Hozzászólások száma: 168
Oldalszám: 9
Témakörök > Droszt Híradó > Hármas brék A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
hiénakutya 2020.12.05. 10:07:39 / # 352025
Kívánok neki jó hosszú életet - ott a rácsok mögött!
tomajer 2020.12.04. 20:25:01 / # 352023

tudomis(kibic) 2020.06.27. 09:53:16 / # 351619
avatar
És pont mögötte volt a rendőrautó...
Forró volt az a fickó amikor beült, de ez csak később derül ki.
A 90-es években a Tele5 426-os Pistit (Nyugodjék békében) a kommandósok meg is fektették az utasa miatt a várban.
tomajer 2020.06.26. 21:06:51 / # 351618

Fegyverrel támadtak egy taxisra a pécsi belvárosban


A bama.hu úgy értesült, hogy egy harminc év körüli férfi akart a Barbakántól Pécs-Vasasra jutni, de az alagútnál előkerült a fegyver, amivel megfenyegette a sofőrt, hogy hajtson tovább. Kerestük a rendőrséget is.

Csütörtök este 21 óra magasságában egy kapucnis, arcát maszkkal eltakaró férfi ült be egy Volán taxiba, ami a Barbakánnál várakozott – kezdi a történetet Kovács József, a Volán Taxi ügyvezetője.

– Az utas Pécs-Vasasra akart eljutni, de kollégánk a Kálvária-dombon lévő alagút előtt előleget szeretett volna kérni a furán viselkedő férfitől, aki erre fegyvert rántott – mondja Kovács József.

„Nem kell megijedni!”

– mondta a férfi a taxisnak, aki azonnal satufékezett és beszólt a rádión társainak.

„Segítség! Megtámadtak!”


....

.....

tudomis(kibic) 2020.06.22. 14:54:51 / # 351604
avatar
Akkor mesélek Neked a "ZS" kategóriáról.Német/Osztrák/Angol/Holland irtózatos részegekről, akik kijönnek a kupiból és azt hiszik a taxióra állása szerint megvettek téged és az autódat... Helyes eljárás: Udvariasan ajtót nyitni és kib@szni a picsába őket! Persze ezt itt Németországban nem lehet, ezért nem is taxizom itt! A 80--as években, ha valaki hőbörgött ráparkoltam a jobb oldalon álló kocsikra, benyomtam a 3-as bréket. Kiszálltam és telefújtam a kocsit. Ma ezt nem teheted meg. Volt olyan, hogy kijöttek a rendőrök a problémás szituhoz és megkérdezték végeztünk-e a delikvenssel, vagy várjanak még egy picit. Sziréna/vészvillogó/villamossín alap volt. Úgy álltak mg a civilek az Oktogonon zöld lámpánal, mint a kis anygyal.
anyahajókabinajtóhajtogató 2020.06.21. 21:49:55 / # 351602
avatar

Akkor elképzelhető, hogy csak az én ingerküszöböm változott, de ennyi c-kategóriás állampolgárt, mint ezen a héten, még sosem vittem. (és félre értés ne legyen, nem az a bajom, hogy c-sek, hanem az, ahogy viselkednek, plusz a fizetési készségükkel is bajok vannak)
Lehet, hogy ez a két hónapos kényszerpihenő kényelmessé tett, és csak vissza kell rázódnom...ki tudja. 

tomajer 2020.06.21. 21:01:35 / # 351601
cheaterel értek egyet.
Volt ez sokkal, de sokkal rosszabb is!

Ami nekem feltűnt, hogy tényleg rengeteg acsak idemegyünk a piacra, sztk-ba, ....  de ezt a helyzet hozza.
cheater 2020.06.21. 20:03:06 / Módosítva / # 351600
Öregszel és alacsonyabb az ingerküszöb, szerintem erről lehet szó. Én épp az ellenkezőjét tapasztalom, sokkal kultúráltabbak mint anno.  Ami nem csoda, régen nem volt közvilágítás, sem kamerák és persze a legkomolyabb szűrő (maga a tarifa) a béka segge alatt volt. 

Anno olyan figurák voltak mintha egy Rejtő regényből léptek volna elő, a Rozsdás, a Csülök, a Wagner úr, ilyenek végeláthatatlan sora. És nem az volt, hogy jó, akkor ezt nem viszem el, mind ilyen volt. Egyik hülyét otthagytad, elmentél a másikért és a tükörképe várt rád.  Ilyeneket már bele sem veszek, hogy az autók és utak minősége, ehhez képest a mai taxizás egy sétagalopp.

Persze ma is vannak nihilista barmok, főképp ha hajtja őket a szintetikus késztetés, de azt meg nem viszed el, menjen gyalog vagy egy beválalósabb taxissal.  Ebben az új korszakban sokáig azt képzeltem, hogy a taxis legnagyobb ellensége az egyetemista. De szép lassan rájöttem, hogy az egyetemisták a kanyarban sincsenek a gimnazistákhoz képest. Négy gimnazista beül fél perc alatt olyan ramazúrit tudnak csinálni, hogy csak pislogok, pedig elmondhatom, hogy nekem is vad gyerekkorom volt. 

