Hozzászólások száma: 440
Ugrás a hírhez Oldalszám: 22
Témakörök > Hírek fórumai > Vitaindító: Ünnepi tarifa A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
mlábas 2005.11.20. 22:22:45 / # 64609
avatar
Az utcán is meglehetne élni, ha egy tarifa lenne,igy kicsit macerásabb.

R063 2005.11.16. 22:48:15 / # 64628
avatar
Én ,mint taxis persze,hogy nem teszek szívességet az utasnak avval,hogy szállítom,de az utas nekem szívességet tesz????? Ezt nem gondolhatod komolyan.Azért dolgozom ünnepeken,mert akkor sokkal jobban megy,de gondolom ezt te is tudod.
Sas882 2005.11.16. 19:20:31 / # 64627
avatar
Egész évben dolgozom, hétvégéken is, amióta családom van hanyagolom. Csak csöndben jegyzem meg karácsonykor és szilveszterkor nem biztos, hogy a vendéglátók, szállodák normál vagy esetleg kedvezményes áron dolgoznak, sőt. Erről ennyit, de az Ő áraikat nem biztos, hogy az utazásszervező szabja meg. Tisztára hülyeség a konjunktúrát nem kihasználni, s most ez folyik, s itt jönnek az érdekek, mondhat bármit a Pali.

AVH 2005.11.16. 16:14:24 / # 64626
avatar
Ez a gumidominó. SZOLGÁLTATÁS. a költségeit viselem, a beszedhető dijat más szabja. De szolgáltassunk. Egyetlen érdek van, a ffényestekintetű magasságos utas, meg a fuvarszervező érdeke. a magyar taxiban nincsen több érdek

3asbreak 2005.11.16. 16:02:34 / # 64625
avatar
"Igen is fizesse meg azt,hogy amíg ő szórakozik addig én dolgozom ünnepeken is." Bocs, KI KÉRT MEG RÁ? Illetve macipapának: KI KÉRT MEG RÁ hogy társaságnál dolgozz? Le a matricát, irány az utca aztán próbálj megélni, ünnepi tarifával. Az elvekért nem sokmindent adnak a boltban. Az a bajotok, hogy piaci realitásokat nemigen veszitek figyelembe. Ezentúl karácsonykor legyen drágább a kenyér pl? Vagy a sör? Vagy a buszjegy? A taxi egy SZOLGÁLTATÁS!!! Nem Te teszel szivességet az utasnak, hanem ő, hogy ezt használja. Itt kezdődik a probléma a fejekben.
tizedes 2005.11.16. 13:34:27 / # 64624
avatar
Kevdes RO63! Az a véleményem, hogy érdeke a vendéglősnek a visszatérő vendég. A minőséget kell megfizetni, nem az alapszolgáltatást. Nem kötelező ünnepnapon dolgozni, ez nem állami cég. Az utasokért vagyunk, belőlük élünk, kutya kötelességünk kiszolgálni őket!
R063 2005.11.16. 13:04:33 / # 64623
avatar
Kedves tizedes! Te azt hiszed az utasok azért utaznak taxival,hogy neked,nekem jobb legyen?Szerinted szivességet tesznek avval,hogy utaznak velünk? Én szivességet teszek a benzin kutasnak avval,hogy tankolok nála? A pincérnek ha megvacsorázok egy étteremben?És még sorolhatnám.Igen is fizesse meg azt,hogy amíg ő szórakozik addig én dolgozom ünnepeken is.
R063 2005.11.16. 12:56:31 / # 64622
avatar
Szevasz SAS 882 és mindenki másnak! Címről címre???? Nem úgy kell taxizni.Ki kell kapcsolni az urh-t,és amikor már nem megy az utca kb:5-6 körül akkor kell címekről dolgozni. Ha már a telefonszám tulajdonosok rá kényszerítenek.Nem mindegy ugyanis hogy 18o vagy 240 ft egy kilóméter,főleg akkor amikor állandóan integetnek. ( Szilveszterről beszélünk )Ezért is lenne jó ha legalább akkor utcai tarifával mennénk.Más taxis cég sem ment tönkre ez miatt!!! Fontosabb volt nekik,hogy ne veszítsék el a megrendelőket azért,mert nem tudnak még 40-50 percel sem kocsit küldeni.Ha lehetőség van többet keresni adott idő alatt miért ne?És ,hogy ez éhesség lenne?Nem értem miért?A Góré 001 átgondolhatná ezt a felvetést.
tizedes 2005.11.16. 11:37:01 / # 64621
avatar
Az utasok tiltakoznának ez ellen. Kifejezetten ünnepekkor kell az utazóközönséget kiszolgálni, mert ezzel honoráljuk az egész éves utazásukat. Egy ünnepi kedvezmény utaspártibb elgondolás lenne.
macipapa 2005.11.16. 11:17:49 / # 64620
avatar
Forintvadász figyelj rám! Mi a jobb? Seggelni a kocsiban, vagy elmosni a kizsákmányolókat? Gurulj barátom havi több ezer kilcsit, add ingyen magad, talán ennyit is érsz. A te szöveged demagóg duma, így magyarázza a drága Surányi is: Mit akar a taxis, miért nem jó neki a vidéki fuvar? Három óra alatt megjárja és keres hétezret, mennyit akar keresni? Ez a demagóg duma. Éhes nem egyenlő a gazdaságtalannal.
3asbreak 2005.11.16. 10:53:17 / # 64619
avatar
Ez a hirdetés soha semmilyen formában ne jelenjen meg az újságokban, mert tele van alany-állítmány egyeztetési és egyéb nyelvtani hibákkal... A szerződéses partnereknek küldött udvarias levél jogilag konkrétan szerződésszegés, annak minden következményével együtt. A magánutakról: ez egy akkora demagóg duma, illetve a szűklátókörűség szép bizonyítéka. Mi a jobb? Ha üldögélsz az utcán búslakodva hogy nincs cím, vagy az, ha a napközbeni céges megrendelő este is veled utazik? Nem lehet ennyire éhesnek lenni...

