Hozzászólások száma: 270
Oldalszám: 14
Témakörök > Droszt Híradó > Nemzeti Taxi (JOBBTAXI) A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Kempes 2011.01.14. 20:43:43 / # 55116
avatar
Azon, hogy szakmád nincs nem csodálkozom. Azon csodálkozom, hogy ezzel a helyesírással miként sikerült az általános.

smokie09 2011.01.14. 19:43:56 / # 55115
avatar
Jogsid van? :) (taxipusz)= ez a legnagyobb:DDD

Karaj 2011.01.14. 19:34:51 / # 55114
avatar
Na ehhez csak én is csak azt tudok! (Jól megvédte a szotyit)-DDDD

hiénakutya 2011.01.14. 19:34:48 / # 55308
Ezt már ócsárolni sem kell. :-D
exex 2011.01.14. 19:27:43 / # 55307
avatar
Gratulálok!
Laci 2011.01.14. 19:10:57 / # 55306
avatar
Gratulálok nektek ti nagy és ezek szerint öregek! 8 éve taxizom. A sors úgy hozta, hogy még mindig droid vagyok. Sajnos a helyzetem nem jobb, hanem egyre nehezebb. Nem tudok kitőrni. Bocsánatot kérek, hogy élek.... Nekem sincs szakmám papiron. Albérletben lakom. A szotyitaxinál dolgozom. (taxipusz) Mi a véres gecit kébzeltek magatokról, hogy leócsároljatok? Te ekdves utas! Ha nem most kezdtél el taxival utazni, akkor tudhatnád, hogy mindenhól vannak profik, jók és gyengébbek, de előfordulnak nagyon bénák is. Magam is elég béna voltam, hiszen nem születtem térképpel a kezemben. Tehát, nem kéne egy két ember miatt egy egész céget leminősíteni. Ha nem tetszett a taxis, akkor ennek a kulturált megoldása, hogy megkéred a céget, hogy Te nem szeretnél többet vele utazni. Nem kell megindokolnod. Ezzel nem hozod kelemetlen hejzetbe őt sem. Tehát maradnak azok a taxisok, akikkel meg voltál elégedve. Álltalánositassz? Esetleg Te is surciban tarkopaszon nyaknélkül mogorván végzed a munkád?
hiénakutya 2011.01.14. 16:27:11 / # 55305
A célom az volt, hogy az érintettek tudjanak erről a blogbejegyzésről. Amit egyébként nem én írtam, mielőtt még valaki megkérdezné...
mouchoir 2011.01.14. 15:55:29 / # 55301
avatar
Ledöbbentem, de biztos ez volt a cél! Sok sikert.
jomeo! 2011.01.14. 15:42:40 / # 55302
avatar
A nemzeti taxi videó 20. mp-ében jól látható egy fehér rendszámos Jobbik taxi. Hát én most nagyot csalódtam!

hiénakutya 2011.01.14. 14:41:55 / # 55300

törölt felh. 2011.01.11. 10:37:12 / # 55186
avatar
1996 óta két sikerszakma van, a munkaügyi "ellátó"-ban! Az orrom előtt zajlott: Miben segíthetek? Megszűnt a munkahelyem. Iskolai végzettsége? ??? 8 áttalányos. ?Hmmm? jogsija van? aha!?! Akkor beutáljuk, egy taxis képzésre... Ha nem lett volna jogsija, ma biztonsági őr. Vagy már az is. Egyet értek csumi-val. Vannak taxisok, meg személy szállítók. Mint ahogy az sem mindegy, hogy az én kemény fedeles bizonyítványomon személy és vagyonőr vagyon írva, másnál meg a személyvagonőr is túlzás!:)
utas20102011 2011.01.11. 04:11:21 / # 55185
avatar
Éjjeli őr..:) Érdekes, mert főállásom mellett rendezvényeket biztosítottam illetve el-el mentem egy helyre helyettesíteni, de elegem lett. A vagyonőr szakma a béka segge alatt van, Mindenki lehet őr, és nem akarok megbántani senkit de van aki alig tud menni, vagy már alig lát, de itt is a lényeg hogy olcsó munkaerő, és sajnos a megrendelőnek csak az ár számít. Sajnos ma mindenben az ár számít, nem a minőség....