De ahogy örgeszem szép lassan rájöttem, hogy én legjobban a locsolókocsi vezetőjét utálom, huú de azt nagyon.  Megjelenik és mehetek mosatni, ráadásul még a sárga színt is lopja tőlünk.
anyahajókabinajtóhajtogató 2020.06.21. 18:25:43 / # 351598
avatar

Kollégák, egy kis közvéleménykutatás. 
Csak én érzem úgy, hogy rohamosan romlik az utasok minősége, vagy tényleg így van? 
Egyre több a problémás utas (tegnap este zsinórban háromszor egymás után pl), amióta elkezdtem taxizni, az évek alatt úgy érzem, hogy egyre sűrűbben megy fel a vérnyomásom. Eleinte csak havonta 1-2 durvább eset, aztán 2 hetente 1-2, aztán hetente, most eljutottam oda, hogy naponta több is. 
Arról nem beszélve, hogy mintha egyre több lenne a megégés, egyre több lenne az "írjatok rá 3000 forintot" típusú UHR-s beszélgetések, és mostanság megint egyre több az 1200 forintos fuvar...
Persze lehet, hogy én vagyok szerencsétlen, és én ülök rossz helyen...

alelölülő 2020.04.30. 10:30:13 / Módosítva / # 351401
Jövőre lesz 50 éve, hogy bevonultam. Ma is utálom minden pillanatát, elb***tak két évet az életemből.  
Az eredeti hozzászólásban a "kotona szökevények" a szövegkörnyezetből adódóan inkább kotonszökevényeket jelenthetett, mint katonaszökevényeket.
Bátyó 2020.04.30. 00:34:37 / # 351400
avatar
Bravó,akkor tudod,hogy miről elmélkedem.
tudomis(kibic) 2020.04.29. 14:30:59 / # 351398
avatar
Mellé! Csak (!) 14 éves koromban kezdtem az egri Katonai Kollégiumban, majd a Kilián Szolnokon...
Bátyó 2020.04.28. 20:21:46 / # 351397
avatar
Nem szökevények,mert a jelenlegi törvény sajnos nem tartalmazza a sorkatonai kötelezettséget az arra alkalmasok körében. Pedig hasznos lenne.Tán te sem voltál!
anyahajókabinajtóhajtogató 2020.04.28. 15:57:12 / # 351396
avatar
Mondjuk én nem feltétlenül a fiatalokra gondolok, múltkor egy 45 körüli C kategóriás állampolgárt kellett kirángatnom az autóból, mert úgy gondolta, hogy jogában áll üvöltözni velem, amiért a rövidebb úton (!) mentem, nem pedig a hosszabban, aztán persze nem akart kiszállni, a sokadik kérésemre sem, mert neki jogában áll utazni, na ezután pattant el a cérna nálam, és gyalog kellett tovább mennie. 
Csak mondjuk 4-5 éve kéthetente futottam bele ilyenbe, mostanában heti többször. 


tudomis(kibic) 2020.04.26. 18:45:10 / # 351394
avatar
Ezek a kotona szökevények...
Bátyó 2020.04.26. 15:40:35 / # 351393
avatar
Igen,mert az érett korosztály aki már tud,illetve tanulta a szüleitől a viselkedési normákat kevésbé mozdul ki otthonról.Sajnos tele vagyunk éretlen,neveletlen fiatalokkal, akiknek csak buli a világ.Nekik ne "szóljon" senki se be.Kellene a sorkatonai szolgálat, mondjuk nem két évre mint mi csináltuk, de min. 4-5 hónap.Akkor talán megtanulnák,hogy mi a fegyelem,az összetartozás, a feljebbvalók és a társak tisztelete és az elvárások teljesítése!
anyahajókabinajtóhajtogató 2020.04.24. 16:17:56 / # 351392
avatar
Inkább folytatódik...én amúgy is úgy vettem észre, hogy az utasok minősége az elmúlt pár évben gyors tempóban romlik. 
tomajer 2020.04.24. 06:20:42 / # 351391

Kezdődik??? :-(

Kiraboltak egy taxist a Nagyszombat utcában, a rendőrök gyorsan elfogták a rablókat


Április 18-án egy taxis jelentette be, hogy kirabolták a Nagyszombat utcában – írja a police.hu.

Három férfi szállt be egy taxiba és a Nagyszombat utcába vitették magukat. Ott az egyik utas elemelte a taxis telefonját és kiszállt a kocsiból. A taxis észrevette a lopást és kérdőre vonta az utast. Társa megütötte a taxist, majd még két mobilt elvettek a taxiból és elmenekültek. A tartalom a hirdetés után folytatódik

A taxis jelentette a rendőrségen a történteket. A kamerafelvételek alapján a rendőrség egy Bécsi úti közértben beazonosított a rablók közül kettőt, akik az üzletből elloptak két üveg sört, majd mikor az eladók a lopást észlelve utánuk mentek, az egyik sört feléjük dobták. A felvétel alapján a rendőrök az egyik rablót a lakásán elfogta, a másik férfi önként jelentkezett a rendőrségen.

Harmadik társukat egy másik eset kapcsán fogták el: a Búvár utcában egy üzlet kirakatát törte be a férfi. Mindhárom férfit őrizetbe vette a rendőrség.

Forrás: 3.kerulet.ittlakunk.hu

tudomis(kibic) 2020.02.08. 10:15:33 / # 350850
avatar
Béla,Béla! Túlélsz egy gyilkossági kisérletet, erre öngyilkos leszel?!
szabadataxi 2020.02.06. 23:14:33 / # 350847
Kívánom, hogy az önvezető autók budapesti teljes elterjedéséig tudj eredményesen dolgozni, tehát kb. beláthatatlan ideig. És soká éljen az ifjú pár! 
Oldalszám: 9