Hozzászólások száma: 6418
Ugrás a hírhez Oldalszám: 321
Témakörök > Hírek fórumai > Újjá alakul a TGFSZ! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
hiénakutya 2013.11.21. 08:56:30 / # 327917
Bocsánat, de egyáltalán nem mindegy, hogy ki teszi fel a kérdést Pista bának, és ez sokkal inkább politika, mint jogi-szakmai kérdés. Abba bele se szólnék. Egyfelől készült egy beadvány, ami 100%-ban te vagy, le sem tagadhatnád. Nem fogom minősíteni, mert nem vagyunk olyan viszonyban, hogy orálisan kényeztessem a hátsódat, de maradjunk annyiban, hogy rendben van a cucc. Ez a beadvány önmagában kellő súlyt és nyomatékot adott volna a Pista bácsinak írt levélnek. Föl nem foghatom, hogyha a TGFSZ valóban egy független szervezet, akkor a hombárfejű lobbista aláírása mi a faszomhoz kellett. Azért annak még a látszatát is kerülni kellene ám, hogyha egy fuvarszervező cég veszélyezteti a City taxi piaci pozícióját, akkor annak odabasznak egyet a szakszervezettel. Az nagyon nem fog nektek jót tenni, ha úgy vonultok be a taxis-köztudatba, mint a City taxi verőlegényei. Ennek az ügynek ugyanis most néhányak számára ez az üzenete. Láthatod ezeket a reakciókat, nem én találom ki. tizenhét
Franky 2013.11.21. 08:31:07 / # 327916
avatar
Nincs túl sok köze, hovatovább semmi köze az OTSZ-nek a mostani akcióhoz. Mint az látható, mi függetlenül mindenki mástól, indítottuk el azt, ami minden taxis érdeke, jelesül a fixtarifa maximális védelmét. Minket igazol, hogy mindegy, ki tette, vagy teszi fel a kérdést Tarlós úrnak, a válasz a mi állásfoglalásunk. Egyben örülök, hogy a taxis érdek tekintetében egyetértesz. Ha valaki összeköti a TGFSZ-t az OTSZ-el, az csupán konspiráció, téves következtetés. De tudni kell, ha kénytelen volt elfogadni a TGFSZ azt, hogy a tárgyalásokon ott ücsörögtek a fuvarszervezők képviselői, akiknek semmi helyük nem lett volna ott, akkor az OTSZ képviselőjét is el kellett viselni.
hiénakutya 2013.11.21. 08:24:56 / # 327915
Igen, hát kétségkívül van egy olyan fílingje az ügynek, mintha a City taxi velük végeztette volna el a piszkos munkát. Nem véletlenül kérdeztem, hogy a hombárfejű mihez kellett nekik. Ugyanakkor ezt a bejelentést meg kellett tenni. A Budapest taxival szerződésben lévő taxisok érdekét sem szolgálja egy ilyen kedvezményrendszer, még akkor sem, ha átmenetileg úgy érzik, hogy az nekik milyen jó. ötvenhárom
Franky 2013.11.21. 08:10:15 / # 327914
avatar
Nem vagyok szerződtetve... Próbálok segíteni. És mint olyan, aki nincs személyesen érintve, lehet, hogy másként látok dolgokat. Például azt, hogy nem szolgálja az érdekeket, ha csak a puffogásra van energia, de segíteni már derogáló... Ja, hogy nem egyformán gondolnak dolgokat a szereplők? Volt régen olyan is, kommunizmusnak hívták. Azzal van a baj inkább, hogy többen nem akarnak esetleg gondolkodni és kompromisszumot kötni. És ha egy szervezet nem enged az Ő véleményének, akkor az a szervezet hiteltelen. Persze, hogy védem azt, amiről azt gondolom, helyes. Ha olyat látok, olvasok, ami szerintem helytelen, jelzem. Mint a Tomi és Gábor vitájánál is.
69 2013.11.21. 07:01:02 / # 327913
avatar
Csak hogy tisztán láss! Nincs személyes konfliktusom senkivel! Amikor beléptem,és aktív is voltam,hogy tegyünk valamit, a kőzelgő "szar" ellen, még mindenki egyirányba ment. Aztán elkezdődtek a bajok! Ha csak arra gondolok amit most művel a Tamás meg a Gábor,..,..... A Főtaxis gittegylet nem érdekel,sőt semmi ami a Fötaxival kapcsolatos! Azt meg végképp nem értem,hogy ha te nem is vagy tag, csak jogi képviselője, vagy ügyvédje a TGFSZ-nek, akkor téged erre szerződtettek,hogy itt megvédjad,ha valaki rosszat mer mondani róluk?
