| Témakörök > Droszt Híradó > Főtaxisok ide KLIKK!!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned | |
|---|---|
| terminátor | 2008.05.24. 11:03:44 / # 288996 |
|
tudom más cégnél igy van de eddig itt nem láttam ilyet!!
|
| Fox | 2008.05.24. 09:33:59 / # 288956 |
|
? Régen nem lehetett? Nem is emlékszem már mióta üldögélnek jó páran spanba.
|
| Fox | 2008.05.24. 09:02:18 / # 288993 |
|
Azért megnézlek majd a Csángóba miután visszautasitasz egymás után három Szabolcs utcát és mehetsz haza mert 24óra tiltás..
Ebbe nem gondolsz bele, sajnos.
Előzmény: #288976 csogu 2008.05.23. 12:28:51 |
| attus | 2008.05.24. 05:24:10 / # 288990 |
|
Még egy hátrány: Nem nagyon tudsz válogatni.
Ettől függetlenül én is a haladásra szavazok, csak attól félek ,hogy ez is olyan "magyarosan" fog zajlani!:-(
Előzmény: #288976 csogu 2008.05.23. 12:28:51 |
| attus | 2008.05.24. 05:21:00 / # 288989 |
|
...és még valami a taxisok hozzáállása azutazóközönséghez!
Én állítom anno a T5-nél voltak a legminőségibb kollégák és a legnívósabb utazó közönség!
Szubjektív vélemény, mielött valaki a torkomnak esne!
Előzmény: #288988 attus 2008.05.24. 05:12:32 |
| attus | 2008.05.24. 05:12:32 / # 288988 |
|
5-555-555, Ennyi.
De valakiknek még így is sikerült elrontani!:-(
Előzmény: #288971 csogu 2008.05.23. 06:48:00 |
| csogu | 2008.05.23. 12:42:52 / # 288981 |
|
Kiskirályok mindenhol vannak. De ott 400 darab (cirka) és nagykirálynak képzelik magukat...állítják ezt a bevándorlók:-))
Képzeld el, 400 darab Lalikirály:-DDDDD
Technikai háttér...ez "csak" pénz kérdése...szerintem.
Jaaaaa még a mérleg pozitív oldaláról ...:-))
- Megszűnik a : Kérném ...vaaaaaal...veeeeel...:-)
Előzmény: #288980 terminátor 2008.05.23. 10:39:56 |
|
| 1x1 | 2008.05.23. 12:36:54 / # 288972 |
|
Ha nincs kűlőnbség ,,akkor miértis rohantunk és adtuk a nagy lét a DZ-nek ????? Talán mert mégis van benne valami??? A Balambér mikor dőlmeg???? Vagy a Jenő bácsi??Lehet ,hogy azokban sincs kűlőnbség??? De akkor miértis ragaszkodunk a munkájukhoz????Vagy mégis tőbbett tudnak azok a rádiók??? Csak kérdések!! Csak hangosan gondolkodom !
|
| csogu | 2008.05.23. 12:28:51 / # 288976 |
|
Különben egyszerű, kell készíteni egy mérleget és belehelyezni a negatívumokat és a pozitívumokat.
Mik az előnyei és mi a hátrányai a néma címkiadásnak?!!
Előnyei:
- Megszűnik az URH mizéria, valóban egyenlőbbek lesznek az esélyek (persze a szerencse itt is dominál majd rendesen)
- Megszűnik a tutikban való ácsorgás, ami szinte sosem azonos azokkal a helyekkel, ahol beülős is tud akadni, hanem a bokrok mélyén megbújva, olyan sátorozó cigány módra történik.
- Megszűnik az eszetlen címre száguldozás (gondolom, hiszen értelmét veszti).
- Megszűnik a területvédés (a módszereket tudjuk mind)
- Értelmét veszti a kályházás
Hátrány:
- Még könnyebben fogják elszánni magukat a leendő taxisok, hogy belevágjanak ebbe a „szakmába”, hiszen akit eddig frusztrált a helyismeret hiány, az most ez alól részben mentesül.
Nem mondom, hogy ennyi az összes előny, illetve hátrány, de nekem most nagy hirtelenjében csak ennyi jutott az eszembe.
Ezek alapján viszont a néma címkiadás felé billen a mérleg nyelve.
Nem?
Előzmény: #288975 yoda 2008.05.23. 09:18:18 |
|
| csogu | 2008.05.23. 12:18:34 / # 288977 |
|
Néha, amikor a kályházás miatt szétgurulóm az agyam...na meg amikor ugyanazoktól a kódoktól kapok púdert sorozatban, akkor azt kívánom, a lehető leghamarabb vezessék be ezt a néma címkiadást. Azt amikor sorban kapom fel a címeket, akkor persze már nem annyira akarom:-))
Viszont araszolgatva a 400 forintos benzinár felé elgondolkodtató, hogy mennyire is jó, hogy 3-4 kerületben vagyok csak "versenyképes" a 23 kerületből...vidékről már nem is beszélve, amikor dönthetek, hogy nyomok a címre, felvéve a versenyt pár kamikaze kollégával, akik addig rohangálnak a megszokott tempójukban a címekre, amíg megkapják az első 300 ezer forintos büntetést a gyorshajtásért...illetve, bevállalom annak a lehetőségét, hogy ha hibázok, akkor kiemelt büntetést rónak ki rám...mivel zsíros fuvar = kemény bünti.
