Hozzászólások száma: 317
Ugrás a hírhez Oldalszám: 16
Témakörök > Hírek fórumai > Nagy bajban vannak a budapesti taxisok - lesz, aki feladja A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Fotó 2020.09.06. 11:52:12 / # 351755

Sajnos még mindig nem tudtuk meg hogy lesznek könnyítések Pl KATA vagy más mivel a határokat lezárták így 0 turista üzletember jön szeretett hazánkba és bizony sokakat érint méghozzá nagyon szarul ! Azért kérdeztem a Orbán fun-kat gondoltam biztos ők tudják jól értesültek, de látom hogy csak támadás lett a kérdés vége  ahogyan eddig is megszokhattuk . Minden érdekeltnek jó éhenhalást és szép napot ha még lesz .....azért azon egy kicsit mosolyogtam, libernyákozó is éhen fog dögleni csak még nem tudja szerencsétlen !

Kérdések 2020.09.05. 13:52:31 / # 351748
Lehet hogy  Mozaik utcában történt műszaki vizsgán vizsgázott BOLT taxinak látszó eset meg van filmen is ?
Lehet hogy az utcán az ellenőrök be vannak fenyegetve vagy csak egyszerűen le vannak fizetve  és azért nem büntetik a BOLT szabad jelző használatát ami teljesen szabály és törvény ellenes?
Lehet hogy ez a rendelet szövege :A személytaxit fel kell szerelni a kizárólag a „taxi” szót tartalmazó, borostyánsárga alapszínű, szemből és hátulról legalább 410x171 mm felülettel látszó, oldalról legalább 5 mm széles, LED fényforrással megvilágítható berendezéssel (a továbbiakban: szabadjelző), amelyen a „taxi” feliraton kívül más felirat, egyéb jel vagy jelzés nem helyezhető el. Lehet hogy nem csak a fejemhez csaptam és megkérdeztem ezt az anomáliát akkor most hogy is van ez ?
Kérdések 2020.09.05. 13:41:08 / # 351747

Lehet hogy politika mentesen valaki benne van a buliban BOLT-éknál én úgy hallottam hogy igen benne van az aki azt mondta hogy paraszt gyerek vagyok mikor repkedett és megbukott mint Rottenbiller ?

Lehet hogy ezt a taxistáknak kellene kiabálni és nem nekem én csak láttam  műszaki vizsgán és  gyomrom felfordult utálom nem egyenes dolgokat és ha szopatják a becsületeseket ?

Lehet hogy ez is olyan mint az ország csak kicsiben mindent lehet egyeseknek és kettős mérce van itt is jó reggelt kívánok ?

donkihóte 2020.09.05. 10:09:29 / Módosítva / # 351746
Tökéletesen igazad van. Rettenetesen felháborító ez a kivételezés. Ha igazak a pletykák és hihetek a szememnek, (most bevédem magam ) lehet, hogy Taxify szabadjelzővel ( talán még ajtómatricák nélkül is ) minősítik őket az asztalosban, a szemük előtt cserélgetik? Ezek szerint a műszaki vizsgán is? Míg tőlem, vagy sokezer másik taxistól simán visszavonják a droszthasználati engedélyt, ha cégváltáskor nem minősített újra jópénzért, és az utcán megfogják. Lehet, hogy valakinek a bolt közelében igen messzire elér a keze, ez tény?
Kérdések 2020.09.05. 08:48:22 / # 351745

Lehet hogy megkérdezem politika mentesen ,: napokban vizsgáztattam a Mozaik utcai állomáson előttem egy taxi szabad jelzővel sárga taxi állt a soron mikor kinyittatták a csomagtartóját kivet belőle egy BOLT szabad jelzőt majd az üres csomagtartót lefényképezték utána vissza rakta a BOLT szabad jelzőnek látszó történetet amikor ezt megkérdeztem taxi ismerősöktől elmondták ugyan ez van taxivizsgáztatáson . A BOLT szabad jelzővel nem vizsgáztatható le a taxi gépjármű de közúti forgalomban munkavégzés alatt azt használják , kérdésem ez teljesen legális és jól van ez így a többi taxi taxi feliratú szabad jelzővel dolgozik és vannak kivételek mert valaki valakik állnak mögöttük de tényleg politika mentesen ?

