Hozzászólások száma: 440
Ugrás a hírhez Oldalszám: 22
Témakörök > Hírek fórumai > Vitaindító: Ünnepi tarifa A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
csogu 2008.12.20. 14:11:35 / # 65008
Miért, ha te messzibb közértbe mész vásárolni, akkor olcsóbban kapod a cuccot? Nem! Na látod:-) Totál elvtelen lenne a telefonos megrendelőket "büntetni"... Sőt, minél messzebbről rendel, annál kevesebbet kellen neki fizetni...az lenne az igazi:-)
MCCCXCII 2008.12.20. 14:08:21 / # 64997
Számoljál, és a valóságot lásd.))

MCCCXCII 2008.12.20. 14:05:47 / # 65007
Nem idegellek. Ez távol álljon tőlem. Csupán azt szeretném, ha te is, és mások is azt megértenék, hogy nem abban van az üdvözítő megoldás, hogy az alapdíjat felemeljük 1000, vagy 1200, vagy akár 2000 forintra, stb., s ebben benne van az első 3 kilométer, vagy esetleg több. Nem ez a lényeg. A szolgáltatást árában kelljen megfizetni. Vagyis, ha rendel a kedves, akkor vegye tudomásul, hogy a rendelés neki pénzbe, plusz pénzbe kerül. Tehát ha van olyan kényelmes, hogy a becses feneke alá rendeli az autót, akkor az egy bizonyos összeggel fog megérkezni. Erre lehet körzeteket kialakítani. Például: 1-es körzet 600 Ft, 2-es körzet 1000 Ft, 3-as körzet 1500 Ft, 4-es körzet 2100 Ft, stb. (Gondolva a külterületi megrendelésre is.) No most ezek után a kedves dolga, hogy rendel, vagy „legyalogolja” a különbséget. Persze ehhez az is szükséges, hogy a taxik egy meghatározott helyen legyenek, és ne mindenféle susnyákosban, ahol a ugyan kiváló a rádiós körülmény, de a kutya se jár arra. Ha ez volna bevezetve, akkor rögtön nem idegesítene, hogy az a rendelés a mostani alap+120, vagy kevesebb összegért utazik a kedves. Ja és címre érkezéskor, ha nincs lenn a kedves, akkor a 10-15 perc várakozás is pénzbe kerül. Nem beszélve arról, ha netán körözni is kell, mert nem tudsz megállni. Na ha így számolnál, akkor sokkal több lenne a zsebedben, még akkor is ha kevesebb lenne a km/Ft díj, és nem is „mennék” az idegeidre. Természetesen ez nem érdeke a szolgáltatóknak, mert nem lehet arra hivatkozni, hogy csak „nálunk tudsz megélni”. Még két példa a közelmúltból. Első: Rendelés: Síp u 5. plusz név. Semmi extra. Parkolási lehetőség a szokásos. Eltolnak. Teszem a köröket hármat-négyet-ötöt. Utas sehol. Reklamálok, hogy küldjék már le a kedvest, mert kiszárad a tankom, ha itt csak körözgetek. Szokásos szöveg, hogy tíz percig nem lehet. Mondom, hogy szerintem már 13 perces legalább a cím. Jó akkor hívják. Nem veszi fel. Nekem tovább kell körözni meg megállva az 5 előtt. De mindig jönnek és eltolnak. (Hogy ilyenkor mindenkinek erre kell menni, ezt nem értem.) Persze az utolsó két-három kört már órával teszem meg. Végre meg van az utasom. Igaz nem az 5-nél hanem a 11-nél várakozik. (Szép nem?) Közli az örömteli hírt, hogy repülne. Semmi akadálya, mondom neki, ide adja a transzfer árat a 4600 forintot plusz a körözéskor keletkezett összeget az 1430 forintot azaz 6030 forintot, és már repülhetünk is. Ez persze nem tetszett a kedvesnek, mert Ő csak 4600 forintot volt hajlandó áldozni a