Hozzászólások száma: 274
Oldalszám: 14
Témakörök > Droszt Híradó > Közterület-figyelő kamera -kontra- Taxi = 30.000Ft A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
nazoli 2012.03.09. 18:09:24 / # 38830
avatar
Igaz, hogy nem az alkotmánybíróságon, de ez már folyamatban van. Csak az a baj, hogy az ügyvéd pénzbe kerül. És nincs az az érdekvédő, aki ezt saját zsebből állja.

hiénakutya 2012.03.09. 18:00:49 / # 38844
Mondjuk ez nem kamerás történet, de elfér itt. Most hívott az egyik falkatárs, hogy ma állítólag azzal játszadoztak a rendőrök, hogy annak, akinek sikerült behajtania a Baross térre, a Keleti elé, majd tovább a Thököly útra, azt megjutalmazták egy harmincezres csekkel. Ebben csak annyi az újdonság, hogy ezúttal a taxisokat is díjazták. Magyarország, én így szeretlek! Esküszöm, néha azt érzem, hogy szándékosan provokálnak, hogy álljak már keresztbe valamelyik hídon, úgy 3-4 napra. Hát, rajtam nem fog múlni.

mármegint 2012.03.09. 09:53:43 / # 38843
avatar
Tegnap vittem egy bírónőt. Azt tanácsolta, hogy esetleg valamelyik érdekképviselet egy ügyvéddel karöltve készítsen egy beadványt az alkotmánybíróságra.(azt már kitárgyaltuk, hogy mivel a kreszben nincs olyan, hogy megállhatsz pl. a kereszteződéstől számított 5 méteren belül,a hatóság nem tudja értelmezni az indokainkat)Lehetne azzal kezdeni, hogy a kamera felvételeiből nem állapítható meg miért is álltunk meg, vagy kiegészítésként,(mint pl. a buszsáv esetében)belefoglalhatnák hogy munkavégzés céljából, vagy ki-beszállás idejére a taxik megállhatnak. -Egy próbát megérne szerintem, mert a gatyánk rámegy erre a sok büntetésre.

MCCCXCII 2012.03.09. 07:10:22 / # 38841
A beszállás kicsit komplikáltabb, de a kiszállást már most is meg lehet oldani. A cél pont közelében lassítsz, legalább annyira, hogy a menetszél ne nyomja vissza a kinyíló ajtót. Majd felszólítod az utast, hogy ugorjon. Ezt nyomatékosság kedvéért egy felszerelt zöld villogó lámpával még jelezheted is az utas részére egy erre utaló felirattal kiegészítve. A kissé bátortalanabb utasokat némi fizikai behatás révén még segítheted is. Hiszen elsődleges az utasok kiszolgálása. Persze van egy nagyon fontos dolog. Mégpedig az, hogy a fuvardíjat előre el kell kérni a kedvestől, mert távozása után elég nehéz lesz kérni a fuvardíj kiegyenlítését. Vagy van egy másik megoldás, hogy olyan helyre viszed, ahol szabályosan meg tudsz állni. Viszont ha így teszel akkor, ha jól tudom, 3-8 évig terjedő pihenőre utalhatnak a bíróságon a személyi szabadság korlátozása miatt. Tehát megint ott vagyunk, a hogy a hülye törvények miatt nem tudsz rendes állampolgár lenni, csak renitens. Erre vagy rákényszerítve. Persze, van még egy utolsó lehetőség, hogy képviselőnek választatod magad, s akkor semmi gondod nincs, hiszen véd a mentelmi jog. Viszont, akkor nem hinném, hogy tovább taxiznál. SZÉP VAGY MAGYARORSZÁG! EZÉRT SZERETLEK! Ez nem politika. Ez egy életérzés. :(
törölt felh. 2012.03.08. 11:27:26 / # 38840
avatar
Szerintem nem az a lényeg, hogy áll vagy megy. Az a lényeg, hogy a kerékpáros a járdán a gyalogos pedig a kerékpárúton megy. Mindíg elsiklotok a lényeg mellett.
ati8 2012.03.08. 07:34:53 / # 38839
avatar
Utolsó infóm szerint" Világító szabad jelzővel fuvarkényszerben vagy. Tehát, ha ég a csillár, és az utas jelzi utazási szándékát, köteles vagy megállni". Ha megállok lekaszálnak, ha nem, akkor feljelentenek. Mehet mindenki a .......ba.

piszkos fred 2012.03.08. 03:03:56 / # 38838
avatar
ők semennyit mert a képeken látszik,hogy ők haladnak.Amennyiben megállnának pihenni, 30 000 nekik is :)
mármegint 2012.03.07. 16:35:52 / # 38837
avatar
Kíváncsi lennék, hogy a képen látható bringás aki a járdán teker, mennyi büntetést kapott, vagy a gyalogos, aki a kerékpárúton sétál.

