Hozzászólások száma: 274
Oldalszám: 14
Témakörök > Droszt Híradó > Közterület-figyelő kamera -kontra- Taxi = 30.000Ft A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
alelölülő 2012.03.06. 10:32:52 / # 38822
Taxileintés a világ minden országában működik, kivéve itt, hitványfosországban. Kaptam ma egy e-mailt, ebből idézek: "Roppant egyszerű: az idei költségvetésben 18 milliárdos bevételt terveznek csak a közlekedési bírságokból. Elfelejthetjük az irgalmat, a jópofa vagy a rendes rendőrt, aki elenged minket még most utoljára. Mert rá vannak kényszerítve a büntetésre. Mert az előirányzott bevételi tervet teljesíteni kell." Bevételi terv, bírságipar.
ati8 2012.03.06. 08:19:29 / # 38821
avatar
Na, hála kormányunknak, megkaptam én is a sárgát. Leintés, megállás 10 másodpercre, míg beülnek= 30000.Szabad vállalkozás? Kb.30 éve taxizom, de most elakadtam. Valaki legyen szíves elárulni a titkot. Hogy az ...... vegyem fel az utast megállás nélkül? Nem fizetünk még eleget minden szarért?

alelölülő 2012.02.21. 11:08:34 / # 38820
Lehet, hogy csak meg akar kímélni a felesleges pénzkidobástól, tehát nekünk. Nem járható út ez a rendszámletakarós dolog.
mármegint 2012.02.21. 10:57:44 / # 38819
avatar
Lehet hogy vazsmegyeji.:)
MCCCXCII 2012.02.21. 08:09:31 / # 38818
Most the kihnek szuhkolsz, az ohoszlánnak? :((
bollinger 2012.02.20. 12:01:29 / # 38817
avatar
Mindenképp!!! És az ombudsmant is ostromoljuk!!!!!
piszkos fred 2012.02.20. 11:53:19 / # 38816
avatar
révay utca 7-9!!ott is büntetnek már!!!érdemes felebezni?