justitia 2013.11.20. 22:39:54 / # 327912
avatar
Szia Kutya! /hiénákat nem szeretem/ TGSZF szépen betámadta a Budapesttaxit, csak arra nem gondolt, hogy ott is voltak/vannak akik tagdíjat fizetnek/fizettek nekik. Csak gratulálni tudok, hogy ennyit már elértek, de a tagságért még semmit, mert hogy van sárga, van tablet és sorolhatnám, de minek. Átmentek személyeskedésbe valakinek az érdekében a tagság pénzén! és azokat lehetetlenítik majd el, akik velük voltak/vannak és akikből fenntartják magukat. Nem ezt ígérték a tagokat, de ez lett belőle. Ui.: azért már barátkozom a hiénákkal:) kilencvenkilenc, most én nyertem:)
Franky 2013.11.20. 19:18:37 / # 327911
avatar
Minden magyar polgárnak joga van érdekképviseletet létrehozni a hatályos törvényeben foglaltak szerint. Lehet, hogy Neked személyes konfliktusod volt a mostani TGFSZ-el, de ez a csapat legalább taxisokból áll nagyrészt. Nem kötelező természetesen kiállni mellette. Nyilván az EÜ dolgozók Szakszervezete (vagy valami ilyesmi) jobban képviseli a taxisokat, mint egy talán a szakmát ismerő szervezet. Itt most a Főtaxisokat megvezető gittegyletre gondolok. De a lehetőség nyitva áll! Ha valaki jobban tudja, jobb ötletei, több ideje és energiája van, ha van segítsége és pénze, hajrá!!!! Ja, hogy nincs ilyen? Én azt gondolom, hogy a durcás kritizálás sehova nem vezet. Rengeteg elérhetőség van, lehet tanácsot adni, ötletelni, segíteni, vagy akár beszállni és küzdeni. A baj, hogy sokan nem ismerik fel, mennyi munka és idő van csupán egy levélben, egy megbeszélésben, stb. Nyilván Te tudod, hiszen egyébként csakis konkrét személy elleni ellenszenved irányítana, ami pedig nem jellemző az intelligens és okos taxisra.
Franky 2013.11.20. 19:09:46 / # 327910
avatar
Na igen. Biztosan van benne valami. Tisztáznék azért valamit. Én NEM vagyok TGFSZ tag. Nem szólok bele a TGFSZ belső működésébe, nem veszek részt az összejöveteleiken. Ez így rendben is van. De én nem taxizom, csak valamikor taxiztam. Így én nem is állíthatok meg senkit közvetve. Az Apukának és Gábornak pedig nem az a célja, hogy elismert valaki legyen. Bár biztos jól esik nekik, ha valamilyen eredményért esetleg kapnak némi elismerést. De ez nem divat ezekben a körökben. Ha valami jól sikerül, az természetes, ha valami nem, akkor meg fővesztés van. Olyanoktól, akik kisujjukat sem mozdítják. Meg ugye van olyan, aki semmit nem tesz, mégis "híres" lesz, és bár utálják, de róla beszélnek... Valamit tud ez az ember, nem?
69 2013.11.20. 18:53:57 / # 327909
avatar
Én speciel a mostani TGFSZ miatt nem vagyok már tag! És nem lenne baj, ha nem a taxisok nevében, hanem csak a tagságuk nevében "egyeztetne", tárgyalgatna,nyilatkozna! Köszönöm
Rocktaxi 2013.11.20. 18:16:30 / # 327908
"hanem az, hogy mondjuk a BKK kit ismer el valamilyen szereplőnek a színdarabban" A TGFSZ hátán mászott fel odáig, hogy őt ismerjék el. Megállíthattátok volna! ... és most "Apuka" vagy "nazoli" lehetne az elismert valaki. Én speciel a hombárfejű miatt nem lettem tag. De ez az én problémám. :-)
Rita 2013.11.20. 16:28:50 / # 327907
A TGFSZ mellé nem fognak odaállni többen, részben nyilván a hombárfejű miatt. Az esetleges célkitűzésekkel bármennyire is tudnak azonosulni, ha az egyes szereplők személye vállalhatatlan. Ez a politikában is így működik. Van egy pártod, tegyük fel még jó programod is van a választópolgárok érdekében. De vegyél csak magad mellé egy hiteltelen figurát és lásd, mennyi szavazót vesztettél. 46
Franky 2013.11.20. 15:08:08 / # 327906
avatar
Bevallom, ezzel én nem igazán foglalkozom... A TGFSZ vezetősége eldönti, kivel ül le egy asztalhoz. De érzésem szerint itt azért messze nincs szó szövetségesi viszonyról. Elviselik a jelenlétet. Akit ez zavar, annak fontosabb az érzelmi oldala a történetnek, mint az elérendő célok. Ez azért hiba, úgy gondolom. Engem a érdekel, hogy amit megtámadhatónak gondolok, megtámadjam, ami elérhető, elérjem. És az sem érdekel különösebben, ha ezért majd mást fog a dicsőség fénye elárasztani :) De remélem, hogy mellém is többen odaállnak, és a TGFSZ mellé is egyúttal.