Na szóval ennyi. Jó lenne kipróbálni, hogy milyen is ez a rendszer, de ha nem jó, akkor vissza lehetne táncolni...bár tudom erre nem lesz lehetőség.
Előzmény: #288975 yoda 2008.05.23. 09:18:18 |
|
| csogu | 2008.05.23. 10:55:29 / # 288987 |
|
Én meg megyek a fiamért, mert a héten az iskolával mind a 2 gyerek táborozni volt (kész anyagi csőd...) és a fiam még csak most érkezik haza.
dolgozni meg igyis ugyis kell!
Na ez az..:-)) Itt van a kutya elásva.
Előzmény: #288986 terminátor 2008.05.23. 10:52:13 |
|
| yoda | 2008.05.23. 10:54:07 / # 288974 |
|
Bocsi,hogy a barátom helyett válaszolok...Csakis a T5-ös kollégáknak volt köszönhető!Imádtunk T5-ösnek lenni,szerettünk így szolgáltatni!A Reifről inkább ne beszéljünk...szerintem!
Előzmény: #288971 csogu 2008.05.23. 06:48:00 |
| terminátor | 2008.05.23. 10:52:13 / # 288986 |
|
na akkor majd meglátjuk milesz!
addig is megyek ebédelni!
dolgozni meg igyis ugyis kell!
Előzmény: #288985 csogu 2008.05.23. 10:49:49 |
| csogu | 2008.05.23. 10:49:49 / # 288985 |
|
csak akkor meg a zsiros kanyar nehogy fü alat telon mennyen ki !
Ez a lehetőség ....mint lehetőség (nehogy aztán valaki is magára vegye), most is létezik.
ja pénz kérdése amikor a kodado cserét is a taxissal fizettetik ki !!
Nem akarok én ebbe nagyon belemászni, mert ez már megint egy olyan dolog, amiből nem lehet jól kijönni, hiszen akinek most a zsebe bánja, az totál igazságtalanságnak érzi. Értem én ezt, el is fogadom.
Előzmény: #288984 terminátor 2008.05.23. 10:47:15 |
|
| terminátor | 2008.05.23. 10:47:15 / # 288984 |
|
ja az megszünne !
csak akkor meg a zsiros kanyar nehogy fü alat telon mennyen ki !
ja pénz kérdése amikor a kodado cserét is a taxissal fizettetik ki !!
Előzmény: #288981 csogu 2008.05.23. 12:42:52 |
| csogu | 2008.05.23. 10:47:01 / # 288983 |
|
Na igen, a szakmába való beáramlás valóban nagy gond...nekünk taxisoknak...és akkor a lehetőségek és a várható fejlemények itt előre is vannak vetítve.
Te sem gátolnál meg egy 3 hónapos BKV sztrájkot:-))
Na látod:-)
Előzmény: #288982 terminátor 2008.05.23. 10:45:06 |
|
| terminátor | 2008.05.23. 10:45:06 / # 288982 |
|
Hátrány:
- Még könnyebben fogják elszánni magukat a leendő taxisok, hogy belevágjanak ebbe a „szakmába”, hiszen akit eddig frusztrált a helyismeret hiány, az most ez alól részben mentesül.
Ezért elősszőr megkell szüntetni hogy mindenki taxis lehessen!
létszámstop
de amig ideis felvesznek mindenkit!
|
| terminátor | 2008.05.23. 10:39:56 / # 288980 |
|
biztos de itt nagyonsok technikai háttér nincsen meg a néma cimkiadáshoz!!
például a rádio sem jo aszem
azért itt is vannak akik kiskirálynak érzik magukat!
Előzmény: #288979 csogu 2008.05.23. 10:36:25 |
| csogu | 2008.05.23. 10:36:25 / # 288979 |
|
Nézd, a fejlődés elkerülhetetlen és pár, nálunk fejlettebb országban már szinte történelem órának számít, ha a budapesti helyzetről hallanak:-))
Nincs semmi bajom (jelenleg) a Cityvel, de én elvagyok itt. Ismerősöktől annyi rosszat hallottam, hogy eszembe sem jutott ez a lehetőség.
Most nem akarok senkit megsérteni, de tényleg csak hallomásból azt hallottam, hogy a Citynél van 400 szövetségi, meg főfőfőfőalapító tag, akik nagyon nagy királynak érzik magukat és az olyan pórnéppel, mint egy esetleges bevándorló (új kolléga) erőteljesen érzékeltetik is ezt a felsőbbrendűségüket.
Na most ez nem az a dolog, amire én alkalmas vagyok.
Előzmény: #288978 terminátor 2008.05.23. 10:31:16 |
|
| terminátor | 2008.05.23. 10:31:16 / # 288978 |
|
itt a főtaxinál az életben nem lesz néma cimkiadás!
föleg ami most a rádiok kőrül folyik !
meny a cityhez és probáld ki de akkor megint rádiot kell cserélned!!:)
Előzmény: #288977 csogu 2008.05.23. 12:18:34 |