mármegint 2012.03.07. 16:32:35 / # 38836
avatar
A legutolsó (februárban kapott) közig bírságon egy új dolgot fedeztem fel. Eddig a lehetőségek a fellebbezéssel ki is merültek. Viszont most bővült egy új elemmel. Idézem:"A határozat kézhezvételét követő 8 napon belül bizonyítási indítványt terjeszthet elő, mely nem minősül fellebbezésnek. Ha ezt a jogát nem gyakorolja, a határozat kézbesítéséhez fűződő jogkövetkezmények a határidő lejártát követő naptól állnak be,így a határozat ezen a napon tekintendő közöltnek." -Na ezt kéne értelmezni valahogy. Én azt írtam most nekik, hogy mivel számtalan olyan eset van amikor muszáj megállni,(utas ki-beszállás, forgalmi okok, műszaki probléma, stb.)ezeket a kamera felvételeiből nem lehet megállapítani.-Vagy pl.honnan tudja, hogy esetleg az utas nem kényszerített fegyverrel, hogy azonnal álljak félre.:D -Kíváncsian várom a fejleményeket.

piszkos fred 2012.03.07. 16:21:33 / # 38835
avatar
köszönöm a tanácsokat!!!már látom is a végeredményt,fejet kell hajtani és befizetni!!!köszi mindenkinek

Taxa11 2012.03.07. 13:23:09 / # 38834
avatar
Sajnos a fellebbezésnek nem sok értelme van. Én 2010 végén hasonló módon jártam. A Révay utca és Révay köz sarkán a kereszteződéstől számított 5 méteren belül. A kamera 4 db. felvételt készített, mindezt 1,5 percen belüli tartományban. A fényképen látható volt amint a nyitott csomagtartóból veszem ki a csomagokat. Természetesen felebeztem / 5 ezer Ft /. Csak időt nyertem a befizetéssel, mivel természetesen az általam leírt indoklást élből elutasították és figyelmeztettek a közlekedési szabályok betartására. Mindez az eljárás közel fél évig húzódott.
törölt felh. 2012.03.07. 11:47:12 / # 38833
avatar
Én mindenképpen kérném a fényképeket megtekintésre. Ha kicsit is rossz a kép minösége már vitatható, hogy álltál vagy sem. Ha csak egy képük van szintén vitatható. És az igazi szakértök még sorolhatnák a lehetözégeket.
mármegint 2012.03.07. 10:39:54 / # 38832
avatar
Lehet hogy egy olyan megoldáson kéne gondolkodni, hogy milyen módon tudnának az utasok menet közben be, illetve kiszállni.

tomajer 2012.03.07. 06:54:08 / # 38829
Nem tudom. Menj be vele a BTI-be, és kérdezd meg mi szokott a menet lenni. Ők egy párat már végigcsináltak.
mármegint 2012.03.07. 03:16:50 / # 38828
avatar
)
mármegint 2012.03.07. 03:16:33 / # 38827
avatar
Sajnos csak időt tudsz nyerni vele, mert úgyis elutasítják. ( Rohadt férgek
piszkos fred 2012.03.07. 02:06:14 / # 38826
avatar
bocs,hogy ilyen hülyeséget kérdezek de van értelme a felebezésnek?a révay dobó sarkán álltam meg amíg fizettek 30 000!!(no nem annyit fizetett az utas)

666666 2012.03.06. 12:46:39 / # 38825
Igazad van Tamás.Fellebbezni kell feltétlen és nem előre fizetni a fellebbezés kőltségét. Én is ezt tettem és láss csodát elengedték a 30 000 ft-ot és nem kérték az 5000ft-ot sem. A lényeg a bírósági tárgyaláshoz való ragaszkodás,mert ehhez jogotok van.Bíró itéljen el a 10-60 másodperces megállásért.Nem fog elitélni,mert az életszerűség nem jöhet másképp létre egy utasfelvételre vagí kiszállásra,csak ha megállsz.Nincs az a bíró aki azt mondaná,hogy az utas mozgó taxiba ugorjon be vagy ki. Tehát a fellebbezésben ragaszkodni a bírósági tárgyaláshoz,mert ezt a zsaruk kifejezetten nem szeretik. 666666
mármegint 2012.03.06. 11:57:39 / # 38824
avatar
A fellebezés alap. Úgyis elutasítják. Az illeték "lefelejtésével lehet még egy kis időt nyerni.(másodfokon egyébként a törvényességi kifogás illetéke 30000Ft.) Amit nem értek(bár több ilyen is van), hogy miért vonhatják ki az autót a forgalomból nem fizetés esetén, mikor az munkaeszköz. Tegyük fel tényleg nem tud valaki fizetni(manapság előfordul az ilyesmi),kivonják az autót a forgalomból. Utána mi a fenéből fizet, ha nem tud dolgozni?
tomajer 2012.03.06. 10:36:41 / # 38823
Fellebbezni fellebbezni fellebbezni!!! Végeredményben ki kéne kényszeríteni a témában egy nyilvános tárgyalást, és nevetségessé tenni az egészet.
Oldalszám: 14