| Témakörök > Droszt Híradó > Főtaxisok ide KLIKK!!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned | |
|---|---|
| lilazoli | 2007.08.26. 15:42:05 / # 286265 |
|
Te meg amióta kiráztad magad a pixisből azota még nagyobb győkér vagy!
|
| lilazoli | 2007.08.26. 15:39:21 / # 286264 |
|
Nem utasitottalak !!! ( Légyszi állj már arrébb mert nem tudunk tőlled kiállni ) Ezzel nem utasitottalak hanem a főtaxis érdekeit védtem!!
Előzmény: #286234 nemkar 2007.08.26. 07:05:16 |
| lilazoli | 2007.08.26. 15:36:43 / # 286263 |
|
Tisztelt utolsó,őrdőgűző,vagy,hogyis nevezelek!! Arrol beszélj hol jártál tegnap este ,és kinek kőszőnheted! A Papa a 1017-től kapta a 2- napot!A Munkatársnő soha ,SOHA nem visz soron kivűl!Tavaly nyáron még sirva kőnyőrőgtél a "Fogatlannak",hogy ellenőr maradj!Vagy a cibbankrol nem beszélnél??ugy érzem személyeskedsz! Az nemjut hozzád,hogy pénteken 3800-ft val megyek haza???Milyen alapon itélkezel felettem,felettűnk"TIBI" Arról beszélj amikor megdőltél a cibbel és a barátodat ott hagytad a szarba mert csak a te bőrőd volt fontos!!!(csekk másra irása,csak mert a kft-éd gyűjtőbe irja a csekkeket) Szálj magadba!!
|
| cbtaxi | 2007.08.26. 15:29:41 / # 286262 |
|
Mennem kell,baj van,belázasodott a lányom.
:(
|
| cbtaxi | 2007.08.26. 15:27:00 / # 286261 |
|
Hidd el,Téged is felhívnálak szívesen.
Annyira flusztrál a dolog,hogy estéről-estére "találkozunk", köszönünk egymássnak és Te nem tudod,hogy én vagyok én!
De nem akarom,hogy megváltozzon a Benned kialakult kép rólam,csak azért mert már tudod,ki vagyok!
Előzmény: #286253 lilazoli 2007.08.26. 15:22:52 |
| lilazoli | 2007.08.26. 15:22:52 / # 286253 |
|
Ok de számmal hivj mert nem veszem fel!! :-)
Előzmény: #286224 cbtaxi 2007.08.25. 17:25:22 |
| cbtaxi | 2007.08.26. 14:55:51 / # 286255 |
|
Nagyon nem szeretném,ha elfajulnának a dolgok!
A Főtaxi jelenlegi helyzete az éjszakában egyesekben - belátom - ellenérzéseket(én kerülném az írigység szót)kelt.
Sajnos ezzel egyes kollégák melldüllesztve,gőgösen visszaélnek,noha semmit sem tettek ezért csak (vissza)élnek vele.
Egy taxist az utcán abból itélik meg,hogy milyen felségjelzés van a kocsiján.
De vajon változik-e az ember attól,hogy matricát cserél?
Más ember lesz-e ha a Rádió,6X6,T-2000-es stb logót,Főtaxisra cseréli?
Szerintem nem!
Ezzel csak azt szeretném érzékeltetni,hogy nem céges,nem Főtaxis probléma amit itt pár oldalon boncolgattok!
Tudom,egyszerübb világgá kiáltani,hogy
-"egy Főtaxis ezt meg ezt csinálta itt meg itt"
De ha valaki nyitott szemmel és füllel jár az éjszakában,előbb-utóbb konstatálja,hogy egy szűk réteg a problémás egyed.Mindig ugyanott és ugyanaz a pár ember a feszültség forrása!
És most álltalános problémára gondolok!
Lásd Váci utca,Pesti Barnabás X, Nyugati forgó óra, Mammut-2,Oktogon és még sorolhatnám.
Csak ezekről a helyekről nem jön senki,hogy itt vitázzon velünk és ezért azt "hisszük" (önaltatás-ámítás) hogy ez rendben van így!
Több toleranciára van szügségünk,hogy ne az egymással való marakodással teljen el egy műszakunk!
Ennélkül is épp elég stresszes az életünk!
|
| csogu | 2007.08.26. 14:23:02 / # 286252 |
|
[b][i]
A beírásoddal, azonban elérted azt, hogy egyetlen Főtaxis kollégád sem mert írni, csak egy „volt”, aki már más mezben átérezte, hogy mit is akartam írni.[/i][/b]
Nemkar még erre a mondatodra reflektálnék, mert fontosnak tartom a magam részéről, aztán nem rágnám tovább ezt a csontot.