Lehet hogy a tavalyi év feljelentési hullámaiból ez kimaradt főleg a kedves City és Főtaksi  feljelentő brigádnál , vagy esetleg volt ok okozat ezen a téren is ?

tomajer 2020.09.05. 08:08:00 / # 351743

Viszont lehet, hogy tényleg vissza kéne venni a politikából!
Van bajunk elég ....

Egér 2020.09.04. 09:33:52 / # 351740

.. sok az o.v...pribék már  itt is !   de miért ?

Kérdések 2020.09.04. 08:28:28 / # 351739
Lehet hogy megint nem kell fizetni KATA -t?
Lehet hogy itt sokan tönkre fognak menni akik még nem és ez fáj egyeseknek akik nyalogatták idáig a hátsót és most jön a pofára eséses megvilágosulás?
Kérdések 2020.09.04. 08:25:48 / # 351738

Lehet hogy a tömeges nép hülyítés elérte a célját kérdésre rögtön libernyákoznak egyesek illetve a sötétek mert a politikát egyből bele kell vinni úgy a legegyszerűbb ?

Lehet hogy itt senki nem libernyák ha már nézet oldalt nézünk , vannak olyanok is akik kiábrándultak mindenből O1G ből is ?

Lehet hogy migránsozni vagy Sorozozni kellene vagy az már lejárt lemez lett ?

Lehet hogy a határon ürge lyukból jött a kérdező és egy migráns akit Soros bérelt fel igaz nem biztos hogy ő Soros ösztöndíjjal rendelkezett mint oly sokan ?

Lehet hogy a Kínai kommunista párt is üdvözletét küldi?

donkihóte 2020.09.04. 05:34:40 / # 351737
A fene azt a nagy liberális látásmódodat.  Egy többségünket érintő kérdést mi a fenének kell ilyen provokatív módon feltenni? Minek egy ilyen cinikus megszólítás? Miért nem ebbe kötsz bele, ha már van külön "csak itt" topik is? Nem az a baj, hogy ő nem Orbán fan, hanem az, hogy egy fontos kérdést nem tud normálisan feltenni anélkül, hogy ne vigyen bele politikát, gyűlöletet és megvetést.
tomajer 2020.09.03. 20:17:24 / # 351736
Csak megkérdezte, nektek mi a véleményetek.
Azt mondtad, a kérdés jogos.
Akkor mi a baj?
Vannak Fidesz szavazók, és a többiek.
A Fidesz szavazók, ilyenkor bajban vannak.  De ez nem kell, hogy azt jelentse, hogy nekimennek a nemfidesszavazóknak.

Szerintem különben már az is nagy dolog, hogy x hónapig nem kellett fizetnünk.

Fotó 2020.09.03. 19:09:12 / # 351734
Nem kell figyelembe venni egy seggnyaló birkát  aki a hősök terén sorba állna ha Vitya letolná a gatyeszt csaholva lógó nyelvvel szárazra nyalná  ,félre beszél és nem a kérdésre válaszol ,ha már böfög valamit hagyjuk a pécs -várába . Olyan hülye ha tudná hogy a föld forog kapaszkodna ...... a többi taxistát sajnálom, de az ilyen megérdemli lefőtt a kávé azt mehet amerre lát ha tud ..... Többiek vigyázzanak magukra szép vírus menetes napot
Kérdések 2020.09.03. 17:18:50 / # 351733
Lehet hogy azért egy kis több kultúrát kellene bele vinni a válaszba ha már válaszolunk és kevesebb libernyákolást mert nem láttam hogy az ukrán menekültről írt volna a hozzászóló ? Lehet hogy egyes üljön le ?
donkihóte 2020.09.03. 16:57:38 / # 351732
A kérdés jogos, csak ez a cinikus megjegyzésed nem hiányzik a kutyának sem! A mi pénzünkből fenntartott felsőfokú intézményben az ingyenélő kmk libernyák növendékek hisztijéről is remélem megvan a véleményed.
Fotó 2020.09.03. 09:50:38 / # 351731

