Hozzászólások száma: 530
Ugrás a hírhez Oldalszám: 27
Témakörök > Hírek fórumai > Alig volt magánál a részeg taxis A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
rosszqtya 2008.10.30. 18:08:26 / # 59940
avatar
"abszolút rossz helyen EBL-910 rendszámú szürke Mercedes Vito taxi" 1 éve nem lettizem, de kizárnak tartom opel astra -> skoda okádia -> vito!? bár úgy hallottam mostanában marad az okádia és lesznek ott epica-k, persze ez zuhanyhíradó... de a epika ha nem, akkor is dévú bárki is vette meg... múltkor kérdeztem egytől mennyit eszik.. 8-9... dízel automatá? 10-10 :o) aztén egyik reggel jött egy lácsetti kombino dízel... 8-9 :o) akkor én kussolok, hogy a Bvel havi átlagban 6.2-6.4el eljárok NAPPAL (kb 05-17ig dolgozom, ha nem unom meg) tegnap 6.38, tegnap előtt 6.33.. de hétvégén 6 alatt kijövök vele (nyáron még klímával is csak 5.5-5.7 volt) a rekord 2 falu között 4.2 :)
rosszqtya 2008.10.30. 17:52:03 / # 59939
avatar
akkor mindig legyen nálad két kalória, ha netán rádbüfizne egy csülök után :))
rosszqtya 2008.10.30. 17:50:39 / # 59938
avatar
azért a cikkíró is megbassza a jé anyukáját! felhívni a céget!? tudja-e az állítását bármivel is bizonyítani!? lófaszt! se rendőrségi jegyzőkönyv se semmi! bemondásra kirúgni az ember egy névetelen miatt!? én tuti munkaügyi bíróságra mennék a taxis helyében! ha meg hagyott nevet és telszámot a bejelntő, akkor a bíróságra is rágalmazásért, mert még mindig nem tudja bizonyítani, amivel vádol! kamera? szonda? tanuk? etc. minden hajnalban és este láttam a thökölyn a buszsöfőröket az éjjelnappali előtt ittak egyenruhában, volt hogy ott állt a busz is... azt mi van ha a szolgálati állt ott és pont az nem ivott, de rendszám szerint jól feljelentjük! remélem a lófaszjóskát útóléri majd a sors ezért! lemegyek itthon a ház elé, pont ott a kocsma(!) kitámolygok befexem a kocsiba, majd jön egy ilyen tetű és feljelent, hogy műszak végén piálok :o) MI A FASZ KÖZE VAN HOZZÁ!? (elméleti a kérdés, mivel évi alhohol fogyasztásom kb 3-4 korsó) az egy más szitu, mikor UTAS bejelenti és megfogják a verebet a kollekák, etikás, rendőr egyebek! akkor jogos a felkoncolás és a kírúgás, de addig csak szarrágás és fontoskodás az egész! egyébként kíváncsi lennék melyik csapatból van az ember...

tomajer 2008.10.30. 17:43:36 / # 59936
Dehogynem. Csak a száján. Mindenféle hüjjeséget:-)
rosszqtya 2008.10.30. 17:37:20 / # 59935
avatar
viszont ha nem eszik, akkor nem is ereget a levegőbe :))
tomajer 2008.10.30. 17:25:16 / # 59934
Nem nem! Addig jó, amíg eszik. Addig nem beszél:-)
rosszqtya 2008.10.30. 17:20:42 / # 59933
avatar
nem is nyúltál, mert tomajer mindig a mancsodra csapott egy nádpálcával, ha közelíteni mertél :)
tomajer 2008.10.30. 16:27:01 / # 59932
Minden relatív:-)
csogu 2008.10.30. 16:08:06 / # 59931
Ez így igaz, de ha nyitsz a világ felé, akkor bővül az ismeretanyagod, és megértheted, hogy a normális kategóriától nem vagyok messze...:-)) Örülök, hogy végül is igazat adtál nekem:-))
tomajer 2008.10.30. 15:59:22 / # 59930
Ez így igaz. De nekem csak ez az egy mércém van. A te mércéddel mégsem tehetem:-)
csogu 2008.10.30. 15:52:32 / # 59929
Ezzel csak az a baj, hogy a te mércéd szerint határozod meg a normális, és a nem normális definícióját, és így azonnal fals képet kapsz:-))
tomajer 2008.10.30. 15:50:37 / # 59928
Már megint összekevered magad a normális emberekkel:-)
csogu 2008.10.30. 15:40:25 / # 59927
Tudod hányszor dőlök én hátra fáradtan, és hunyom be a szemem pár másodpercre. Ok, nem fejtettem ki eléggé...természetesen nem arról beszélek, amikor a kolléga mellé gurulok és felugrik az eldöntött ülésből...hanem arról, amikor folyik ki a nyála és ketten rázzuk az autóját, hogy ébredjen fel... Tehát, fáradtság = meghatározni az egy 24 órában autóban tölthető időt. Tudod...tachográf:-) HÜLYESÉG!!! Az Ákos sem azért törte össze magát, mert 16 órát volt kint, hanem mert aludt 2 órát és ment vidékre költöztetni...ezen mit segítene a tachográf, misztifikált baromságod? Kérdezem ezt minden ingerültség nélkül, mert ettől a baromságodtól alapban a falnak megyek... Hazajövök...a gyereknek fáj a hasa...rohanás doki...közben hív apám, hogy valami miatt ugorjak fel...haza lefekvés...telefon bekapcsolva felejtés...csengés...anyázás...kikapcsolás...csengetés...Jehova tanúja...a pokolba elküldés...kutya meghülyülés...ugatás...kutya fájdalmas vonítás...kussolás...pihenés..szomszéd fúrás...polcozás...én szentségelés..felkelés...nem alvás... ..és a tahó gedva szerint én munkára alkalmas állapotban vagyok!!!
