Hozzászólások száma: 440
Ugrás a hírhez Oldalszám: 22
Témakörök > Hírek fórumai > Vitaindító: Ünnepi tarifa A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Csumi 2006.01.01. 13:41:47 / # 64668
avatar
...és gondolok arra, hogy az idén is jön a Télapó...

Csumi 2006.01.01. 13:40:02 / # 64667
avatar
... no véget ért a meló! volt sok lemondott cím, volt magát haláljópofának tartó utaska aki úgy érezte érezzem magam megtisztelve, hogy 20 perc várakoztatás után hajlandó velem 800-Ft-nyit utazni, volt jópár valóban aranyos, kedves utas akikért (és nemcsak a pénzükért) érdemes ezt a kulimelót csinálni, volt akit az első sarkon kivágtam volna, de csendben tűrtem, és hallgattam "utasisten" fennhéjázó ódáját, de Őt holnapra elfelejtem, majd gondolok azokra akikért érdemes. Most pihizek kicsit... folyt. köv.

Csumi 2006.01.01. 13:20:30 / # 64666
avatar
Hello Hallo! Először is BUÉK Mindenkinek! Gratula a két cégnek, hogy ezt meglépték, szerintem lett volna még csatlakozó, ha ez az "akció" nyilvános lett volna, vagy vezetőségi szinten ment volna 1 körtelefon. Bár ez utópia ismerve "nagyjaink" mennyire szeretik egymást, és mennyire megbíznak egymás adott szavában. Na de reméljük az idén másképp lesz...:-)) (az ólban a disznó is reméli idén nem Ő lesz a soros...) 3asbreak-nek inkább nem válaszolnék, megtette más, de azért érdekelne Ő melyik oldalon áll? Taxizik egyálltalán? és ha igen a volánt forgatja, vagy csak a szemét? (bocsi távol áll tőlem, hogy esetleg megbántsalak, bármelyik is az igaz) természetesen a véleményedhez Neked is jogod van, csak kérlek: Vedd már le a szemellenzőt! Ha megbántottalak: Bocsánat!

törölt felh. 2006.01.01. 01:06:51 / # 64660
avatar
indi50 2005.12.31. 22:35:05 / # 64665
BUÉK! Igen ilyet! Bár úgy kellett volna fogalmaznod, hogy: Milyen utast szeretnek a taxisok? Te milyen munkahelyi főnököt kívánsz magadnak, hiszen, ha alkalmazott vagy, akkor a fizetésedet tőle kapod. Aki a fizetésedet majd elküldi valamikor? Aki megkér, hogy minden nap gyere be fél órával előbb, persze erre az időre nem ad fizetést? Aki ugráltat egésznap értelmetlenül? Aki hozzád sem szól, mert Te csak egy alkalmazott vagy, vagy egésznap a hülye viccein kell nevetgéljél nap mint nap? Aki elsírja, hogy milyen rosszul megy a cég, sajna most nem tudja lecserélni a két éves autóját stb...(ide gondolj amit akarsz, vagy amit a főnököd mondott), ezért most nem lesz fizetésemelés, sem jutalom? Ha Te vagy a fönök, remélem, hogy nem ilyen vagy.Bár a sorokat olvasva? Valószínű, hogy most privát célra veszed igénybe a taxit, férjen már bele. Nem tudom, hogy miért zavar téged ez az ünnepi tarifa.Nem lehetne az, hogy egyszer egy évben gavallér legyél, azzal az emberrel szemben, aki Téged egész évben fuvarozgat.Ez annyira fáj. Elég szégyen, hogy a többi cég nem csatlakozott az ünnepi tarifához. Üdvözlettel:Indi
törölt felh. 2005.12.31. 16:24:56 / # 64664
avatar
Viszont figyelek majd arra, hogy olyan címet is felkapjak, amit más cég hoz át!:) Utána közlöm az utassal, hogy tőlünk azért kapott autót, mert mi 100-200-300 forinttal többet kérünk el MOST ezért az útért...nagyon kíváncsi leszek a véleményére...és ígérem, menni fog a diktafon:)