hobbyjára, hogy taxival menjen ki a reptérre. Én lenyeltem az 1430 forintot, de nem vittem el. Természetesen küldtek neki másik „korrekt” kocsit. Végül is én jártam jobban, mert nem kellett 4600 forintért 50 kilométert (oda-vissza) menni a reptérre, plusz a kiállás, meg a körözés kilométere. A másik: Rendelés: Nagymező-Andrássy sarok könyvesbolt xy. 6-7 perc alatt a címre érek. Csak a tilosban tudok megállni. Gyalogosoknak, autóknak egyaránt útban vagyok. Már várok vagy 8 perce a címen. Reklamálok, de utast nem lehet felhívni. Senkinek nem keltem fel az érdeklődését, csak egy elhaladó járőr kocsinak. A bent ülő egyének félre nem érthetően tudomásomra hozzák, hogy jobban teszem, ha elmegyek. Igazat adok nekik. Közben közlöm a központtal, hogy tovább nem tudok várni elmentem a címről. Pár „méter” után keresnek, és közlik, hogy a kedves utas látott engem, és azt is látta, amikor elmentem. (Ő is ott volt?) Kérdezik, hogy vissza tudok menni? Persze, de legalább 20 perc lesz. (Nem is fogom magam összetörni a „rohanásban”. Most várjon a kedves.) Reméltem, hogy nem lesz jó az idő. Nem is volt. De sajnos senki nem akarta elorozni a címet. Így rajtam maradt. Ja a távolság az rettenetes volt: 920 forint. Az utóbbi címen még az az érdekes, hogy az utas látott bentről, de csak szemezni akart velem először, mert nem jött a kocsihoz.
szega 2008.12.20. 14:04:19 / # 65006
avatar
Szia Zsolt! 0%-os autó most sincs, hiszen úgy van feltupírozva, hogy Te befizettél (taxi esetében) min. 20%-ot. Magyar ember mindig megtalálja a kiskaput, és itt most nem is feltétlenül a vevőkre gondolok, hiszen képzeld mi lenne a kereskedőkkel, ha csak milliók befizetése után tudnának autót eladni. Képzelheted, hogyan beszűkülne a piac, sorra mennének tönkre a kereskedők.:(
Kekec 2008.12.20. 13:29:47 / # 65005
avatar
Aki eddig is nullával hozott el kocsit az meg jobban tette volna ha elmegy droidnak.Még talán az is jobb annál mint hogy olyan törlesztőt keljen fizetni hogy belerokkanjon,plusz a javíttatás.
Kekec 2008.12.20. 13:16:16 / # 65004
avatar
Ezt már Ausztriába és Német országba régóta alkalmazzák és ott bevált.Tőlünk egy kicsit fejlettebb a taxis kutúra miért nem lenne ez jó nálunk.1 km-t utazik az is min.1200 ft. nem pedig 520ft miért nem lenne ez jó nekünk.
csogu 2008.12.20. 13:01:55 / # 65003
Várj...a pizzánál is van minimum rendelés...nem fognak neked kihozni egy adag pirítóst! Mi viszont még előrendelésként is megyünk egy-egy SZTK fuvarra! Őket nem érdekli, hogy mit szól a kedves ahhoz, hogy minimum ennyiért és ennyiért KELL(!!) rendelni, hogy szóba álljanak vele... ...jaaaaaaaaa,hoyg ez az miatt van, mert Ők gondolkodnak is? Az lehetséges:-) Mi meg azon agyaljunk, hoyg mit szólna hozzá...KIT érdekel? ÉN(!!!!!!!!!) mit szólok ahhoz, hoyg ráfutok a címre 10 km-et majd várok rá 20 percet (mindezt ingyen!!!) és utazunk 700 forintért...ÉÉÉÉN mit szólok hozzá, mint profit orientált szolgáltató és nem egy buszsofőr, akinek tök mind1, hogy üresen megy végig a vonalon, vagy zsúfolt busszal... Ne idegelj már...legalább neked legyen már eszed.
