterü legyen dupla áras mert ha pl megy 6 munkso akkor egy kis kocsis zsebéböl kiveszi a lét Mért van az hogy valamely cégnél a lacetti 2 es kategoria másnál egyes ja meg ugy vagy egyes ha van rajtad nyakendö az utas meg nyáron beül rovid gatyába neki nem kéne mondani hogy vegyél fel rendes ruhát utána ülj kocsiba milyen jól néz az ki mikor segitesz rakodni vasalt ingbe nyakkendöbe egy kisebb lakásbelsöt a kedvesnek mert elfelejtett szolni költözni fog keresztur legvégéböl ja és a végén kapsz 4 kilot pluszba amiért raktad ki be meg az lph-ba meg azt sem mondják soha hogy kerekes székkel jön amikor esik az esö elörendelésbe kéri a drága és akkor már nem tudsz mást kérni magad hejett
cbtaxi 2008.01.04. 09:00:27 / # 64938
avatar
Az alaphelyzet az,hogy minden cég!!!kedvezményt ad a szerződésesnek. És ha elakarja csábítani akkor aláigér. És most kicsit elszáll az agyam és vizionálok: Mi lenne ha egy cég sem adna kedvezményt?Azt mondanák : Uraim,ez egy szolgáltatás és ennyi az ára. A megrendelő bepróbálkozik egy másik társaságnál? Ott ugyanazt a választ kapná. Akkor? Milliókat dobálunk ki az ablakon havonta a sok csekkesel.
3asbreak 2008.01.04. 00:23:07 / # 64791
avatar
"e ha maradunk az alap felállásnál, és csak az utcait lehetne használni, és nem adnánk kedvezményt kártyára, csekkre, biszbaszra, már előrébb lennénk." Csekk esetében ez szolíd szerződészegés, lehet aznap este 5000 forinttal többet keresnél, de aztán januártól leshetnéd a céges megrendelőket. Kérdezz csak meg 6x6-osokat mennyire örültek az MTV elvesztésének.

3asbreak 2008.01.04. 00:23:04 / # 64977
avatar
"e ha maradunk az alap felállásnál, és csak az utcait lehetne használni, és nem adnánk kedvezményt kártyára, csekkre, biszbaszra, már előrébb lennénk." Csekk esetében ez szolíd szerződészegés, lehet aznap este 5000 forinttal többet keresnél, de aztán januártól leshetnéd a céges megrendelőket. Kérdezz csak meg 6x6-osokat mennyire örültek az MTV elvesztésének.
Oldalszám: 22