törölt felh. 2005.12.31. 16:21:23 / # 64663
avatar
Igen ez sajnos benne van a pakliban, de úgy próbálom ezt kiküszöbőlni, hogy a már énekórás címekre mozdulok rá + mivel tudom hol végzek, figyelem az odaénekelt címeket és azokra pályázok rá. persze ettől még beleszaladhatok ebbe a problémába...
Zolika 2005.12.31. 15:38:29 / # 64662
avatar
Ricsi egy dolog szól az mellett, hogy az utcáról dolgozzunk majd. Ez az indok a reklama! Ha a hármason megint nem foglalkoznak velünk és 20 perceket álldogálunk egy címen, akkor inkább marad az utca. Pali helyében én erre felhívnám a bentiek figyelmét. Felveszed a címet, majd tesznek rád. Ekkor fogadom meg, hogy akkor engem sem érdekel, hogy mi az ő gondjuk, mert ma én is pénzért megyek ki. Érdekelne, hogy ez más cégeknél ezen a napon hogy működik???
törölt felh. 2005.12.31. 15:24:04 / # 64661
avatar
Lehet ezt csűrni-csavarni, egy biztos: Most 3 óra, lassan készülök, mert 4.30-kor indulok ki melózni, hiszen 17 órától 1-es díjszabásos a telefonos tarifa is. Ami szintén biztos: eddig szilveszterkor én nem nagyon vettem fel címet, úgy voltam vele, egy évben egyszer én is megtehetem ezt. Száguldok én eleget évközben több kerületet az utasért, és van, amikor bőven nem éri meg. Nekem a szilveszter volt az a nap, amikor más elveket követtem, mint a jobb a sűrű fillér, mint a ritka forint. Idén ez nem így lesz. Ami azt jelenti, hogy /reményeim szerint/ 20-25 címmel többet fog tudni eladni a diszpécser. Hogy ez nekem mennyivel hoz többet? Nem tudom, és nem is akarom kiszámolni. Hogy ez az akció, hány utast tart a cégnél, vagy mennyi új utast szerzünk ezzel? Nem tudom, de most kivételesen nem ez a lényeg. Most kérem nekem is az elvek számítanak, pontosan úgy, mint az itt háborgó utasnak. Gondolom, ha én jó hangulatban dolgozom, és az utasok mosolyogva, elégedetten szállnak ki tőlem, miközben én is elégedett vagyok, az csak jó a cégnek. Én viszont ma kifejezetten olyan tervvel megyek ki, hogy KERESSEK. Mivel az év 364 napján sok olyan dologra vagyok hajlandó /az utasért, az utas megtartásáért/, amire nem mindenki vállalkozik, talán ez az egy nap lehet kivétel. Eddig ez abból állt, hogy utcáról dolgoztam...idén nem így lesz. És kérem szépen kedves utas, ez is elvi kérdés, és nem csak az utasnak, a pincérnek, a kurvának lehetnek elvei, hanem a taxisnak is. Akik ezt felismerik /jelenleg 2 cég a Mtaxi és a Rádiótaxi/, azok valószínűleg eljutottak oda, hogy jobb ez, mint lemondani, lemondani, lemondani az utast, miközben az ott harsogja a telefonba: Hogy de hiszen itt áll 2 kocsijuk és tessék rászólni a sofőrre, hogy vigye el őt 2-3 száz forinttal olcsóbban, mert vhol meg kell spórolni a szilveszteri +10-20-30 ezres kiadást. Mindenkinek Sikerekben, egészségben gazdag újévet kívánok!!!...és azoknak a kollégáknak akik ma dolgoznak: TELI BRIFKÓT!!!