MCCCXCII 2008.12.20. 12:54:41 / # 65002
Cseppet sem értek egyet. Még elviekben sem! Nem tudom mit szólná(l)nk, ha egy közértben a minimálisan fizetendő összeg 99.990 forint lenne. Ez pedig tartalmazna 2 kg kenyeret, 2 liter tejet, (rád gondolva) 2,9 kg húst (lehet sertés, marha, baromfi, hal, stb.). De ha már lisztet, üdítőt, vagy mást szeretnél venni, akkor azt természetesen ki kell hogy fizesd. Elvégre az épületet fel kellett építeni, az árut meg kellett rendelni, megfelelően kellett tárolni. Esetleg még plusz költséget jelentett az átcímkézés. Az alkalmazottak béréről még nem is beszéltem, stb. Az meg legyen a te bajod, hogy a tej, kenyér, és hús helyett esetleg csak egy Red Bull kell neked. A vendéglőben pedig személyenként számítva 66.660 forint a „belépési díj”. Igaz ebben benne van egy erőleves (persze tojás nélkül), valamint egy zóna pörkölt galuskával. Ha mást akarsz enni (ha tovább „utazol”), akkor azt természetesen megint csak fizeted. Persze ha „Zóna taxi”-val érkezel, akkor kapsz 10 % kedvezményt az alap fogyasztáson felüli fogyasztásodért. Mondjak még példákat? Azt hiszem nem kell:-))))
MCCCXCII 2008.12.20. 12:27:45 / # 65001
Szerintem olvasd el még egyszer a beírásom. Én tovább „fejlesztettem” az ötletedet. Hogy megnyerjem az utasok szimpátiáját, én 3 kilométerig nem is indítanék órát. Ha meg valaki „csak idemegyek” fuvarra rendel kocsit, azt felebaráti szeretetből is elviszem. Mert a jó cselekedet, az meg olyan melegséggel tölti el az ember lelkét. (Na nem olyan melegség, amire most sokan gondolnak.) Az ingyen kiállás, meg az ingyen körözés mellett ez a 3 km plusz már nem oszt, vagy szoroz. Ettől nem leszek „gazdagabb”. Ha tovább utazik, csak akkor csapok órát, persze ebben benne van az általad javasolt 3 km. A jó ötleteket nem szabad sutba dobni.-))))
MCCCXCII 2008.12.20. 12:27:23 / # 65000
Igazad van. Nehéz eset a Manus.-)))
csogu 2008.12.20. 12:07:53 / # 64999
Az apróbetűs részre meg...számold ki, hogy most mennyi 3 km velünk...és akkor nézheti a GPS-t és 3 km-enként kiszállhat és hívhat újabb taxit 1200 forintért 3 km-re:-))
csogu 2008.12.20. 12:06:15 / # 64998
Anynit én is leszűrtem belőle...csak nem indokolta...azért kérdeztem:-) Mind1, a lényeg az, hoyg elviekben egyetrért ő is ezzel az ingyenes (mondjuk) 3km-el:-)
MCCCXCII 2008.12.20. 11:51:17 / # 64996
(:-DDDDD
MCCCXCII 2008.12.20. 11:50:42 / # 64995
Mit akartam, mit akartam. Csak azt, hogy egyszer normálisan tudjak (tudjunk) szolgáltatni. Mindent a megfelelő áron lehessen igénybe venni. Így esetleg senki (taxis, utas) nem érzi majd magát becsapva. Vagy ez túl bonyolult lenne? Úgy látszik az. De az ötletedre, hogy: „…, de főleg a második, hoyg pl. a taxióra 1000-ről, vagy 1200-ról indulna (amiben benne van 3 km), akkor nem kellene emelésen agyalni. Biztosan lesz olyan cég, aki úgy fogja majd magát reklámozni, hogy: [b][font size=4]Utazott már velünk? Utazzon! Mi 3 km-ig még órát sem indítunk.[/font][/b] Ja és persze tagdíjat fog emelni, mert növekedett a rendelések száma. (Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy lesznek olyan utasok, akik kezükben a saját GPS-üket szorongatják, és azon leolvasva a kilométert 2,8-2,9 km-nél kiszállnak. Így majd nem kell még fizetni se. Ha meg tovább akar menni, akkor rendel egy másik kocsit. Nem kerül neki többe mint 3-4 esetleg 5 telefonálásba. „Olcsóbb”, mint a BKV. Persze nem akarok ötleteket adni, se cégeknek, se utasoknak. (:-)