törölt felh. 2011.01.11. 04:00:08 / # 55184
avatar
Sok igazságot leírtál.Rátapintottál a lényegre,hogy már rég le kellett volna tépni a matricákat és nem beengedni a szakmába ezt a sok tudatlan droidot.Aki tegnap még pék vagy éjjeli őr volt.És gyorstalpalon belökték fönökeik most taxisnak.Nem véletlen,hogy több 1000 teljesen ismeretlen arc van ma a taxisok között droidként.Most volt egy müsor a hir tv-n az angliai taxisokról.Ott egy indiai származásu taxis vázolta a dolgokat.3 évig kell tanfolyamra járni és egy kismotorral éjjel betanulni az utcákat,több mint 11 000 ezer utcát fejből tudnia kell,amikor vizsgára jelentkezhet black taxisnak.Ha átmegy csak akkor mehet be a belvárosba és a reptérre dolgozni"black taxival".Itt meg mi van?2napos, még magyarul beszélni sem tudó droid elzavarja a 20 éve taxizót a neki nem tetsző helyről,ha meg nem mész küldi a nehéz fiukat.
utas20102011 2011.01.11. 02:04:34 / # 55183
avatar
Tisztelt Taxis Hölgyek/Urak! 23 éves vagyok. Nem taxizom, hanem használom. Nem naponta, de átlag hetente. (E rövid bemutatkozást csak azért írom le hogy tisztább és érthetőbb legyen amit leírok.) Régóta (kb, egy éve) olvasgatom a fórumot szinte minden nap, azért teszem mert már rengeteg fajta taxissal találkoztam utazásaim során és egy érdekes világnak tartom a taxis társadalmat. Találkoztam olyannal akin látszott hogy szívvel-lélekkel csinálja, ez az élete és találkoztam kőbunkóval aki csak azt hitte vezetni köll oszt jó van. Nos az elején kezdem. Taxizásom kb 5 éve kezdődött úgy hogy orvosi kezelésről mindg taxival jöttem haza, mert bkv-ra nem tudtam és nem is akartam szállni, a mentőre órákat várni sosem volt kedvem. Az elején gyakorlatilag minden céget kipróbáltam. Aztán egy fél év után leragadtam a Taxi 2000-nél, mert jófejek és kedvesek voltak a sofőrök, és soha nem éreztem hogy lenyúltak volna. Mégnem egyszer lecseszett egy sofőr hogy rossz címre ment ki (mert ő elértette), és ezért megbüntetik. Azzal persze nem foglalkozott hogy én szakadó esőbe ácsorogtam 25 percet..... Akkor jött a taxi 4, ahonnan kb 6 hónap múlva "távoztam" mert a sofőr nem tudott A pontból a B-be vinni, kanyarogtunk össze-vissza. Az útvonalat ismertem szóval azt sem mondhatom, hogy nahát erre biztos így lehet csak eljutni. Aztán jött a Budapest Taxi. Ők nagyon bejöttek még nem egyszer csak igen kokis sofőr jött értem, aki alig állt akarom mondani ült a lábán. Aztán ahogy alakultak új cégek mindig kipróbáltam őket. Itt teszem hozzá, hogy nekem mint utasnak az a jó ha minél kedvezőbb a kilométerdíj, de azt gondolom hogy a plus taxi 150Ft-ja már nevetséges. (Őszinte vagyok szoktam velük menni rendszeresen, és eddig nem volt velük bajom.) A szívem csücske a Nemzeti Taxi, de őket itt a XI. kerületben nem nagyon lehet látni, és sokszor van hogy nem megyek nagy távot, így őket nem hívom mert kijön értem (ingyen), nem biztos hogy megéri neki idegurulni értem. Pláne hogy ők 140-el dolgoznak. A lényeg, hogy megy a taxis felek között az egymás ócsárolása, hogy ki hol melyik cégnél mennyiért rabszolgáskodik, ezzel is tönkretéve egymás megélhetését. Tudják sokat olvastam a régi