AVH 2005.12.31. 15:04:25 / # 64659
avatar
Mindíg a taxi a drága. Ebben a városban soha nem drága a vacsora, a disco belépő, az 1000forintos ásványvíz, soha nem drága semmi. Csak a taxi a drága.
3asbreak 2005.12.31. 11:44:52 / # 64658
avatar
Milyen utast szeretnek a cégek? A készpénzbenfizetőset? Az azonnallejövőset? A nagyonmessziremenőset? A nem beszélgetőset? A bármekkoraárat megfizetőset? A sok borravalót adósat? Szerencsére nem mindenki olyan stílusban áll az utasokhoz, mint Ti, van aki még tudja, hogy miről szól a taxizás. Az a baj, hogy az orrotoknál tovább nem láttok, gőzötök sincs olyasmiről például, hogy ügyfélmegtartás. Megjegyzem nem szoktam szórakozóhelyekről tökrészegen kijönni, de gondolom ezt a kedvenc taxistoposzt a hatás kedvéért muszáj volt elsütni. Én meg mondjam azt, hogy nem a játékteremben meg a Tulipánban kell elszórni a bevételt, hanem félretenni?
AVH 2005.12.31. 05:48:13 / # 64657
avatar
az alapvető helyváltoztatási eszköz kinőtt a törzsedből, használd azt. Egyetlen dologért megyek az utcára a pénzedért, nem érdekel, hogy beteg vagy, hogy az utolsó pénzed huzod elő, nem érdekl, hogy keresel vagy diák vagy, van munkád vagy nincs munkád. nem érdekel semmi Veled és egyetlen más utasból sem, csak a pénze. azért megy mindenki az utcára. azért megy be a pincér is, a pénzedért, egy sem azért indul el, dolgozni, hogy Te milyen marha jól érezd ma magad.
jucus 2005.12.30. 21:32:04 / # 64656
avatar
Szerintem egyik cég sem fog tönkremenni attól, hogy TE nem utazol velük szilveszterkor.Az ilyen utast nem is szeretik....
törölt felh. 2005.12.30. 20:58:25 / # 64655
avatar
Az sem lenne baj ha elvből hajnali 4-kor mikor kitántorogsz a haverod házibulijából és ingyen szórakoztál az Ő költségén akkor kiállnál óbudán a buszmegállóba és várnád a BKV valamelyik viszonylatát és a markodban szorongatnád a 180.-os buszjegyet és ha jön ellenőr akkor kilukasztod vagy leszálsz és hazasétálsz. INGYEN! A taxit meg felejtsd el örök életedre!! Szilveszterkor is meg januárban is meg május elsején is. Jó utat ingyen.
törölt felh. 2005.12.30. 20:41:43 / # 64650
avatar
Elv??? Akkor szilveszterkor elvből, ne menj sehova! Mert gyanítom, aki szeilveszter éjjel dolgozik, mindenhol minimum dupla fizetést kap, a szolgáltatások árát, pedig ne hasonlítsuk össze az év bármely más napjával. Próbálj már meg ugyanannyiért termet, asztalt, széket, sámlit foglalni bármely szórakozóhelyen, szállodában, színházban, stb. Miért csak nekünk kell a vendéglátó, szórakoztató és oda, onnan fuvarozó trióból, / pincér-kurva-taxis /önmérsékletet tanusítani, szegény szerencsétlen tajrészeg baromarcú, kihaénnem utasainkért???

3asbreak 2005.12.30. 19:56:08 / # 64654
avatar
A probléma az elv. A kedves utas arról nem tehet, hogy 31-én éjjel mindenki éhes, és utcáról dolgozik, aztán januárban meg telesírják az összes újságot, hogy jajjistenem de nem megy a taxi, de azé' csak emeljünk má' egy kis tarifát... Egy Óbuda-bármi viszonylat ma már nem nagyon van 2-2500 ft alatt, oda vissza ez 5k borravalókkal. És rendszeresen már meggondolja az ember.

mlábas 2005.12.30. 19:45:04 / # 64653
avatar
Ha "szar 4-500forint",akkor mi a probléma? Úgy látszik még is csak számít a pénz, a kedves utasnak.
3asbreak 2005.12.30. 19:20:10 / # 64652
avatar
Jaj de jó, hogy megjelent ez a cikk, legalább tudom hogy holnap éjjel melyik céggel nem utazunk biztosan, hiába a Törzsutaskártya... Megbosszulja magát ez a hihetletlen éhség, a telefonos utasok januárban felháborodva fognak más céget választani. Képesek szar 4-500 forintokra levenni a kedves utast (mert kb. ennyivel több egy átlagos fuvar), csak mert annyira éhesek.

Sas882 2005.12.30. 01:34:46 / # 64651
avatar
kit érdekel?? Téged megkérdeznek amikor veszel vagy igénybeveszel valamit? ha van rá pénzed megveszed, ha nincs, nem. Nagy vakitás és butitás ez az egész.
Zolika 2005.12.29. 14:29:16 / # 64649
avatar
Akkor a cégvezetők kezdeményezzék hogy nyúljanak hozzá. Ez nekik is érdekük, hogy újból nagyobb legyen a különbség. Hol van ilyenkor a FODESZ? Vagy más érdkvédő szervezet.
Oldalszám: 22