1, Wanek úr, akit én maximálisan tisztelek a becsületessége miatt, tudása előtt meghajlok stb.stb. (nem dicsérem tovább, mert tomajer is így bízta el magát:-D) valóban az orromra koppintott, nem értett velem egyet. A stílusom ebben a helyzetben nem jött be neki, mivel egy komoly dolgot elbolondoztam, amit ő úgy értékelt, hogy próbálom elbagatellizálni, elpoénkodni, mert „ezt csinálom mindennel, ami kellemetlen kérdés, felvetés”.
Ebben nagyon nem értünk egyet, de…
A feleségemmel 16 éve élek együtt és a világ összes kincséért sem változtatnék ezen, viszont van pár dolog, amiben igen csak ellentétes a világnézetünk. Szoktunk ezeken nagyokat vitázni (nem veszekedni!!!), de ettől semmit sem változik, amit érzek iránta.
Szóval, ha valakivel nem mindig értek egyet, az nem jelenti számomra azt, hogy Ő rossz ember stb..stb…, hanem csak azt, hogy ebben az ügyben speciel más a véleményünk. Én nem haragszom és nem ítélem meg negatívan, hanem elfogadom olyannak, amilyen, hiszen unalmas is lenne a világ, ha mindenki olyan tökéletes lenne mint én, vagy esetleg Te:-)))
2, Írod, hogy ő azért gondolkodik így (mármint Wanek), mert már nem kockás és így neki is volt lehetősége megtapasztalni, hogy milyen rossz olyan szituba kerülni, mint amibe kerültél te.
Egyem a szíved, szerinted én nem kerültem még ilyen helyzetbe?
Zöldpárdon, sziget, Mamut stb…stb…az egyik friss hús a Mamutnál még tettlegesen is inzultálni akart, Oktogon Mc Donnalds…és a kedvenc helyem : OLD MANS, de mondom, sorolhatnám.
Szóval ne hidd azt, hogy ahhoz nem kockásnak kell lenni, hogy ezt valaki megtapasztalja.
Előzmény: #286234 nemkar 2007.08.26. 07:05:16 |
|
| csogu | 2007.08.26. 13:56:47 / # 286251 |
|
Pedig a buszosokkal nem jó kekeckedni.
4 éve kb. történt.
Épp valahogy kötekedhetnékem volt és ezt még csak tetézte, hogy egy buszos 2x leszorított.
Na végre sikerült megelőznöm. Bemutattam neki a nemzetközileg is elfogadott jelzések egyikét, ezzel biztatva vérfertőzésre:-))
Látom, megindul ezerrel.
Mit akar ez - gondoltam vigyorogva -, na odatapostam neki én is. Át egy érett sárgán és figyeltem a visszapillantót, hogy ő megáll-e, mert akkor még kicsit idegelem.
Nem állt meg, sőt, már majdnem befogott.
Na akkor vissza kettő és padló.
Nem baj - agyaltam - neki mindjárt egyenesen kell tovább haladnia, én meg gonosz leszek, és lekanyarodom jobbra.
Ez egy kicsit begőzölt BKV-s lehetett, mert utasokkal megpakolva elhagyta a megszokott útvonalat és jött utánam ezerrel. Na ennek mér fele sem tréfa, mert ez tuti eltapos, ha beér.
Zuuuuum, éles kanyar be jobbra, egy igen szűk utcába. Ez hatott, oda már nem tudott bejönni utánam.
Azóta buszosnak nem mutogatok .-)))
Előzmény: #286243 6ker 2007.08.26. 11:48:10 |
|
| csogu | 2007.08.26. 13:46:40 / # 286250 |
|
Ezek szerint nálatok maximálisan rend van…a kollégák állítását figyelembe véve nálunk meg nem annyira:-)))
Előzmény: #286241 admissarius 2007.08.26. 11:26:23 |
|
| csogu | 2007.08.26. 13:45:02 / # 286249 |
|
Meg tegnap én is elkövettem ezt a bűnt:-)))
Szitu:
R2D2-vel azon röhögtünk, hogy ha budai címet kapunk, akkor azt sem fogjuk tudni, hogy merre induljunk meg...hiába na, egy taxisoknak rendezett helyismereti versenyen nem érnénk el előkelő helyezést, az tuti.
Megkapom a címet - persze fogalmam sincs, hogy merre induljak el - és gyorsan beálltam a 1032 mellé (másodiknak), hogy informálódjak.
Láttam rendesen megvan a véleménye a tudásomról, de korrekten segített.
Próbálom értelmezni a hallottakat, amikor belepillantok a visszapillantóba.
Jütt a busz ezerrel...na gyorsan menekülőre fogtam:-))) Még jó hogy ilyen erős autó van alattam és így kitudok vele lőni:-D
|
|
| csogu | 2007.08.26. 13:40:49 / # 286248 |
|
Jó, felőlem, akkor menjünk bele.