Sas882 2005.11.16. 10:24:13 / # 64618
avatar
nem lesz belőle semmi ne legyetek már ennyire naivak rajtunk kivül senkit nem érdekel ez az egész. dolgozzatok bemondásra.

AVH 2005.11.16. 07:15:53 / # 64617
avatar
én is egyetértek vele. Próba szerencse.
Sas882 2005.11.16. 02:58:02 / # 64616
avatar
ja de én biztos nem tudok taxizni, mert töredékét sem kerestem annak,amit egyes kollégáktól hallottam. S érdekes módon ugyanez nem képes időben tagdijat fizetni, pl. ennyi mennyit csinálsz oránként, ne mond, hogy 5000/ora, mert ha cimről cimre mész, is nehezen kivitelezhető.
R063 2005.11.16. 00:05:26 / # 64615
avatar
Jó estét mindenkinek! Csak helyeselni tudom a kezdeményezést! Pér évvel ezelött a bukuresti taxinál szilveszterkor utcai tarifával engedélyezték a fuvarozást.Legalább a diszpécsereknek nem habzott a szájuk az eladatlan rendelések miatt.Egyébként a kereskedelemben is úgy van ha valaki vasárnap dolgozik többet kap arra a napra. Valamelyik topik lakó azt írta nem dolgozik szilveszterkor gombokért. Dolgoztál Te már szilveszterkor valaha is?

Neduddgi 2005.11.15. 23:18:07 / # 64614
avatar
Miért ne lehetne kivitelezhető? Időben elküldenek egy udvarias levelet a megrendelőknek, és kész. Miután, a cégek túlnyomó többsége a két ünnep között nem dolgozik, tehát, nem fogja őket izgatni. Persze a dolgozóik szegények, a magánútjaikat ez alatt az idő alatt kénytelenek lesznek, a mindenki másra vonatkozó tarifával bonyolítan. Micsoda tragédia! :)
macipapa 2005.11.15. 18:21:41 / # 64613
avatar
Ez az elképzelés nem kivitelezhető. A szerződéses partnerekkel tartani kell a megállapodást.
ujrataxiznek 2005.11.15. 13:08:14 / # 64612
avatar
Kedves Szerkesztőnk is 240/km-re gondolt, a tíz..........-án mire gondol ez itt a kérdés.
Sas882 2005.11.15. 12:48:39 / # 64611
avatar
Nem rossz, de nincs akkora különbség a kedvezményes tarifa és a telefonos között, hogy észrevehető legyen, s megérné a negativ reklámot. Esetleg olyat tudnék elképzelni, hogy mindenki az utcaival jár: 240ft/km ez a minimum megmondom öszintén engem nem érdekel, családom van, s nem fogok karácsonykor is dolgozni, főleg nem gombokért, szilveszter dettó.

ujrataxiznek 2005.11.15. 12:27:17 / # 64610
avatar
Na végre! Először is gratula a munkátokért, nagyon szupi színvonalas! A téma, amit kerülgettük, kerülgetsz nem mai probléma, úgy érzem nem minket kollégákat, utasokat kellene meggyőzni hanem a „tíz kicsi indiánt”. Indiánék félnek de nagyon, hogy januárban nem lesz utas és az ő üzletpolitikájuk ezt nem engedheti meg, hogy mi jól érezzük magunkat. Üzletpolitika náluk a következő az egyik taxi cég ott marad a kedvezményesen akkor januárban azt a céget fogják hívni a kedves utasok. KEDVES TELEFONSZÁM TULAJOK EZ NEM IGY VAN, HIDJETEK NEKÜNK MIKOR MI DOLGOZUNK KINT AZ UTCÁN! AZ UTAS ÜNNEPEKOR BOLDOG HA IDŐBEN AUTÓT KAP. Tisztelettel gondolkozzatok de kérnénk, hogy ne csak GORÉ 001 reagáljon!!

Oldalszám: 22