legendás időkből amikor a taxis nagyon sokaz keresett, igaz akkor egy cég volt nagyon kevés kocsival. Most sok cég van, rengeteg kocsival. A fajlagos költésg nagy, mert lehetne 15-el menni, ha nem lenne tagdíj, s az egyéb apró pár ezres költségek amik a hó végén kitesznek sok tízezret, és ezt ebből kitermelni hát bizony nagyon nehéz lehet. Itt csak egy végles megoldás lehetséges kedves hölgyek és urak: azt kellene hogy szépen mindenki ledobja a matricát, fognák és mindenki a saját maga ura lenne, de azt csak úgy menne hogy egységes tarifa 300 alap + 250 Km nappal 300 alap + 300 km éjjel. Ehhez viszont az kellene hogy mindenki csak ezt alkalmazza, és az órák is legyenek hitelesek, mert én manapság úgy vagyok hogy mezítlábas taxiba nem szállnék be semmi pénzért. Akartak már engem a keletiből Kelenföldre 10 000 Ft-ért elhozni, csak mert angol nyelven beszéltem, aztán szépen eljöttem Plussal 1800 ft-ért jattal együtt 2200 Ft-ért. "Hiénakutya" írásait olvasva viszont azért megváltozott a képem a hiénákról, szerintem egy értelmes ember képe rajzolódik ki az írásaiból. Kedvem támadt utazni vele, de csak előre kialkudott árban...:):) A taxis támadásról pedig annyit, hogy elsőnek is mielőbbi jobbulást kívánok a taxisnak, másodsorban pedig hiénakutyának adok igazat, hogy pár ezer forintért még akkor is ha sokat számít az, nem biztos hogy hősködni kell. Ez a magyar igazság és jogrend szégyen hogy ezt megmeri egy gyökér is tenni, mert a büntetésnek semmi elrettentő ereje nincs. Végezetül egy jótanács: egyenlőre ne utáljátok egymást csak azért mert ki hol és mennyiért dolgozik, hanem minél előbb szűrjétek ki azokat akik nem valók ebbe a szakmába. Ha a szolgáltatás színvonala emelkedik ( nem a kocsi márkája a legfontosabb), akkor árat is újra vissza lehet emelni. Isten malmai lassan de biztosan őrölnek. Mindenkinek jó utat és jó munkát kívánok!

nuova 2011.01.10. 20:09:13 / # 55182
avatar
AHA TUTTAM ÍGY LEGYEN MEG AZ ÖTÖSÖM HAHAHAHA
hiénakutya 2011.01.10. 19:38:46 / # 55181
De nem, nem, nem, és nem! Megesküdjek? :-) Nem szállok ringbe a vérző ember láttán, mert azzal már senkin sem segítek, maximum tetézem a bajt. Megpróbálom felrúgni a szutykot, esetleg követem és telefonon közlöm a pozícióját a rendőrökkel. Nem vagyok Bruce Lee, Bruce Willis (bár rá állítólag hasonlítok), meg semmilyen egyéb Bruce sem vagyok. És ez pont azért van, mert kurva higgadt vagyok. És ez pont azok miatt, vagy azokért van, akik szeretnek és hazavárnak.
hiénakutya 2011.01.10. 19:29:48 / # 55180
Jó, majd szólok, bár azt hiába tologatjuk, mert automata váltós. :-D Tologasd nyugodtan a pluszost, én nem fogom. Nem teszek neki keresztbe, nem kívánom a pusztulását, nem szurkolok, hogy sehova ne vegyék föl, mert nem tudom, miért van ott, ahol. De rám ne számítson! És lehet, hogy egy City Liner-est betolok, de jött már hozzám nyugatis hiéna, hogy, "figyelj, mondd már meg az utasnak, hogy nyolcezer az korrekt!", oszt annak meg megmondtam, hogy nem tudok külföldiül. Nincsenek általános szabályok. Konkrét esetek, és konkrét személyek vannak, meg ezekhez passzoló eljárások. Pénzbehajtást meg senkinek sem vállalok.