TEGNAP ESTE történt a Romkertnél.
Beálltam szépen, majd nézelődtem, meg beszélgettem a fiúkkal és közben (akaratlanul, hiszen a szemem nyitva volt) figyeltem a 1032-es kollégát, aki ott volt beosztva szolgálatba.
Nagyon rendesen végezte a dolgát. Igaz, 30 perc alatt (ennyi idő alatt fogytam el) 3x gázolták majdnem el.
2 Citys
1 Taxi2000
A Taxi2000-esnél már neki is kicsit felszaladt a szemöldöke, mivel az valóban centiken múlt.
Nemkar, nem tudom nálatok mi a szokás, de nálunk az, hogy nem úgy állunk meg utassal, hogy közben telibevágjuk az ott lézengő embereket:-)
Különben meg ne erőltesd ezt a nálatok ez a szokás dolgot, addig, amíg nem mész el a XIII: kerület Váci út 24-es számnál található drosztotokhoz egy nappali időpontban.
MERT NEM TUDOM, hogy kik azok, akik ott álldogálnak és kihatalmazta fel őket (figyeled, idézlek), hogy egy olyan forgalmas utat, mint a Váci, egy sávot elfoglaljanak belőle, ha épp tele a droszt.
Ez természetesen vonatkozik a kedves 6x6-os kollégákra is. SŐT, ezt már jeleztem is feléjük, de persze a válasz nem érkezett meg.
Na és itt szeretném megragadni az alkalmat és a mi EB-nk figyelmét felhívni arra, hogy ha még egyszer a TAXI2000 353-as kollégája veszélyezteti testi épségem, akkor kiszállok, azt úgy telibeverem, hogy azt is elfelejti, hogy mi Magyarország fővárosa!!! Szóval ez egy súlyos vétség lesz, mivel előre eltervezett.
2 hete állórafékezett a rakpart miatta, mert neki annyira siethetnékje volt, hogy centiken múlt egy frontális.
Ma éjszaka meg végig kergetett a belvároson, kb. 10 cm-es követési távolságot tartva.
Szóval kedves nemkar, én tudom, hogy te maximálisan betartasz minden szabályt, és te ezek alól kivétel vagy, de sajna néha vannak olyan szituációk, amikor nem a legjobban döntenek a kollégák, de ezt egy cégre kiélezni, főleg úgy, hogy közben a Bécsi utcában a zebrán parkol pár kollégád (casinos utasokra hajazva), nem etikus szerintem:-)))
Az, hogy ez kellemetlen lehetett, nem kétlem, sajnos előfordul az ilyen.
Előzmény: #286234 nemkar 2007.08.26. 07:05:16 |
|
| 6ker | 2007.08.26. 11:48:10 / # 286243 |
|
A másik kollégára odafigyelés még saját cégen belül sem működik, nemhogy más cégtől valót "segítsenek".
Ez igaz bármely cégre, nemcsak a Főtaxira.
Mivel én itt vagyok, ezt látom csak.
Pl romkert, de sorolhatnánk a Riót, szigetet stb-t.
A sor közepén traccsparty ami engem nem zavar, de az igen, hogy a sor vége nemtud megállni csak valami rettentő szerencsétlen módon, mert a trécselők nem zárkóznak fel rögtön.2 autonyi hely van, hatul a kolléga már félig a sineken félig a bozótban.
Aztan jön más cégtől a rendelt kolléga látván a lyukat beáll oda. Na akkor aztán feleszmélnek a beszélgetők és megy a dudálás meg az okoskodás.Az nem zavarta, hogy a sajátja nemtud hova állni pedig valószínü felfigyelt a busz éktelen dudálására.
|
| admissarius | 2007.08.26. 11:26:23 / # 286241 |
|
namost ha beállsz egy sorba azzal vállalod amit a diszpécser vagy adott esetben a kihelyezett etikás rádmér. nincs vita, fenyegetőzés, ilyesmi beálltál avval vállaltad ezt. ha nem tetszik pillanatok alatt tiltásban találod magad. legalábbis nálunk. szigorú? lehet de működik és CSAK igy működik!
Előzmény: #286203 csogu 2007.08.25. 15:32:55 |
| utolsó senki | 2007.08.26. 10:16:52 / # 286240 |
|
A 11345ös hozzászóláshoz tennék 1 sztorit:
01.50kor beállta, a Szigeten a sorba,az utca végére.
02.28kor felértem a 3. helyre,mire a 1018as munkatárs tajtékzó szájjal odarohant hozzám:
-azonnal a Sláger teraszhoz menjen 2 autó!
-biztos,kérdezz rá várnak-e ránk!?
-gyerünk,mert izé-hozé tiltás-verés!