tomajer 2008.10.30. 15:32:05 / # 59926
Az alkohol = szonda rendben van. Nem is értem, miért nem alkalmazzák, napi rendszerességgel. De ez az elszunyóálásos dolog kicsit....túl szubjektív. Nem bízom én ennyire az etikásokban. Tudod hányszor dőlök én hátra fáradtan, és hunyom be a szemem pár másodpercre. Néha még gondolkozom is ilyenkor:) Igen meglepne, ha arra kéne riadnom, hogy haza vagyok küldve soron kívüli szuszókára:-) Tehát, fáradtság = meghatározni az egy 24 órában autóban tölthető időt. Tudod...tachográf:-) Persze van ennek házi megoldása is ingyé. Pl. a számítógép tiltásba tesz 12 óra után. Ezt persze finomítani kell, mondjuk egy megszakítási lehetőséggel, mert izgis lenne, ugye megint, ha pont engem küldenének haza, hogy nem aludtam ki magam:-) Nna! Friss vagyok, most ébredtem:-)
csogu 2008.10.30. 15:20:37 / # 59925
A Kommentekben reagált a cikk írója: [i]Hopp! Kicsit mellőznöm kellett a blog-ot. Mindenre persze semmi értelme reagálni- a köpködésre egy idő után pláne nagyon fárasztó. Egyre azért mindenképp szeretnék: hogy mi volt ezzel a célom/mondanivalóm. [u]Az, hogy a taxis ne vezessen (és vigyen embereket!) részegen...[/i] Ez milyen alap kérés...és mégis...

csogu 2008.10.30. 15:05:56 / # 59924
Majd Tamással egyeztetek és lehet csinálunk ebből valami anyagot, mert ez tényleg egy olyan dolog, ami mellett egyénenként sem szabadna elmenni, nemhogy cégként. Mert az, hogy a cégesek nyújtanak némi biztonságot arra nézve, hogy korrekt szolgáltatást kaphat az utas, jó dolog, ha még sem, akkor megreklamálhatja...de hol reklamálhat annak a Taxi2000-esnek az utasa, akit részegen kb. 1 éve neki vitt az oszlopnak és a helyszínen hunyt el??? Az alapelvárás, aminek hiánya meg sem fordul a fejében egy utasnak, hogy: 1, A taxi, ami érte megy, nincs életveszélyes műszaki állapotban. 2, A gépész alkalmas a munkája elvégzésére (nem alszik el a kanyarban, nem ittas, nincs kábítószer hatása alatt). 3, Tud vezetni. Gondolom ez mindenkinek az alapnak számít...ezek után jöhet a többi... Na most ehhez képest ez sincs így minden esetben. Akkor milyen bizalom visszaszerzéséről beszélünk az utazóközönség részéről? Nagyon meleg ezt így kijelenteni, de szerintem egy szombati napon eme 3 kritériumnak a taxisok 2-3%-a nem felel meg. Ez meg (ha igazam van) olyan nagyságrendű szám (5 ezer céges ---> 3% = 150 kolléga), ami felett nem szabadna szemet hunyni. "Szerencsére" a kapott számadatot inkább a túlzottan fáradt kollégák száma teszi ki... De tessék, itt van 3 példa, amikor a nem megfelelő állapot idézte elő a súlyos balesetet: 1 példa...ő az egészségi állapota miatt volt alkalmatlan, és ez nem az első esete volt. Kérdezem én, biztos, hogy a túlszámlázás a legnagyobb bűn, amit egymásnak jelezniük kell a cégeknek? Az, hogy a kolléga beteg, és volt már ilyen esete, az nem számít? 2 példa... ő "csak" fáradt volt. 3 példa...és amikor a profik találkoznak. Ismerem a hibázó kollégát, tuti a fáradtság játszott be itt is. Hogy lehet ezt kiszűrni? Nem nehéz...szerintem, de lehet megint csak a szám jár: 1, Alkohol = szonda 2, Fáradtság = az olyan kollégát, akit alva találunk egy tutiban, droszton, 12 órai tiltással szankcionálhassuk. Ennyi idő elég lesz arra, hogy egy tisztességeset aludjon, mert vezetésre alkalmatlan állapotban van!!!
Nevem senki 2008.10.30. 14:25:55 / # 59923
avatar
Folytasd! Szépen kérlek, FOLYTASD! NE FOJTASD! Lécci, lécci:-)))
aga 2008.10.30. 13:41:25 / # 59922
avatar
Ezt jól mondtad! Egy taxisnak főleg nem szabadna innia. Nem értem, ha ez már többször előfordult nála, miért nem tesz valamit a taxi társaság!
Bao 2008.10.30. 13:01:53 / # 59921
avatar
Különben visszaküldöm.. :)
csogu 2008.10.30. 12:59:03 / # 59920
Hmmm...akár hallgathatok is:-))
Oldalszám: 27