Üdv Taxisok , Főleg az Orbán fanoktól kérdezném KATA szeptembertől megint nem fizetőssé válik ahogyan ez normális országban illő lenne , mert hogy munka nem sok lesz az tuti, még ha V négyek utazhatnak is hozzánk . Erről mi a vélemény ?  Vagy teljesen ki akarják zsigerelni a személyszállítókat valakik ?  Jó egészséget vigyázzatok magatokra !

anyahajókabinajtóhajtogató 2020.09.01. 13:58:06 / # 351728
Ezt már levezettem Tomajernek, hogy azért nem igaz, mert a reptér esetén 1400 forint, vidék esetén 15% a jutalék. Ha a 120 címedben van 3 reptér, meg két hosszabb vidék, már többet fizetsz, mint 105 ezer forint. Ha meg 120-nál kevesebb címet veszel fel, az eddig 80 ezerbe került, most meg -mint írtam- 100 ezerbe a kollégának. 
Biztos van egy elméleti eset, amikor valóban csökken a tagdíj 300 forinttal, de szerintem nem létezik olyan kolléga, aki jól járt volna ezzel. 
osztap 2020.09.01. 07:39:59 / # 351727
Ha jól számolom 121db. cím alatt csökkent a tagdíj, de felette nőtt a járvány elötti szinthez képest. Viszont a 105ezerhez  képest 125e. lett a felső határ. Kb.150 cím. Tavasszal ugyan ez csak 105 ezer lett volna. Annyiban igazságosabb, hogy aki kevesebb fuvarhoz jut az kevesebbett is fizet. 12 %-os emelés átlagosan a jobb teljesítőknek. Hátrány még a hosszabb céges fuvarok elmaradása.
anyahajókabinajtóhajtogató 2020.08.31. 21:30:01 / # 351726
Ma volt a tarhafizetés napja, úgyhogy még friss az emlék. Az egyik kolléga, akivel utána beszéltem, nem kevesebb, mint 101 ezer forint tagdíjat fizetett, tavaly ugyan ekkor 80 ezret, több címre, és sokkal több bevételre...Én is többet fizettem, mint tavaly ilyenkor, igaz, én nem, sokkal, csak pár ezer forinttal, a bevételem nekem is csak az éhenhalás elkerülésére volt elég. De azt már tudjuk, hogy legalább a t4-nél nem hal éhen senki...Szóval ki merem jelenteni: tagdíj emelés történt. 
tomajer 2020.08.30. 19:50:44 / # 351721
Én pedig ezt a tagdíjat tartom az egyetlen igazságosnak.
Együtt sírunk, együtt nevetünk.  A mértékén persze lehet vitatkozni ...   szerintem is lehetne ócsóbb ...  
donkihóte 2020.08.30. 18:32:41 / Módosítva / # 351720
Hogy lehet korrekt, ha elveszi az alapdíjat? Még az ingyenes kiállásnál is olcsóbban állsz ki ( tiltsák be az illegális tevékenységeket )!! Ha a taxis zsebében akar kotorászni, fejlesszen hozzá olyan rendszert, mint a bolt. Amúgy igazából lesz@rom a tele4-et, fel nem fogható, hogy lehetnek még mindig talpon?
Ezek a hibrid tagdíjak mindig igazságtalanok lesznek, csak a kapzsi kufár érdekét szolgálják, a sok birka meg hisztizik és fizet.
Oldalszám: 16