Átmegyek a Sláger teraszra,ahol a 7.(!!!!!!!!!!)helyet sikerült megcsípnem,kérdezem az ott lévő "ellenőr"t-véletlenül nemcsak a szabadjelző volt az autójára feltéve-:
-te,ez most vicc vagy kandi kamera?Minek rendelsz be ,ha telt ház van??!!
-rendelt a f@szom,ha akarsz,maradj.
Majd trécselt tovább.
Pontosan 1,5 órába telt,hogy elvigyenek a Szt.endrei 12höz,jóindulattal 1 pénzért...
Kérdezem én:
milyen jogalapon "turkál" a beszélni sem tudó NAGYOKOS az én zsebemben?
Szvsz el tudom dönteni,melyik ill. milyen drosztra állok be,ahol lehet is keresni!
A hasábját meg majd jól ledugom a torkán...(ez nem tartozik bele az ETIKAI SZABÁLYZAT sokadik hülye pontja közé!!!!!!!!!!!!!!!!)
Amúgy semmi bajom a 1235ös kollégával,csak amióta(szerinte)benne van a pixisbe,elvetemült gyökér lett!
|
| utolsó senki | 2007.08.26. 09:45:29 / # 286237 |
|
Magyarázat:
a 2 égő lámpás Főtaxa az (volt),amelyik a"zsír"t( vitte)viszi.
Elöl a 2 etikás kiszűri a rövid fuvart,azokat a droszton állók vihetik,de mihelyst valami komolyabb adódik,a 2 élenálló működésbe lép+a háttérben megbújó munkatársnő is
Tanulság:NE ÁLLJ A ROMKERTHEZ!!!+Ha FŐTAXIs vagy,ne merj nyomni címre,mert leborítanak!(A Papa is 2 napot kapott...)
Előzmény: #286234 nemkar 2007.08.26. 07:05:16 |
| nemkar | 2007.08.26. 07:05:16 / # 286234 |
|
Sikerült megint félre olvasnod az írásom, és félre magyarázni.
Lehet, hogy poénosnak találod az írásod, de ez megint nem jött be.
Akkor ott, és akkor nagyon kellemetlen volt.
Megpróbáltam taxis ésszel gondolkozni, és gondoltam, ha két égő szabadjelzővel előttem áll két főtaxa, akkor nem a harmadik, fog nekem anyázni, hogy miért nem engedem ki, és akkor még annak a taxisnak volt a legnagyobb szája, aki előttem állt.
Nálunk a sorban állásnak meg vannak a szabályai, azt hittem nálatok is.
Ezek szerint tévedtem, de akkor ezt ki kéne írni egy táblára, hogy a 3. Taxi, az első, és ne állj elé.-
Ki Ő? Ki hatalmazta fel arra, hogy egy közutat a forgalom elől elzárjon, és akinek nem tetszik, az kapja be, és utasít engem, hogy menjek el, és engedjem kiállni azt a taxit, aki az Én drosztelméletem alapján, csak akkor vihetne fuvart, ha az előttem álló két kocsi elment.
Megjegyzem, ma már úgy látszik, mégse az Én kocsim megvédése volt a cél, a tömegen leszáguldozó autók miatt, ugyanis, lehet, hogy a beírásomnak köszönhetően, de visszaállt a régi rend, és a belső sáv szabad volt.
A beírásoddal, azonban elérted azt, hogy egyetlen Főtaxis kollégád sem mert írni, csak egy „volt”, aki már más mezben átérezte, hogy mit is akartam írni.
Tényleg nem tudom, miért kell feltételezni, egy City Taxis kollégáról, hogy azért áll meg egy szórakozóhely előtt, mert utast akar lopni tőletek.
Hidd el mi csak rendelés esetén megyünk, van nekünk más dolgunk is.
Hál istennek.
Nem fuvart lopkodni járunk, se a szigetre, se máshová.
Ezt a tényt egyre többen belátják, sőt értékelik, és nehézség esetén, még segítenek.
Miért lennétek Ti kivételek?
Előzmény: #286190 csogu 2007.08.25. 12:06:54 |
| cbtaxi | 2007.08.25. 18:55:57 / # 286228 |
|
Meg akarja úszni a tartozást és most variál. :)))
Előzmény: #286227 Brekeke 1 2007.08.25. 18:14:48 |
| Brekeke 1 | 2007.08.25. 18:14:48 / # 286227 |
|
Naaa jooo regggelit all.
Ricsi: Valami pirulat vettel be? Ki tartozik 5 RB vel?
Szvsz lazas vagy ... :)
Előzmény: #286222 csogu 2007.08.25. 16:59:08 |
| trubadur | 2007.08.25. 17:47:18 / # 286225 |
|
http://www1.uw.hu/fullbowling.htm
|