hiénakutya 2013.11.20. 14:55:40 / # 327905
Azt írtad, hogy tagság és támogatás kell. Ilyen szövetségessel a tagság és a támogatottság érdemben nem növelhető tovább. nyolcvanhárom
Franky 2013.11.20. 14:50:32 / # 327904
avatar
A kérdés érthető... Én erre nem tudok válaszolni, csak a saját véleményemet tudom elmondani. Az, hogy kit ki fogad el (és most nem a TGFSZ részéről gondolom) egy már kialakult helyzet. Lehet ez ellen is küzdeni, de minek? Sajnos nem az a releváns, hogy mi kit fogadunk el, vagy kit nem, hanem az, hogy mondjuk a BKK kit ismer el valamilyen szereplőnek a színdarabban. Ha meg így van, nem gondolom, hogy egymás ellen kell harcolni a minél nagyobb elismerésért, hanem csinálni a dolgunkat, és esetleg, ha nem ellenkezik a mi céljainkkal, felvállalni, hogy Ő is esetleg ugyanazt akarja. Az egy más kérdés, hogy itt senki sem az egyéni elismerésért és dicsőségért tesz-vesz... Már ha arról beszélsz, akire gondolok. :)
hiénakutya 2013.11.20. 14:41:30 / # 327903
Akkor én is kérdezek. A hombárfejűre és a gittegyletére mi szükségetek? ötvenkettő
Franky 2013.11.20. 14:05:38 / # 327902
avatar
Azt gondolom, ez is hatalmas segítség. A tagság és a támogatás is!!!!
focilabda 2013.11.20. 13:50:28 / # 327901
Helyes. Én kifizettem már az idei évet. Várom, hogy mikor lehet a következöt. Rajtam nem múlik. Illetve nekem csak ennyi futja az energiámból, hogy befizetem a díjat. Nem akarok itt trollkodni még ha úgy is néz ki.
Franky 2013.11.20. 12:46:34 / # 327900
avatar
Csupán szemlélet-kiigazításként: a TGFSZ szerintem senkit nem kíván "tönkretenni". Ezen felül nem, nincs minden rendben. Soha nem is lesz olyan, hogy mindenkinek tökéletesen megfeleljenek a szabályok. Ez most egy telitalálat volt. Biztos, hogy lesz még több is :) De emberhiány van, ha gondolod, vár szeretettel a TGFSZ Téged is, szükség van a szorgalmas emberekre :) Kérdés van sok. Több is annál, mint amit felsoroltál. A válaszokra nem a TGFSZ illetékes. Minél többen támogatják a TGFSZ-t, minél többen tennének csak egy kicsit is azért, hogy válaszokra leljenek, annál sikeresebben és eredményesebben lehetne tevékenykedni. Sajnálom, hogy az a néhány ember csupán ilyen tempóban és ennyire képes... Azt is sajnálom, hogy egy ilyen eredmény után csak a további kérdések özöne a fontos, és nem elég annyi, hogy "ez nem volt rossz". A TGFSZ nem rendelkezik minden tudással. Van persze sajátja, és a tudás egy részét Tőletek szedné. Már ha kicsit többen reagálnának (jobbító szándékkal) a kérdésekre, levelekre, stb. De azért a folyamat nem áll meg. Van sok terület, ahol szintén van keresnivaló. Az, hogy milyen tempóban halad a munka attól függ, ennek a maréknyi embernek kell csak dolgoznia, vagy érkezik-e segítség.
Rocktaxi 2013.11.20. 11:52:05 / # 327899
A bp taxi attól lehet ellenség, hogy ők támadták erősen a fix tarifát. ... és ez tabu! :-)
focilabda 2013.11.20. 11:24:48 / # 327898
Sikerült végig olvasnom. Nem biztos, hogy mindent sikerült felfognom de azért igyekeztem. Felmerült bennem a kérdés: A TGFSZ csak a budapest taxit akarja tönkretenni? Azon kívül minden, mindenkinél a legnagyobb rendben? Hogy áll a taglétszám toborzás? Hogy áll a létszámkorlátozás? Hogy áll a fötaxi csendes rendszere? Hogy áll a city taxi csendes rendszere? Hogy áll a plüss taxi csendes rendszere? Hogy áll a sárgítás? Sorolhatnám a kérdéseket. Biztos, hogy a budapesttaxi az egyetlen ellenség amivel foglalkozni kell? Na mindegy. Nyomjátok hisz nállatok a tudás, hatalom.
Oldalszám: 321