nuova 2011.01.10. 18:34:11 / # 55179
avatar
Kedves Gyuri, pont ilyennek képzeltelek. És tudom, hogy a négyezer forintos faszság miatt nem, de a vérző ember miatt újra "ringbe" szálltál volna. Te ilyen vagy, és ilyen is maradsz. Nagypofájú, hirtelen indulatű és szeretetre méltó, segítőkész ember. Aki szívesen segít a bajbajutottakon. Talán az évek múlásával picit higgadtabb leszel. De soha nem mások iránt közömbös. Meg tudom érteni azt, aki téged szeret és választ(ana).
Csumi 2011.01.10. 18:28:50 / # 55178
avatar
Egy szóval sem mondtam, hogy gyáva szar lennél!! Más a véleményed, mint az enyém, és kész. Én továbbra is tartom magam ahhoz amit leírtam. Jaaa...és a "kötelesség"-et természetesen nem úgy értettem, hogy írott szabályok köteleznének rá. Ha érzed érzed, ha nem,... nem. Hogy mit mond az általad idézett dolgokról a törvény, Én is tisztában vagyok vele. De mint írtam, nem feltétlenül e keletis dologról írtam. (Pld Én biztos kiszálltam volna megtolni az autódat, ha nem indul, és nem a segélyest ajánlom... Csak azért, mert nem értek egyet a munka stílusoddal... / nem tudom a Tiéd milyen, így ezt most ne vedd célzásnak, nem az!/ ) Továbbra is tartom magam ahhoz, amit írtam: "Csumi válasz | 2011.01.09. 21:06:52 (152) Szia! Sok mindenben egyet szoktam érteni Veled, most azonban nagyon nem! Amikor gáz van, tök mindegy, hogy mezitlábas, hiéna, vagy céges taxisról van szó! Én úgy gondolom, hogy akár egyetértek az üzlet politikájával, akár nem, lehetőségeimhez képest köteles vagyok mindent megtenni azért, hogy segítsek Neki. ...és most nem csak erről a késelésről beszélek! (tudom, nem voltál ott, de mint írod, ha ott vagy sem érdekel, mert mi közöd hozzá)Véleményem szerint a "hiénák" legalább annyit ártanak a szakmának, mint a "szotyik", mégsem gondolkoznék, hogy akármelyiknek is segítsek-e.. Meg sem fordulna a fejemben, hogy "nekem mi dolgom ezzel".. Segítettem már City Liner-es hiénának, mert segítségre szorult, és ugyan ezt megtettem Plus-ossal is, pedig egyik sem a szívem csücske. De TAXIS. Ma Neked, holnap Nekem...." Még annyit: Nem minősítettelek, és nem is foglak, amíg nem ismerlek! Bocs! Nem válaszoltam a kérdésedre: "Ha nekem, mint taxisnak kötelességem segíteni a másik taxison, mi a teendőm akkor, ha azt látom, hogy két taxis veri egymást?" Szerintem két TAXIST nem látsz aki veri egymást! Max két "személyszállítót"... Gondolom érzed a különbséget...
törölt felh. 2011.01.10. 15:49:09 / # 55177
avatar
Első felindultságod után, nyugodj le, gondold át és légy objektív. Szerintem elég nagy nyílvánosságot kapott. De kérdezném Tőled: Te minden olyan támadásról tudsz, amiről Mi éjszakások? Ami nem jelent meg a médiában? Pedig ott is folyt vér! A megtámadotté. Aztán van olyan, mikor a támadóé, de neki ez a dóga!:D
Oldalszám: 14