Kiváncsi 2012.02.18. 19:57:27 / # 38815
avatar
„A hatósági jelzést (rendszámtáblát) a járművön a felszerelésére kijelölt helyen, jól olvasható állapotban kell tartani, azt megváltoztatni, letakarni vagy az üzemben tartó által jogosulatlanul eltávolítani tilos"
MCCCXCII 2012.02.18. 15:55:32 / # 38814
Mi a helyzet, mi a helyzet. Pontosan az, amit a forgalmazó is leír. „FIGYELEM! Fontosnak tartjuk tájékoztatni Önt, hogy a közúti járműforgalomban a SECUREPLATE rendszám roló használata illegális, és szabálysértési / büntetőeljárást vonhat maga után. ” Tehát közúti járműforgalomban, azaz, amikor halad a jármű, mert az a forgalomban való részvétel. Ha állsz a kocsival, akkor nem veszel részt a forgalomban, mert állítólag parkolsz. Azt semmi szabály nem tiltja, hogy egy járműről nem veheted le a rendszámot. Még azt is megteheted, hogy ha leparkolsz, akkor leszedsz egy vagy két kereket a kocsiról. Vagy akár a kormánykereket is kiszerelheted, stb. Ezeket semmi nem tiltja. Mellesleg az úgynevezett „ponyva” garázzsal mi a helyzet? Ott ablakot kell vágni a ponyván, hogy látható legyen a rendszám? Teljesen letakarhatod a kocsit. Legfeljebb meglepődsz, ha a ponyva levételénél nem a saját kocsidat találod alatta. Lásd a Dögkeselyű filmet. „ A gépjárművek egyedi azonosító jelének (ilyen a rendszám) közterületen történő eltakarása nem megengedett. Ön ezen szabály kifejezett ismeretében veszi át tőlünk a terméket, a legális felhasználásért a felelősség kizárólag Önt terheli. ” Ezt pedig azért írták, hogy a forgalmazó magát teljesen levédje. Már csak az a kérdésem, hogy a szerkezet mennyire szennyeződés álló. Mert egy latyakos téli üzemmódban ha nem működik, csak száraz pormentes környezetben, akkor feleslegesen kidobott pénz. De, ha van saját mosóberendezése, mint a szélvédőnek, akkor jól használható.
MCCCXCII 2012.02.18. 15:31:33 / # 38813
Most nem kekeckedni akarok, de kitől kérjek jogi tanácsokat? Egy emberi elme teremtette szerkezet, bármikor felmondhatja a szolgálatot, tábláktól szabályoktól függetlenül. Na most, ha minden oldalról le akarod magad védeni, akkor rendelsz egy autómentést. Ha lehet, akkor a 112-ön vagy a 107-en keresztül. Így a büntetés befizetésének fellebbezése folyamán rögtön csatolhatod a szállítási bizonylat másolatát, hogy te nem szabálytalankodtál, hanem a kocsi hibásodott meg, hiszen szállítani kellett. Az ember gyarló gyermeke, meg nem indul el defektes kerékkel, mert erősen megnövekszik a kocsi fogyasztása, meg a gumi sem bírja csak pár száz méterig, azután meg úgy néz ki, hogy a legjobb jóindulat mellett sem lehet köpenynek nevezni. :)))
nazoli 2012.02.17. 09:49:56 / # 38812
avatar
Ez nem rossz. De a forgalmazó maga írja, hogy " FIGYELEM! Fontosnak tartjuk tájékoztatni Önt, hogy a közúti járműforgalomban a SECUREPLATE rendszám roló használata illegális, és szabálysértési / büntetőeljárást vonhat maga után. A gépjárművek egyedi azonosító jelének (ilyen a rendszám) közterületen történő eltakarása nem megengedett. Ön ezen szabály kifejezett ismeretében veszi át tőlünk a terméket, a legális felhasználásért a felelősség kizárólag Önt terheli." Most akkor mi a helyzet?
kertestaxi 2012.02.17. 09:43:52 / # 38811
avatar
Szerintem olyan szabály is van, hogy nem vehetsz részt a forgalomban olyan járművel aminek súlyos műszaki hibája van. Tehát az abroncsot legyalogolni is súlyos szabálysértés. Ha ilyen szituációba keveredsz akkor legokosabb, ha jogi tanácsot kérsz.
MCCCXCII 2012.02.17. 09:17:21 / # 38810
Ez az. Erről beszéltem. Arra nincs semmilyen előírás, hogy mivel, hogyan és milyen módszerrel rögzítsük a rendszámot. Egy dolog van meghatározva, hogy menetközben, azaz forgalomban jól látható legyen, és olyan módszert nem lehet alkalmazni, ami az olvashatóságot zavarja. Az álló jármű, az pedig éppen nem vesz részt a forgalomban, tehát, ha a rendszám nem olvasható, vagy nem látható, vagy akár nincs is rajta, akkor nem lehet szabálysértés. Valaki azt mondta nekem, hogy a törvényeknek azért ez a „§” a jele, mert egyenes úton nem lehet az igazsághoz jutni, csak sok kacskaringóval. Most felmerült bennem egy kérdés. Mi van olyankor, amikor defektet kap az ember, és ne adj Isten tilos helyen kell kereket cserélni, és ráadásul a kamera is lát. Mert ugye a defekt az nem ismeri a KRESZ-t. Na akkor most mit tegyek? Vállaljam be a büntetést, vagy „gyalogoljam” le a gumit, mert az esetleg olcsóbb. :))
Bao 2012.02.17. 08:47:00 / # 38809
avatar
[url=https://sites.google.com/site/rendszamrolo/]Nem olcsó, de megérheti... [/url]
Bao 2012.02.17. 08:46:08 / # 38808
avatar
Érted mire gondoltam, a múltkor egy kolléga felvett éjjel egy Erzsébet királyné - Öv sarkot, aztán a fuvar után azt mondta így érezhette magát a fehér ember a dzsungelban régen. :) Nekem már nem volt pálya a katonaság.
MCCCXCII 2012.02.17. 08:38:51 / # 38807
Ja és még valami. Ha jól tudom, akkor egy álló járművön nem fontos az azonosításra szolgáló hatósági jelzést okvetlenül rajta tartani. Ha hosszabb ideig (több nap, azt hiszem 30 nap, de ebben valaki erősítsen meg) áll a jármű a közterületen, akkor közterület foglalási engedélyt kell kérni. Na, most ebből következik, hogy amikor megállsz egy ilyen frekventált helyen, akkor láthatatlanná kell tenni a rendszámot, mint a 007-es ügynök kocsiján. De itt hívom fel a figyelmét az olyan gépkocsival rendelkezőknek amelyiken az Eus rendszám van, hogy a szélvédőn lévő matricára vegyenek egy mű madárürüléket, ami pont eltakarja az azonosítót. Szegény tollas jószág nem tudhatja, hogy rossz helyre piszkított. Hogy miért írom ezt le? Azért mert e túlbuzgóság ellen én is fel vagyok háborodva. Éppen ezért egy bennfentes ismerősömtől megérdeklődtem, hogy mit tehetnek velem, ha ilyen helyen várakozom pár percet, és nincs rajtam rendszám, vagy uram bocsá nem látható a kamera látószögéből. Utánanézett, és azt mondta, hogy álló járművön nem kötelező a rendszám, és még a helyszínen lévő rendőr sem büntethet érte. Ha kekeckedik, akkor azt kell neki mondani, hogy most megyek be területfoglalási engedélyt kérni. Egy a lényeg, ha mozog a jármű, akkor látható rendszám kell rá. Ha megállsz, akkor nem kötelező. Értesüléseim szerint kapható olyan ketyere, ami a rendszám rögzítésére szolgál, és alkalomadtán jótékonyan eltakarja.:)))

MCCCXCII 2012.02.17. 08:19:17 / # 38806
Voltál te katona? Na, ez megint majdnem olyan. Ott is válogatott egy társaság volt. Két évet és 10 órát kellett állítólag önkéntesen eltöltenem. Én azért csak bemennék. Nem tudsz elrettenteni. :))
MCCCXCII 2012.02.17. 08:14:52 / # 38805
Nem mondod! Már ezek is hazudnak? Akkor miért írják, hogy le is lehet ülni? :))
Rocktaxi 2012.02.17. 03:49:11 / # 38804
Talán a TGFSz is léphetett volna valamit. Mert megint a Metál lépett először! ???????????????

csogu 2012.02.17. 00:40:50 / # 38801
Akkor a feladat adott! Kikellene nekünk is valami ilyet találni, és addig csinálni, amíg a bíróság megálljt parancsol :-))

Oldalszám: 14