tomajer 2008.12.20. 11:43:15 / # 64994
Azt, hogy hüjje vagy! Csak ő mindig kicsit körülményesen fogalmaz:-)))
csogu 2008.12.20. 10:40:38 / # 64993
Na várj, most ezzel mit is szerettél volna mondani, mert az valahogy lemaradt:-))
MCCCXCII 2008.12.20. 09:03:23 / # 64992
Na most vége! „Pedig kezdett megint érdekes lenni téma.” Nekem nagyon tetszik, amikor összecsapnak az „ész” és az „észnélküli” érvek. Különösen az tetszik, amikor azt hangoztatják, hogy az induló tarifa legyen 1000, vagy 1200 forint, s ebben benne van 3 kilométer. És miért pont 3 kilométer? Szerintem legyen benne legalább 30 kilométer távolság, amíg nem ugrik a taxióra. Igaz az alaptarifa (alapdíj) nem 1000, vagy 1200 forint lenne, hanem egységesen 7200 forint. Ez több szempontból is jó volna. Első és legfontosabb, hogy az utas nyugodtan ülhetne az autóban, és gyönyörű városunk elsuhanó tájképeiben gyönyörködhetne. Nem pedig az órát kell figyelnie kocsányon lógó szemeivel, hogy mikor és milyen gyorsan ugrik bele az összeg. A második, hogy a taxis is nyugodt lehet, mert elég egy nap 3, vagy 4 fuvar, s bőven megvan a bevétel. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy biztosan lennének olyanok is, akik 16-18 órát lesznek kinn az utakon, mert az „éheskedésről” nehéz ám leszokni.) De most jövök rá, hogy ez nem jó ötlet. Miért nem jó? Azért mert rögtön borulna a nagyon jól kitalált gazdaságos transzfer ár. De végül ez is megoldható kenne, mert a mostani árból levonnánk a jelenlegi alapdíjat, és az újat adnánk hozzá. Így sokkal jobban megérné a transzfer fuvarokat elvállalni, mint manapság. Így sajnos meg kell állapítanom, hogy ez is egy halva született ötlet. Szerencsére mindig győz a józan ész. Továbbra is marad az ingyen kiállás, az ingyen várakozás, az ingyen körözés, ha nem lehet szabályosan várakozni. Aztán meg a lehető legkedvezőbb tarifa alkalmazása, ha végre méltóztatik 15 perc elteltével lejönni a kedves utas. Most azt már nem is említem, hogy e feltételek teljesítése érdekében merészen bevállaljuk a helyszíni bírságot (10.000 Ft), vagy akár a kamerából készített kép alapján a feljelentést is (30.000 Ft), csak végre miénk legyen az a fuvar. Most, akkor itt a pont? Vagy mégse?
csogu 2008.12.20. 07:01:30 / # 64991
Itt a pont!
Fox 2008.12.20. 06:06:00 / # 64990
avatar
Erre most azért nem válaszolok mert nem csak mi olvassuk ezt a lapot. Magától.. mit várunk akkor ha már bárki kaphat milliós adóságokkal nullás papirt? Szerinted ezek után nem fogják megoldani a 0%as autót?
Apuka 2008.12.20. 03:46:48 / # 64989
Jön az magától! Jövőre eltörölhetik a 0% induló autó hiteleket. 20-30% kezdő! Akinek nincs, az nem lesz autó tulajdonos. (igaz, droidnak még mindig jöhet)
Oldalszám: 22